[Πανελλήνιες 2018] Αποτελέσματα βαθμολογιών

GiorgosM

Νεοφερμένος

Ο GiorgosM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Εκθεση 14.4
Μαθηματικά 14.5
Αεππ 18.9
Αοθ 18.8

16.508

Είμαι ευχαριστημένος Δεν περίμενα Ούτε περισσότερο Ούτε λιγότερο.Για αρχή λέω να δηλώσω Αστυφυλάκων αν και αφήνω ανοικτό το ενδεχόμενο για πληροφορική

Αυτο που θέλω να πω είναι ότι η πανελλήνιες Δεν αναιρούν τον χαρακτήρα μας.Ξερω αρκετά παιδιά που έγραψαν 11 και 12 χιλιαδες ενω άξιζαν για 20.Καποιοι απλώς ΔΕΝ ΤΟ ΈΧΟΥΝ με τις πανελλήνιες και γενικά το εξετασιοκεντρικο συστημα.Αδικο η δικαιο αυτη ειναι η ζωη.Αυτο που εχουμε να κανουμε ειναι να αποδεκτουμε το αποτέλεσμα και να κοιτάμε τα θετικά .Δεν χρειάζετε Ούτε ΣΣΑΣ να περάσουμε Ούτε ιατρική/νομικη για να ειμστε χαρούμενοι με τον εαυτό μας.Βαλτε στόχους για την ζωή.προσφορα στην κοινωνια,οικογενεια κτλ.Οτιδηποτε Και αν κάνουμε,οποιαδήποτε επιλογή και αν έχουμε να κοιτάξουμε να είμαστε χαρούμενοι και αισιόδοξοι.Παντου υπάρχουν ευκαιρίες.Αρκει να τις αξιοποιήσουμε.

Καλή επιτυχία Όχι στις πανελλήνιες Αλλά στην ζωή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexTselikas

Νεοφερμένος

Ο AlexTselikas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εγω ηρθα να χαμηλωσω λιγο το μεσο ορο των απαντησεων που γραφεται.Σκοπευα για ΤΕΙ Πελοποννησου,Μηχανικος Πληροφορικης, μιας και εχω ηδη 2 φιλαρακια εκει και αποφασισα αργα να ξαναγραψω(μια μερα πριν κλεισει η προθεσμια)αρα ηξερα οτι δεν περναγα καπου με ψηλα μορια.Εβγαλα 9.461 μορια και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.Περναω ευκολα εκει περα,τωρα αμα γινοταν θαυμα και επεφταν οι βασεις για το ΤΕΙ Κρητης δεν θα ελεγα οχι,αλλα δεν χαλιεμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Παιδια με 16.668 μορια πιανω Χημικων μηχανικων πατρα;

Κοιτα ισως οι περισσοτεροι σου πουν οχι εγω θα σου πω ποτε μην λες ποτε εστω και 20 μορια θα μπορουσε αν πεσει η χημικων μηχανικων πατρας(βεβαια παει και αναλογως με την ζητηση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 090723

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τί θα διαλέγατε; Ιατρικά εργαστήρια (ΤΕΙ) ή βιοχημείας-βιοτεχνολογίας (ΑΕΙ) Λάρισας και τα δύο, και γιατί; Μπορεί να με ενημερώσει κανείς για τις πρακτικές τους διαφορές; τα προγράμματα σπουδών τα έχω διαβάσει για τις σχολές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Στο τημμυ ΑΠΘ πάντως έχει μάθημα βιοιατρικής τεχνολογίας οπότε δεν απέχει πάρα πολύ :rofl::rofl:
Πραγματικά έχει πολύ πλάκα αυτή η σχολή, έχει μαθήματα πυρηνικής τεχνολογίας, βιοιατρικής, υλικών και 2-3 light μαθήματα μηχανολόγων + ότι άλλο μου ξέφυγε. Έχουν βάλει μέσα τόσα πράγματα που μαθαίνεις λίγο απ όλα και ουσιαστικά τίποτα


Δεν έχω υποψην ούτε ένα άχρηστο μάθημα -στον τομέα τουλάχιστον-. Θα δεις που δεν είναι άκυρα τα περισσότερα :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosDjent

Νεοφερμένος

Ο SteliosDjent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Το ξερω οτι ειμαι υπερβολικος αλλα: παρολο που εχω γραψει πολυ καλα (18.801) (600 μορια πανω απο την περσινη βαση της νομικης αθηνας) δεν μπορω να ησυχασω μεχρι να βγουν οι βασεις. ολοι μου λενε οτι δεν προκειται να ανεβουν τοσο πολυ οι βασεις αλλα εγω ειδα οτι το 2012 η νομικη αθηνας ειχε 18.870 μορια και αποτι εχω μαθει στο 1ο πεδιο επεσαν ευκολοτερα θεματα και τα παιδια εγραψαν σχετικα καλα.
ποσο λετε να ανεβουν οι βασεις?
υπαρχει περιπτωση να χασω την αθηνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Το ξερω οτι ειμαι υπερβολικος αλλα: παρολο που εχω γραψει πολυ καλα (18.801) (600 μορια πανω απο την περσινη βαση της νομικης αθηνας) δεν μπορω να ησυχασω μεχρι να βγουν οι βασεις. ολοι μου λενε οτι δεν προκειται να ανεβουν τοσο πολυ οι βασεις αλλα εγω ειδα οτι το 2012 η νομικη αθηνας ειχε 18.870 μορια και αποτι εχω μαθει στο 1ο πεδιο επεσαν ευκολοτερα θεματα και τα παιδια εγραψαν σχετικα καλα.
ποσο λετε να ανεβουν οι βασεις?
υπαρχει περιπτωση να χασω την αθηνα?
Προσωπικά το θεωρώ απίθανο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Στο τημμυ ΑΠΘ πάντως έχει μάθημα βιοιατρικής τεχνολογίας οπότε δεν απέχει πάρα πολύ :rofl::rofl:
Πραγματικά έχει πολύ πλάκα αυτή η σχολή, έχει μαθήματα πυρηνικής τεχνολογίας, βιοιατρικής, υλικών και 2-3 light μαθήματα μηχανολόγων + ότι άλλο μου ξέφυγε. Έχουν βάλει μέσα τόσα πράγματα που μαθαίνεις λίγο απ όλα και ουσιαστικά τίποτα

Τα ακτινοθεραπευτικό μηχανήματα, τα ακτινοσκοπικό και ένα σωρό αλλα για να δουλέψουν πρεπει να ειναι ένας φυσικός ή ένας ημμυ υπεύθυνος για αυτά που στην ουσία ελέγχουν για διαρροές, για καλή λειτουργία κοκ. Στο Μετσόβιο υπάρχει ροη αντιστοιχεί και τα παιδιά πάνε στον Ευαγγελισμο σε κάποια μαθήματα. :thumbup:

Δεδομένης της ζήτησης αυτών των μηχανημάτων και φυσικά της αναγκαιότητας τους δεν ειναι κακή ιδέα ένας ημμυ ή ένας φυσικός να διαλέξει αυτή την κατεύθυνση σε μια Ελλάδα που η βιομηχανία εχει πεθάνει κσι έχουμε πολλαπλάσιους μηχανικούς οτι μπορούμε αν απορροφήσουμε.
Παιδιά όπως και να το κάνουμε η ιατρική προσφέρει πιο εύκολη απασχόληση σε σχέση με άλλες σχολές.



Ποια ειδικότητα η καλυτερη ?
Η πιο έξυπνη ειδικότητα να παει κάποιος ειναι η γενική ιατρική μηδενική αναμονή και άμεσος διορισμός στο δημόσιο μετα την λήψη πτυχίου αλλα και εξαιρετικές προοπτικές ως ιδιώτης, το αρνητικό της ειδικότητας είναι οτι δεν ειναι μουρικη.
Θα αναλύσω στο θέμα ιατρικές ειδικότητες τημ ειδικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Στο τημμυ ΑΠΘ πάντως έχει μάθημα βιοιατρικής τεχνολογίας οπότε δεν απέχει πάρα πολύ :rofl::rofl:
Πραγματικά έχει πολύ πλάκα αυτή η σχολή, έχει μαθήματα πυρηνικής τεχνολογίας, βιοιατρικής, υλικών και 2-3 light μαθήματα μηχανολόγων + ότι άλλο μου ξέφυγε. Έχουν βάλει μέσα τόσα πράγματα που μαθαίνεις λίγο απ όλα και ουσιαστικά τίποτα
Παρακολούθησα 1 εξάμηνο αυτή τη ΡΟΗ αλλά τελικά αποφάσισα να την αλλάξω. Δεν μαθαίνεις τίποτα πρακτικό σου προσφέρει γνώσεις που δεν είναι αντικείμενο των ΗΜΜΥ (αναζήτηση σε βιολογικές βάσεις δεδομένων, μοριακή βιολογία και λοιπές σαχλαμάρες).

