Γρίφοι! Εδώ γράψτε ότι γρίφους ξερετε και αφήστε τους άλλους να μαντέψουν!

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Να κάνω μια προσπάθεια εδώ;
Μήπως ο ταχυδρόμος φορούσε καρτελάκι με το ονομά του;


τι σου'χω πει εσένα???? ε? ε? ε??????????? ΠΙ ΜΙ ΜΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(μετάφραση: pm me:P:P:P)

όχι δεν φορούσε καρτελάκι, δεν υπάρχουν αποδεικτικά στοιχεία;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Έχουμε καινούριες εισόδους στο scoreboard, κυρίες και κύριοι!!!

Ο Insomniac έλυσε την κατσαρόλα (:clapping: :clapping: :clapping: ), την αρκούδα και τους Γάλλους, και περνάει στην τρίτη θέση με 4 λουκουμάκια!!!! (η κατσαρόλα έχει 2 λουκουμάκια, μη ξεχνιέστε:))
O palladin έλυσε την αρκουδίτσα, η αναλαμπή όμως που είχε για τον φόνο ήταν μούφα:P ...Την λύση του φόνου τη βρήκε ο weak, ο οποίος κρατά γερά στη δεύτερη θέση!!!

Για δείτε και θαυμάστε...:)

scoreboard:
giostau: 6
weak: 5
nv:1
K.E.: 2
nessa: 3
exposed: 1
Insomniac: 4
Palladin: 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τις λύσεις θα τις μάθουμε ποτέ? :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Λες να βάλω χρονικό περιθώριο για την επίλυση των γρίφων? :hmm:

Ότι πει το κοινό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ε μα, θα με φάει η περιέργεια στο τέλος! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
θα στις στείλω τις απαντήσεις (μη μου πάθεις και τίποτα, και δεν έχουμε μετά αδμιν:P), αλλά μη δω τον exposed να παίρνει λουκουμάκια το ένα πίσω από το άλλο, θα αρχίσω να υποψιάζομαι:P:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Xαχαχα, μην ανησυχείς, αν ξέρει τη λύση δεν απαντάει. ;)
Για τέτοιο σκατόπαιδο τον έχεις βρε τον Πανούλη μου? :P :inlove: :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Θέλω κι εγώ λουκούμια κοπελιά (συριανά ελπίζω):clapup: :clapup: :clapup:
Θα αρχίσω να σε πμαρω (νέα λέξη) απο βδομάδα γιατί η Παρασκευή είναι δύσκολη μέρα κι έχω εξαντλήσει τα περιθώρια φαιας ουσίας που μπορώ να χαλάσω για αυτή την εβδομάδα (κοινως θόλωσα).
Υ.Γ.Αν έχεις κι άλλους γρίφους του στυλ "ποιος είναι ο αριθμός" please βάλε τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ώπα κοπελιά, και συριανά λουκούμια έχουμε άμα λάχει :D:D:D:D
ξεθολώσου και εδώ είμαστε!:)

o palladin βρήκε κι άλλο γρίφο, οπότε...

scoreboard:
giostau: 6
weak: 5
nv:1
K.E.: 2
nessa: 3
exposed: 1
Insomniac: 4
Palladin: 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ΧΑ! Παρασκευή χωρίς γρίφο, δε γίνεται.....

Ένας πατέρας αποφασίζει να κάνει μια επένδυση για το γιο του...Κάθε επέτειο γενεθλίων του (ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ :P), τοποθετεί 100 ευρώ στη τράπεζα. Όταν ο γιος γίνεται 20 πάει στη τράπεζα να εισπράξει το ποσό, αλλά διαπιστώνει ότι έχουν κατατεθεί μόνο 500 ευρώ. Πώς κι έτσι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
:jumpy:πάθατε κρίση εξυπνάδας όλοι σήμερα????:jumpy:

scoreboard:
giostau: 8
weak: 6
nv:1
K.E.: 3
nessa: 4
exposed: 1
Insomniac: 5
Palladin: 3
klefrta: 3
Arty2: 2

*sorry palladin και δημοσίως, που σε πέρασα για αγοράκι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
...Εδώ στο Κάιρο που λέτε, το ξενοδοχείο μου είναι δίπλα στις πυραμίδες (αν ποτέ έρθετε από εδώ, να μπείτε μέσα...αξίζει τον κόπο, αρκεί να μην έχετε κλειστοφοβία). Τις προάλλες που είχα πάει για το Light and Sound show που γινόταν εκεί, η Σφίγγα μου ψιθύρισε ένα γρίφο (ΟΧΙ ΘΑ ΓΛΥΤΩΝΑΤΕ:P:P)...είναι λίγο δύσκολος, οπότε βάλτε τα δυνατά σας...

Ποιο γράμμα λείπει από την τελευταία θέση?

