Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,103 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,796 μηνύματα σε 79,147 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 391 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Θεωρείτε πως είναι βατό ή δύσκολο μάθημα; Ποια είναι η άποψή σας για το σχολικό βιβλίο;

dimitris15 (Δημήτρης)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O dimitris15 έγραψε: στις 16:31, 10-10-08:

Καλα παιδια η φυσικη φετος ειναι καπωσ δυσκολη.. δεν συμφωνειτε??
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

stargirl (Νάνσυ:p)

Μαθητής Α' λυκείου

H Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 285 μηνύματα.

H stargirl έγραψε: στις 16:38, 10-10-08:

Συμφωνώ μαζί σου....πέρσι μάθαινα εύκολα ορισμούς και τα λοιπά....φέτος είναι πιο δύσκολα συγκριτικά με πέρσι!!!
Παράθεση

guess

Απόφοιτος

H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H guess έγραψε: στις 16:46, 10-10-08:

δεν ειναι πολυ δυσκολα..θα το διαπιστωσετε στην συνεχεια...ολα μια συνηθεια ειναι..
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 16:48, 10-10-08:

μπα...ευκολη είναι. Ειδικά ο ηλεκτρισμός μου αρέσει πολύ
Παράθεση

guess

Απόφοιτος

H guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H guess έγραψε: στις 16:54, 10-10-08:

τι να πω και εσυ βρηκες ωραιο κεφαλαιο.....
Παράθεση

STAXTOULA

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H STAXTOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H STAXTOULA έγραψε: στις 17:06, 10-10-08:

ναι ειναι δυσκολη
περσυ τα μαθαινα με 1 αναγνωση , ενω φετος κ μ 5 δ μπορω ν τα μαθω
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε: στις 18:44, 10-10-08:

Έχω μια υποψία ότι δεν κάνετε τις κινήσεις πού κάναμε εμείς πέρυσι
Παράθεση

Iliaso

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,469 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 19:04, 10-10-08:

καναν στη β... φετος αρχσιζουν με ηλεκτρισμο νομος ohm κτλ...
Παράθεση

WithoutName (Κώστας)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O WithoutName έγραψε: στις 19:27, 10-10-08:

Η αλήθεια είναι πως είναι κάπως πιο δύσκολη από πέρσι αλλα πιστεύω πως πρέπει να φταίει και η καθηγήτρια που μας κάνει μάθημα............
Παράθεση

nfk (Nίκος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 181 μηνύματα.

O nfk έγραψε: στις 19:39, 10-10-08:

Δεν θα την χαρακτήριζα δύσκολη αλλά απαιτητική ... Πλέον εισάγονται κάποιοι ορισμοί που απαιτούν κατανόηση.. Δεν αρκεί να παπαγαλίσετε τους τύπους και τα θεωρήματα.. Πρέπει να αντιλαμβάνεστε τί εννοεί ο κάθε τύπος και θέλει μελέτη και όχι διάβασμα.
Παράθεση

Iliaso

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,469 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 19:42, 10-10-08:

νικο... οτι καναμε εμεις περσυ τα καναν και τα παιδια που πανε τωρα γ... καναν οτι εμεις εκτος απο ηλεκτρισμο...
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε: στις 15:44, 11-10-08:

καλούτσικη είναι φέτος...πέρσι είχα πρόβλημα στη μηχανική και την ενέργεια... αλλά και πρώτη φορά κάναμε φυσική... συμφωνώ με τη Βάλια, ο ηλεκτρισμός είναι πολύ ενδιαφέρον κεφάλαιο...
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 16:32, 11-10-08:

τι να πω και εσυ βρηκες ωραιο κεφαλαιο.....
είναι πολύ ενδιαφέρον. Αυτό που μου αρέσει είναι ότι εξηγείς τα πάντα με την λογική
Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε: στις 16:21, 14-10-08:

μεχρι στιγμης μου φαινεται ευκολοτερη απο περισυ
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,227 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 13:39, 16-10-08:

Τι ύλη κάνετε;
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Φοιτητής

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,228 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 14:27, 16-10-08:

Απ' ότι μου είπε ένας γνωστός μου φυσικός κάνουν και ηλεκτρισμό (που δεν κάναμε εμείς τότε) και οτι το νέο βιβλίό είναι πολύ κακογραμμένο. Και οτι γενικά τα παιδιά δυσκολεύονται αρκετά...
Παράθεση

Rock_Sugar (Μαριάννα)

Φοιτητής

H Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Πειραιά και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.

H Rock_Sugar έγραψε: στις 14:35, 16-10-08:

Κι εγώ έκανα ηλεκτρισμό τρίτη γυμνασίου αλλά είχε αφαιρεθεί στις εξετάσεις
Παράθεση

PotatoHead

Φοιτητής

H PotatoHead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Γεωπονικής Βιοτεχνολογίας Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H PotatoHead Well...Oh, Christ, I've left the iron on έγραψε: στις 19:15, 16-10-08:

Αν την παρεις με καλο ματι ευκολη ειναι
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,227 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 19:25, 16-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από chris_90
Απ' ότι μου είπε ένας γνωστός μου φυσικός κάνουν και ηλεκτρισμό (που δεν κάναμε εμείς τότε) και οτι το νέο βιβλίό είναι πολύ κακογραμμένο. Και οτι γενικά τα παιδιά δυσκολεύονται αρκετά...
Ηλεκτρισμό κάναμε στην τρίτη γυμνασίου στο τέλος τέλος. Στις εξετάσεις μας μάλιστα είχαν βάλει 3 θέματα από το κάθε κεφάλαιο και έπρεπε να διαλέξουμε σύνολο 6 θέματα από τα 9 για να λύσουμε. Το θυμάμαι έντονα γιατί δεν ήξερα γρι από ηλεκτρισμό και έλυσα όλα τα άλλα
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε: στις 19:35, 16-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Krou
Ηλεκτρισμό κάναμε στην τρίτη γυμνασίου στο τέλος τέλος. Στις εξετάσεις μας μάλιστα είχαν βάλει 3 θέματα από το κάθε κεφάλαιο και έπρεπε να διαλέξουμε σύνολο 6 θέματα από τα 9 για να λύσουμε. Το θυμάμαι έντονα γιατί δεν ήξερα γρι από ηλεκτρισμό και έλυσα όλα τα άλλα

Τώρα αναγκαστικά θα μάθεις θέλεις δε θέλεις :p...

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δε συνέχιζαν την κινητική όπως κάνουμε εμείς; Στη γ' γυμνασίου κάναμε τα στοιχειώδη και στην α' λυκειου εμβαθύνουμε..Τώρα αν τους κάνουν ενα χρόνο άσχετη φυσική και στην α' λυκείου απαιτούνε να θυμούνται πράγματα από τη β' γυμνασίου, τότε θα είναι και πολύ άχρηστοι
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια