Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
ξεκινησα να γραφω κανονικα, στις 2 ωρες ειχα τελειωσει, στις 2 ωρες και ενα τεταρτο ημουν εξω χαλαρος και λαιτ :P

Ποσο εγραψες ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Οποιος ψηνεται ας κανει και vlog ρε παιδιά, δεν έχω τίποτα να κάνω τα πρωινά :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Του χρόνου θα είμαστε συμφοιτητές λοιπόν! :thumbsup:

Ούτε εγώ νιώθω έτοιμος, αλλά την εβδομάδα που μεσολαβεί ανάμεσα στις ενδοσχολικές και τις πανελλήνιες θα φροντίσω να επαναφέρω τα πάντα στη μνήμη μου, ό,τι έμαθα αυτή τη χρονιά. Λογικά θα προλάβω. :)

Σχεδόν μια βδομάδα για να δώσουμε το πρώτο μάθημα , και δεν νιώθω καθόλου έτοιμος .:russian_roulette:
Γαλλική Φιλολογία ΑΠΘ θέλω εγώ , χαμηλή βάση τα τελευταία χρόνια .
Καλη επιτυχία σε όλους που δίνουν !!!!
:):thumbup:

Θα σας ξεαγχωσω λέγοντας σας κάτι που ισχύει τρομερά πολύ :
Είτε νιώθετε έτοιμοι είτε όχι δεν έχει πολύ σημασία,η δουλειά σας θα φανεί,ωστόσο κάντε την χάρη στον εαυτό σας να την αναγνωρίσετε και να εμπιστευτείτε τον εαυτό σας.Εαν όχι για εσάς έστω για το γαμωτο των ωρών που επενδύσατε.

Όσον αφορά και τους υπόλοιπους υποψηφίους και δεδομένου ότι πλησιάζει η ώρα να θυμάστε ότι οι πανελλήνιες είναι το peak της προσπάθειάς σας έπειτα από πολύμηνη προετοιμασία,δεν έχει σημασία πόσα μόρια θα βγάλετε οσο να ξέρετε ότι φτάσατε στο 100% των δυνατοτήτων σας την δεδομένη στιγμή.

Μην αφήσετε θέμα για θέμα,απαντήστε ότι ξέρετε με μεγάλη προσοχή στις εκφωνήσεις(διαβάζουμε τουλάχιστον 3 φορές κάθε φορά πιο προσεκτικά).Δεν
μένουμε σε ένα θέμα πολύ ώρα,αλλά ούτε και λίγη ,αντίθετα το παλεύουμε αρκετα χωρίς να το κουρασουμε.Θυμηθειται πως ακόμα και όταν δεν μπορείτε να λύσετε κάτι λίγη αισιοδοξία είναι πάντα ευπρόσδεκτη.Εστω και το τελευταίο λεπτό μπορεί να σας έρθει η λύση και να προλάβετε.Μην αφήνετε αναπάντητα ερωτήματα ακόμα και εάν θα γράψετε βλακεία,κάθε μόριο είναι επίσης ευπρόσδεκτο.Φατε καλά,κοιμηθείται 7 με 8 ώρες και πάρτε και λίγο νερό μαζί σας.

Τέλος είτε τελικά νιώθετε ή ακόμα και εάν είστε προετοιμασμένοι αρκετά ή όχι δεν πειράζει.Καλως κακώς σε λίγες μέρες ξεκινά ο χορός και καλείται να χορέψετε,οπότε χώθειτε με ότι γνώσεις και δεξιότητες αναπτύξετε,είτε πολλές είτε λίγες,ο καθένας με ότι έχει και ότι μπορεί.Διοτι :

Sometimes you gotta run before you can walk ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ποιο να σχολιάσω απο τα δυο? Το οτι εχουμε διαβασει ή το οτι εχουμε μαθε :P
Γερμανική φιλολογία δαγκωτο btw

Με το καλό στο ΕΚΠΑ!:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Μακάρι να περάσω οικονομικό εκπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Μου εχουν πει οτι γενικα,εν ωρα εξετασης,μπορουμε να εχουμε κατι σε φαγητο μεσα, πχ καμια σοκολατα η κατι τετοιο. Ισχυει οντως? Αμα εχω εγω πχ υπογλυκαιμια, θα μπορεσω να εχω κατι μαζι μου εκεινη τη στιγμη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Μου εχουν πει οτι γενικα,εν ωρα εξετασης,μπορουμε να εχουμε κατι σε φαγητο μεσα, πχ καμια σοκολατα η κατι τετοιο. Ισχυει οντως? Αμα εχω εγω πχ υπογλυκαιμια, θα μπορεσω να εχω κατι μαζι μου εκεινη τη στιγμη?

Για φαγητό δεν γνωρίζω, χυμό ή/και νερό μπορείς πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Εγώ είχα μαζί μου σοκολατάκια κουβερτούρας - βασικά όλοι μας σχεδόν, μας είχε σκεφτεί μια καθηγήτριά μας :P - και δεν είπε κανένας από τους επιτηρητές τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Μου εχουν πει οτι γενικα,εν ωρα εξετασης,μπορουμε να εχουμε κατι σε φαγητο μεσα, πχ καμια σοκολατα η κατι τετοιο. Ισχυει οντως? Αμα εχω εγω πχ υπογλυκαιμια, θα μπορεσω να εχω κατι μαζι μου εκεινη τη στιγμη?

