Μεταπτυχιακό στη Βουλγαρία

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Έχει κάποιος εμπειρία από μεταπτυχιακό στη Βουλγαρία;; Αναφέρομαι είτε σε αγγλόφωνο είτε σε βουλγαρόφωνο και σε οποιοδήποτε αντικείμενο. Οποιοσδήποτε έχει ανάλογη εμπειρία ας μας πληροφορήσει πχ τι απαιτήσεις έχουν τα μεταπτυχιακά εκεί, αν δυσκολεύτηκε με τη γλώσσα και γενικά οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Γιατι να παει κανεις για μεταπτυχιακο στους Βουλγαρους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν έμαθα αρκετά πράγματα ώστε να σε βοηθήσω. Έχω να προτείνω όμως, αντί της βουλγαρίας, να κάνεις μεταπτυχιακό στην Κύπρο. Υπάρχουν και προγράμματα εξ'αποστάσεως, όπου μπορείς να παρακολουθείς είτε ζωντανά είτε όποτε εσύ θες τα μαθήματα που ανεβαίνουν στην πλατφόρμα. Ωστόσο, έχει αρκετή δουλειά, καθώς έχει αρκετές εργασίες που πρέπει να γίνουν. Συγκεκριμένα, μία γνωστή είχε μία μικρή κάθε βδομάδα και νομίζω μία μεγάλη κάθε μήνα. Μπορείς να επικοινωνείς με τους καθηγητές μέσω e-mail και να ζητάς διευκρυνήσεις σε ό,τι δεν κατάλαβες. Κάθε εξάμηνο έχει εξετάσεις σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ηράκλειο νομίζω. Και το καλύτερο..; Όταν αποφοιτήσεις θα βάλεις τύβεννο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top