Μαρτυράμε τα μηχανογραφικά μας

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
μπορει καποιος που γνωριζει να μου πει για την πατρα και τον βολο ως φοιτιτικες πολεις καθως κατα95% θα ειμαι σε μια απο τις 2 απο σεπτεμβρη.εχω ακουσει οτι στην πατρα το πανεπιστημιο απεχει αρκετα απο την πολη και ουτε οτι υπαρχουν σπιτια στην περιοχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
αυτη η σειρα εχει βγει λιγο απο το τι μου αρεσει
και απο τα μαθηματα που ειδα οτι εχει καθε σχολη
καμμια αλλη αλλαγη?

ασοε = οπα ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
οντως τρελο.απο ο,τι καταλαβα θες/μπορεις μονο αθηνα και πειραια.αν εβαζα 5ο πεδιο και μονο αυτες τις πολεις η σειρα θα ηταν
ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΡΑΠΕΖΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΙΤΙΚΗΣ.ΠΑΠΕΙ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΑΠΕΙ
ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜ. ΟΠΑ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΟΠΑ
για την ασοε σεν εχω ακουσει τα καλυτερα απο αποψη οργανωσης αλλα ουτε και για την περιοχη.σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση μη βαλεις τει πανω απο αει

ΛΟΧΡΗ ΟΠΑ, ΔΕΤ-ΟΔΕ ΟΠΑ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΟΠΑ. Εγω αυτα θα εβαζα πρωτες επιλογες, γιατι η ασοεε εχει πολυ καλο ονομα εξω. Και τα 4 ειναι πολυ καλα.Τωρα την σειρα την διαλεγεις εσυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donald95

Νεοφερμένος

Ο Donald95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καταθέτω το μηχανογραφικό αύριο:

1) Μαθηματικών ΑΠΘ
2) Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ ΑΠΘ
3) Πληροφορικής ΑΠΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
309 Οικονομικών Επιστημών
ξερει κανενας κατι περισσοτερο γι αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
μπορει καποιος που γνωριζει να μου πει για την πατρα και τον βολο ως φοιτιτικες πολεις καθως κατα95% θα ειμαι σε μια απο τις 2 απο σεπτεμβρη.εχω ακουσει οτι στην πατρα το πανεπιστημιο απεχει αρκετα απο την πολη και ουτε οτι υπαρχουν σπιτια στην περιοχη

Το Πανεπιστημιο ειναι στο Ριο και εχει λεωφορειο καθε μερα απο την πολη. Ελαχιστοι φοιτητες μενουν στο Ριο, οι περισσοτεροι μενουν στην πολη, δν εχεις αλλωστε τι να κανεις στο Ριο ενω η Πατρα ειναι μια, για τα ελληνικα δεδομενα, μεγαλη πολη με παρα πολλους φοιτητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Παίδες, το αποφάσισα, μαιευτική θα βάλω. Δεν υπάρχει πιο ωραία αίσθηση από το να φέρνεις νέες ζωές στον κόσμο :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Παίδες, το αποφάσισα, μαιευτική θα βάλω. Δεν υπάρχει πιο ωραία αίσθηση από το να φέρνεις νέες ζωές στον κόσμο :).

Υπάρχει. Το να σπέρνεις αυτές τις νέες ζωές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Πονηρέ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
H και να τις παιρνεις.:kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Παίδες, το αποφάσισα, μαιευτική θα βάλω. Δεν υπάρχει πιο ωραία αίσθηση από το να φέρνεις νέες ζωές στον κόσμο :).

Σοβαρά τώρα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
sorry για το εμβολιμο αλλα οσοι οριστικοποιησατε τα μηχανογραφικα στην οριστικοποιηση ειχε επιλογη και για αποθηκευση περαν της εκτυπωσης (ε, οταν δεν υπαρχει εκτυπωτης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα; :hmm:

Ναι ρε, αυτή είναι δουλειά, που σε γεμίζει σαν άνθρωπο (αν και ο ίδιος "ξεγεμίζεις" εγγύους :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Αν θες να γεμίζεις και να ξεγεμίζεις,πήγαινε σε βενζινάδικο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
sorry για το εμβολιμο αλλα οσοι οριστικοποιησατε τα μηχανογραφικα στην οριστικοποιηση ειχε επιλογη και για αποθηκευση περαν της εκτυπωσης (ε, οταν δεν υπαρχει εκτυπωτης)

Αυτή την απορία και εγώ την έχω. :/: Εστω να γίνεται να το περάσω σε κανένα φλασακι κατευθείαν να το εκτυπώσω σε βιβλιοπωλείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCOOLIGAN

Νεοφερμένος

Ο SCOOLIGAN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Να και το δικο μου μηχανογραφικο!!!

1)ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠ
2)ΝΑΥΠΗΓΩΝ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠ
3)ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ - ΕΚΠΑ
4)ΣΕΜΦΕ ΕΜΠ
5)ΦΥΣΙΚΟ - ΕΚΠΑ
6)ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ - ΕΚΠΑ
7)ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ

Ελπιζω να καταφερω να πιασω 1η επιλογη. Αλλα και 2η δεν με χαλαει:Ρ
Εγώ θα 'βαζα πρώτα ναυπηγούς...
Είναι πολύ οργανωμένη σχολή με λίγα άτομα κι επομένως αρκετά δεμένοι μεταξύ τους.Η μοναδική σχολή στην Ελλάδα με ότι αυτό συνεπάγεται σε επαγγελματικά δικαιώματα και με αρκετά ενδιαφέρον πρόγραμμα σπουδών(αν και αρκετά είναι κοινά με μηχανολόγους).
Εγώ είμαι ΗΜΜΥ ΕΜΠ αλλά μετά τη σχολή μου θεωρώ ότι οι Ναυπηγοί είναι η αμέσως επόμενη από άποψη ενδιαφέροντος που θα διάλεγα αν ξανάκανα το μηχανογραφικό.(Επίσης ενδιαφέρουσα και η σχολή αεροναυπηγικής Πάτρας αλλά πάμε αλλού :P)

Πάντως δες εδώ τους οδηγούς σπουδών και κρίνε μόνος σου:
https://docs.google.com/viewer?url=...11-2012.pdf&embedded=false&chrome=false&dov=1
https://docs.google.com/viewer?url=...11_2012.pdf&embedded=false&chrome=false&dov=1

μπορει καποιος που γνωριζει να μου πει για την πατρα και τον βολο ως φοιτιτικες πολεις καθως κατα95% θα ειμαι σε μια απο τις 2 απο σεπτεμβρη.εχω ακουσει οτι στην πατρα το πανεπιστημιο απεχει αρκετα απο την πολη και ουτε οτι υπαρχουν σπιτια στην περιοχη
Πάτρα ασυζητητή,μην το σκέφτεσαι!! Βασικά Πάτρα vs everywhere βγάζει Πάτρα πάντα νικητή ;)

Αυτή την απορία και εγώ την έχω. :/: Εστω να γίνεται να το περάσω σε κανένα φλασακι κατευθείαν να το εκτυπώσω σε βιβλιοπωλείο...
1)Δοκίμασε να εγκαταστήσεις αρχικά το addon web2pdf converter για firefox, λογικά θα υπάρχει και για τους άλλους browser.Αν όχι τότε
2)Κατέβασε το Virtual PDF Printer
ή αλλιώς
το adobe acrobat xi
οπότε όταν σου εμφανίσει για εκτύπωση τότε θα την κάνεις σε εικονικό printer δηλαδή ουσιαστικά θα στο κάνει pdf που θες και θα το βάλεις στο φλασάκι να το εκτυπώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εγώ θα 'βαζα πρώτα ναυπηγούς...
Είναι πολύ οργανωμένη σχολή με λίγα άτομα κι επομένως αρκετά δεμένοι μεταξύ τους.Η μοναδική σχολή στην Ελλάδα με ότι αυτό συνεπάγεται σε επαγγελματικά δικαιώματα και με αρκετά ενδιαφέρον πρόγραμμα σπουδών(αν και αρκετά είναι κοινά με μηχανολόγους).
Εγώ είμαι ΗΜΜΥ ΕΜΠ αλλά μετά τη σχολή μου θεωρώ ότι οι Ναυπηγοί είναι η αμέσως επόμενη από άποψη ενδιαφέροντος που θα διάλεγα αν ξανάκανα το μηχανογραφικό.(Επίσης ενδιαφέρουσα και η σχολή αεροναυπηγικής Πάτρας αλλά πάμε αλλού :P)

