Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Εννοείται πως αν πάω σε κάποια τέτοια σχολή θα κοιτάξω να κάνω και μεταπτυχιακό!
Το θέμα είναι "από το συγκεκριμένο τμήμα τι ακριβώς μπορείς να κάνεις?" Προσωπικά δεν θα μου άρεσε να ασχοληθώ αποκλειστικά με οικονομικά και "σίγουρα" θα μου άρεσε πολύ να το συνδυάσω με προγραμματισμό και κάτι που έχει σχέση με τεχνολογία...
Ειλικρινά πέρα από ΔΕΤ ,μάρκετινγκ και επικοινωνίες , ΤΕΦΑΑ και κάποια σχολή προγραμματισμού δεν με ενθουσιάζει κάτι άλλο(από αυτά που έχω δει μέχρι στιγμής βέβαια).. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κάποιος κάποιος

Νεοφερμένος

Ο κάποιος κάποιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Υπάρχει κανένας που σπουδάζει στο συγκεκριμένο τμήμα? Θέλω να ακούσω γνώμες. Ξέρω ότι οι επαγγελματικές προοπτικές είναι πολύ καλές...Αλλά θα ήθελα να ακούσω και την άποψη κάποιου που έχει βγάλει τη σχολή ή σπουδάζει σε αυτή τη σχολή.
Αυτή τη χρονιά θα είμαι Β' Λυκείου και ψάχνομαι να βρω ποιο τμήμα (και εννοείται επάγγελμα) θα μου άρεσε περισσότερο (και με το οποίο θα μπορούσα να βγάλω τα προς το ζην)...Θα μου άρεσε να ασχοληθώ με κάποιο "δημιουργικό" επάγγελμα...Έχω επιλέξει να δώσω από το 5ο πεδίο μιας και οι σχολές του συγκεκριμένου πεδίου μου κινούν το ενδιαφέρον περισσότερο από τις σχολές των υπολοίπων.Ποια η γνώμη σας?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Εμένα η γνώμη μου είναι πως είναι ωραίο αντικείμενο, άρα και τμήμα, αφού είναι τμήμα καλού πανεπιστημίου σε καλό αντικείμενο.

Μην το κάνεις όμως με υπερβολικές προσδοκίες στην εργασιακή αποκατάσταση. Μην ξεχνάς ποτέ τι δουλειά κάνουν στο τμήμα, ενδέχεται να πουλάνε τον εαυτό τους καλύτερα απ ότι αξίζει. Αυτό βέβαια είναι κακό ΜΚΤ, σύμφωνα με την θεωρία του ΜΚΤ αλλά και το κακο ΜΚΤ εξετάζεται από τον χώρο γιατί κάποιος το κάνει γιατί οι οργανισμοί ενώ υποτίθεται έχουν όραμα και στρατηγική, και ανθρωποκεντρική λογική και ειλικρίνεια και κοινωνική ευθύνη στην πράξη λειτουργούν πολλές φορές με το "να την βολεψουμε σήμερα αύριο".

Δεν λέω ότι δεν είναι καλό, μην παρεξηγηθώ, ή ότι έχει κακή εργασιακή προοπτική. Βράζει στο ίδιο καζάνι με τα περισσότερα αν πάρουμε αυτό το κριτήριο.

Δευτέρα είσαι πάντως, ηρέμησε, δες την ΑΟΘ του χρόνου, δες και την Διοίκηση αν είναι του χρόνου και χαλαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

eleonora33

Νεοφερμένος

Η eleonora33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα κάποιος να με ενημερώσει σχετικά με το τμήμα μάρκετινγκ του ΟΠΑ
Έχει επαγγελματικές προοπτικές;
Μπορω να βρω δουλειά;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top