Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Η σοκολάτα είναι πολύ καλή ιδέα, αλλά δε θα λιώσει? Ειδικά άμα κάθεσαι δίπλα σε παράθυρο που βλέπει ανατολικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,190 μηνύματα.
Η σοκολάτα είναι πολύ καλή ιδέα, αλλά δε θα λιώσει? Ειδικά άμα κάθεσαι δίπλα σε παράθυρο που βλέπει ανατολικά.

Ρε σεις,3 ωρες θα κατσετε και σε μαθηματα βαρυτητας θα γραφετε ποιο γρηγορα και απ'οτι ο Light στο death note απο το αγχος να προλαβετε,και μονο ψυγιακι δεν εχετε αποφασισει να παρετε μαζι.Τι ειστε εσεις :worry: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Η σοκολάτα είναι πολύ καλή ιδέα, αλλά δε θα λιώσει? Ειδικά άμα κάθεσαι δίπλα σε παράθυρο που βλέπει ανατολικά.


ακομα κι αν λιωσει,απλα την τρως δαγκωτη και οχι κομματι κομματι :loltooth::loltooth:


Αλλη μια ερωτησουλα, για αυτους που εχουν δωσει κυριως.Στα μαθηματα κατευθυνσης θα ειμαστε ΜΟΝΟ με τα παιδια του σχολειου μας η και με παιδια αλλων σχολειων? :/: Η ειναι ο,τι σου τυχει αναλογα με το εξεταστικο κεντρο?

Ρε σεις,3 ωρες θα κατσετε και σε μαθηματα βαρυτητας θα γραφετε ποιο γρηγορα και απ'οτι ο Light στο death note απο το αγχος να προλαβετε,και μονο ψυγιακι δεν εχετε αποφασισει να παρετε μαζι.Τι ειστε εσεις :worry: :hehe:


Ειναι αγχολυτικη η σοκολατα καλεε :(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ρε πάτε καλά; Εγώ ούτε καν το νερό δεν έπινα όσο έγραφα και εσείς μού θέλετε σοκολάτα, μπάρες και δημητριακά ολικής αλέσεως; :hehe:

btw, το νερό το βάζουμε στην κατάψυξη μισογεμάτο στα πλάγια από βραδίς, έτσι ώστε να γεμίσουμε το άλλο μισό το πρωί και να φύγουμε για το σχολείο. Πιστέψτε με, δεν θέλετε τελειώνοντας το γράψιμο (ή κατά τη διαρκεια) να πιετε ζεστό νερό :hehe: Αν το βάλετε στην συντήρηση δεν θα αντέξει ούτε μέχρι το κουδούνι για να μπείτε στην αίθουσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ σε κάθε εξέταση πάντως είχα μαζί μου μόνο νερό και ρολόι. Τίποτα άλλο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους :) !


Εγω το ψηνω για καμια lacta big time, ολο και καποιο παιδι θα χρειαστει λιγη σοκολατα.Ας σκεφτουμε και τους διπλανους μας (και καλα) :cool: αλλα και εγω μαλλον δεν θα εχω καθολου ορεξη για φαι εκεινες τις μερες,απο το αγχος.

Ούτε εγώ έχω όρεξη για φαγητό σε περιόδους εξετάσεων. Εγώ στις πανελλήνιες αντί για να πάρω κιλά είχα χάσει :P

Ρε πάτε καλά; Εγώ ούτε καν το νερό δεν έπινα όσο έγραφα και εσείς μού θέλετε σοκολάτα, μπάρες και δημητριακά ολικής αλέσεως; :hehe: btw, το νερό το βάζουμε στην κατάψυξη μισογεμάτο στα πλάγια από βραδίς, έτσι ώστε να γεμίσουμε το άλλο μισό το πρωί και να φύγουμε για το σχολείο. Πιστέψτε με, δεν θέλετε τελειώνοντας το γράψιμο (ή κατά τη διαρκεια) να πιετε ζεστό νερό :hehe: Αν το βάλετε στην συντήρηση δεν θα αντέξει ούτε μέχρι το κουδούνι για να μπείτε στην αίθουσα :P

Εγώ σε κάθε εξέταση πάντως είχα μαζί μου μόνο νερό και ρολόι. Τίποτα άλλο. :P

Εγώ πάντως το νερό το είχα κουβαλήσει τσάμπα :P To ρολόι με άγχωνε, το κοιτούσα συνέχεια ειδικά σε έκθεση αρχαία ιστορία λογοτεχνία σχεδόν σε όλα χεχε !

Scandal, δηλαδή δε την τελείωσες ποτέ έως τώρα, ή δεν θες να την τελειώσεις ακόμα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,190 μηνύματα.
ακομα κι αν λιωσει,απλα την τρως δαγκωτη και οχι κομματι κομματι :loltooth::loltooth:


Αλλη μια ερωτησουλα, για αυτους που εχουν δωσει κυριως.Στα μαθηματα κατευθυνσης θα ειμαστε ΜΟΝΟ με τα παιδια του σχολειου μας η και με παιδια αλλων σχολειων? :/: Η ειναι ο,τι σου τυχει αναλογα με το εξεταστικο κεντρο?




Ειναι αγχολυτικη η σοκολατα καλεε :(:(

Εγώ σε κάθε εξέταση πάντως είχα μαζί μου μόνο νερό και ρολόι. Τίποτα άλλο. :P

Κοιταξε να δεις,εαν λιωσει δεν την τρως δαγκωτη,την ρουφας με καλαμακι...Προσεξε μην βαλεις και στυλο στις τσεπες και λιωσει η σοκολατα σπασουν τα στυλο και πεταχτουν τα μελανια και δημιουργησεις μεσα στο παντελονι σου κατι αντιστοιχο με το Elephant's foot στο Chernobyl,διοτι μετα δυσκολα τα πραγματα :loltooth: .

Δεν προκειται να εισαι μονο με τα παιδια του σχολειου σου.Θα ειναι σιγουρα τουλαχιστον και καμια πενταδα αλλοι ακυροι.
Ισως να δεις και καναν μεσηλικα η παππου/γιαγια.Αλλα γενικα θα εισαι με ατομα και απο το σχολειο σου μεσα οποτε μην αγχωνεσαι.

Κοιτα οι περισσοτεροι παιρνουν μαζι τους μονο νερο και ρολοι,τωρα για τα παιδια της θετικης θα ελεγα να παρουν μαζι χαρακα + μοιρογνωμονιο.Ενταξει χαρακα ισως μερικοι κανατε και με το κινητο σας η με καποιο αλλο αντικειμενο οπως μολυβι,ομως χωρις μοιγνωμονιο ειναι λιγο πιο δυσκολο να αυτοσχεδιασετε και πιστεψτε με ποτε δεν ξερετε ποτε θα σας χρειαστουν αυτα.Περυσι καποιος που ηταν ετσι και ετσι στην τριγωνομετρια θεωρω οτι με αυτα τα δυο θα βοηθιοταν σε ορισμενα ζητηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Νταξει σχετικα ευκολο το να μπεις (κατσε να γραψω πρωτα 10 στα γερμανικά :P) δύσκολο το να βγεις ειδικά στα 4 χρονια

Αυτο το λεω γτ ισως δυσκολευτω με την γλώσσα.Στην αρχη κυριως

Θα παρακολουθείς τα μαθήματα της γλώσσας που κάνουν επανάληψη σε γραμματική/συντακτικό κ λεξιλόγιο και στις 4 ενότητες ( κείμενα, έκθεση, ακουστικό, προφορικό) από το επίπεδο Β1 και θα είσαι μια χαρά.
Πολλά παιδιά το παρακολουθούν εντατικά και μάλιστα είναι υποχρεωτικό ( παίρνεις απουσίες αν δεν πας) απλά μερικοί έχουν απαλλαγή από τις πρώτες 2 γλώσσες ή και από τις 4.

Παρόλα αυτά, μη σκέφτεσαι αυτό από τώρα.
Δώσε με το καλό! :thumbup:

ΥΓ: Μη νομίζεις πως εγώ που έχω καλό επίπεδο στη γλώσσα δεν κοιτάω έτσι: :worry: όταν κάναμε κείμενο από τον Ντανταισμό ή όταν κάνουμε κανέναν συγγραφέα του 18ου αιωνα:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Θα παρακολουθείς τα μαθήματα της γλώσσας που κάνουν επανάληψη σε γραμματική/συντακτικό κ λεξιλόγιο και στις 4 ενότητες ( κείμενα, έκθεση, ακουστικό, προφορικό) από το επίπεδο Β1 και θα είσαι μια χαρά.
Πολλά παιδιά το παρακολουθούν εντατικά και μάλιστα είναι υποχρεωτικό ( παίρνεις απουσίες αν δεν πας) απλά μερικοί έχουν απαλλαγή από τις πρώτες 2 γλώσσες ή και από τις 4.

Παρόλα αυτά, μη σκέφτεσαι αυτό από τώρα.
Δώσε με το καλό! :thumbup:

ΥΓ: Μη νομίζεις πως εγώ που έχω καλό επίπεδο στη γλώσσα δεν κοιτάω έτσι: :worry: όταν κάναμε κείμενο από τον Ντανταισμό ή όταν κάνουμε κανέναν συγγραφέα του 18ου αιωνα:loltooth:

Χαχα.Λες να παρακολουθησω τα μαθήματα της γλώσσας ή να παρω απαλλαγη (εχω Β2).Εγω λεω να τα παρακολουθησω για ενα φρεσκαρισμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα Παιδιά του 2002(φέτος πάνε Α Λυκείου)θα δώσουν πανελλήνιες?

΄Οπως φαίνεται το νέο σύστημα θα ισχύσει γι αυτούς που θα δώσουν πανελλαδικές το 2021. Και μια χαρά θα δώσουν πανελλαδικές, απλά θα τους αλλάξουν το όνομα. Απευθείας εισαγωγή με τον βαθμό του απολυτηρίου θα γίνεται μόνο στις σχολές με χαμηλή ζήτηση.
https://www.alfavita.gr/arthron/ekpa...ris-exetaseis-systima-poy-thymizei-tis-desmes
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Θα παρακολουθείς τα μαθήματα της γλώσσας που κάνουν επανάληψη σε γραμματική/συντακτικό κ λεξιλόγιο και στις 4 ενότητες ( κείμενα, έκθεση, ακουστικό, προφορικό) από το επίπεδο Β1 και θα είσαι μια χαρά.
Πολλά παιδιά το παρακολουθούν εντατικά και μάλιστα είναι υποχρεωτικό ( παίρνεις απουσίες αν δεν πας) απλά μερικοί έχουν απαλλαγή από τις πρώτες 2 γλώσσες ή και από τις 4.

Παρόλα αυτά, μη σκέφτεσαι αυτό από τώρα.
Δώσε με το καλό! :thumbup:

ΥΓ: Μη νομίζεις πως εγώ που έχω καλό επίπεδο στη γλώσσα δεν κοιτάω έτσι: :worry: όταν κάναμε κείμενο από τον Ντανταισμό ή όταν κάνουμε κανέναν συγγραφέα του 18ου αιωνα:loltooth:

Το Νταντά και στα ελληνικά είναι παλούκι, πόσο μάλλον στα γερμανικά. :hehe:

Κι εγώ το πιστεύω αυτό με τα μαθήματα που κάνουν επανάληψη στη γλώσσα, γι'αυτό και στη σχολή αντί για άλλη γλώσσα (σκεφτόμουν τα γερμανικά) ξαναπήρα αγγλικά γιατί, παρόλο που μπορούσα να πάρω απαλλαγή, ήθελα να τα έχω φρεσκαρισμένα. Ίσως πάρω άλλη γλώσσα στο τρίτο έτος πάλι, θα δούμε.

Πάντως όντως δε χρειάζεται άγχος απο τώρα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,185 μηνύματα.
6 μέρες έμειναν.Δυο πιθανότητες υπάρχουν η περνάω και είμαι ευτυχισμένος.Η δεν περνάω και θα είμαι ένας αποτυχημένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
6 μέρες έμειναν.Δυο πιθανότητες υπάρχουν η περνάω και είμαι ευτυχισμένος.Η δεν περνάω και θα είμαι ένας αποτυχημένος.


υπαρχει παντα μια δευτερη ευκαιρια του χρονου :yes::yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,185 μηνύματα.
Φυσικά και υπάρχει.Αν όμως δεν περάσω φέτος μέχρι του χρόνου θα είμαι ένα τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Φυσικά και υπάρχει.Αν όμως δεν περάσω φέτος μέχρι του χρόνου θα είμαι ένα τίποτα.


Αν καθορίζει το είναι σου και την αξία σου ως άνθρωπο η επιτυχία ή η αποτυχία στις πανελλήνιες έχεις μεγάλο πατατράκ να φας στη ζωή. Επίτρεψε στον εαυτό σου να βάλεις κι άλλα πράγματα στη ζωή σου γιατί μόνο με υποχρεώσεις και κυνήγι της επιτυχίας η ζωή δε βγαίνει. Αν θες πέτα τη στα σκουπίδια τη συμβουλή μου, είχα υποχρέωση να το πω.<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
6 μέρες έμειναν.Δυο πιθανότητες υπάρχουν η περνάω και είμαι ευτυχισμένος.Η δεν περνάω και θα είμαι ένας αποτυχημένος.

Φώτη σύνελθε. Δεν θα κρίνουν την αξία σου σαν άνθρωπος κάτι εξετάσεις που τις έχουμε μεγαλοποιήσει στο μυαλό μας. Στην χειρότερη περίπτωση ξαναδίνεις αν το επιθυμείς. Ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος θα είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Φυσικά και υπάρχει.Αν όμως δεν περάσω φέτος μέχρι του χρόνου θα είμαι ένα τίποτα.

Ξέρεις πόσες φορές σκέφτομαι και εγώ κάτι τέτοια, σε καταλαβαίνω απόλυτα !!


Αν καθορίζει το είναι σου και την αξία σου ως άνθρωπο η επιτυχία ή η αποτυχία στις πανελλήνιες έχεις μεγάλο πατατράκ να φας στη ζωή. Επίτρεψε στον εαυτό σου να βάλεις κι άλλα πράγματα στη ζωή σου γιατί μόνο με υποχρεώσεις και κυνήγι της επιτυχίας η ζωή δε βγαίνει. Αν θες πέτα τη στα σκουπίδια τη συμβουλή μου, είχα υποχρέωση να το πω.<3

Η αποτυχία στις πανελλήνιες ή όχι μπορεί να μην κρίνουν εσένα και το μέλλον σου 100% αλλά μπορεί να κρίνουν εσένα ως οντότητα όμως γιατί εσύ έκανες την προσπάθεια άρα εσύ πέτυχες ή απέτυχες και με τον τρόπο αυτό αναδεικνύεται πόσο καλά δούλεψες όλο αυτό το διάστημα :( Αν δούλεψες και απέτυχες απέτυχες όλη. Δεν είναι μόνο στις πανελλήνιες γενικά. Όχι ότι είσαι 100% αποτυχημένος αλλά δεν παύει να απέτυχες. Κάπως έτσι το έχω στο νου μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,185 μηνύματα.
Παιδιά επιστρέφω μετά τις εξετασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top