Διαδηλώσεις

Συμφωνείτε με τη νέα ρύθμιση για τις διαδηλώσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)
  • Ναι

    Ψήφοι: 4 28.6%
  • Όχι

    Ψήφοι: 9 64.3%
  • Περίπου (σχόλιο)

    Ψήφοι: 1 7.1%

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Nαι καλα και με τους ναυτεργατες ειδαμε τι εγινε,Πολιτικη επιστρατευση και τα μυαλα στα καγκελα.
Ποια μια λωριδα ρε παιδια.Δεν λεω οτι αρεσει σε ολους αλλα οπως κι ναχει μια κινητοποιηση δεν μπορει να χαιδευει αυτια.Πρεπει να προβληματιζει ολους.Και εγω αναγκαστηκα να περπατησω απο Ομονοια στην Καισαριανη λογω μιας συγκεντρωσης 50-60 ατομων αλλα πιο πολυ με πειραξε οτι πιο πολλοι ητανε οι ματατζηδες απο αυτους και οτι κανεις δεν τους ακουγε παρα το οτι περπατησα.

Ο εμπορος που λες δεν ξερω κατα ποσο πρεπει να τον λυπηθω και τοσο που λες οταν μου πιανει τον κωλο καθημερινα και ακταπαυστα.

Εγω σου λεω οτι οι φοιτητες δεν εσπασαν τιποτα.Αλλα παρολα αυτα κανεις δεν προκειται να σταθει εκει.Το θεμα εινναι να πεισθει ο λαος οτι πρεπει να παρει και επισημη αδεια για να φωναξει.Στο κρατος που οι παπουδες και οι γιαγιαδες φαγανε ξυλο απο τα ματ.Ε οχι ρε φιλε πως να πω οτι αυτο το μετρο ειναι σωστο?Δεν μπορω...

Ρε παιδια μιλατε λες και υπαρχει απολυτη συμπνοια στα πραγματα λες και ειμαστε σουηδια και το μονο που μας μενει ειναι να λυσουμε το προβλημα στις πορειες.
Εδω ο αλλος βγηκε και ειπε οτι η αστυνομια ειχε σπασμενες 14 ασπιδες ενω το πρωτοσελιδο της Ελευθεροτυπιας ειχε σοκαρει ολους.Δηλαδη σου πετανε το ψεμα μεσα στην μουρη.
Και θα πω και το εξης..τα παντα εχουν ηδη αρχισει να οδηγουνται σε καθεστως αφανους ανελευθεριας που σιγα σιγα θα βγει στην επιφανεια.
Οι ευρωπη ψηφισε να παρακολουθουνται οι συνομιλιες και μαλιστα να μενουν στο αρχειο για 6 μηνες.
Στην ελλαδιτσα μας δεν ειχε δημοψηφισμα για το ευροσυνταγμα ..παλι καλα που ειχε αλλου.
Με μηχανοραφιες ενοχοποιουνται αυτοι που διαδηλωνουν , τρωνε ξυλο και χημικα και δακρυγονα.
Πορειες αποκλειεται να γινονται αμα περασει αυτο το μετρο η ακομα και να γινονται θα εχουν μονο τυπικο χαρακτηρα για να εκσπερματισει το πεος της αγανακτησης.
Εγω ετσι τα βλεπω τα πραματα και μπραβο στον μανωλη που ανεφερε τον Οργουελ του οποιου οι περιγραφες πανω σε αυτα τα θεματα ειναι ανατριχιαστικες.