Οι συγκατοικοι Ναυπηγοι ειναι αρκετα καλη σχολη αλλα νομιζω οι Μηχανολογοι δινουν πολυ περισσοτερα πεδια που μπορει ενας φοιτητης να ασχοληθει, απο μανατζμεντ μεχρι κατασκευες και απο αεροσκαφη μεχρι πυρηνικη ενεργεια. Βεβαια εξαρταται και απο τι βρισκει ο καθενας ενδιαφερον. Παντως φετος λενε οτι θα εχουν προβλημα οι Ναυπηγοι με την αυξηση των εισακτεων σε συνδυασμο με την συνταξιοδοτηση αρκετων καθηγητων. Παντως το επιπεδο ειναι πολυ καλο και ειναι θετικο το γεγονος πως ειναι η μοναδικη σχολη στην Ελλαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
αυτο ακριβως που λεει ο συναδελφος το μονο καλο ειναι οτι ειναι η μοναδικη σχολη στην ελλαδα , κατα τα αλλα απλα δεν συγκρινονται με μηχ μηχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sd@Akos

Νεοφερμένος

Ο sd@Akos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εγώ θα 'βαζα πρώτα ναυπηγούς...
Είναι πολύ οργανωμένη σχολή με λίγα άτομα κι επομένως αρκετά δεμένοι μεταξύ τους.Η μοναδική σχολή στην Ελλάδα με ότι αυτό συνεπάγεται σε επαγγελματικά δικαιώματα και με αρκετά ενδιαφέρον πρόγραμμα σπουδών(αν και αρκετά είναι κοινά με μηχανολόγους).
Εγώ είμαι ΗΜΜΥ ΕΜΠ αλλά μετά τη σχολή μου θεωρώ ότι οι Ναυπηγοί είναι η αμέσως επόμενη από άποψη ενδιαφέροντος που θα διάλεγα αν ξανάκανα το μηχανογραφικό.(Επίσης ενδιαφέρουσα και η σχολή αεροναυπηγικής Πάτρας αλλά πάμε αλλού :P)

Κι εγω ειμαι στο ιδιο διλημμα! Απο τη μια σκεφτομαι οτι το να εχεις ενα ευρυ πεδιο γνωσεων ειναι κατι θετικο.Απο την αλλη η εξειδικευση, (ποσο μαλλον το μονοπωλειο των ναυπηγων στα ναυτιλιακα) αποτελει δυνατο οπλο στην αγορα εργασιας.
Γενικα ειμαι 100% σιγουρος οτι θελω κατι απο τα 2 :D, αλλα δεν ξερω ποιο :/:
Μου αρεσουν πολυ οι κατασκευες(με οτι κι αν εχουν να κανουν) και παραλληλα εχω μεγαλη αγαπη για τη φυσικη(και τα μαθηματικα,αλλα οχι σε θεωρητικο επιπεδο).
Θαθελα να μου πειτε σχετικα με την απορροφηση των πτυχιουχων των δυο σχολων.
Με ποιο απο τα δυο εχω περισσοτερες πιθανοτητες να δουλεψω αμεσως αφου παρω το πτυχιο (χωρις διδακτορικα κλπ)?
Ως ναυπηγος γινεται κανεις να διεκδικησει θεση μηχανολογου σε εργοστασιο ή θα προτιμηθει ο original μηχανολογος?
Ποια να προτιμησω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
.
Με ποιο απο τα δυο εχω περισσοτερες πιθανοτητες να δουλεψω αμεσως αφου παρω το πτυχιο (χωρις διδακτορικα κλπ)?
Ως ναυπηγος γινεται κανεις να διεκδικησει θεση μηχανολογου σε εργοστασιο ή θα προτιμηθει ο original μηχανολογος?

σε αυτα τα δυο θα απαντησω , 1ον ως ναυπηγος εισαι ηδη εξειδικευμενος αρα θεωρω πως πιο πιθανο ως ναυπηγος , 2ον δεν νομιζω πως υπαρχει περιπτωση να προτιμηθει ναυπηγος εναντι μηχανολογου σεεργοστασιο(εκτος ναυπηγειου) παροτι εχουν ιδια δικαιωματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top