Παραγγελία μέσω internet

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Ευχαριστω παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Ρε παιδια θελω να παραγγειλω ενα λαπτοπ απο amazon αλλα δεν το στελνουν ελλαδα απ οτι γραφουν..υπαρχει καποια περιπτωση να ερθει ή να το ξεχασω?
Ξέχνα το. Αλλά τσέκαρε και Amazon Αγγλίας/Γερμανίας που δεν έχει κόστη εκτελωνισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Ξέχνα το. Αλλά τσέκαρε και Amazon Αγγλίας/Γερμανίας που δεν έχει κόστη εκτελωνισμού.[

Αρετη μη βαρας ρε κοριτσι...συγχωρα με
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Ξέχνα το. Αλλά τσέκαρε και Amazon Αγγλίας/Γερμανίας που δεν έχει κόστη εκτελωνισμού.[

Αρετη μη βαρας ρε κοριτσι...συγχωρα με
Μπαρδόν? Συγγνώμη που ασχολήθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Για Αγορές από amazon Αγγλίας πληρώνεις κάτι για το συνάλλαγμα; Επίσης για αγγλικό/γερμανικό τα μεταφορικά πάνε ανάλογα με την συνολική τιμη ή για κάθε αντικείμενο ξεχωριστά;
Τέλος μέσω πιστωτικής κάρτας τα λεφτά είναι cash Όχι με δόσεις ετσι; στα e shop έχουν δόσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Για Αγορές από amazon Αγγλίας πληρώνεις κάτι για το συνάλλαγμα; Επίσης για αγγλικό/γερμανικό τα μεταφορικά πάνε ανάλογα με την συνολική τιμη ή για κάθε αντικείμενο ξεχωριστά;
Τέλος μέσω πιστωτικής κάρτας τα λεφτά είναι cash Όχι με δόσεις ετσι; στα e shop έχουν δόσεις;

την νομισματική διαφορά θα την πληρώσεις εσύ

μεταφορικά νομίζω κάθε προϊόν έχει τα δικά του, μιας και οι προμηθευτές είναι διαφορετικοί. Σχετικά με τους Amazon Sellers εκεί είναι στάνταρ σταθερά, γιατί είναι ένας, η Amazon

μέσω καρτών, πληρώνεις μια και έξω, εκτός και εάν επιλέξεις με δόσεις που λίγα site το έχουν, νομίζω το Amazon δεν έχει, οπότε πληρώνεις μια και ξεκαθάρισες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
την νομισματική διαφορά θα την πληρώσεις εσύ

μεταφορικά νομίζω κάθε προϊόν έχει τα δικά του, μιας και οι προμηθευτές είναι διαφορετικοί. Σχετικά με τους Amazon Sellers εκεί είναι στάνταρ σταθερά, γιατί είναι ένας, η Amazon

μέσω καρτών, πληρώνεις μια και έξω, εκτός και εάν επιλέξεις με δόσεις που λίγα site το έχουν, νομίζω το Amazon δεν έχει, οπότε πληρώνεις μια και ξεκαθάρισες

Τι εννοείς την νομισματική διαφορά την πληρώνω εγω; Δεν γίνεται απλά η μετατροπή σε ευρώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Τι εννοείς την νομισματική διαφορά την πληρώνω εγω; Δεν γίνεται απλά η μετατροπή σε ευρώ;

H τράπεζα δεν κάνει την μετατροπή απο το ενα νόμισμα σε κάποιο αλλο τσάμπα απο την καλή της την καρδιά προφανώς κρατάει μια γενναιόδωρη προμήθεια.Τελός πάντων υπάρχουν δυο τρόποι να μετατρέψεις την λίρα σε ευρώ ηλεκτρονικά είτε επιλέγοντας να το κάνει αυτο το Amazon (εκεί θα στα πάρει χοντρά και με καπέλο σκέψου οτι εμένα μου ζήταγε 40 ευρώ παραπάνω για μετατροπη-ουσιαστικά απατεώνες) είτε θα πληρώσεις σε λίρα και θα κάνει η τράπεζα την μετατροπή στο άλλο νόμισμα με προμήθεια 2%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
H τράπεζα δεν κάνει την μετατροπή απο το ενα νόμισμα σε κάποιο αλλο τσάμπα απο την καλή της την καρδιά προφανώς κρατάει μια γενναιόδωρη προμήθεια.Τελός πάντων υπάρχουν δυο τρόποι να μετατρέψεις την λίρα σε ευρώ ηλεκτρονικά είτε επιλέγοντας να το κάνει αυτο το Amazon (εκεί θα στα πάρει χοντρά και με καπέλο σκέψου οτι εμένα μου ζήταγε 40 ευρώ παραπάνω για μετατροπη-ουσιαστικά απατεώνες) είτε θα πληρώσεις σε λίρα και θα κάνει η τράπεζα την μετατροπή στο άλλο νόμισμα με προμήθεια 2%.

Αυτά τα βλέπεις όταν οριστικοποιείς την παραγγελία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Αυτά τα βλέπεις όταν οριστικοποιείς την παραγγελία;


Tην επιλογή για μετατροπή απο το ένα νόμισμα στο άλλο μέσω του amazon currency converter δηλαδή να στα μετατρέψω το amazon πρέπει να το προεπιλέξεις εσύ πριν την ολοκλήρωση της παραγγελίας αλλά σου λέω οτι σε κλέβουν και χοντρά μάλιστα και δεν έχω δει π.χ να αλλάζει κάτι και πριν 2 χρόνια τα ίδια συνέβαιναν και τώρα τον περασμένο Φεβρουάριο πάλι μου έβγαζε κοντά 40 ευρώ έξτρα προμήθεια ελεος.Την μετατροπή μέσω τράπεζα την κάτη η ιδια η τράπεζα αυτοματοποιημένα χρεώνοντας σου και το αντίστοιχο 2% και απλώς ενημερώνεσαι για την συναλλαγή μέσω email και μηνύματος στο κινητό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Για να ελέγχεται τις προμήθειες συναλλαγματικών ισοτιμιών σε πραγματικό χρόνο για online εμπορικές συναλλαγές δείτε εδώ

https://www.visaeurope.com/making-payments/exchange-rates

https://www.mastercard.us/en-us/consumers/get-support/convert-currency.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top