Anime και manga

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Βαρεθηκα τη ζωη μου στο Code Geass. πραγματικα δε μου αρεσε τιποτα. Αντιπαθεστατος πρωταγωνιστης, αδιαφοροι δευτερευοντες χαρακτηρες, μετρια πλοκη και αθλιο σχεδιο. Μαλλον το συγκρινω υποσυνειδητα με το Death Note γιατι καποιος μου το ειχε προτεινει οταν εβλεπα το δευτερο,ποιος ξερει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilleas1997

Νεοφερμένος

Ο Achilleas1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Πριν λίγο καιρό είδα το Made in Abyss:
https://myanimelist.net/anime/34599/Made_in_Abyss

Μπορεί με μια πρώτη ανάγνωση της περιγραφής να φαίνεται σαν άλλο ένα σαχλό ανιμε – κλώνο, τύπου Sword Art Online, όμως σε καμιά περίπτωση δεν είναι.
Η ιστορία είναι ωραία και σχετικά αναπτυγμένη ενώ το οπτικό και ακουστικό κομμάτι πολύ προσεγμένο.
Δίσταζα να το ξεκινήσω επειδή οι πρωταγωνιστές είναι παιδιά, όμως αφού το είδα και διάβασα και λίγο το manga μπορώ να πω ότι σε καμία περίπτωση δεν απευθύνεται σε παιδία... Μάλλον σε ενήλικες πάει περισσότερο.
Διάβασα διάφορα reviews και οι απόψεις διίστανται αλλά εμένα μου άρεσε πολύ. Μπορεί να το ξαναδώ όταν είναι να βγει η επόμενη σεζόν.
Είναι 13 επεισόδια οπότε σε κάθε περίπτωση φεύγει γρήγορα :cool:



[FONT=&quot]
Βαρεθηκα τη ζωη μου στο Code Geass. πραγματικα δε μου αρεσε τιποτα.
[/FONT]
:xtipao:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Το death note είναι το παιχνίδι του σατανά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilleas1997

Νεοφερμένος

Ο Achilleas1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Το death note είναι το παιχνίδι του σατανά!
Θα ταιριαζε πιο πολυ να πεις οτι ειναι το παιχνιδι του Αδη η καποιου θεου του θανατου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Οταν ημουν πιο μικρη εβλεπα one piece ... Ηταν ωραιο βεβαια τα επισοδεια ηταν αμετρητα.....Παει για ρεκορ γκινες περισσοτερων επισοδειων σε σειρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Achilleas1997

Νεοφερμένος

Ο Achilleas1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


χαχαχαχαχα

Δεν μου άρεσε να πω την αλήθεια. Λίγο ξενέρωτο.

Ούτε το τρέιλερ με είχε ενθουσιάσει.Υποτίθεται πώς θα πρέπει να νοιαστώ για ένα Κένυ, που ποτέ δεν είχα ξανακούσει. Αν μάθω κι άλλα, μετά από κάποια επεισόδια, οκει. Αλλά για την ώρα, η και καλά αντιπαράθεση Levi και Kenny δε με συγκινεί.

Είναι καλό που έχουμε τους πρωταγωνιστές στην ομάδα του Levi ωστόσο.

Το opening σαν opening μου άρεσε, κι ας μην έμοιαζε με τα προηγούμενα. Τα visuals βρήκα βαρετά: θα μπορούσαν να έχουν περισσότερη ποικιλία και να μη δείχνουν συνέχεια τον Έρεν, Μικάσα και Άρμιν. Το τραγούδι ήταν ωραίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Το attack on titan είχε το καλύτερο opening όλων των εποχών, γι' αυτό σε κρατούσε το epicness :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα να διαβάζω το manga του Bleach όσο ταξίδευα με τα τρένα αυτή την εβδομάδα, και είμαι στα πρόθυρα του να το παρατήσω και να πάω βουρ για τη σειρά. Αλλά δεν θα το κάνω, θα δείξω αυτοσυγκράτηση. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Μικρό necro σε αυτό το thread μιας και που έπεσα πάνω του. Στις 31 Οκτωβρίου θα εκδοθεί η σειρά Tomahawk Angel του Οδυσσέα Θεοδωράτου, ενός Έλληνα manga author. Αν δεν κάνω λάθος είναι και η πρώτη σειρά manga που έχει Έλληνα author και illustrator. Δεν έχω διαβάσει καθόλου το manga, αλλά από κάποια panels που έχει ανεβάσει σε socials, φαίνεται να έχει αρκετά ωραίο art.

1694172762611.png
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top