Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • (άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • (άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 101 43.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 24 10.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 70 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Αρπαζομαι γιατί δεν μπορώ τα άτομα που κοροειδευουν ενώ είναι για γέλια από μόνοι τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Δεν θα ξοδέψω τον χρόνο μου για να σου απαντήσω , αν θέλεις να κοροϊδέψεις κάποιον λάθος άτομο βρήκες .

Μην ξοδευεις τον χρονο σου για τριχες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
σε αυτον που ρωτησε για αθλητες, σε σπορ που εχουν πιθανοτητες μεγαλες να πληγιασουν τα ποδια (ποδοσφαιρο, βολει, χαντμπολ), γενικα το ξυρισμα ειναι σε περιπτωση που ανοιξουν πληγες να μην μπλεχτουν τριχες, γιατι εκει προκαλουνται και γαμω τις μολυνσεις :D

ή τουλαχιστον εμεις στο χαντμπολ ετσι λεμε :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Ενώ αν γυρίσει η τρίχα δεν γίνονται μολύνσεις, ας πούμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ενώ αν γυρίσει η τρίχα δεν γίνονται μολύνσεις, ας πούμε :P

Ο εφιάλτης μου όταν ξυρίζομαι στην ευαίσθητη περιοχή :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
23 σελιδες τριχολογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Οντως η θυλακιτιδα ειναι μια σοβαρη παθηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αρπαζομαι γιατί δεν μπορώ τα άτομα που κοροειδευουν ενώ είναι για γέλια από μόνοι τους.

Πολυ ευεξαπτος εισαι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Ουτε καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Οι Έλληνες άντρες με ποια φλασιά ξυρίζουν το πόδι όταν η τρίχα από το στέρνο είναι πιο πυκνή από το μούσι; Θέλω να πω ότι εκ φύσεως η ελληνική ράτσα δεν είναι άτριχη όπως η γερμανική.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Εγώ είμαι τυχερός δεν έχω σχεδόν καθόλου τρίχα στο στήθος!!!
 

AthAthina

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγώ πάντως προτιμώ τα αγόρια χωρίς τρίχες,ούτε σε πόδια ούτε σε μασχάλες,στήθος κτλ. Όχι πως θεωρώ κάποιον αξύριστο άσχημο απλά μου φαίνεται πιο ελκυστικος κάποιος με καθαρό δέρμα.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Εμένα δεν μου έχει περάσει ποτέ στο μυαλό να ξυρίσω τις τρίχες στο σώμα μου.Αν ήμουν Γυναίκα θα ξυριζόμουν φυσικά και δεν μου αρέσουν οι αξύριστες Γυναίκες .
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Εμένα μου αρεσει το ξυρισμένο ή τριμαρισμένο.....η πολύ τρίχα δεν μου αρέσει καθόλου ....

Στο πρόσωπο αναφέρεσαι να υποθέσω και όχι στα πόδια ; :lol:

Εγώ ούτε καν στο πρόσωπο ξυρίζομαι.Απλά τα τριμάρω με την μηχανή στα 6 mm ή 9 mm ή 12 mm ανάλογα την διάθεση.
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Στο πρόσωπο αναφέρεσαι να υποθέσω και όχι στα πόδια ; :lol:

Εγώ ούτε καν στο πρόσωπο ξυρίζομαι.Απλά τα τριμάρω με την μηχανή στα 6 mm ή 9 mm ή 12 mm ανάλογα την διάθεση.
Όχι στο σώμα γενικά και στο πρόσωπο και ατα πόδια
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
στα αυτιά εσωτερικά, το χνούδι το ξυρίζετε; :crazy:
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Από το να είναι κάκτος ο άλλος όταν τον αγγίζεις λόγω αγριεμένης τρίχας, μετά το ξυράφι, καλύτερα να έχει τρίχες. Σε φυσιολογικό επίπεδο, όχι Αμαζόνιος...

Βέβαια, ορισμένα μέρη του σώματος, καλύτερα να μην έχουν :playboy:
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Από το να είναι κάκτος ο άλλος όταν τον αγγίζεις λόγω αγριεμένης τρίχας, μετά το ξυράφι, καλύτερα να έχει τρίχες. Σε φυσιολογικό επίπεδο, όχι Αμαζόνιος...

Βέβαια, ορισμένα μέρη του σώματος, καλύτερα να μην έχουν :playboy:

από το υποχρεωτικό μάθημα εξέτασης Βιολογία Γενικής Παιδείας Γ' Λυκείου για τις πανελλήνιεζζζ θυμάμαι ότι κάναμε κάτι περί ομοιόστασης και ότι οι τρίχες παίζουν τον ρόλο της "θερμοστατικής" ισορροπίας του σώματος... έτσι έλεγε το βιβλίο
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα με την ομοιοστατικη ισορροπία οι άνδρες που κάνουν αποτρίχωση ολική 😛 Έχω την εντύπωση, μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά με την πάροδο του χρόνου μειώνεται η πυκνότητα του τριχωματος στους άνδρες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top