Εαν υπαρχει θεμα υγειας ισως να μπορεις να παρεις κατι απλο μαζι σου δεν νομιζω να σου πει καποιος κατι, αλλα μην παρεις εννοειται κατι που μπορει να λερωσει τα γραπτα σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Εαν υπαρχει θεμα υγειας ισως να μπορεις να παρεις κατι απλο μαζι σου δεν νομιζω να σου πει καποιος κατι, αλλα μην παρεις εννοειται κατι που μπορει να λερωσει τα γραπτα σου ;)

Εγω λεω να εμφανιστω με σουβλακι μεσα στην αίθουσα :P .Λετε να μου πει κανεις τιποτα.Απλα μπορει να με πιασει καμια λιγουρα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Εγω λεω να εμφανιστω με σουβλακι μεσα στην αίθουσα :P .Λετε να μου πει κανεις τιποτα.Απλα μπορει να με πιασει καμια λιγουρα .

Αλλος ενας yolo υποψηφιος θα πουν :P .
Μην χαλασεις την μαγεια της περιοδου αυτης ρε,περιμενε για το τελευταιο μαθημα και ριχτο στα σουβλακια μετα :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Με το καλό στο ΕΚΠΑ!:thumbup:

Νταξει σχετικα ευκολο το να μπεις (κατσε να γραψω πρωτα 10 στα γερμανικά :P) δύσκολο το να βγεις ειδικά στα 4 χρονια

Αυτο το λεω γτ ισως δυσκολευτω με την γλώσσα.Στην αρχη κυριως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Εγώ είχα μαζί μου ένα μπουκαλάκι νερό κι ένα απλό ρολόι χειρός (που δεν το φόραγα, αλλά το είχα δίπλα μου στο γραπτό για να ξέρω το χρόνο - αυτό το ρολόι το παίρνω πάντα μαζί μου σε εξετάσεις :thumbup:).

Προ δεκαετίας που έδινα Πανελλαδικές, το βασικό μου πρωινό πριν πάω να δώσω, ήταν 2 μπάρες motion (λογικά έχουν καταργηθεί πια :() κι ένας δυνατός καφές. :)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Scandal ήσουν με δέσμες ή με το σύστημα των κατευθύνσεων ; Πέρασες εκεί που ήθελες ως πρώτη επιλογή ; Πόσα μαθήματα έδωσες τότε ;

Εγώ το πρωί πριν τις εξετάσεις με τέτοιο άγχος δεν μπορούσα να φάω, ούτε τώρα στην εξεταστική γενικά κόβεται τέλμα η όρεξη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Scandal ήσουν με δέσμες ή με το σύστημα των κατευθύνσεων ; Πέρασες εκεί που ήθελες ως πρώτη επιλογή ; Πόσα μαθήματα έδωσες τότε ;
Δεν είναι τόσο μεγάλος για να έδωσε με δέσμες ρε :P Οι κατευθύνσεις δημιουργήθηκαν το 2000 (νομίζω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Δεν είναι τόσο μεγάλος για να έδωσε με δέσμες ρε :P Οι κατευθύνσεις δημιουργήθηκαν το 2000 (νομίζω).

Δεν έχω ιδέα πότε καταργήθηκαν οι δέσμες :p Ωχ τον μεγάλωσα κατά πολύ ε ; Πρέπει να τον γλυκάνω τώρα (ποιος τον ακούει :P)

Scandal, δεν ήθελα να σε κάνω γέρο, σνιφ !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Δεν έχω κανένα θέματα με την ηλικία μου, πάει καιρός που πέρασα την κρίση των 30 κι ας μην είμαι 30ρης ακόμα. :loltooth:
Ήμουν με το σύστημα των κατευθύνσεων (2007 - 2008). Δηλαδή όντως μια 10ετία πριν. :thumbup:


Όχι δεν πέρασα εκεί που ήθελα. Κατέληξα από χαζομάρα σε άλλο αντικείμενο / σχολή που δεν τελείωσα ούτε με απασχολεί να τελειώσω (Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων ΟΠΑ). :russian_roulette:


Μην σας επηρεάζω όμως όσοι ενδιαφέρεστε για ΟΔΕ, αν όντως σας αρέσει το αντικείμενο μια χαρά θα περάσετε. Απλά να ξέρετε ότι θα έχετε και μαθήματα που θα μισήσετε, όπως και πολλά άλλα που θα σας αρέσουν. Το θέμα με το πανεπιστήμιο είναι ότι παίρνεις ένα αντικείμενο και το μελετάς από όλες τις πιθανές πλευρές. Δεν είναι σαν το σχολείο που σου μαθαίνει τα βασικά κάποιων επιστημών (ώστε να έχεις πάνω μια ιδέα για το τι αφορά και ίσως σου δίνει και μια γεύση ώστε να καταλάβεις αν σου αρέσει, που imo δεν είναι αρκετή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Εγω λεω να εμφανιστω με σουβλακι μεσα στην αίθουσα :P .Λετε να μου πει κανεις τιποτα.Απλα μπορει να με πιασει καμια λιγουρα .


Εγω το ψηνω για καμια lacta big time, ολο και καποιο παιδι θα χρειαστει λιγη σοκολατα.Ας σκεφτουμε και τους διπλανους μας (και καλα) :cool: αλλα και εγω μαλλον δεν θα εχω καθολου ορεξη για φαι εκεινες τις μερες,απο το αγχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top