Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,242 εγγεγραμμένα μέλη και 2,424,382 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 114 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σας λείπει καθόλου το σχολείο;

Εύα

Φοιτητής

H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 223 μηνύματα.

H Εύα έγραψε: στις 21:17, 25-07-12:

Τα σχολικά μου χρόνια ήταν όμορφα!Όμως δεν τα νοσταλγώ..αυτή τη στιγμή θέλω περισσότερο να γνωρίσω τον κόσμο!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

catherine1994

Φοιτητής

H catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 739 μηνύματα.

H catherine1994 έγραψε: στις 21:23, 25-07-12:

Ε οχι δα και να μου λειπει το σχολειο (προς το παρον δηλαδη). Τετοιος μαζοχισμος!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,053 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε: στις 21:29, 25-07-12:

Προς το παρόν δεν μου λείπει καθόλου.
Παράθεση

Rainbowarrior

Φοιτητής

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε: στις 21:33, 25-07-12:

Eμένα μου λείπει ΜΟΝΟ το μάθημα της Λογοτεχνίας με τη συγκεκριμένη καθηγήτρια.
Μου λείπει, όμως, πολύ το ιδιαίτερο και η επαφή που είχα με την καθηγήτρια εκεί.
Περνούσα ευχάριστα πάντα, και οι συζητήσεις μας επί των μαθημάτων (και όχι μόνο) ήταν πολύ εποικοδομητικές και δημιουργικές/ουσιαστικές.

Πφφ...
Παράθεση

Νηρηίς

Φοιτητής

H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 2,053 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε: στις 21:36, 25-07-12:

Τυχερός!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dmitsos (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Αθήνας . Έχει γράψει 906 μηνύματα.

O Dmitsos έγραψε: στις 21:40, 25-07-12:

Oι συμμαθητές μου ναι!
Το σχολείο όμως, σα θεσμός, σα λειτουργία και σαν υποχρεώση ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.

Έχει μπει στο συρτάρι με τις αναμνήσεις και το καλό που του θέλω εκεί να μείνει!!
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Φοιτητής

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 20:20, 26-07-12:

Σε καμιά εικοσαριά χρόνια ίσως!! προς το παρόν, καθόλου.

Πάμε γι'άλλαααα
Παράθεση

Nattii

Δραστήριο Μέλος

H Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 162 μηνύματα.

H Nattii Για ένα γενναίο πνεύμα δεν μπορεί ποτέ ν έγραψε: στις 01:46, 21-10-12:

Μου λείπουν οι συμμαθητές μου ,οι πλάκες ,το γέλιο και κάποιοι πολύ καλοί καθηγητές ! Σίγουρα όχι πάντως το πρωινό ξύπνημα,το διάβασμα και τα εφτάωρα ! απαπαπαπα...
Παράθεση

Γιάννης94

Φοιτητής

Ο Γιάννης94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.

O Γιάννης94 έγραψε: στις 08:30, 21-10-12:

Και μένα -προς το παρόν- δεν μου λείπει καθόλου. Μόνο που σκέφτομαι την καθημερινότητα (ξύπνημα στις 7.00, 7ωρο μάθημα, υποχρεωτικές εργασίες σε όλα σχεδόν τα μαθήματα, φροντιστήριο το απόγευμα έως το βράδυ και μετά διάβασμα) πραγματικά δεν ξέρω αν θα μπορούσα να το ξαναπεράσω αυτό το πρόγραμμα, και να έχεις και το άγχος των απουσιών.
Το μόνο που μου λείπει είναι το μάθημα της φιλοσοφίας με τον συγκεκριμένο καθηγητή. Αυτός έκανε το μάθημα σαν «διάλεξη», να φανταστείτε πως στην ώρα του ήθελαν να έρθουν και μαθητές όλων των άλλων κατευθύνσεων, μόνο και μόνο για να τον ακούν! Ξεκίνησε τη χρονιά με 10 μαθητές στην τάξη και καταλήξαμε να είμαστε 30+.
Παράθεση

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,533 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε: στις 09:20, 21-10-12:

Mα καθολου ομως. Ακομα τουλαχιστον...
Παράθεση

~Lös~

Διδακτορικός

H ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός . Έχει γράψει 1,291 μηνύματα.

H ~Lös~ έγραψε: στις 15:14, 21-10-12:

σας ζηλεύω.πώς και πώς θέλω να το ξεφορτωθώ κι εγώ.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sofia10

Δραστήριο Μέλος

H sofia10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 176 μηνύματα.

