Γενικό -  Πώς μπορώ να ανοίξω το πεδίο των Τεχνολογικών Επιστημών από Θεωρητική;

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Γεια σας, είμαι παλαιά απόφοιτος και δίνω φέτος Πανελλήνιες. Είχα αρχικά στο μυαλό μου να δώσω με το νέο σύστημα (Κοινωνιολογία αντί Λατινικά) για Ισπανική φιλολογία ή Αγγλική, αλλά λόγω της μεγάλης μου αγάπης για τα τεχνολογικά μαθήματα σκέφτομαι μήπως έδινα με το παλιό σύστημα τελικά για να πιάσω και το τεχνολογικό πεδίο. Θελω να ρωτησω, απο Θεωρητική κατευθυνση τι μαθηματα πρεπει να δωσω με το παλιο συστημα για να ανοιξω το πεδιο των Τεχνολογικων? Εννοειται πως στοχευω σε καποιο ΤΕΙ οχι ΑΕΙ που ισως να ειναι πιο προσβασιμο για μενα. Τα μαθηματα που πρεπει να δωσω ειναι Λατινικα, Εκθεση (μαζι με Λογοτεχνια οπως στο νεο συστημα??), Αρχαια, Ιστορια ΚΑΙ ΜΟΝΟ Αρχες Προγραμματισμου? Ή εξτρα ΚΑΙ μαθηματικα?

Ευχαριστω πολυ
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Γεια σας, είμαι παλαιά απόφοιτος και δίνω φέτος Πανελλήνιες. Είχα αρχικά στο μυαλό μου να δώσω με το νέο σύστημα (Κοινωνιολογία αντί Λατινικά) για Ισπανική φιλολογία ή Αγγλική, αλλά λόγω της μεγάλης μου αγάπης για τα τεχνολογικά μαθήματα σκέφτομαι μήπως έδινα με το παλιό σύστημα τελικά για να πιάσω και το τεχνολογικό πεδίο. Θελω να ρωτησω, απο Θεωρητική κατευθυνση τι μαθηματα πρεπει να δωσω με το παλιο συστημα για να ανοιξω το πεδιο των Τεχνολογικων? Εννοειται πως στοχευω σε καποιο ΤΕΙ οχι ΑΕΙ που ισως να ειναι πιο προσβασιμο για μενα. Τα μαθηματα που πρεπει να δωσω ειναι Λατινικα, Εκθεση (μαζι με Λογοτεχνια οπως στο νεο συστημα??), Αρχαια, Ιστορια ΚΑΙ ΜΟΝΟ Αρχες Προγραμματισμου? Ή εξτρα ΚΑΙ μαθηματικα?

Ευχαριστω πολυ


καλησπέρα πλέον αυτό δεν μπορείς να το κάνεις αλλά μπορείς να αλλάξεις εντελώς κατεύθυνση και να πας Οικονομικά και Πληροφορική. Εκεί πρέπει να δώσεις ΑΟΘ , ΑΕΠΠ , Έκθεση και Μαθηματικά. Αν με το τεχνολογικά εννοείς και Μηχανικούς τότε Θετική κατεύθυνση :D.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top