Πανελλήνιες για αποφοίτους, υπάρχει οικονομικος τρόπος για παρακολούθηση των μαθημάτων;

ALIKI TH

Νεοφερμένος

Η ALIKI TH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είμαι απόφοιτη του 2003 και ενδιαφέρομαι να ξανδωσω για τις ανθρωπιστικές επιστήμες. Τα φροντιστήρια που μίλησα είναι αρκετά ακριβά. Γνωρίσει κανείς αν λειτουργει φέτος κάποιο κοινωνικό φροντιστήριο στη Θεσσαλονίκη;
 

Μπαλούρδος

Νεοφερμένος

Ο Μπαλούρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα. Μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ:
https://www.enallaktikos.gr/kg15el_koinwnika-frontistiria-_t55.html
https://www.voria.gr/article/ola-ta-dimotika-programmata-kinonikou-frontistiriou
Είναι παλιότερα άρθρα, αλλά νομίζω και στο Μικρόπολις και στην Ετεροτοπία κάναν μαθήματα μέχρι και πέρσι και λογικά κάνουν και φέτος. Είναι χώροι πολιτικά χρωματισμένοι, αλλά ακόμη και να μην είσαι στη "φάση" δεν σε ζαλίζουν.
Επίσης, μπορείς να πας να ρωτήσεις στα Εσπερινά ΓΕΛ της πόλης(αυτό της Ικτίνου και αυτό στους Αμπελοκήπους) και σε συνεννόηση με τους-τις διευθυντές, να παρακολουθείς ανεπίσημα τα μαθήματα που σε ενδιαφέρουν. Για αυτό της Ικτίνου δεν γνωρίζω, αλλά στο δεύτερο να ξέρεις γίνεται εξαιρετικό μάθημα.Όλες οι καθηγήτριες των ανθρωπιστικών είναι καταπληκτικές, γίνεται τρομερό μάθημα και η λυκειάρχισσα είναι απίστευτη γυναίκα. Το επέλεξα από ένστικτο και δεν το μετάνιωσα καθόλου, και ας έκανα αρκετά παραπάνω χιλιόμετρα.

Ψιλοάργησες λίγο(έπρεπε ν' αρχίσεις απ' τον Σεπτέμβρη, αλλά ποτέ δεν είναι αργά. Και δεν ξέρω επίσης, αν μπορείς να δώσεις Λατινικά αντί της Κοινωνιολογίας. Με τα πρώτα, παρ' όλο που περάσαν χρόνια θα είχες μια εξοικείωση ενώ με το δεύτερο ένας θεός ξέρει τι παίζει.
Για όποιο λόγο κι αν θες να ξαναδώσεις, κάν' το. Δεν θα το μετανιώσεις. Καλή τύχη κι αν μπορώ να βοηθήσω πουθενά αλλού, ευχαρίστως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ALIKI TH

Νεοφερμένος

Η ALIKI TH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εντάξει μ'εφτιαξες!
Είμαι "στη φάση" λατρεύω τους αυτοοργανωμενους χώρους και πήρα στην Ετεροτροπία τώρα και είπαν ότι λειτουργούν τμηματα! Σε υπερευχαριστω! Και με έψησε πολύ και το ΓΕΛ Αμπελοκήπων έτσι όπως το περιέγραψες.
Επίσης, για την ιστορία,μαλλον θα τους κάνω κι εγώ μαθήματα χορού!
:)
 

Μπαλούρδος

Νεοφερμένος

Ο Μπαλούρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παρακαλώ! Είσαι άψογη, τα 'βαλες όλα κάτω και τα κανόνισες τσακ μπαμ. Αφού υπάρχει η θέληση, ο στόχος δεν είναι και πολύ μακριά. Τύχη αγαθή.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top