H sofia10 έγραψε: στις 14:12, 09-02-17:

καλησπερα παιδια, θα ηθελα να συζητησω κατι μαζι σας . Παω β λυκειου και νιωθω οτι το σχολειο με κουραζει αφανταστα..εννοω κυριως ψυχικα. δηλαδη υπαρχουν αρκετοι καθηγητες ειδικα αυτοι που εχω στην κατευθυνση οι οποιοι μας αποθαρρυνουν συνεχως λεγοντας μας οτι δεν ειμαστε αρκετα εξυπνοι ,μιλαν υποτιμητικα και γενικοτερα το κλιμα στο μαθημα ειναι οτι μας κανουν λιγο χαρη που μας διδασκουν μιας και το επιπεδο μας ειναι χαμηλο(να αναφερω οτι παω σε "προτυπο" και η γενια συμφωνα με τον νομο ειναι με κληρωση ενω ολες οι αλλες ταξεις με εξετασεις- α , γ λυκ-πραγμα που μας υπενθυμιζουν πολλες φορες οι καθηγητες μας) και γενικα ο τροπος τους με κανει εντελως απαθη απενταντι στο σχολειο. Προσπαθω να ανγνωριζω τα οποια θετικα εχω να παρω αλλα εχω πραγματικα κουραστει και οσο σκεφτομαι οτι του χρονου θα μαι και γ λυκ... Δεν θελω να αλλξω σχολειο τα παιδια ειναι πολυ καλα , και στο τμημα μου και απο τις αλλες ταξεις α και γ λυκ, αλλα δεν θελω να φηνω και καθε μερα να περναει ετσι... 7 ωρες ειναι αυτες.. απλα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας γιατι πιστευω οτι η
ζωη ειναι μικρη για να αφηνουμε τις μερες να περνανε αδειες
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,520 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 17:30, 09-02-17:

Κοιτά να δεις κανείς δεν είναι χαζός και αν θες να σου πω και παράδειγμα και εγώ Β λυκειου είμαι είμαι απουσιολόγος και πέρσι έβγαλα 19.5/10 φέτος δεν έχω πάρει βαθμούς ακόμα , αλλα το λέω αυτο γιατί πολλές φορές άτομα του 16 γράφουν σαν εμενα . Άρα κανείς δεν είναι χαζός και οποίος το λέει τότε είναι ο ίδιος .
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,490 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 18:14, 09-02-17:

Δε μου λείπει καθόλου το σχολείο.

Πλέον όποιος μαθητής στηρίζεται στο σχολείο για την εκπαίδευση του είτε ιδιωτικό είτε δημόσιο θεωρείται αμόρφωτος.
Το σχολείο προσφέρει μονόπλευρες γνώσεις και πλέον οι μαθητές το έχουν καταλάβει.
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 444 μηνύματα.

H miss marple έγραψε: στις 18:51, 09-02-17:

Εμένα πάλι το σχολείο μου λείπει πολύ.

Χρωστάω πολλά πράγματα στο σχολείο, από το ότι πέρασα στη σχολή που ήθελα (δεν έκανα φροντιστήριο σε όλα τα μαθήματα) μέχρι και τις γενικές γνώσεις που μου πρόσφερε.. Σίγουρα δεν ήταν όλα ρόδινα, σε καμία περίπτωση, υπήρχαν καθηγητές αδιάφοροι και κακεντρεχείς, υπήρχαν μαθήματα ανούσια, υπήρχαν συμμαθητές κακομαθημένοι και εριστικοί, όμως όλα αυτά ήταν '' the exception rather than the rule''.
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε: στις 20:09, 09-02-17:

https://www.youtube.com/watch?v=qjnm3V0xYjI
Παράθεση

Akratitos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 94 μηνύματα.

O Akratitos sometimes i find myself in Nowher έγραψε: στις 21:10, 09-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από fotisapple
Κοιτά να δεις κανείς δεν είναι χαζός και αν θες να σου πω και παράδειγμα και εγώ Β λυκειου είμαι είμαι απουσιολόγος και πέρσι έβγαλα 19.5/10 φέτος δεν έχω πάρει βαθμούς ακόμα , αλλα το λέω αυτο γιατί πολλές φορές άτομα του 16 γράφουν σαν εμενα . Άρα κανείς δεν είναι χαζός και οποίος το λέει τότε είναι ο ίδιος .
Αν σου πω ρε μπαγασα πως με το που διαβασα την πρωτη προταση που εγραψες καταλαβα πως εισαι εσυ θα με πιστεψεις?
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια