Λύσεις ασκήσεων γερμανικών

thodoris77

Νεοφερμένος

Ο thodoris77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημερα. Κανω μονος μου το projekt b2 του καραμπατου και Χρειαζομαι τις απαντησεις των κεφαλαιων 4-5-6, 13 και 15. Αν μπορει ας τις ανεβασει καποιος Ευχαριστω εκ των προτερων! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν έχει κάποιος απαντήσεις για το Module B1 του Βλάχου αν μπορεί να μου στείλει πμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 317 μηνύματα.
Καλημερα. Κανω μονος μου το projekt b2 του καραμπατου και Χρειαζομαι τις απαντησεις των κεφαλαιων 4-5-6, 13 και 15. Αν μπορει ας τις ανεβασει καποιος Ευχαριστω εκ των προτερων! :)

Έχω του 4, 5, 6. Θες τα κείμενα μονο; Του 13 θα το χω μετά τις 6 το απόγευμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris77

Νεοφερμένος

Ο thodoris77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Και τα ακουστικά αν σου είναι εύκολο. Μπορώ να σου στείλω και ιμειλ να μου τα στείλεις σε φωτογραφίες αν δεν έχεις χρόνο να τα γράψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jmknsb

Νεοφερμένος

Ο jmknsb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Έχω του 4, 5, 6. Θες τα κείμενα μονο; Του 13 θα το χω μετά τις 6 το απόγευμα

Καλησπέρα στείλε μου αν μπορείς τις απαντήσεις 13-15 όλα εκτός από ακουστικό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gothboy

Νεοφερμένος

Η gothboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας. Μπορεί κάποιος να στείλει τις απαντηήεις των κειμένων από το κεφάλαιο 5 του Project B2 του Καραμπάτου; Αν σας βολεύει πιο πολύ σε email, μπορώ να σας το στείλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jmknsb

Νεοφερμένος

Ο jmknsb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα...ξαναδίνω β1 και κάνω μόνος μου τα τεστ από το βιβλίο module b1! έχει κανείς να μου δώσει τις απαντήσεις για έλεγχο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

siggrafi

Νεοφερμένος

Η siggrafi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργια στο forum. Ψάχνω τις λύσεις για LV και ΗV για όλα τα modeltest του Projekt B2 του Καραμπάτου
Και αν έχει κάποιος κ τα mp3 για τα ΤΕΣΤ 10-15.
Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukas

Νεοφερμένος

Ο Loukas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
θα ηθελα αν εχει καποιος τις λυσεις του wegbereiter 2 c1. ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joannapes

Νεοφερμένος

Η joannapes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μηπως μπορει καποιος να μ στειλει ολοκληρωμενες τις απαντησεις απο το projekt b2 καραμπατος??? δν εχω τ βιβλιο και θελω να τσεκαρω ποια εχω σωστα και ποια λαθος...
Ειναι αναγκη...



Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργια στο forum. Ψάχνω τις λύσεις για LV και ΗV για όλα τα modeltest του Projekt B2 του Καραμπάτου
Και αν έχει κάποιος κ τα mp3 για τα ΤΕΣΤ 10-15.
Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων.

Μηπως εχεις βρει τις λυσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lila 22

Νεοφερμένος

Η Lila 22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εχει κάνεις τις λύσεις 13 15 απο b2 projekt;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinokio1976

Νεοφερμένος

Ο pinokio1976 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά καλησπέρα και καλό μήνα θα ήθελα σας παρακαλώ όποιος ευκαιρήσει να μου στείλει του Καραμπάτου το zertifikat b1 neu (μπλε) τις λυσεις των modeltest 4,5 ειμαι ευγνομων .Ευχαριστω πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavros

Νεοφερμένος

Ο Stavros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εχω το lehrerbuch του Zertificat B1 neu αμα θελει καποιος απαντήσεις

MOD 1
L 1: FRFRFRF. H 1: RAFCRCRBFB
2: CBACAB. 2:CABAB
3: GHA0JCE. 3:RRFRRRF
4: JNJNJNN. 4:ABCABCCB
5: CBBC
MOD 2
L 1:RRFRFR. H 1: RCRBFARBFB​
2:ACBCAB. 2: ACBCA
3:H0JGBIF. 3: RFRFFRR
4:NJJNJNJ. 4: CABCBCCB
5:ACBC

Αυτα ειναι τα δυο πρώτα μονο. Υπόσχομαι θα ανεβασω και τα αλλα ζητηστε κατι και τ ανεβαζω ανεβαζω αμέσως

Παιδιά καλησπέρα και καλό μήνα θα ήθελα σας παρακαλώ όποιος ευκαιρήσει να μου στείλει του Καραμπάτου το zertifikat b1 neu (μπλε) τις λυσεις των modeltest 4,5 ειμαι ευγνομων .Ευχαριστω πολυ.


Hello αυτα ειναι τα λεσεν
Mod4
1RFRFFR
2ABBBAC
3JFH0EGB
4JJNNJNJ
5ABAC

MOD 5
RFFFRR
BACAAB
EIDHJF0
NJJNNNJ
CBAC
 
Τελευταία επεξεργασία:

vi34

Νεοφερμένος

Η vi34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας ειμαι καινουργια σε αυτο το σαιτ και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια...εχω το βιβλιο Projekt B2 Neu απο τον καραμπατο και χρειαζομαι τις απαντησεις για τα τεστ 9-15...(lesenverstehen μονο). Καθως σκοπευω να περασω το β2 δεν τα θελω για αντιγραφη απλα για τσεκαρισμα και προσωπικη μελετη γιατι διαβαζω μονη σπιτι μου. Η οποιαδηποτε βοηθεια ειναι δεκτη και ευχαριστω εκ των προτερων:)
 

Niki2

Νεοφερμένος

Η Niki2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα. Διαβάζω πλέον μόνη μου γερμανικά και δουλεύω το projekt c1. Υπάρχει κάποιος που να έχεις τις λύσεις από τα test για να τσεκάρω;
 

d2615

Νεοφερμένος

Η d2615 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

emi_8

Νεοφερμένος

Η emi_8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα,

Θα τις ήθελα και εγώ τις λύσεις.
 

d2615

Νεοφερμένος

Η d2615 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

dimi2024

Νεοφερμένος

Ο dimi2024 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλησπέρα θα ήθελα από κάποιον ασκ.1σελ.141,ασκ.5σελ.142,ασκ.8 σελ.144
από το βιβλίο α λυκείου σημαντικό!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top