Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,242 εγγεγραμμένα μέλη και 2,424,382 μηνύματα σε 75,699 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 114 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Οδοντιατρική

tsetsenos99

Νεοφερμένος

Ο tsetsenos99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O tsetsenos99 έγραψε: στις 22:45, 29-08-14:

Καλησπέρα. Είμαι φοιτητής Οδοντιατρικής σε χώρα του εξωτερικού, στο 4ο έτος, και τον τελευταίο καιρό ψάχνω διάφορα οδοντιατρικά άρθρα στα ελληνικά, διάφορα σαιτ και φορουμ, με σκοπό την καλύτερη εκμάθηση της ορολογίας στην μητρική μου γλώσσα, όπως επίσης και ποικίλα αρχεία-κείμενα σε ηλεκτρονική μορφή. Μου κάνει εντύπωση ότι δεν μπορώ να βρω κανένα φοιτητικο οδοντιατρικό σαιτ, ή όσα βρίσκω, είναι πλέον ανενεργά. Θα μπορούσατε να μου στείλετε μερικές ιστοσελίδες από όπου θα μπορώ να βρίσκω διδακτέα ελληνική ύλη, πάνω στο αντικείμενό μας ή, αν και εφόσον είναι αυτό εφικτό, απευθείας τα αρχεία αυτά, μέσα από το φόρουμ εδώ? Πέρα από την ηλεκτρονική μορφή, τον τελευταίο καιρό, αναζητώ και ελληνικά συγγράμματα. Γνωρίζετε αν μπορεί κανείς να έρθει στην βιβλιοθήκη της Οδοντιατρικής του ΑΠΘ (κατά προτίμηση, μιας και κατάγομαι από Θεσσαλονίκη και είναι πιο εύκολη η μετάβαση στην σχολή) και να δανειστεί βιβλια? Αν όχι, υπάρχει κανένας τρόπος να βρω τα συγγράμματα που διδάσκονται, δίχως να τα αγοράσω απ'έξω, μιας και οι τιμές τους είναι απαγορευτικές... :/ Σας ευχαριστώ!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

scientist8

Νεοφερμένος

Ο scientist8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O scientist8 έγραψε: στις 23:23, 29-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από tsetsenos99
Καλησπέρα. Είμαι φοιτητής Οδοντιατρικής σε χώρα του εξωτερικού, στο 4ο έτος, και τον τελευταίο καιρό ψάχνω διάφορα οδοντιατρικά άρθρα στα ελληνικά, διάφορα σαιτ και φορουμ, με σκοπό την καλύτερη εκμάθηση της ορολογίας στην μητρική μου γλώσσα, όπως επίσης και ποικίλα αρχεία-κείμενα σε ηλεκτρονική μορφή. Μου κάνει εντύπωση ότι δεν μπορώ να βρω κανένα φοιτητικο οδοντιατρικό σαιτ, ή όσα βρίσκω, είναι πλέον ανενεργά. Θα μπορούσατε να μου στείλετε μερικές ιστοσελίδες από όπου θα μπορώ να βρίσκω διδακτέα ελληνική ύλη, πάνω στο αντικείμενό μας ή, αν και εφόσον είναι αυτό εφικτό, απευθείας τα αρχεία αυτά, μέσα από το φόρουμ εδώ? Πέρα από την ηλεκτρονική μορφή, τον τελευταίο καιρό, αναζητώ και ελληνικά συγγράμματα. Γνωρίζετε αν μπορεί κανείς να έρθει στην βιβλιοθήκη της Οδοντιατρικής του ΑΠΘ (κατά προτίμηση, μιας και κατάγομαι από Θεσσαλονίκη και είναι πιο εύκολη η μετάβαση στην σχολή) και να δανειστεί βιβλια? Αν όχι, υπάρχει κανένας τρόπος να βρω τα συγγράμματα που διδάσκονται, δίχως να τα αγοράσω απ'έξω, μιας και οι τιμές τους είναι απαγορευτικές... :/ Σας ευχαριστώ!
Καλησπέρα σε αυτό το λινκ υπάρχουν όλα τα συγγράμματα που χρησιμοποιούνται στο ΑΠΘ για όλα τα μαθήματα της οδοντιατρικής σχολής https://service.eudoxus.gr/public/de...rses/1337/2014
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θανασης Α.

