Σχολή Αστυφυλάκων

Avalon12

Νεοφερμένος

Η Avalon12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Καλησπέρα Σας, ξέρεις κάνεις την πλήρη διαδικασία δικαιολογητικών και μη για την εισαγωγή στις σχολές της αστυνομικής Ακαδημίας από το σύστημα των πανελλαδικών εξετάσεων?
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα Σας, ξέρεις κάνεις την πλήρη διαδικασία δικαιολογητικών και μη για την εισαγωγή στις σχολές της αστυνομικής Ακαδημίας από το σύστημα των πανελλαδικών εξετάσεων?


Δες τη φετινή προκήρυξη στο post 3360 του θέματος "Σχολή Αστυφυλάκων". Τα γράφει όλα πολύ αναλυτικά.
 

Avalon12

Νεοφερμένος

Η Avalon12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Ξέρετε αν έχω κάποια προτεραιότητα στα δημόσια νοσοκομεία αν πάω με παραπεμπτικό από την αστυνομία;
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Κανένας στη σχολή αστυφυλάκων/αξιωματικών ή απόφοιτος σχολής ξέρει τι παίζει με τη θρησκευτική υπηρεσία αστυνομίας; Παίρνουν και αστυνομικούς ή μόνο κληρικούς;
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Κάθε χρόνο λειτουργούν διαφορετικές σχολες ή και οι ίδιες. Π.χ και πέρσι λειτουργούσαν Ρέθυμνο και Κομοτηνή (δεν είμαι σίγουρος για Διδυμότειχο)

Αυτά αποφασιζονται από τους ανώτερους και τα μαθαίνεις αφού βγουν τα αποτελέσματα των πανελληνίων.
Μπορείς να μου περιγράψεις μία μέρα στη σχολή αστυφυλάκων;
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Καλησπέρα! Αν γραφτώ σε γυμναστήριο, έχω ελπίδες να περάσω τα αθλήματα;
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Καλησπέρα! Αν γραφτώ σε γυμναστήριο, έχω ελπίδες να περάσω τα αθλήματα;


Λοιπόν, επειδή γνωρίζω από προσωπική εμπειρία. Στην Γ' Λυκείου αφιέρωσε κανά δυό ώρες τη μέρα σε 2-3 μέρες την εβδομάδα για αθλήματα από Σεπτέμβριο-Οκτώβριο μέχρι Μάρτιο ή Ιούνιο. Καλύτερα πήγαινε σε αθλητικό όμιλο που προετοιμάζει παιδιά για τέτοιες σχολές, ή άμα δεν υπάρχει, προσπάθησε να βρεις έναν γυμναστή σε καλή τιμή που θα σου κάνει μερικά μαθήματα πάνω στα συγκεκριμένα αθλήματα. Εγώ θα έβαζα το γυμναστήριο μόνο ως έσχατη λύση. Δώσε ΜΕΓΑΛΗ βάση στο χιλιάρι και στο άλμα εις ύψος, μιας και αυτά τα δύο είναι ζόρικα. Και τέλος, μην υποτιμήσεις καθόλου τα αθλήματα. Δεν είναι τόσο εύκολα όσο λένε κάποιοι, αλλά ούτε είναι και το τέλος του κόσμου. Απλά πρέπει να έχεις μια σχετικά καλή φυσική κατάσταση και να πας προετοιμασμένος. Αυτά από εμένα, άμα έχεις καμιά ερώτηση, θα προσπαθήσω να απαντήσω αν γνωρίζω.
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή γνωρίζω από προσωπική εμπειρία. Στην Γ' Λυκείου αφιέρωσε κανά δυό ώρες τη μέρα σε 2-3 μέρες την εβδομάδα για αθλήματα από Σεπτέμβριο-Οκτώβριο μέχρι Μάρτιο ή Ιούνιο. Καλύτερα πήγαινε σε αθλητικό όμιλο που προετοιμάζει παιδιά για τέτοιες σχολές, ή άμα δεν υπάρχει, προσπάθησε να βρεις έναν γυμναστή σε καλή τιμή που θα σου κάνει μερικά μαθήματα πάνω στα συγκεκριμένα αθλήματα. Εγώ θα έβαζα το γυμναστήριο μόνο ως έσχατη λύση. Δώσε ΜΕΓΑΛΗ βάση στο χιλιάρι και στο άλμα εις ύψος, μιας και αυτά τα δύο είναι ζόρικα. Και τέλος, μην υποτιμήσεις καθόλου τα αθλήματα. Δεν είναι τόσο εύκολα όσο λένε κάποιοι, αλλά ούτε είναι και το τέλος του κόσμου. Απλά πρέπει να έχεις μια σχετικά καλή φυσική κατάσταση και να πας προετοιμασμένος. Αυτά από εμένα, άμα έχεις καμιά ερώτηση, θα προσπαθήσω να απαντήσω αν γνωρίζω.
Δεν τα υποτιμώ καθόλου. Ξέρω ότι είναι δύσκολα. Απλώς πίστευα ότι στο γυμναστήριο θα μπορούσα να βελτιώσω την αντοχή και να εξασκήσω τα χέρια για τη σφαίρα.
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Παιδιά λέτε να ισχύσει ότι λόγο νέας κυβέρνησης θα μπούνε περισσότεροι εισακτεοι στην Αστυφυλάκων αλλά και στην αξιωματικών;
 

