MATLAB

Αλεξακις

Νεοφερμένος

Ο Αλεξακις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλησπέρα . Γνωρίζει κάποιος αρκετά καλό matlab για μια βοήθεια σε θέμα εργαστηρίου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Καλησπέρα . Γνωρίζει κάποιος αρκετά καλό matlab για μια βοήθεια σε θέμα εργαστηρίου ?


Πάνω σε τι είναι ; Για να δω εάν μπορώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξακις

Νεοφερμένος

Ο Αλεξακις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Πάνω σε τι είναι ; Για να δω εάν μπορώ.


Είναι πάνω σε ελάχιστα τετράγωνα . Το μάθημα λέγεται υπολογιστική νοημοσύνη , και μας ζητάει μια 3D απεικόνιση για κάτι αποδόσεις επεξεργαστή .
Έχω το αρχείο pdf της άσκησης και τον αντίστοιχο κώδικα matlab μέχρι εκεί που έχω κολλήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Είναι πάνω σε ελάχιστα τετράγωνα . Το μάθημα λέγεται υπολογιστική νοημοσύνη , και μας ζητάει μια 3D απεικόνιση για κάτι αποδόσεις επεξεργαστή .
Έχω το αρχείο pdf της άσκησης και τον αντίστοιχο κώδικα matlab μέχρι εκεί που έχω κολλήσει.
Το help δεν βοηθάει ; δες least square fitting
Βέβαια το πρόβλημα που έχεις είναι περίπλοκο και δεν έχω συναντήσει κάτι τέτοιο .
Έχει σχέση με τα νευρωνικά δίκτυα ;
Τη μέθοδο ελάχιστων τετραγώνων την γνωρίζω μόνο γραφικά και είχα δει ένα script από το ΕΜΠ. Δηλαδή σε ένα καρτεσιανό σύστημα τοποθετούμε τις πειραματικές τιμές και προσπαθούμε να ερμηνεύσουμε την μορφή του διαγράμματος , γραμμική ή εκθετική .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξακις

Νεοφερμένος

Ο Αλεξακις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Το help δεν βοηθάει ; δες least square fitting
Βέβαια το πρόβλημα που έχεις είναι περίπλοκο και δεν έχω συναντήσει κάτι τέτοιο .
Έχει σχέση με τα νευρωνικά δίκτυα ;
Τη μέθοδο ελάχιστων τετραγώνων την γνωρίζω μόνο γραφικά και είχα δει ένα script από το ΕΜΠ. Δηλαδή σε ένα καρτεσιανό σύστημα τοποθετούμε τις πειραματικές τιμές και προσπαθούμε να ερμηνεύσουμε την μορφή του διαγράμματος , γραμμική ή εκθετική .

Ναι τα νευρωνικά δίκτυα .
Μπορείς να δεις το σημείο που έχω φτάσει , άσκηση 4η , Γ) ερώτημα .

Και το αντίστοιχο matlbal .Μέχρι εκεί που είμαι είναι σωστά .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 1h seira askhsewn_new (3).pdf
    545.8 KB · Εμφανίσεις: 96

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top