Μαρτυράμε τα μηχανογραφικά μας

Papajim202

Νεοφερμένος

Ο Papajim202 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
ε σε σχεση με καθηγητικες σχολες στυλ φυσικου ειναι καλυτερα.Αλλα ενταξει το βασικο προβλημα ειναι τα μαθηματικα αλλιως δεν θα το σκεφτομουν καν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Δεν μου αρέσει κ χαρακτηρισμός καθηγητικη σχολη μιας και λίγοι ειναι αυτοί που απο το φυσικό τελικά γίνονται καθηγητές . Απλα επειδη έρχεσαι προφανώς συχνότερα σε επαφή με καθηγητές φυσικούς το λες αυτο . Αν μπεις σε μια τέτοια σχολη θα διαπιστώσεις γρήγορα το αντίθετο . Αλλα καταλαβαίνω τι θες να πεις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Papajim202

Νεοφερμένος

Ο Papajim202 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
ναι σιγουρα και γω δεν ειχα ως σκοπο να γινω καθηγητης αν πηγαινα εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos_pao

Νεοφερμένος

Ο giorgos_pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εγω παντως εβγαλα 18.470 και πιστευω οτι πιανω ΕΜΠ, με τις περσινες βασεις πιανω νομιζω Ναυπηγος, φετος ελπιζω να πιασω Μηχανολογος. Θα δειξει, ας ελπισουμε ο Αυγουστος να φερει καλα νεα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Το ξερω οτι ειναι λιγο off topic αλλα θα το πω.Μην συμβιβαστειτε με κατι λιγοτερο απο αυτο που θελετε,ειτε λογω αποκαταστασης ειτε λογω ''κυρους''.Πολλοι την πατησαν και μετα η σχολη θα βγει με 1000 ζορια.Δηλωστε πρωτα αυτο που ΑΓΑΠΑΤΕ και μετα ολα τα αλλα.Συγκεκριμενα μιλαω και για την κατηγορια ''εε καλα ειναι τα οικονομικα,θα βρω και δουλιτσα'' που δυστυχως ηταν μεγαλη οταν εδινα εγω.Αυτα τα θεωρω αυτονοητα αλλα επειδη και εγω μερικες φορες αμφισβητησα την επιλογη μου ως φοιτητης και εχω δει και πολλους κυριολεκτικα να μετανιωνουν για την 1η επιλογη τους στο μηχανογραφικο πιστευω οτι επρεπε να το τονισω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Συμφωνώ . Έχω 3 φίλους που μπήκαν ημμυ ΕΜΠ πέρυσι . Οι δυο έφυγαν με 10% και να πανε εκει μου πραγματικά θέλουν ( φυσικό ο ένας Σεμφε ο άλλος )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Το ξερω οτι ειναι λιγο off topic αλλα θα το πω.Μην συμβιβαστειτε με κατι λιγοτερο απο αυτο που θελετε,ειτε λογω αποκαταστασης ειτε λογω ''κυρους''.Πολλοι την πατησαν και μετα η σχολη θα βγει με 1000 ζορια.Δηλωστε πρωτα αυτο που ΑΓΑΠΑΤΕ και μετα ολα τα αλλα.Συγκεκριμενα μιλαω και για την κατηγορια ''εε καλα ειναι τα οικονομικα,θα βρω και δουλιτσα'' που δυστυχως ηταν μεγαλη οταν εδινα εγω.Αυτα τα θεωρω αυτονοητα αλλα επειδη και εγω μερικες φορες αμφισβητησα την επιλογη μου ως φοιτητης και εχω δει και πολλους κυριολεκτικα να μετανιωνουν για την 1η επιλογη τους στο μηχανογραφικο πιστευω οτι επρεπε να το τονισω.

Καλα ολα αυτα, ισως εννοουνται για τους περισσοτερους....Αλλα αμα ενδιαφερεσαι για διαφορετικους τομεις, χωρις να εχεις προτιμηση σε καποιον, πως δηλωνεις τις σχολες στο μηχανογραφικο? (Με το σκεπτικο να μην πανε χαμενα τα μορια; ) Και πως ξερεις οτι δε θα το μετανιωσεις αργοτερα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
1 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΕΚΠΑ
2 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΑΠΘ
3 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
4 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΑ
5 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΠΑΤΡΑ
6 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΣΑΜΟΣ

Δεν ειναι και οριστικοποιημενο, βεβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Αυτό θα πει πώρωση με τα Μαθηματικά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Αυτο θα πει θελω να περασω σε μια συγκεκριμενη σχολη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Άψογη. :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
1 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΕΚΠΑ
2 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΑΠΘ
3 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
4 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΑ
5 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΠΑΤΡΑ
6 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΣΑΜΟΣ

Δεν ειναι και οριστικοποιημενο, βεβαια.