Γιωργος017

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Συγγνώμη παιδιά ξέρετε αν στην σχολή αστυφυλακων παρέχουν έστω και κάποιο δίπλωμα μηχανής ή αυτοκινήτου και επίσης ο μισθός για τους φοιτητές της σχολής πόσο είναι;;;;
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Συγγνώμη παιδιά ξέρετε αν στην σχολή αστυφυλακων παρέχουν έστω και κάποιο δίπλωμα μηχανής ή αυτοκινήτου και επίσης ο μισθός για τους φοιτητές της σχολής πόσο είναι;;;;


Απ'οσο ειχα ψαξει παλια, οοοταν ενδιαφερομουν για αστυφυλακων, εδιναν διπλωμα για το αυτοκινητο αλλα οχι για την μηχανη )παρολο που μαθαινεις) αν θυμαμαι σωστα.
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Συγγνώμη παιδιά ξέρετε αν στην σχολή αστυφυλακων παρέχουν έστω και κάποιο δίπλωμα μηχανής ή αυτοκινήτου και επίσης ο μισθός για τους φοιτητές της σχολής πόσο είναι;;;;
εξαρτάται σε ποια πόλη θα είσαι , ίσως σας δώσουν για αυτοκίνητο, για μηχανή πρέπει να δηλώσεις ομάδα ΔΙΑΣ.
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Μηχανη θα λαβεις ετσι και αλλιως εκπαιδευση. Τωρα δε ξερω αν σου παρεχουν υπηρεσιακο διπλωμα.
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Οπότε για αυτοκίνητο αν μείνω Κομοτηνή παίζει να πάρω δίπλωμα;;;


Έχω ακούσει πως τώρα πια σου χορηγούν μόνο υπηρεσιακό δίπλωμα και για το αυτοκίνητο, αλλά δεν δίνω και όρκο γιατί οι πληροφορίες είναι κάπως παλιές
 

Zak417

Νεοφερμένος

Ο Zak417 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα γνωριζει καποιος τι γινεται αν εισαι γραμμενος σε καποιο πανεπιστημιο απο προηγουμενη χρονια και ξαναδινεις για αστυφυλακων??..πρεπει να κανεις διαγραφη ο ιδιος?..ή απο την πλατφορμα εγγραφης προπτυχιακων φοιτητων γινεται?
 

Maria2229

Νεοφερμένος

Η Maria2229 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πρέπει να πάρεις τηλεφώνο την γραμματεία της σχολής που ήσουν και να τους πείς οτι θες να διαγραφεις και θα σε διαγράψουν.Θα σου πουν λογικά και αν χρειάζεται να επιστρεψεις το πασο,καρτα παν.βιβλιοθήκης κτλπ αν και στις περισσοτερες σχολές δεν τα ζητάνε μονο η διαγραφή αρκει .
 

Zak417

Νεοφερμένος

Ο Zak417 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πρέπει να πάρεις τηλεφώνο την γραμματεία της σχολής που ήσουν και να τους πείς οτι θες να διαγραφεις και θα σε διαγράψουν.Θα σου πουν λογικά και αν χρειάζεται να επιστρεψεις το πασο,καρτα παν.βιβλιοθήκης κτλπ αν και στις περισσοτερες σχολές δεν τα ζητάνε μονο η διαγραφή αρκει .

Πηρα τηλεφωνο σημερα και μου ειπαν πως δεν χρειαζεται να κανω διαγραφη και πως πρεπει να περιμενω την πλατφορμα εγγραφης για τους προπτυχιακους φοιτητες και να κανω απο εκει διαγραφη και θα στειλουν αυτοι τα χαρτια μετα στην αστυφυλακων..απλα δεν ξερω αν ισχυουν ολα αυτα γι'αυτο ρωταω μηπως βρεθηκε κ καποιος αλλος σε παρομοια θεση..ευχαριστω για την ανταποκριση
 

Maria2229

Νεοφερμένος

Η Maria2229 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Βρίσκομαι στην ιδια περίπτωση μονο που δεν ειμαι αστυφυλακων και πηρα στην σχολή που θα πάω και μου είπαν οτι πρέπει να πάρω τηλεφωνο στην προηγούμενη σχολή και να ζητήσω διαγραφή αλλα άκουσα οτι γινεται και αυτο που ειπες ..δηλαδη οτι μπορεις και οταν ξεκινήσουν οι εγγραφές να διαγραφεις αυτόματα απο την πλατφόρμα
Θα σου συμβούλευα να παρεις και ενα τηλεφωνο την γραμματεια της προηγούμενης σχολης γιατι δεν χανεις κάτι και θα εισαι πιο σιγουρος
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top