Και εσύ μάλλον έχεις το σύνδρομο πάσσαρη!Παλικάρι μου πρέπει να ενστερνιστείς το γεγονός ότι ο ματατζής δεν έρχεται γιατί ξύπνησε με μεγάλη αγάπη να δείρει παππούδες και γιαγιάδες και ιδιαίτερα εσένα,δεν του καίγεται καρφί γιατί δεν είσαι δημόσια περσόνα!!!!!.
Επιπλέον εγώ μαζί σου είμαι ότι δεν τα σπάνε φοιτητές γιατί εσύ δεν κάθεσαι να περιπολείς και να περιφρουρείς την πορεία παρά μόνο αν γίνει ζημιά λες δεν έφτεγα και κάνεις την πάπια???
Όσο για τους εμπόρους αν νιώθεις ότι πουλάνε ακριβά ένα προιόν δεν αγοράζεις από αυτούς απλά,δεν επικροτείς το σπάσιμο του μαγαζιού τους απο εταίρους.Στο κάτω κάτω δεν το φτιάξατε μαζί το μαγαζί για να έχεις δικαίωμα να ορίσεις πως θα διαλυθεί...

//edit
Ειπα εγω οτι γουσαρει ο μπατσος να με δειρει? Παρολο που μερικει γουσταρουν σιγουρα να το κανουν δεν εκανα την ανποητη γενικευση.Εσυ γιατι λες οτι το ειπα ?
ΣΟΡΡΥ ΚΙΟΛΑΣ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Ειπα εγω οτι γουσαρει ο μπατσος να με δειρει? Παρολο που μερικει γουσταρουν σιγουρα να το κανουν δεν εκανα την ανποητη γενικευση.Εσυ γιατι λες οτι το ειπα ? Εγω εκατσα να περιφρουρησω την πορεια μου αλλα δεν προκειτε σε καμια περιπτωση να φαω ξυλο για να μην κουραστει ο μπατσος που ειναι εντολοδοχος (δεν παει μονος του εκει.) Και οτι δεν περνει επιδομα εγω τι φταιω να παρει γιατι το αξιζει που του σπανε ταρχιδια ολη μερα.Οπως και οι σκουπιδιαρηδες.Εγω ομως δεν θα αποροφησω την επιθετικοτητα που προοριζοταν να φανε αυτοι για να μην με παρεξηγησει ο Πολυδωρας.

Δεν οριζω πως θα διαλυθει αλλα δεν θα κατσω να φαω και την πικρα την μεγαλη.Αυτο λεω.Θα οριζα εγω πως θα διαλυοταν αμα το εσπαγα εγω.Τωρα ατακες του στυλ δεν απετρεψες τον μπαχαλο τις ακουω καργα βερεσε γιατι αυτο υποτιθεται πως το κανουνε οι αστυνομικοι.Και γιαυτο ιδρωνανε και κοκκινιζανε τα χερια μου στις αλυσιδες γι να μπορει να διακρινει ο αστυνομικος οτι απο εδω και εξω βαρα στο ψαχνο. Αλλα καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Ειπα εγω οτι γουσαρει ο μπατσος να με δειρει?
Βιάζεσαι να απαντήσεις φίλε...:|

Παρολο που μερικει γουσταρουν σιγουρα να το κανουν δεν εκανα την ανποητη γενικευση.

Βιάζεσαι πολύ!:|

Εσυ γιατι λες οτι το ειπα ? Εγω εκατσα να περιφρουρησω την πορεια μου αλλα δεν προκειτε σε καμια περιπτωση να φαω ξυλο για να μην κουραστει ο μπατσος που ειναι εντολοδοχος (δεν παει μονος του εκει.)

Ο "μπάτσος" που λες, έχει 3 παιδιά να θρέψει, δεν παίρνει επίδομα για βαρέα και ανθυγιεινά, άλλες ώρες τα βάζει με κάθε καρυδιάς καρύδι και παρόλαυτα, όταν του ζητάνε να πάει να κάνει τη δουλειά για την οποία προορίζεται, πάει και την κάνει, ακόμα κι αν είναι να φυλάξει 1000 βαμμένα καλόπαιδα!

Εσένα και όλους τους φοιτητές, οι γονείς μας, μας στείλανε για να διαβάσουμε, να ξεστραβωθούμε, να πάρουμε πτυχίο για να εξελιχθούμε σαν άνθρωποι. Η σπουδή είναι η δουλειά μας... και η δική σου! Αν είναι αυτή η δουλειά σου να κάνεις τον επαναστάτη για να παίρνει ψήφους η παράταξή σου ή για να την πεις στην κακιά Μαριέττα ή στη ΝΔ, δε μου πέφτει λόγος φίλε, αλλά κανονικά δεν θα έπρεπε να είσαι στο δρόμο αλλά στο αμφιθέατρο. Κάποιος μόχθησε για να σπουδάσεις. Σεβάσου αυτό έστω!