δ η λ

α δ θ

θ λ -

Έχω 2 αιγυπτιακά λουκουμάκια σήμερα....ένα για giostau (μα τι μυαλό αυτό το παιδί, πες να σου δώσουν PHD πάραυτα:P), και ένα για την κλέφτρα..τα αιγυπτιακά λουκουμάκια κληρώνουν μέχρι την Παρασκευή, οπότε και αναχωρώ για τα πάτρια εδάφη....

scoreboard:
giostau: 9

weak: 6
nv:1
K.E.: 3
nessa: 4
exposed: 1
Insomniac: 5
Palladin: 3
klefrta: 4
Arty2: 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
giostau με εξωθείς στα άκρα.....

Βρισκόμαστε σε ένα μοναστήρι... Όλα κυλούσαν όμορφα και σύμφωνα με τους θείους κανόνες, όταν κάποιος ή κάποιοι παραστράτησαν κι αμάρτησαν...

Στην καθημερινή τους προσωπική προσευχή, όλοι οι μοναχοί ενημερώνονται από τον Μεγαλοδύναμο για το φλέγον ζήτημα... Ο Κύριος ζητάει να αυτοκτονήσουν όσοι αμάρτησαν, με σκοπό να διατηρηθεί η Μονή καθαρή κι αμόλυντη... Οι μοναχοί συγκεντρώνονται κάθε βράδυ στο μεγάλο τους δείπνο, όπου προσεύχονται ομαδικά...

Όσοι αμάρτησαν δεν γνωρίζουν τί ακριβώς έχουν κάνει λάθος, αλλά παρουσιάζουν ένα χαρακτηριστικό κόκκινο σημάδι στο μέτωπο. Τα πράγματα θα ήταν εύκολα και ο καθένας εύκολα θα ήξερε αν έχει το σημάδι ή όχι... αν δεν υπήρχαν κάποιες ιδιαιτερότητες...
Οι μοναχοί δεν μπορούν να επικοινωνήσουν μεταξύ τους με κανένα τρόπο (με λόγια, νοήματα ή σημειώματα)... Δεν υπάρχει τρόπος να δει κάποιος τον εαυτό του (καθρέφτες, στάσιμα νερά, μεταλλικά λεία αντικείμενα κτλ)...

Την τρίτη μέρα αυτοκτονούν μαζί όλοι όσοι έπρεπε να αυτοκτονήσουν...

Πόσοι ήταν αυτοί?



scoreboard:
giostau: 10

weak: 6
nv:1
K.E.: 3
nessa: 4
exposed: 1
Insomniac: 5
Palladin: 3
klefrta: 4
Arty2: 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
χαχα... πρέπει να βρήκα και αυτόν το γρίφο...χεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Πολύ συμμετοχή βλέπω βρε παιδιά λέτε να ασχοληθώ και εγώ και να σπαταλήσω λίγο φαιά ουσία??:hmm:
doo δώσε μου κανά κίνητρο είναι τα λουκουμάκια αληθινά???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τον giostau ρώτα, που τα έχει φάει όλα!:P Για σένα έχω ειδική παραγγελία μπαμπανολουκουμάκια!!!!

κοιτάχτε να δείτε που ο weak βρήκε το γράμμα, και ο exposed και η palladin τους μοναχούς....η πρώτη τριάδα παραμένει σταθερή:)

scoreboard:
giostau: 10
weak: 7
nv:1
K.E.: 3
nessa: 4
exposed: 2
Insomniac: 5
Palladin: 4
klefrta: 4
Arty2: 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Καλά από αυριο μπαίνω και εγώ στον αγώνα γιατί αυτή την στιγμή δεν έχω πνευματική διαύγεια(όπως είδες στην κουβεντούλα δεν είμαι και πολύ καλά) αλλά μην αθετήσεις την υπόσχεσή σου για τα μπανανολουκουμάκια ε???:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
New entries στο scoreboard, όπως επίσης και λεκούμια για insomniac και kleftra!!!

scoreboard:
giostau:
10
weak: 7
nv:1
K.E.: 3
nessa: 4
exposed: 2
Insomniac: 6
Palladin: 4
klefrta: 5
Arty2: 2

nikita: 3

Κοίτα πέραση που εχουν τα αιγυπτιακά λουκουμάκια...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
New entries στο scoreboard, όπως επίσης και λεκούμια για insomniac και kleftra!!!

Κοίτα πέραση που εχουν τα αιγυπτιακά λουκουμάκια...!!!!
Εμένα ντεν έχει λεκουμάκια???:(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ναι!!!!Ναι!!!!Ναι!!!!!!!:clapup: :clapup: :clapup:
Τώρα κι Αιγυπτιακά λουκούμια:clapup: :clapup: :clapup:
Αυτό θα πει Γρίφοι Χωρίς Σύνορα:P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top