Ποιότητα ΟΠΑ vs ΠΑΠΕΙ vs ΕΚΠΑ

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Αν βάλεις ΟΠΑ τοξικομανείς σου βγάζει μερικά βίντεο με τοξικομανής μέσα στο κτήριο.Ψευτικα είναι;


Eίδα κάποια εξ' αυτών, όλα πλην ενός (ντάξει, μπήκε μια φορά και ένας μέσα) έδειχναν τους περιμετρικούς χώρους του πανεπιστήμιου. Κέντρο Αθήνας είναι, και βέβαια μπορεί κάποιες φορές να υπάρχουν και πρεζόνια στα περίχωρα. Και σε άλλες σχολές του κέντρου, π.χ Νομική τα ίδια συμβαίνουν.

Αυτό δεν είναι ούτε ιδαιτερότητα του ΟΠΑ ούτε των ελληνικών πανεπιστημίων. Από τοξικομανείς σε δημόσιους χώρους είναι φίσκα το κέντρο.

Η πρόσβαση εξακολουθεί να είναι απόλυτα ασφαλής, όντας πολυσύχναστη περιοχή, και δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να λέει πως του επιτέθηκε εξαρτημένος.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Eίδα κάποια εξ' αυτών, όλα πλην ενός (ντάξει, μπήκε μια φορά και ένας μέσα) έδειχναν τους περιμετρικούς χώρους του πανεπιστήμιου. Κέντρο Αθήνας είναι, και βέβαια μπορεί κάποιες φορές να υπάρχουν και πρεζόνια στα περίχωρα. Και σε άλλες σχολές του κέντρου, π.χ Νομική τα ίδια συμβαίνουν.

Αυτό δεν είναι ούτε ιδαιτερότητα του ΟΠΑ ούτε των ελληνικών πανεπιστημίων. Από τοξικομανείς σε δημόσιους χώρους είναι φίσκα το κέντρο.

Η πρόσβαση εξακολουθεί να είναι απόλυτα ασφαλής, όντας πολυσύχναστη περιοχή, και δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν να λέει πως του επιτέθηκε εξαρτημένος.


Και τότε γιατί πολλοί φοιτητές λένε ότι βρίσκουν σύριγγες στις τουαλέτες;Γιατί τον Οκτώβριο του 2018 η σύγκλητος του πανεπιστημίου απειλούσε με κλείσιμο;Και γιατί ο πρύτανης του ΟΠΑ είχε πει ότι φοιτητές έχουν απηληθει με σύριγγες;
 

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Και τότε γιατί πολλοί φοιτητές λένε ότι βρίσκουν σύριγγες στις τουαλέτες;Γιατί τον Οκτώβριο του 2018 η σύγκλητος του πανεπιστημίου απειλούσε με κλείσιμο;Και γιατί ο πρύτανης του ΟΠΑ είχε πει ότι φοιτητές έχουν απηληθει με σύριγγες;


Ποιοι είναι αυτοί οι φοιτητές? Μόνο κάτι ΔΑΠίτες έχω ακούσει να λένε τέτοιες γελοιότητες, για προφανείς λόγους. Οι τουαλέτες είναι πεντακάθαρες όσες φορές έχω πάει εγώ

Όσο για τον πρύτανη και τη σύγκλητο: αυτό που τους νοιάζει είναι η δημόσια εικόνα του πανεπιστήμου, το πως προσλαμβάνεται από το κοινό (εγχώριο και εξωτερικό). Το reputation ενός πανεπιστημίου φέρνει χρήμα. Αν ήταν στο χέρι τους και το πανεπιστήμιο θα μετακινούσαν σε άλλη περιοχή. Το κέντρο της Αθήνας δεν κάνει για λαμπερές φωτογραφίες και εφέ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Ποιοι είναι αυτοί οι φοιτητές? Μόνο κάτι ΔΑΠίτες έχω ακούσει να λένε τέτοιες γελοιότητες, για προφανείς λόγους. Οι τουαλέτες είναι πεντακάθαρες όσες φορές έχω πάει εγώ

Όσο για τον πρύτανη και τη σύγκλητο: αυτό που τους νοιάζει είναι η δημόσια εικόνα του πανεπιστήμου, το πως προσλαμβάνεται από το κοινό (εγχώριο και εξωτερικό). Το reputation ενός πανεπιστημίου φέρνει χρήμα. Αν ήταν στο χέρι τους και το πανεπιστήμιο θα μετακινούσαν σε άλλη περιοχή. Το κέντρο της Αθήνας δεν κάνει για λαμπερές φωτογραφίες και εφέ.