Aυτό πρέπει να είναι από τα ελάχιστα posts που έδω δει εδώ μέσα και αποδεικνύει αυτό που λέτε οι περισσότεροι περισσότερο για να πείσετε τον εαυτό σας αφού δεν ακολουθείτε αυτό που θέλετε πραγματικά αλλά νομίζετε ότι θέλετε: «μου αρέσουν τα αρχαία αλλά θα σπουδάσω ψυχολογία». :baby:

Καλή τύχη artemaki. Αν περάσεις στο Μαθηματικό:

- του ΕΚΠΑ: το τμήμα είναι περισσότερο προσανατολισμένο με καλές σπουδές στα θεωρητικά μαθηματικά, στην στατιστική, πιθανότητες και επιχειρησιακή έρευνα, στα υπολογιστικά μαθηματικά / θεωρητική πληροφορική και στη διδακτική των μαθηματικών

- του ΑΠΘ: το τμήμα είναι περισσότερο προσανατολισμένο με καλές σπουδές στα θεωρητικά μαθηματικά (ειδικά στην διαφορική γεωμετρία)

- στο ΗΡΑΚΛΕΙΟ: το τμήμα είναι περισσότερο προσανατολισμένο με καλές σπουδές στα θεωρητικά μαθηματικά και στα εφαρμοσμένα μαθηματικά .. λόγω έρευνας στο ΙΤΕ

- στα ΙΩΑΝΝΙΝΑ: το τμήμα είναι περισσότερο προσανατολισμένο με καλές σπουδές στα θεωρητικά μαθηματικά

- στην ΠΑΤΡΑ: το τμήμα είναι περισσότερο προσανατολισμένο με καλές σπουδές στα θεωρητικά, στα εφαρμοσμένα μαθηματικά, στα υπολογιστικά μαθηματικά / θεωρητική πληροφορική και στη διδακτική-ιστορία και φιλοσοφία των μαθηματικών (τα τελευταία χρόνια)

- στην ΣΑΜΟ: (δεν έχω άποψη)

Φυσικά κάθε Τμήμα από τα παραπάνω, προσπαθεί με τον καλύτερο δυνατό τρόπο να καλύψει τις περιοχές:
  • θεωρητικά μαθηματικά
  • εφαρμοσμένα μαθηματικά / μαθηματική μοντελοποίηση στην φυσική ή βιολογία με διαφορικές εξισώσεις
  • υπολογιστικά μαθηματικά / θεωρητική πληροφορική
  • στατιστική - πιθανότητες και επιχειρησιακή έρευνα
  • διδακτική - ιστορία και φιλοσοφία των μαθηματικών

Όμως το κάθε Τμήμα ανάλογα τη χρηματοδότηση της έρευνας και το ερευνητικό προφίλ των μελών ΔΕΠ που έχει, προσανατολίζει τις μαθηματικές σπουδές σε κάποια συγκεκριμένη περιοχή. Ας πούμε στο Τμήμα της Αθήνας οι σπουδές είναι προσανατολισμένες προς αλγεβρογεωμετρία, στην Πάτρα περισσότερο προς γεωμετρία και μαθηματική ανάλυση...κλπ. Φαίνεται και από τους Οδηγούς Σπουδών, αν δει κάποιος το περιεχόμενο των μαθημάτων. Δεν υπάρχει ανώτερο ή κατώτερο αλλά τι κλάδος των μαθηματικών ενδιαφέρει κάποιον. Τα βασικά μαθηματικά που "χτίζουν" το μαθηματικό προφίλ των πτυχιούχων διδάσκονται παντού και είναι ίδια. Οι διαφορές εμφανίζονται στις «κατευθύνσεις» μεταξύ των Τμημάτων: που δίνεται η έμφαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Κανονικα πρεπει να διαλεξω Ηρακλειο. Πρεπει, πρεπει.
Μας εφαγαν υπουλα.


Νικο, ευχαριστω για τις πληροφοριες !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
1. ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ Ε.Κ.Π.Α.
2. ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΠΑΝΤΕΙΟΥ
3. ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΠΑΝΤΕΙΟΥ
4. ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΑΝΤΕΙΟΥ
5. ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΡΗΤΗΣ
6. ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑΣ ΠΑΝΤΕΙΟΥ
7. ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ
8. ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑΣ ΠΑΝΤΕΙΟΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
1) ΗΜΜΥ ΑΠΘ
2) Πληροφορική ΑΠΘ
3) Εφαρμοσμένη Πληροφορική Μακεδονίας

Και ένα σωρό ακόμα πιο κάτω που τις έβαλα για να λέω ότι έβαλα. Λογικά περνάω στην πρώτη επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GordonGekko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GordonGekko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
εγω παντως βλεπω πως ελαχιστοι ξερουν να συμπληρωσουν σωστα το μηχανογραφικο τους.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
εγω παντως βλεπω πως ελαχιστοι ξερουν να συμπληρωσουν σωστα το μηχανογραφικο τους.....
Τι εννοεις ?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελισσάβετ21

Νεοφερμένος

Η Ελισσάβετ21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Λοιπόν, η οριστικοποιήμενη μορφή είναι:
1.Ιατρική Απθ
2.Ιατρική ΕΚΠΑ
3.Ιατρική Αλεξανδρούπολης
4.Ιατρική Λάρισας
5.Ιατρική Ιωαννίνων
6.Ιατρική Πάτρας
7.Ιατρική Ηρακλείου
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia chtz

Νεοφερμένος

Η Georgia chtz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ΤΕΦΑΑ ΠΑΝΤΟΥΥΥΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λέτρω

Νεοφερμένος

Η Λέτρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Είμαι θεωρητική κατεύθυνση, έχω βγάλει 18.545 μόρια και θέλω να περάσω μόνο Αθήνα. Αρχικά έλεγα Φιλολογία, όμως ακούω πολλά για τη Νομική... Το ξέρω ότι είναι πολύ καλή και ενδιαφέρουσα σχολή αλλά δεν ξέρω αν θα με τραβηξει το αντικειμενο... Είμαι σε μεγαλο διλημμα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top