Καλό φροντιστήριο γαλλικών

dante ravenclaw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Χαίρετε!Επιθυμώ να αρχίσω ταχύρρυθμα μαθήματα γαλλικών.Όποιος γνωρίζει,μπορεί να μου απαντήσει ποια είναι τα καλύτερα φροντιστήρια γαλλικών στην Αθήνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Για Θεσ/νικη πολυ καλο ακουγεται να ειναι του Κιρμελιδη. Τωρα για Αθηνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
ψάξε στο google
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
ψάξε στο google

στο google ο καθένας λέει ο,τι θέλει.

Το ενδεχόμενο για ιδιαίτερα το έχεις σκεφτεί καθόλου; Υπάρχουν πάρα πολύ λίγα φροντιστήρια που να κάνουν αξιοπρεπή δουλειά στα γαλλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Αν δεν βρει, από το google, από εσένα θα βρει ποια φροντιστήρια υπάρχουν κοντά στην περιοχή της για να διαλέξει το πιο καλό ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Καλά φροντιστήρια δεν ξέρω αν υπάρχουν.Υπάρχουν όμως πολύ κάλοι καθηγητές, για αυτό ψάξε περισσότερο για έναν καλό καθηγητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exelmi

Νεοφερμένος

Ο exelmi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Kαταρχας τι περιοχη μενεις ?

Υπαρχουν ( λιγα ) φροντηστηρια που εχουν συνεργασια με το Γαλλικο Ινστιτουτο , και μαλιστα εχουν απεξω και ταπμελα σχετικη που πιστοποιει τα ανωτερω , και εχει χορηγηθει απο το ιδιο το Γαλλικο Ινστιτουτο

Ενα καλο δεογμ ααν γινεται δουλεια στα γαλλικα καλη ειναι μεχρι τι επιπεδα διδασκονταιστο συγκεκριμενο φορντηστηριο , ποσους υποψηφιους και επιτυχοντες εχει .

Ειναι αλλο να υπαρχουν 5 -6 μαθητες καπου , και άλλο να γινονται μαθηματα μεχρι Sorbonne 2 σε πουμε

Υπαρχουν και άλλα κριτηρια , αν οι καθηγητες εχουν πειρα απο εξετασεις , αν εχουν παρακολουθυησεις σεμιναρια , αν εινα ιεξεταστες κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Αν δεν βρει, από το google, από εσένα θα βρει ποια φροντιστήρια υπάρχουν κοντά στην περιοχή της για να διαλέξει το πιο καλό ?

Γι αυτό παραπάνω από τους μισούς αποτυγχάνουν στις εξετάσεις του ΙΦΑ σε επίπεδο Β2 και άνω... Μπαίνετε όλοι google και χάβετε ο,τι βλακεία και ο,τι ψέμα σας πετάει η κάθε αλυσίδα φροντιστηρίων και επειδή δεν έχετε άμυνα απέναντι στη παραπληροφόρηση και στη δύναμη του διαδικτύου κάθεστε και χαίρεστε με την ιδέα ότι έχετε βρει το "τοπ φροντιστήριο", μόνο και μόνο επειδή λέει στη σελίδα του ότι 90% των μαθητών πήραν το Α1 και άλλες μπαρούφες.. Το καλό το πράγμα δεν έρχεται εύκολα ούτε θα στο δείξει μία μηχανή αναζήτησης. ΕΣΥ θα γίνεις η μηχανή αναζήτησης, όχι το google.

Επιμένω πάντως στα ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Γι αυτό παραπάνω από τους μισούς αποτυγχάνουν στις εξετάσεις του ΙΦΑ σε επίπεδο Β2 και άνω... Μπαίνετε όλοι google και χάβετε ότι βλακεία και ότι ψέμα σας πετάει η κάθε αλυσίδα φροντιστηρίων και επειδή δεν έχετε άμυνα απέναντι στη παραπληροφόρηση και στη δύναμη του διαδικτύου κάθεστε και χαίρεστε με την ιδέα ότι έχετε βρει το "τοπ φροντιστήριο", μόνο και μόνο επειδή λέει στη σελίδα του ότι 90% των μαθητών πήραν το Α1 και άλλες μπαρούφες.. Το καλό το πράγμα δεν έρχεται εύκολα ούτε θα στο δείξει μία μηχανή αναζήτησης. ΕΣΥ θα γίνεις η μηχανή αναζήτησης, όχι το google.

Επιμένω πάντως στα ιδιαίτερα.
Συμφωνω για τα ιδιαιτερα (κ εγω ιδιαιτερα εκανα κ κανω) ,φτανει ναναι καλος ο καθηγητης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Συμφωνω για τα ιδιαιτερα (κ εγω ιδιαιτερα εκανα κ κανω) ,φτανει ναναι καλος ο καθηγητης

Σαφώς. Ας μην ξεχνάμε ότι όπως πρέπει να ψάξεις για τα ελάχιστα καλά φροντιστήρια, έτσι πρέπει να ψάξεις για τους καλούς καθηγητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelaki

Νεοφερμένος

Η Angelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σιγουρα αλλα ας μην ξεχναμε οτι ο καθε καθηγητης εχει το δικο του τροπο διδασκαλιας!πρεπει να βρεις καποι0ν με τ0ν οποιο θα μπορεις να συνεργαστεις κ η "χημεια" σασ ν ειναι καλη;;;)))))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Σιγουρα αλλα ας μην ξεχναμε οτι ο καθε καθηγητης εχει το δικο του τροπο διδασκαλιας!πρεπει να βρεις καποι0ν με τ0ν οποιο θα μπορεις να συνεργαστεις κ η "χημεια" σασ ν ειναι καλη;;))))

Συμφωνώ απολύτως! Πιστεύω ότι ένας άλλος μαθητής δε θα βρει καλή τη καθηγήτρια που μου κάνει γαλλικά, μόνο και μόνο επειδή έχουμε καλή χημεία μεταξυ μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exelmi

Νεοφερμένος

Ο exelmi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Μια καλη καθηγητρια και ενα καλο φροντιστηριο που ειναι καλο για σενα θα ειναι και για τον αλλο ( κατα κανονα ) εκτος και αν μιλαμε για περιπτωσεις ...

Ιδιος άθρωπος ειναι ...

Η χημεια ειναι ανεπιτρεπτη στον καθηγητη , ωφειλει να προσαρμοστει στον χαρακτηρα του μαθητη του , γιατι δεν διαλεγει μαθητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Μια καλη καθηγητρια και ενα καλο φροντιστηριο που ειναι καλο για σενα θα ειναι και για τον αλλο ( κατα κανονα )

Αυτό δεν ισχύει. Μπορεί εμένα να μου φαίνεται καλή μία καθηγήτρια, όμως σε έναν φίλο μου που έχει δυσλεξία να μη του φαίνεται καλή επειδή στηρίζεται πολύ στα γραπτά. Ή ένας άλλος φίλος μου μπορεί να έιναι σε κατώτερο επίπεδο όπου ο ρόλος του καθηγητή είναι μεγαλύτερος και να φανεί στη τελική ότι ο καθηγητής δεν μπορεί να κάνει καλή δουλειά. Γι αυτό κάποιοι καθηγητές που μου έχουν προτείνει φίλοι μου δεν μου φάνηκαν καλοί. Ο καθένας έχει διαφορετικά κριτήρια.

Η χημεια ειναι ανεπιτρεπτη στον καθηγητη , ωφειλει να προσαρμοστει στον χαρακτηρα του μαθητη του , γιατι δεν διαλεγει μαθητες

Δηλαδή αν ο καθηγητής δουλεύει σε σχολείο και έχει στη τάξη 25 άτομα, οφείλει να έχει 25 διαφορετικούς χαρακτήρες για τον κάθε μαθητή;

Και αν έχει άλλα 2 τμήματα, αυτό σημαίνει ότι πρέπει να έχει 75 διαφορετικούς χαρακτήρες.
Και ας πουμε οτι έχει και άλλους 10 μαθητές εξωσχολικούς (φροντιστήρια , ιδιαίτερα κλπ).
Αυτό σημαίνει ότι ο καθηγητής πρέπει να έχει 85 διαφορετικούς χαρακτήρες σε μια εβδομάδα. I don't think so.

Ο καθηγητής δεν έχει καμία υποχρέωση να αλλάζει τη συμπεριφορά του και να προβάλλει κάτι ψεύτικο απέναντι στο μαθητή. Γιατί στην τελική και το αποτέλεσμα ψεύτικο θα βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Γι αυτό παραπάνω από τους μισούς αποτυγχάνουν στις εξετάσεις του ΙΦΑ σε επίπεδο Β2 και άνω... Μπαίνετε όλοι google και χάβετε ο,τι βλακεία και ο,τι ψέμα σας πετάει η κάθε αλυσίδα φροντιστηρίων και επειδή δεν έχετε άμυνα απέναντι στη παραπληροφόρηση και στη δύναμη του διαδικτύου κάθεστε και χαίρεστε με την ιδέα ότι έχετε βρει το "τοπ φροντιστήριο", μόνο και μόνο επειδή λέει στη σελίδα του ότι 90% των μαθητών πήραν το Α1 και άλλες μπαρούφες.. Το καλό το πράγμα δεν έρχεται εύκολα ούτε θα στο δείξει μία μηχανή αναζήτησης. ΕΣΥ θα γίνεις η μηχανή αναζήτησης, όχι το google.

Επιμένω πάντως στα ιδιαίτερα.

Δεν πρέπει να ξεχνάμε πως ο Γκούγκλης είναι φίλος μας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Δε πρεπει να ξεχνάμε το ρητό "τρία πουλάκια κάθονταν και πλέκανε πουλόβερ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Πάντως παιδιά εάν ενδιαφέρεστε για γαλλικά ή αγγλικά, η ξαδέρφη μου κάνει μαθήματα και είναι πάρα πολύ καλή...
Όποιος/α ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα!
:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelaki

Νεοφερμένος

Η Angelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εχει δικιο,παιδια η 'socially excluded'!ο καθενας λεει ο,τιδηποτε προκειμεν0υ να προσελκσει μαθητες..τα περισσοτερα δν ισχυουν.καθε μαθητης ειναι ξεχωριστος και μπορει να μη μπορει να επικοινωνησει με τ0ν ταδε καθηγητη που εχει το ταδε πολυδιαφημισμεν0 ως τοπ φρ0ντιστη..επισης,οπως καποι διαβασα,τα ιδιαιτερα ειναι καλυτερα στν περιπτωση που η υλη δν εχει αφομοιωθει απτο μαθητη και εντοπιζ0νται κενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Καλησπέρα! Ευτυχώς όπου να ναι ξεμπερδέυω με τα αγγλικά και έχω σκοπό να ξεκινίσω απο το μηδέν γαλλικά ( αυτά του σχολείου τα έχω ξεχάσει!:worry:) Θα ήθελα να μου προτείνεται κάποιο καλό κεντρο ξένων γλωσσών για ενήλικες (όπου είναι και εντάτικα ,σε 2 χρόνια έχεις πιστοποίηση Β2!) Εχω ακούσει για Γράψα και Ευρωδιάσταση οτι είναι κατάλληλα για αυτό το σκοπό.

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από συγχώνευση με το θέμα "Ποιό κεντρο ξένων γλωσσών για ενήλικες να προτιμήσω;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

alex_music_bcs

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Μαρκόπουλο (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ωραια τα γαλλικα αρκει να πατε σε καλο φροντηστηριο που να σας κανει να τα αγαπησετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Top