Βιβλιοθηκονομίας Αρχειονομίας και Συστημάτων Πληροφόρησης ΔΙΠΑΕ vs Θεολογίας ΑΠΘ

Sotiris.Y

Νεοφερμένος

Ο Sotiris.Y αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ποιά από τις δύο σχολές να δηλώσω; Έχετε υπ' όψιν ότι δεν τις θέλω για πρώτη επιλογή, αλλά για 6η περίπου, καθώς με το νέο σύστημα τον Ιούνιο ή τον Ιούλιο θα πρέπει να κάνουμε ένα "μίνι" μηχανογραφικό με 10 επιλογές. Αρχικά θα δηλώσω 5 σχολές της Αθήνας:
1. Ιταλική φιλολογία
2. Ρωσική φιλολογία
3. Θεολογία
4. Θεωρία και Ιστορία της Τέχνης
5. Βιβλιοθηκονομία (Αιγάλεω)
Αυτές από Αθήνα με ενδιαφέρουν μόνο. Από 'κει και πέρα θα δηλώσω και από Θεσσαλονίκη Ιταλική Φιλολογία καθώς και μία από τις σχολές του τίτλου. (Δεν μ' ενδιαφέρει ΚΑΜΙΑ άλλη από Θεσσαλονίκη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι ότι έχουν καμία σχέση μεταξύ τους, αλλά εφόσον η θεολογία (στην Αθήνα) είναι πιο πάνω στις επιλογές σου από τη βιβλιοθηκονομία, μου φαίνεται λογικό ότι μεταξύ των δύο που βρίσκονται πάλι στην ίδια πόλη (Θεσσαλονίκη) θα έχει προτεραιότητα η ίδια.
Πάντως, γενικά, πιστεύω πρεπει να ψάξεις λίγο να σκεφτείς τι πραγματικά θέλεις να κάνεις γιατί οι σχολές που έχεις δηλώσει είναι εντελώς διαφορετικές μεταξύ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Προσωπικά δεν θεωρώ κακό το ότι έχεις διαλέξει σχολές διαφορετικές μεταξύ τους γιατί αυτό δείχνει ότι δεν έχεις πρόβλημα να ασχοληθείς με διάφορες επιστήμες. Προσωπικά το θεωρώ και φυσιολογικό γιατί δεν μπορείς να ξέρεις σε αυτή την ηλικία τι είδους σχολές σου αρέσουν και σου ταιριάζουν περισσότερο. Το ότι θέλεις σχολές άσχετες μεταξύ τους το θεωρώ απόλυτα οκ και καλό για να είμαι ειλικρινής..

Όσον αφορά το πρόβλημά σου, εφόσον ήδη έχεις Θεολογία πάνω από τη Βιβλιοθηκονομία στο Αιγάλεω, ίσως και τώρα να βάλει θεολογία πάνω από βιβλιοθηκονομία θεσσαλονικής..

Ψάξε τα μαθήματα, βρες πληροφορίες, ρώτα και μάθε για τις σπουδές και την αποκατασταση. Δες τι σου αρέσει πιο πολύ και τι θεωρείς ότι σου ταιριάζει..

καλή συνέχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiris.Y

Νεοφερμένος

Ο Sotiris.Y αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Όχι ότι έχουν καμία σχέση μεταξύ τους, αλλά εφόσον η θεολογία (στην Αθήνα) είναι πιο πάνω στις επιλογές σου από τη βιβλιοθηκονομία, μου φαίνεται λογικό ότι μεταξύ των δύο που βρίσκονται πάλι στην ίδια πόλη (Θεσσαλονίκη) θα έχει προτεραιότητα η ίδια.
Πάντως, γενικά, πιστεύω πρεπει να ψάξεις λίγο να σκεφτείς τι πραγματικά θέλεις να κάνεις γιατί οι σχολές που έχεις δηλώσει είναι εντελώς διαφορετικές μεταξύ τους.
1ον: Η σειρά που έβαλα τις σχολές που ΘΑ δηλώσω είναι τυχαία.
2ον: Τελικά Βιβλιοθηκονομία θα προτιμήσω από Αθήνα και όχι Θεολογία γιατί στο σόι μου εχουμε 3 Θεολόγους:P.
3ον: Τελικά από Θεσσαλονίκη μάλλον θα δηλώσω Βαλκανικών,Σλαβικών και Ανατολικών Σπουδών και Ιταλική Φιλολογία αντί για τις άλλες 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top