Φοιτητής

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Γεωπονίας Φυτικής Παραγωγής & Αγροτικού Περιβάλλοντος (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O Θανασης Α. έγραψε: στις 10:35, 17-04-15:

Αν δεν εχει καποιος μπαμπα και λεφτα είναι λαθος επιλογή η Οδοντιατρική;
Παράθεση

nikousotirios

Νεοφερμένος

Ο nikousotirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O nikousotirios έγραψε: στις 20:03, 12-10-15:

Θελω να ρωτησω αν αυτο το καιρο αξιζει να ανοίξω δικό μου οδοντιατρείο σε πόλη των ~ 28,000 κατοίκων με ήδη υπάρχων 15 ιδιωτικά οδοντιατρεία.

Επίσης που αλλού θα μπορούσα να δουλέψω μόλις τελειώσω με τη σχολή ;
Παράθεση

bekker

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 181 μηνύματα.

O bekker έγραψε: στις 20:13, 12-10-15:

Τρώνε πολλά γλυκά;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GTR-890

Δραστήριο Μέλος

Ο GTR-890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O GTR-890 έγραψε: στις 17:23, 15-09-16:

Πόσα χρόνια είναι η οδοντιατρική ?
Πόσες ειδικότητες μπορώ να επιλέξω ?
Πόσα χρόνια είναι η μια ειδικότητα ?
Παράθεση

estelle_

Νεοφερμένος

H estelle_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H estelle_ έγραψε: στις 20:00, 15-09-16:

Μπες στη σελιδα της σχολης για να δεις
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,490 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 20:23, 15-09-16:

5 χρόνια είναι η σχολή, έχεις πάρα πολλές εξειδικεύσεις πχ παιδοδοντιατρική αλλά μπορείς να ανοίξεις ιατρείο και χωρίς, οι εξειδικεύσεις κρατάνε τουλάχιστον δύο χρόνια.

Είναι από τις σχολές που προτείνει ο φώκος ως καλές σχολές.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 15-09-16 στις 20:30.
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Πτυχιούχος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,696 μηνύματα.

O cha0s έγραψε: στις 01:11, 16-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Είναι από τις σχολές που προτείνει ο φώκος ως καλές σχολές.
Για ποιον λογο μιλας στο γ' προσωπο για τον εαυτο σου;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Πτυχιούχος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Πάτρα) και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,490 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 07:44, 16-09-16:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Για ποιον λογο μιλας στο γ' προσωπο για τον εαυτο σου;
δεν ξέρω το κάνει πολλές φορές όμως
Παράθεση

GTR-890

Δραστήριο Μέλος

Ο GTR-890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O GTR-890 έγραψε: στις 17:21, 28-11-16:

Παιδιά, εσείς που περάσατε οδοντιατρικη(απο παλια χρονια ή φετος) ποσο γραψατε μαθηματα(Βιολογια,χημεια,φυσικη, γλωσσα)???
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    panelef

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Οδοντιατρική VS Ιατρική - Από GiorgosAsi
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σύγκριση Σχολών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-07-14 στις 01:09.
    • Οικονομικά vs Οδοντιατρική - Από GiorgosAsi
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σύγκριση Σχολών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-05-14 στις 22:54.
    • Οδοντιατρική vs φυσικοθεραπεία - Από kall1as
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σύγκριση Σχολών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-06-11 στις 12:12.
    • Από Βιολογία Οδοντιατρική; - Από giot
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία 3ο Πεδίο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-12-10 στις 14:20.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα