Ειδικές κατηγορίες & Μηχανογραφικά

AntonisR21

Νεοφερμένος

Ο AntonisR21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τον cha0s είναι πάρα πολλοί που έχουν για παράδειγμα έναν αδερφό που σπουδάζει
και εντάσσονται στην κατηγορία "κοινωνικά κριτήρια",ενώ και στις περισσότερες σχολές οι θέσεις των "τρίτεκνων" είναι
περισσότερες από τις θέσεις των "κοινωνικών κριτηρίων"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Καλύτερα τρίτεκνος παρά κοινωνικά κριτήρια. Σχολείο μου πχ υπάρχουν 40 παιδιά με κοινωνικά κριτήρια, και πολύ λίγοι τρίτεκνοι, γιατί σχεδόν όλοι μας έχουμε έναν αδερφό που σπουδάζει σε άλλη πόλη. ;)

μμμ μου έδωσες πολύ καλή πληροφορία .Να 'σαι καλά!! και εγώ αυτό σκεφτόμουν αλλά ταυτόχρονα φέτος η μισή Ελλάδα έγιναν τρίτεκνοι(δεν το λεω με κακή πρόθεση)διοτι καταργήθηκε το όριο ηλικίας του μεγαλύτερου παιδιού.Έχω πελαγώσει και δε μπορώ να αποφασίσω τί να δηλώσω...απλώς δε θέλω να δω μετά οτι κόπηκα σε μια σχολή και να δω τις βασεις της κατηγοριας που δε δήλωσα , να διαπιστώσω οτι θα περνούσα και να χτυπώ τη κεφάλα μουυυ ..καταλαβαίνετε τί θέλω να πωω;;;; αλλα τί να πεις ...δε μπορούμε ναπροβλέψουμε τίποτα, σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katsarida003

Νεοφερμένος

Η katsarida003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
σε μας έγινε το αντίθετο... όλοι τρίτεκνοι δήλωσαν -_- .. και από το σχολείο τους ωθούν κυρίως σε αυτή τηκατηγορία..
Καλύτερα τρίτεκνος παρά κοινωνικά κριτήρια. Σχολείο μου πχ υπάρχουν 40 παιδιά με κοινωνικά κριτήρια, και πολύ λίγοι τρίτεκνοι, γιατί σχεδόν όλοι μας έχουμε έναν αδερφό που σπουδάζει σε άλλη πόλη. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
βεβαια ειμ κ κοινωνικα κριτηρια λογω αδερφου!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Παιδιά...Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να μάθω πού κυμάνθηκαν πέρσι οι βάσεις για τις ειδικές κατηγορίες??Συγκεκριμένα για πολύτεκνους μ' ενδιαφέρει...Ξέρω ότι δεν πιάνω την πρώτη μου σχολή με τίποτα,κι έχω τρελαθεί που δεν έχω ιδέα για το πόσο λιγότερα μόρια χρειάζομαι από ειδική κατηγορία! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Παιδιά...Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να μάθω πού κυμάνθηκαν πέρσι οι βάσεις για τις ειδικές κατηγορίες??Συγκεκριμένα για πολύτεκνους μ' ενδιαφέρει...Ξέρω ότι δεν πιάνω την πρώτη μου σχολή με τίποτα,κι έχω τρελαθεί που δεν έχω ιδέα για το πόσο λιγότερα μόρια χρειάζομαι από ειδική κατηγορία! :worry:

Εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mae19

Νεοφερμένος

Η mae19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια σας!!!είμαι πρωτοετείς φοιτήτρια στην ιατρική λάρισας!επειδή όλα εδώ m πάνε στραβά k επειδή m λείπει ο παλιός καλός καιρός m τη παρέα m θέλω η πάω θεσσαλονίκη!!απότι κατάλαβα οι μεταγγραφές έχουν καταργηθεί και έτσι αποφάσισα να δώσω με το 10%..ωστόσο δη έχω καμια ελπίδα να περάσω..έχω περάσει με ειδική κατηγορια και απλά ήθελα η ρωτήσω(αν κάποιος γνωρίζει η m πει) αν μπορώ με τη ειδική κατηγορια των "τριτεκνων" να βάλω και κάποια άλλη όπως πχ το όριο εισοδήματος και t πιθανότητες έχω η περάσω:P help mee!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αν εισαι σιγουρη και το εχεις αποφασισει , τοτε η καλυτερη πηγη γι αυτο που θες ειναι το σαιτ του υπουργειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Αρχικά θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι απαγορεύονται τα greeklish :)
Όσο αφορά αυτό που ρωτάς, όχι δεν είναι δυνατή η χρήση πάνω από 1 ειδικής κατηγορίας.
[ εσύ φυσικά θα βάλεις των τριτέκνων ]

Από εκεί και περα σου εύχομαι καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mae19

Νεοφερμένος

Η mae19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Τότε συγνώμη για τ greeklish δεν το γνώριζα..ναι διάβασα στο site του υπουργείου για τις επιπλέον θέσεις αλλά αυτό που δεν γνωρίζω είναι τι ισχύει με τις βάσεις του 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τι εννοείς? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mae19

Νεοφερμένος

Η mae19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Για αυτούς που δίνουν με το 10% φέτος ισχύουν οι βάσεις του 2011 ή του 2012?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Για αυτούς που δίνουν με το 10% φέτος ισχύουν οι βάσεις του 2011 ή του 2012?
μα θα διαμορφωθούν νέες βάσεις:hmm: για τις περσινές κοίτα τις βάσεις 10% 2011
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Παιδια SOS, μολις ανακαλυψα οτι μπορω να κανω ειδικη κατηγορια τριτεκνους αντι για κοινωνικα κριτηρια (lol) και θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει να το αλλαξω γιατι αυριο ειναι τελευταια μερα της προθεσμιας και πρεπει να κανω τα χαρτια..Ειναι καλυτερα τριτεκνοι? Αν ναι ποσα περιπου μορια θα "κερδισω" με αυτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Παιδια SOS, μολις ανακαλυψα οτι μπορω να κανω ειδικη κατηγορια τριτεκνους αντι για κοινωνικα κριτηρια (lol) και θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει να το αλλαξω γιατι αυριο ειναι τελευταια μερα της προθεσμιας και πρεπει να κανω τα χαρτια..Ειναι καλυτερα τριτεκνοι? Αν ναι ποσα περιπου μορια θα "κερδισω" με αυτη?
πιστευω καλυτερα τριτεκνοι ειναι μεγαλυτερο το ποσοστο...εγω τουλαχιστον τριτεκνους εβαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Όσον αφορά τους πολύτεκνους, χρειάζεται να δηλώσουμε κάπου σε ποια περιφέρεια είμαστε ειδική κατηγορία; Γιατί στο μηχανογραφικό δεν υπάρχει καμία σχετική επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Όσον αφορά τους πολύτεκνους, χρειάζεται να δηλώσουμε κάπου σε ποια περιφέρεια είμαστε ειδική κατηγορία; Γιατί στο μηχανογραφικό δεν υπάρχει καμία σχετική επιλογή.

Οχι,οι επιπλέον θέσεις ισχύουν σε όλη την Ελλάδα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Οχι,οι επιπλέον θέσεις ισχύουν σε όλη την Ελλάδα!:)

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου ! Γιατί σήμερα που πήγα να κάνω ένα πρόχειρο μηχανογραφικό δε μου έβγαζε να επιλέξω την περιφέρεια που είμαι ειδική κατηγορία. Και ανησύχησα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου ! Γιατί σήμερα που πήγα να κάνω ένα πρόχειρο μηχανογραφικό δε μου έβγαζε να επιλέξω την περιφέρεια που είμαι ειδική κατηγορία. Και ανησύχησα. :)

Τίποτα καλέ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Παιδιά μία φίλη μου έχει 18.565 μόρια στο 3ο πεδίο και θέλει ιατρική. είναι τρίτεκνη. μπορεί να πέρασει ιατρική λάρισας ή πάτρας;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top