Κατεύθυνση Οικονομίας και Πληροφορικής

Bak563

Νεοφερμένος

Ο Bak563 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας είμαι μαθητής Γ Λυκείου και έχω επιλέξει την κατεύθυνση της "Οικονομίας και Πληροφορικής''.Η πληροφορική είναι μια ενδιαφέρουσα επιστήμη για αντικείμενο μελέτης και για αυτο την έχω στο μυαλό ως σχολή.Το πρόβλημα μου είναι πως οι γνώσεις μου στους υπολογιστές δεν είναι ιδιαίτερα εξειδικευμένες ξέρω τα απολύτως απαραίτητα.Θεωρειται πως το γεγονός ότι δεν εχω ιδέα από γλώσσες προγραμματισμού μπορεί να αποφανθεί εμπόδιο για τη σταδιοδρομία μου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 542551

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ότι χρειάζεται θα το μάθεις από την αρχή στη σχολή σου. Τίποτα εξωσχολικό δεν είναι προαπαιτούμενο. Προς το παρόν συγκεντρώσου στις πανελλήνιες. Καλή επιτυχία :smartass:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bak563

Νεοφερμένος

Ο Bak563 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ.Να σαι καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Ναι, συγκεντρώσου στις πανελλήνιες. Εγώ θα σου πω απλά ότι η αλγοριθμική που κάνετε στο μάθημα Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον, είναι μια πολύ καλή αρχή για να μπεις στο κλίμα του προγραμματισμού / στην αλγοριθμική σκέψη. Και ναι, προφανώς όταν μπαίνεις σε μια σχολή, ακόμα και Πληροφορικής, δεν θα σου ζητήσουν κάτι προαπαιτούμενο πέραν αυτών που σε μάθανε στο λύκειο - δεν θα ήταν λογικό κάτι τέτοιο άλλωστε.

Από εκεί και ύστερα, όποιος έχει γνώσεις πχ προγραμματισμού πριν μπει στο πανεπιστήμιο προφανώς θα του φανούν πιο εύκολα τα μαθήματα ή τουλάχιστον θα ενταχθεί πιο γρήγορα. Αλλά όπως είπα προαπαιτούμενα δεν υπάρχουν. :)

Καλή επιτυχία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ένα βασικό προαπαιτουμενο έχουν όλες οι σχολές που όλος ο κόσμος το ξεχνάει. Όρεξη να σπουδάσεις το αντικείμενο της σχολής σου. Όλα τ'άλλα γίνονται.

Καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top