Όταν το ίδιο το ΟΠΑ στην ιστοσελίδα του αναφέρει τη τραγική κατάσταση του ιδρύματος τότε όντως κάτι δεν πάει καλά.Ουτε ο πρύτανης έχει λόγο να πει ψέματα.

Εκτός αν έχετε την άποψη ότι είστε στο Cambridge τότε οκ.
 

Dimitris_Gr

Νεοφερμένος

Ο Dimitris_Gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Εε, άμα πηγαίνουν το βράδυ στους υπόγειους χώρους του ΟΠΑ λογικό είναι να βρίσκουν σύριγγες κ.λπ.

Όπως και να έχει, δεν έχω ακούσει ότι έχει ενοχληθεί κανείς. Οι φοιτητές απλά παρατηρούν τους τοξικομανείς και απλά δεν δίνουν σημασία γι'αυτό και δεν ενοχλούνται.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Εε, άμα πηγαίνουν το βράδυ στους υπόγειους χώρους του ΟΠΑ λογικό είναι να βρίσκουν σύριγγες κ.λπ.

Όπως και να έχει, δεν έχω ακούσει ότι έχει ενοχληθεί κανείς. Οι φοιτητές απλά παρατηρούν τους τοξικομανείς και απλά δεν δίνουν σημασία γι'αυτό και δεν ενοχλούνται.


Και ρωταω ξανά αν δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί η σύγκλητος και ο πρύτανης φωνάζουν 2 χρόνια τώρα;
 

Dimitris_Gr

Νεοφερμένος

Ο Dimitris_Gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Και ρωταω ξανά αν δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί η σύγκλητος και ο πρύτανης φωνάζουν 2 χρόνια τώρα;

Υπάρχει πρόβλημα το οποίο ενοχλεί τη σύγκλητο και τον πρύτανη για την εικόνα του πανεπιστημίου.

Και οι φοιτητές δεν νιώθουν ευχάριστα βλέποντας τους.

Ωστόσο, δεν είναι κάτι τρελό για να φτάσουμε σε συζήτηση ότι η κατάσταση είναι χαοτική…
 

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Η άποψη μου είναι να κοιτάς πρώτα το αντικείμενο σπουδών και μετά την απόσταση απτό σπίτι σου το οποίο είναι πολύ βασικό ,όλα τα αλλα είναι λεπτομέρειες που εν τέλη μικρή σημασία έχουν .
Όπου και αν περάσεις διάβαζε ,κοιτα να ψαχτείς λίγο και όλα κομπλέ θα ναι
Εγώ ΟΠΑ είχα πρώτα στο μηχανογραφικό όπως οι περισσότεροι παρολαυτα είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα με το τμήμα μου
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Υπάρχει πρόβλημα το οποίο ενοχλεί τη σύγκλητο και τον πρύτανη για την εικόνα του πανεπιστημίου.

Και οι φοιτητές δεν νιώθουν ευχάριστα βλέποντας τους.

Ωστόσο, δεν είναι κάτι τρελό για να φτάσουμε σε συζήτηση ότι η κατάσταση είναι χαοτική…


Ας ελπίσουμε ότι με το άσυλο τώρα θα είναι εντάξει το πανεπιστήμιο.
 

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Ποιοι είναι αυτοί οι φοιτητές? Μόνο κάτι ΔΑΠίτες έχω ακούσει να λένε τέτοιες γελοιότητες, για προφανείς λόγους. Οι τουαλέτες είναι πεντακάθαρες όσες φορές έχω πάει εγώ

Όσο για τον πρύτανη και τη σύγκλητο: αυτό που τους νοιάζει είναι η δημόσια εικόνα του πανεπιστήμου, το πως προσλαμβάνεται από το κοινό (εγχώριο και εξωτερικό). Το reputation ενός πανεπιστημίου φέρνει χρήμα. Αν ήταν στο χέρι τους και το πανεπιστήμιο θα μετακινούσαν σε άλλη περιοχή. Το κέντρο της Αθήνας δεν κάνει για λαμπερές φωτογραφίες και εφέ.


