Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,330 εγγεγραμμένα μέλη και 2,430,523 μηνύματα σε 75,869 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 197 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Βοήθεια/Απορίες/Ιδέες στην Έκθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Παραγωγής & Διοίκησης (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε: στις 21:04, 17-04-18:

Αρχική Δημοσίευση από xristianax
Aν όμως επιλέξει να κάνει μόνο μεταβατική περίοδο και όχι μεταβατική παράγραφο που κανονικά θα περιελάμβανε και μια μικρή αναφορά στα προηγούμενα και την εξαγγελία των όσων θα ακολουθήσουν, τότε πρέπει αυτή την μεταβατική περίοδο να την εντάξη ως θεματική πρόταση στην παράγραφο του 1ου επιχειρήματος του 2ου ζητουμένου!
Με μεταβατικη περιοδο μεταπηδας απευθειας στο 2ο ζητουμενο(γι'αυτο λεγεται και μεταβατικη) δεν το εντασσεις στο 1ο ζητουμενο.Επιπλεον αν κανεις μεταβατικη παραγραφο αναγκαζεσαι να κανεις μια παραγραφο λιγοτερη στο 2ο ζητουμενο κατι που οπως καταλαβαινεις κοβει ειδικα οταν εχεις να πραγματευτεις σημαντικα θεματα.
Απο οσο ξερω το να κανεις αναφορα στα προηγουμενα-δηλαδη επαναληψη- θεωρειται σφαλμα.Αρχικα μου φαινοταν λιγο κουλο, αλλα αν το δεις απο αλλη οπτικη φαινεται σαν να μην ξερεις τι να γραψεις και απλα κανεις αναφορα στα προηγουμενα για να συμπληρωσεις τις λεξεις
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,461 μηνύματα.

H Angelique. .* ●*. • ¸. ★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 21:10, 17-04-18:

Ποιο θέμα έκθεσης λέτε να μπεί φέτος;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,327 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 06:37, 18-04-18:

Κάτι επίκαιρο σίγουρα όπως η ομόνοια μεταξύ των λαών και πώς μπορούμε να ενώσουμε όλους τους πολιτισμούς και να μάθουμε κάτι από όλους. Κάτι τέτοιο φαντάζομαι.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Παραγωγής & Διοίκησης (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε: στις 12:52, 18-04-18:

Αρχική Δημοσίευση από aegloswen
Ποιο θέμα έκθεσης λέτε να μπεί φέτος;
Αρχική Δημοσίευση από Himela
Κάτι επίκαιρο σίγουρα όπως η ομόνοια μεταξύ των λαών και πώς μπορούμε να ενώσουμε όλους τους πολιτισμούς και να μάθουμε κάτι από όλους. Κάτι τέτοιο φαντάζομαι.
Θεωρω κατι πιο πολυ πιο ακυρο,οπως για τους κινδυνους που εγκυμονει η συλλογη προσωπικων δεδομενων.Ωστοσο δεν αποκλειω το περιβαλλον γιατι εχει καιρο να πεσει
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,846 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=32kYH6XZrIo έγραψε: στις 15:45, 18-04-18:

Αρχική Δημοσίευση από Αγγελος Κοκ
Θεωρω κατι πιο πολυ πιο ακυρο,οπως για τους κινδυνους που εγκυμονει η συλλογη προσωπικων δεδομενων.Ωστοσο δεν αποκλειω το περιβαλλον γιατι εχει καιρο να πεσει

Γιατι Himela για να πεισουν τα νεαρα παιδια οτι μπορουμε να χωρεσουμε σε μια Ελλαδα την Συρια ολοκληρη για τα καπριτσια της ΕΕ και του Trump;

Πολυ εξυπνο θεμα Αγγελε,εαν βαλουν κατι τετοιο πραγματικα θα σου βγαλω το καπελο .
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,461 μηνύματα.

H Angelique. .* ●*. • ¸. ★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 16:37, 18-04-18:

Ναι καθώς θα περάσει η νέα νομολογία σχετικά με τα προσωπικά δεδομένα τον Μάη.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε: στις 18:36, 18-04-18:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos667
Γιατι Himela για να πεισουν τα νεαρα παιδια οτι μπορουμε να χωρεσουμε σε μια Ελλαδα την Συρια ολοκληρη για τα καπριτσια της ΕΕ και του Trump;

Πολυ εξυπνο θεμα Αγγελε,εαν βαλουν κατι τετοιο πραγματικα θα σου βγαλω το καπελο .
Ευχαριστω πολυ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,327 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 20:03, 18-04-18:

Σκέφτομαι όλη μέρα τι εννοείς. Στην έκθεση αυτό που καλούνται να κάνουν οι μαθητές είναι να εκφράσουν σκέψεις και να υπερασπιστούν ή να δικαιολογήσουν με επιχειρήματα μια άποψη. Δε νομίζω οτι μέσω του θέματος της έκθεσης στις εξετάσεις προσπαθούν να πείσουν τα νέα παιδιά για κάτι εκτός αν έχω μεγαλώσει πολύ και τα πράγματα έχουν αλλάξει τόσο δραματικά.

Εκτός αν εννοούσες κάτι άλλο το οποίο δεν κατάλαβα.
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,846 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=32kYH6XZrIo έγραψε: στις 20:29, 18-04-18:

Σκέφτομαι όλη μέρα τι εννοείς. Στην έκθεση αυτό που καλούνται να κάνουν οι μαθητές είναι να εκφράσουν σκέψεις και να υπερασπιστούν ή να δικαιολογήσουν με επιχειρήματα μια άποψη. Δε νομίζω οτι μέσω του θέματος της έκθεσης στις εξετάσεις προσπαθούν να πείσουν τα νέα παιδιά για κάτι εκτός αν έχω μεγαλώσει πολύ και τα πράγματα έχουν αλλάξει τόσο δραματικά.

Εκτός αν εννοούσες κάτι άλλο το οποίο δεν κατάλαβα.
Εε αμα σε παιδευσα τοσο πολυ γιατι απλα δεν ρωτας και το ψαχνεις .
Στην εκθεση σου επιτρεπεται να πεις την γνωμη σου εφοσον αυτη κινειται στη λογικη.Την...δικη τους λογικη.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 20:47, 18-04-18:

Εε αμα σε παιδευσα τοσο πολυ γιατι απλα δεν ρωτας και το ψαχνεις .
Στην εκθεση σου επιτρεπεται να πεις την γνωμη σου εφοσον αυτη κινειται στη λογικη.Την...δικη τους λογικη.
Γιατί σκεφτόμουν οτι κάτι δεν έχω καταλάβει από αυτά που είπες και δεν ήθελα να απαντήσω γρήγορα και να πω μπαρούφα.

Α, δηλαδή αν εγώ πω μια άποψη που δεν είναι μεν της πλειοψηφίας αλλά δεν προσβάλλω κανέναν και μπορέσω και την τεκμηριώσω, δε θα μού βάλουν καλό βαθμό;
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

O Samael www.youtube.com/watch?v=32kYH6XZrIo έγραψε: στις 20:51, 18-04-18:

Γιατί σκεφτόμουν οτι κάτι δεν έχω καταλάβει από αυτά που είπες και δεν ήθελα να απαντήσω γρήγορα και να πω μπαρούφα.

Α, δηλαδή αν εγώ πω μια άποψη που δεν είναι μεν της πλειοψηφίας αλλά δεν προσβάλλω κανέναν και μπορέσω και την τεκμηριώσω, δε θα μού βάλουν καλό βαθμό;
Ναι παιζει να παρεις πολυ κακο βαθμο.
Ας πουμε στην θανατικη ποινη πρεπει να βγαλεις κατα ως συμπερασμα.
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 4,214 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 23:08, 18-04-18:

Θα πάρεις μέτριο βαθμό

Εγώ όταν έδινα πανελλήνιες επειδή δεν είχα εξωτερική βοήθεια το κείμενό μου δεν ήταν "τετραγωνισμένο", όπως έπρεπε. Η μόνη δομή που έκανα ήταν εισαγωγή-1ο επιχείρημα-2ο επιχείρημα-3ο επιχείρημα-επίλογος Πέρα από αυτό είχαμε ως θέμα την ανάδειξη των μνημείων και της πολιτιστικής κληρονομιάς και πώς μπορούν οι πολίτες και ειδικά οι νέοι να πλησιάσουν τα μνημεία. Εγώ έδωσα μεγάλη έμφαση στην ανάδειξη μέσω της ποιοτικής διαφήμισης, των social media και διάφορων εκδηλώσεων που μπορεί να διοργανώσει ο Δήμος (αν βρει την χρηματοδότηση). Αλλά απ' ό,τι κατάλαβα, οι φιλόλογοι που διόρθωσαν δεν ήξεραν ότι πλέον η "προώθηση" γίνεται με τέτοια μέσα. Κανείς νέος δεν θα δει τηλεόραση ή θα ακούσει ραδιόφωνο, που πολλοί συμμαθητές μου πρότειναν κάτι τετοιο

Προφανώς ο βαθμός μου ήταν ικανοποιητικός, αλλά θεωρώ ότι αν έγραφα σε καλούπι "φροντιστηριακό" και χρησιμοποιούσα πεπαλαιωμένα επιχειρήματα, ίσως έπαιρνα περισσότερες μονάδες
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

O Samael www.youtube.com/watch?v=32kYH6XZrIo έγραψε: στις 00:23, 19-04-18:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Θα πάρεις μέτριο βαθμό

Εγώ όταν έδινα πανελλήνιες επειδή δεν είχα εξωτερική βοήθεια το κείμενό μου δεν ήταν "τετραγωνισμένο", όπως έπρεπε. Η μόνη δομή που έκανα ήταν εισαγωγή-1ο επιχείρημα-2ο επιχείρημα-3ο επιχείρημα-επίλογος Πέρα από αυτό είχαμε ως θέμα την ανάδειξη των μνημείων και της πολιτιστικής κληρονομιάς και πώς μπορούν οι πολίτες και ειδικά οι νέοι να πλησιάσουν τα μνημεία. Εγώ έδωσα μεγάλη έμφαση στην ανάδειξη μέσω της ποιοτικής διαφήμισης, των social media και διάφορων εκδηλώσεων που μπορεί να διοργανώσει ο Δήμος (αν βρει την χρηματοδότηση). Αλλά απ' ό,τι κατάλαβα, οι φιλόλογοι που διόρθωσαν δεν ήξεραν ότι πλέον η "προώθηση" γίνεται με τέτοια μέσα. Κανείς νέος δεν θα δει τηλεόραση ή θα ακούσει ραδιόφωνο, που πολλοί συμμαθητές μου πρότειναν κάτι τετοιο

Προφανώς ο βαθμός μου ήταν ικανοποιητικός, αλλά θεωρώ ότι αν έγραφα σε καλούπι "φροντιστηριακό" και χρησιμοποιούσα πεπαλαιωμένα επιχειρήματα, ίσως έπαιρνα περισσότερες μονάδες
Ισχυει πολυ αυτο που λεει ο jj.Οταν ειχα κανει εγω προς το τελος μου ειχαν πει οτι ειχα πολυ καλο λογο αλλα δεν ειχα φροντιστηριακη εκπαιδευση στον λογο
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Nefeloula

Βρείτε παρόμοια