Για μένα οι πιο ασφαλείς επιλογες για ροές στο ΗΜΜΥ ΕΜΠ για την επαγγελματική εξέλιξη είναι οι (Υ, Λ, Δ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Παρακολούθησα 1 εξάμηνο αυτή τη ΡΟΗ αλλά τελικά αποφάσισα να την αλλάξω. Δεν μαθαίνεις τίποτα πρακτικό σου προσφέρει γνώσεις που δεν είναι αντικείμενο των ΗΜΜΥ (αναζήτηση σε βιολογικές βάσεις δεδομένων, μοριακή βιολογία και λοιπές σαχλαμάρες).

Για μένα οι πιο ασφαλείς επιλογες για ροές στο ΗΜΜΥ ΕΜΠ για την επαγγελματική εξέλιξη είναι οι (Υ, Λ, Δ)
Σαχλαμάρα η μοριακή βιολογία; WOW!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Σαχλαμάρα η μοριακή βιολογία; WOW!
Αν ήθελα να μάθω μοιριακή βιολογία θα πήγαινα βιολογικό. Το "σαχλαμάρες" ήταν με την έννοια της σχετικότητας με το πεδίο σπουδών των ΗΜΜΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πριν κάποια χρόνια σε αυτό εδώ το forum υπήρχε ένα παιδάκι που τον κοροιδεύανε όλοι γιατί έκανε ορθογραφικά και μπέρδευε τις προτάσεις. Σήμερα αυτό το παιδάκι είναι ιατρός απόφοιτος ελληνικού πανεπιστημίου. Αυτό το παιδάκι τον λένε @fockos.

:confused:
@akikos με κοροίδευαν όχι για τα ορθογραφικά μου λάθη αλλά γιατί ήμουν νοσηλευτική και έδινα συμβουλές για σχολές οι οποίες είχαν μεγαλύτερα μόρια από την νοσηλευτική εκπα. Την περίοδο αυτή δεν είχα σκοπό να δώσω για ιατρική οπότε ήμουν ένα παιδί που σπούδαζα νοσηλευτική και δεν έπρεπε να εκφέρω άποψη γιατί η σχολή μου είχε χαμηλότερη βάση από τις σχολές που δήλωναν τα παιδιά.

Το να πω ότι η Μοριακή Βιολογία είναι μεν εξαιρετική σχολή που θυμίζω (πως μόλις άνοιξε το 2003 είχε βάση πάνω από ολες τις βιολογίες και ελάχιστα κάτω από τις ιατρικές) αλλά τα επόμενα χρόνια θα πέσει κατω από τις κλασικές βιολογίες ήταν μια πρόταση που δημιουργoύσε flame. :yes:

Τα επόμενα χρόνια ως φοιτητής ιατρικής έλεγα πάλι τα ίδια αλλά τότε μεταφορτώθηκα σε τρολ που προμοτάρει την ιατρική...... (
Πλέον λέω απλά την άποψη μου σε παιδιά μεμονωμένα και αποφεύγω να απαντάω στα σχόλια.

Δυστυχώς οι καθηγητές των φροντιστήριων έχουν μεγάλη επιρροη στην επιλογή των παιδιών και πρέπει να είναι προσεκτικοί στο τι συμβο6λεύουν τα παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Το ξερω οτι ειμαι υπερβολικος αλλα: παρολο που εχω γραψει πολυ καλα (18.801) (600 μορια πανω απο την περσινη βαση της νομικης αθηνας) δεν μπορω να ησυχασω μεχρι να βγουν οι βασεις. ολοι μου λενε οτι δεν προκειται να ανεβουν τοσο πολυ οι βασεις αλλα εγω ειδα οτι το 2012 η νομικη αθηνας ειχε 18.870 μορια και αποτι εχω μαθει στο 1ο πεδιο επεσαν ευκολοτερα θεματα και τα παιδια εγραψαν σχετικα καλα.
ποσο λετε να ανεβουν οι βασεις?
υπαρχει περιπτωση να χασω την αθηνα?

Δεν έχει νόημα να συγκρίνεις τις βάσεις με το παλιό σύστημα. Τότε δίνανε και βιολογία και λοτεχνια, σχετικά εύκολα μαθήματα, όποτε οι βαθμολογίες ήταν πιο υψηλές. Κοιτά μόνο τις βάσεις του 2016 και του 2017.
Με βάση τώρα τα επίσημα στατιστικά, φέτος γράψανε καλύτερα σε αρχαια και Λατινικά, αλλά πολύ χειρότερα σε έκθεση και ιστορια. Όποτε λογικά οι βάσεις θα παραμείνουν στάσιμες.
Μπορεί βέβαια και να μειωθούν, γιατί αυξήθηκαν οι θέσεις των εισακτέων.
Όπως και να 'χει πιστεύω πως περνάς άνετα, και με καλή σειρά μάλιστα.
https://amp.cnn.gr/news/ellada/stor...les-anevainoyn-kai-se-poies-peftoyn-oi-vaseis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δυστυχώς οι καθηγητές των φροντιστήριων έχουν μεγάλη επιρροη στην επιλογή των παιδιών και πρέπει να είναι προσεκτικοί στο τι συμβο6λεύουν τα παιδιά.

Οι καθηγητές των φροντιστηρίων και διάφοροι "ειδικοί" συμβουλεύουν τα παιδιά με τελείως λάθος τρόπο, τους λένε αυτό που θέλουν να ακούσουν τα παιδιά και όχι αυτό που θα έπρεπε να ακούσουν. Δηλαδή τους λένε ακολουθήστε τα όνειρα σας ακόμα και αν η σχολή που θέλουν έχει μηδενική αποκατάσταση και σε 4 χρόνια θα μετανιώνουν για την επιλογή τους και θα γράφονται στους ανέργους του ΟΑΕΔ για να παίρνουν ΚΕΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KamilGR

Νεοφερμένος

Ο KamilGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Τι πτωση περιμενουμε στα πολυτεχνεια της Πατρας; Περυσι οι μηχανολόγοι επεσαν 330 μορια , να περιμενουμε και φετος καμια 300αρα ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Τι πτωση περιμενουμε στα πολυτεχνεια της Πατρας; Περυσι οι μηχανολόγοι επεσαν 330 μορια , να περιμενουμε και φετος καμια 300αρα ;;

Το πολυ 100αρα.Φετος πηγαν λιγο χειροτερα απο περυσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Οι καθηγητές των φροντιστηρίων και διάφοροι "ειδικοί" συμβουλεύουν τα παιδιά με τελείως λάθος τρόπο, τους λένε αυτό που θέλουν να ακούσουν τα παιδιά και όχι αυτό που θα έπρεπε να ακούσουν. Δηλαδή τους λένε ακολουθήστε τα όνειρα σας ακόμα και αν η σχολή που θέλουν έχει μηδενική αποκατάσταση και σε 4 χρόνια θα μετανιώνουν για την επιλογή τους και θα γράφονται στους ανέργους του ΟΑΕΔ για να παίρνουν ΚΕΑ.

Και ποιος είναι ο σωστός τρόπος? Πήγαινε εκεί που φαινομενικά έχει αποκατάσταση τώρα ακόμη και αν δε σου αρέσει? Και μετά στο μέλλον εάν δεν υπάρχει αυτή η φαινομενική αποκατάσταση? Πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι θα εγγράφονται στους καταλόγους του ΟΑΕΔ? Θα ήθελα πολύ να μάθω τον <<σωστό>> τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni00

Νεοφερμένος

Η eleni00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σας!Οι δικοι μου βαθμοι ειναι:
Εκθεση:14.3
ΑΕΠΠ:7.7
Μαθηματικα: 8.4
Αοθ:19.9
Βγαζω 12500 εγω για μενα ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενη και χαρουμενη γιατι απο παντα κυνηγουσα κ ηθελα τις οικονομικες σχολες κ οχι ιδιαιτερα στην Αθηνα.
Καλη τυχη σε ολους στη ζωης τους!
Και ισως να ειμαστε κ συμφοιτητες του χρονου!❤
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Και ποιος είναι ο σωστός τρόπος? Πήγαινε εκεί που φαινομενικά έχει αποκατάσταση τώρα ακόμη και αν δε σου αρέσει? Και μετά στο μέλλον εάν δεν υπάρχει αυτή η φαινομενική αποκατάσταση? Πώς είσαι τόσο σίγουρος ότι θα εγγράφονται στους καταλόγους του ΟΑΕΔ? Θα ήθελα πολύ να μάθω τον <<σωστό>> τρόπο.


Δύο επιλογές έχεις.

1. μπαίνεις σε οποιαδήποτε σχολή->πτυχίο->κατατακτήριες για ιατρική
2. ΗΜΜΥ->ενεργειακός->iOS developer
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top