Νταξει, οι τουαλέτες δεν είναι και καθαρές. Είπαμε. Οι μόνες τουαλέτες που είναι καθαρές και έχουν χαρτί τα πρωινά είναι στο ισόγειο, στα διοικητικά γραφεία και τις γραμματείες των κοσμητόρων. Οι άλλες, ειδικά στην αντωνιαδου, δεν έχουν χαρτί και είναι βρώμικες.

Επίσης, πρεζονια κανεις βλέπει στο ισόγειο της Αντωνιαδου, μπροστά από τα ασανσέρ. Όχι καθημερινώς, αλλά συχνά.
 

Dimitris_Gr

Νεοφερμένος

Ο Dimitris_Gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Το φαγητό του ΟΠΑ τρώγεται;
 

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.

Guest 882291

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν εχω δει ποτε πρεζονια στην Αντωνιαδου μεσα στο κτηριο,μονο εξω στον δρομο.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Ένα φεγγάρι ήμουν κι εγώ φοιτητής εκεί. Αλήθεια η κατάσταση με τις τουαλέτες έχει βελτιωθεί ή ακόμα είναι χάλια, χωρίς χαρτί και τη χρησιμοποιούν και οι μικροπωλητές (ειδικά αυτές του ισογείου) ; :P
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Στο σταθμό Λαρίσης έχουν πάντως μια γυναίκα να έχει τυλιγμένο χαρτί υγείας στο χέρι της και ρωτάει πόσο να κόψει. Νομίζω το χρεώνουν. :P Μια καλή ιδέα για τα Ελληνικά Πανεπιστήμια που ξεμένουν από χαρτί υγείας.
 

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι μαγκες, σαν φυλακη ειναι το ΟΠΑ. Οταν τελειωσεις βγαινεις με 200 τατου.

Πολυ αλητεια!! Τυπου σνικ!! Εγω να θελω να μαθω παιγνιο και να εχω τον αλλον τον τζανκι διπλα!!'Πηγαινε να κανεις αλλου το ναρκωτικο σου,μπαχαλακη!!!

Αντε να καταργηθει αυτο το ασυλο, να ερθει η αστυνομια να βαλει ταξη!!!! Τι? Να παω επαρχια αν ειμαι χεστης? Μα τι λετε??? Εγω θελω το Κ Α Λ Ο το πανεπιστημιο!!! Δεν ειμαι φλωρος!!!!
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Tα φλωράκια πάντως τα γουστάρουν οι γκόμενες της νομικής. :hehe:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Βασικά το ΟΠΑ και το ΑΠΘ είναι συγνώμη για την έκφραση Shithole καμία σχέση με Ευρωπαϊκά πανεπιστήμια.Κριμα γιατί το ΟΠΑ είναι εκπληκτικό σαν πανεπιστήμιο αλλά παραπαίει.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι η κείμενη Ελληνική νομοθεσία της ανώτατης εκπαίδευσης που είναι ίδια για όλα τα ΤΕΙ και ΑΕΙ. Θα πρέπει να συνυπολογίσουμε και την νοοτροπία που είναι η αγιάτρευτη νόσος του κράτους για τις τελευταίες 10ετίες.
 

Θέμις

Νεοφερμένος

Η Θέμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Κι εγω το ιδιο σκεφτομαι NIKWolfie, ισως θα επρεπε να ειχα βαλει πρωτο το ΠαΠει στο μηχανογραφικο...Αλλα τα μαθηματα του ΟΠΑ μου κινησαν περισσοτερο το ενδιαφερον, ελπιζω να εκανα σωστη επιλογη.
Πανο ενδιαφερομαι για το τμημα Στατιστικης, οποτε τα λογια σου με ενθαρρυναν καπως, να σαι καλα :)
Να έχεις υπόψη σου ότι το τμήμα της Στατιστικής είναι από τα πιο δύσκολα τμήματα καθώς το 80 τοις εκατό των μαθημάτων έχουν να κάνουν με μαθηματικά και μάλιστα με εφαρμοσμένα μαθηματικά που είναι εξαιρετικά απαιτητικά.
Μπορεί η βάση της Στατιστικής να είναι χαμηλή όμως το αντικείμενο είναι για γερούς γνώστες των μαθηματικών.
Εάν έχεις κενά με τα μαθηματικά θα δυσκολευτείς όσο δεν φαντάζεσαι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top