Και οτι δεν περνει επιδομα εγω τι φταιω να παρει γιατι το αξιζει που του σπανε ταρχιδια ολη μερα.

Όχι τέτοιες κουβέντες παλικάρι. Κι εγω ξέρω τέτοια γαλλικά αλλά δε τα ομιλώ ενδοστεκιακώς.:|

Οπως και οι σκουπιδιαρηδες.Εγω ομως δεν θα αποροφησω την επιθετικοτητα που προοριζοταν να φανε αυτοι για να μην με παρεξηγησει ο Πολυδωρας.

Όπως σου είπα, ας ήσουν στη δουλειά σου, δηλαδή στο αμφιθέατρό σου. Πήγες να κάνεις τον νταή μπροστά σε μια σειρά γκλόμπ. Τις έφαγες, δεν έβαλες μυαλό. Ε, θα τις τρώς σε κάθε πορεία. Ούτε οι αστυνομικοί έχουν όρεξη να τρέχουν να μαζεύουν επαναστάτες.

Δεν οριζω πως θα διαλυθει αλλα δεν θα κατσω να φαω και την πικρα την μεγαλη.Αυτο λεω.Θα οριζα εγω πως θα διαλυοταν αμα το εσπαγα εγω.Τωρα ατακες του στυλ δεν απετρεψες τον μπαχαλο τις ακουω καργα βερεσε γιατι αυτο υποτιθεται πως το κανουνε οι αστυνομικοι.

Ε βέβαια, εσυ τον πληρώνεις τον μικροπωλητή; Αυτός την έφτιαχνε 30 χρόνια την επιχείρηση και σε μια πορεία που ξεκίνησες εσυ και οι φίλοι σου, κάποιοι του την έκαναν στάχτη. Δεν νιώθεις ούτε μια στάλα ενοχή; :confused:

Και γιαυτο ιδρωνανε και κοκκινιζανε τα χερια μου στις αλυσιδες γι να μπορει να διακρινει ο αστυνομικος οτι απο εδω και εξω βαρα στο ψαχνο. Αλλα καλα...

Τρίτη φορά το λεω. Κανείς δε σου είπε να είσαι εκεί. Ας ήσουν στη δουλειά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
valder εγινες πολυ προκλτητικος και δεν εχω καμια ορεξη.

Τα κεφαλια μεσα διαβασμα και μονο διαβασμα.Για μια κοινωνια που διαβαζει και ακουει τι του λενε.Μονο που δεν πρεπει να αντιδρα σε τιποτα.Ολε !
Προτρεχεις σε συμπερασματα και αναρωτιεμαι πως καταλαβες οτι ανοικω σε καποια παραταξη.
Δεν θα κατσω να στο αναλυσω το τι πιστευω αλλα ειναι μεγαλομανια να νομιζεις οτι καταλαβες τα κινητρα μου χωρις να με ξερεις καν.
Να κοιταγα την δουλεια μου? Να δω αμα πας σε ιδιωτικη εταιρια και σε διωξουν στα 45 λογω ηλικιας τι θα πεις τοτε.Θα πεις να προσεχα να μπω στο δημοσιο?Θα πεις να προσεχα να μην ειχα γερασει?
Καμια ενοχη δεν θα νιωσω για κατι που δεν φταω.Αυτος που δινει αφορμη δεν ειναι και αυτος που γενναει την αιτια.Οσο εγω δεν σηκωνω πετρα δεν θα εχω ενοχη για το σπασιμο της βιτρινας.
Δεν την ξεκινησα εγω και οι φιλοι μου ειμασταν πολλες χιλιαδες.

Θα σου δωσω 1 απαντηση μονο για τις 3 δικες σου.
Δουλεια μου ειναι να υπερασπιζομαι τα δικαιωματα μου.Αμα νομιζεις οτι το μονο που εχεις να κανεις στα 18-19-20 ειναι το διαβασμα τοτε τι ναπω...και 2 αυγα τουρκιας απο αλανιαρη κοκορα.Μονο αυτο μπορω να πω.


Μαρεσει που κραζουνε ολοι για το κομματικο κρατος αλλα παντα βλεπουν κομματα γυρω τους.Ετσι κομματολαγνοι μια ζωη.ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΝΔ ΚΑΙ ΚΚΕ για μια χειροτερη ελλαδα.Ζητω το εθνος.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
valder εγινες πολυ προκλτητικος και δεν εχω καμια ορεξη.

Τα κεφαλια μεσα διαβασμα και μονο διαβασμα.Για μια κοινωνια που διαβαζει και ακουει τι του λενε.Μονο που δεν πρεπει να αντιδρα σε τιποτα.Ολε !
Προτρεχεις σε συμπερασματα και αναρωτιεμαι πως καταλαβες οτι ανοικω σε καποια παραταξη.
Δεν θα κατσω να στο αναλυσω το τι πιστευω αλλα ειναι μεγαλομανια να νομιζεις οτι καταλαβες τα κινητρα μου χωρις να με ξερεις καν.
Να κοιταγα την δουλεια μου? Να δω αμα πας σε ιδιωτικη εταιρια και σε διωξουν στα 45 λογω ηλικιας τι θα πεις τοτε.Θα πεις να προσεχα να μπω στο δημοσιο?Θα πεις να προσεχα να μην ειχα γερασει?
Καμια ενοχη δεν θα νιωσω για κατι που δεν φταω.Αυτος που δινει αφορμη δεν ειναι και αυτος που γενναει την αιτια.Οσο εγω δεν σηκωνω πετρα δεν θα εχω ενοχη για το σπασιμο της βιτρινας.
Δεν την ξεκινησα εγω και οι φιλοι μου ειμασταν πολλες χιλιαδες.

Θα σου δωσω 1 απαντηση μονο για τις 3 δικες σου.
Δουλεια μου ειναι να υπερασπιζομαι τα δικαιωματα μου.Αμα νομιζεις οτι το μονο που εχεις να κανεις στα 18-19-20 ειναι το διαβασμα τοτε τι ναπω...και 2 αυγα τουρκιας απο αλανιαρη κοκορα.Μονο αυτο μπορω να πω.


Μαρεσει που κραζουνε ολοι για το κομματικο κρατος αλλα παντα βλεπουν κομματα γυρω τους.Ετσι κομματολαγνοι μια ζωη.ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΝΔ ΚΑΙ ΚΚΕ για μια χειροτερη ελλαδα.Ζητω το εθνος.!

Οραία έστω ότι ισχύει αυτό που λες εγώ μαζί σου είμαι.Αλλά ο φίλτατος Valder τυχαίνει να έχει μια εμπιρεία 3 ετών παραπάνω από σένα σε τούτη τη ζωή πράγμα το οποίο σε αφήνει παγερά αδιάφορο όπως καταλαβαίνω όπως και η λογική των αστυνομικών που έχουν 3 παιδιά δλδ που μεγαλώνουν οικογένεια right???

Εφόσον ήσασταν πολλές χιλιάδες επειμερίζεται η ευθήνη όπως στο δημοτικό?Δεν μίλαγα μόνο εγώ κυρία μίλαγε και ο άλλος από πίσω???

Δεν έχεις πάρει πτυχίο δεν έχεις πάει σε εταιρεία όυτε σε απολύσανε στα 45 ακόμα.Για να γίνει αυτό που λες σημαίνει ότι είσαι εκτός πραγματικότητας στην επιστήμη σου.Και στη δουλειά μας (diith φίλε μου) αν δεν ενημερωθείς δεν μπορείς καν να εκτελέσεις απλά πράγματα.Επιπλέον ορισμένοι από αυτούς που δουλεύουν στο δημόσιο πάνε να σε κάνουν επιστήμονα αλλά προφανώς είναι περιττοί...

Ένας καθηγητής μας μου είπε κάποτε ότι το πάθος μόνο του δεν αρκέι.Για να πετύχεις το στόχο σου θες εμπιρεία ώρημη σκέψη και γνώσεις...
//edit

προ 30 χρονών δεν λειτουργούσε η σχολή μας από την οποία βγήκανε οι πρώτοι προγραμματιστές.max ηλικίας ενώς δικού μας αποφοίτου ειναι 30 χρονών.Ο γνωστός σου που είναι 50 χρονών στον ιδιωτικό τομέα etc γενικά με αφήνει παγερά αδιάφορο γιατι μπορεί να είναι διαφημιστής η δεν ξέρω τι άλλο δεν μου λέει κάτι.Αν θες για γνωστούς ξέρω άνθρςπο ίδιας ηλικίας που τον ζητάνε σαν τρελοί και τον συμβουλεύομαι και εγώ σε μεγάλα κολλήματα σε κώδικα.Θα βγάλουμε συμπεράσματα για τους γνωστούς μας τώρα?η για τις αρμοδιότητές μας ως φοιτητές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Οραία έστω ότι ισχύει αυτό που λες εγώ μαζί σου είμαι.Αλλά ο φίλτατος Valder τυχαίνει να έχει μια εμπιρεία 3 ετών παραπάνω από σένα σε τούτη τη ζωή πράγμα το οποίο σε αφήνει παγερά αδιάφορο όπως καταλαβαίνω όπως και η λογική των αστυνομικών που έχουν 3 παιδιά δλδ που μεγαλώνουν οικογένεια right???

Εφόσον ήσασταν πολλές χιλιάδες επειμερίζεται η ευθήνη όπως στο δημοτικό?Δεν μίλαγα μόνο εγώ κυρία μίλαγε και ο άλλος από πίσω???

Δεν έχεις πάρει πτυχίο δεν έχεις πάει σε εταιρεία όυτε σε απολύσανε στα 45 ακόμα.Για να γίνει αυτό που λες σημαίνει ότι είσαι εκτός πραγματικότητας στην επιστήμη σου.Και στη δουλειά μας (diith φίλε μου) αν δεν ενημερωθείς δεν μπορείς καν να εκτελέσεις απλά πράγματα.Επιπλέον ορισμένοι από αυτούς που δουλεύουν στο δημόσιο πάνε να σε κάνουν επιστήμονα αλλά προφανώς είναι περιττοί...

Ένας καθηγητής μας μου είπε κάποτε ότι το πάθος μόνο του δεν αρκέι.Για να πετύχεις το στόχο σου θες εμπιρεία ώρημη σκέψη και γνώσεις...

Αφου δεν εισαι μαζι μου, γιατι το λες ? :P
Εχει 3 χρονια εμπειρια παραπανω παει να παιε πως εχει δικιο ? ΑΠοτι φενεται βλεπουμε αλλιως το θεμα.
Μου βαζεις λογια για 2η φορα ενω εγω δεν το κανω.
Ο αστυνομικος που εχει 3 παιδια διαλεξε και εγινε οτι εγινε.Αλλα πρεπει να παρει και επιδομα για επικινδυνο επαγγελμα.Ομως πρεπει να κανει και τη δουλεια που τον στελνουν να κανει....και για να μην μου το πεις μετα.. δεν το στελνω εγω ουτε του λεω να παει να πνιγει.
Καθολου εκτος πραγματικοτητας το ξερω οτι συμβαινει μου το εχει πει 50χρονος με μεγαλη εμπειρια στον ιδιωτικο τομεα.Εχει 30 χροινα εμπειρια παραπανω απο εσενα και εμενα? Σε αφηνει παγερα αδιαφορο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
@vaguraw κάτσε για να καταλάβω κάτι επειδή ο έμπορος σου πιάνει τον κ@λο πρέπει να του σπάσεις το μαγαζί?
Τι λέμε τώρα ρε παιδιά να κάτσεις να βρείς άλλο μαγαζί να αγοράζεις δεν σου είπε κανένας να αγοράζεις απο την Πανεπηστιμίου.
Εσένα δεν σε ενδιαφέρουν τα επιδόματα του αστυνομικού γιατί δεν είσαι στην θέση του ακόμα όταν όμως με το καλό ξεκινήσεις μια επιχείρηση, δες την με την βιτρίνα σπαράλια να δούμε πόσο θα δικαιολογήσεις τα δικαιώματα των διαδηλωτών.
Πότε η αστυνομία μπροστά στις κάμερες έκανε ντου χωρίς να προκληθεί? ΄Πότε επειδή απλά τους την έδωσε άρχισαν να πλακώνουν κόσμο μήπως κάποιος μόνιμα το ξεκινάει και μήπως όταν αρχίζει και πεφτει βροχή απο πέτρες δεν είναι 20 - 30 που τις πετάνε αλλα περισσότεροι.

Να βγείτε στους δρόμους και να διαδηλώσετε αλλα με την ευθύνη και την βαρύτητα που έχει κάτι τέτοιο. Ξέρεις τι μένει στην κοινή γνώμη στο τέλος 20 μαλ@κισμένα που καίνε αυτοκίνητα, κανένας δεν θυμάτε για ποιόν λόγο γίνετε η πορεία.
Ευθύνη έχεται και εσείς όσο και η αστυνομία και ξεκολίστε λίγο με την καραμέλα ότι είναι προβοκάτορες, και προβοκάτορες να είναι γιατί τους αφήνετε να κάνουν ότι θέλουν.
Τα ρίχνετε στην αστυνομία αλλα ποτέ δεν την βοηθάτε να απομακρύνει τα συγκεκριμένα ατομα απο την πορεία σας όχι βέβαια να συνεργαστείτε με το κράτος πιό εύκολο είναι να γκρινιάζετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Καλα ρε ειπα εγω οτι θα του σπασω το μαγαζι.Μα τι επιχειρημα ειναι αυτο?Μπορει να νοιαζομαι για κοινωνικη δικαιοσυνη και ισοτητα.Εγω κατα πασα πιθανοτητα οπως το βλεπω δεν θα κανω δικια μου επιχειρηση.Τους προκαλουν οι μπαχαλοι και τρωνε ξυλο τα παιδια των ελληνων.

Αυτο που λες ειναι εντελως λαθος γιατι εμενα μια γριουλα και ενας παπουλης ηρθανε και με ρωτασγανε πως πηγε η πορεια και οτι εχουμε δικιο και βριζανε το κρατος.Μου φενεται οτι αδικουμε πολυ τον λαο και δεν ειναι σωστο.

Αντ μαλε τσικιτα..η αστυνομια εχει τα μεσα και αν ηθελε να βοηθησει θα βοηθουσε.
Ετσι ..ας καταπιω λιγα κρατικα ναρκωτικα τωρα να στανιαρω :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ο αστυνομικος που εχει 3 παιδια διαλεξε και εγινε οτι εγινε.

Ο αστυνομικός αναγκάστηκε να γίνει αστυνομικός δεν κάνουμε πάντα ότι θέλουμε στην ζωή.
Λές κανένας να ήθελε να παίρνει 600 ευρώ το μήνα και να κινδυνεύει μόνιμα η σωματική του ακαιρεότητα? Ξέρεις γιατί γίνονται γιατί είναι δημόσιο όπως και κάποιου γίνονται καθαριστές κτλ.
Κατάλαβε και την άλλη πλευρά για λίγο και σκέψου ότι αστυνομικός θα μπορούσε να είναι και ο ξάδερφος σου και που ξέρεις κάποια μέρα και εσύ.
Μην σου φαίνετε περιέργο αν δεν βρήσκεις δουλειά μπορεί να σου φανεί εκλυστικο΄η τουλάχιστον μέσο επιβίωσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Ο αστυνομικός αναγκάστηκε να γίνει αστυνομικός δεν κάνουμε πάντα ότι θέλουμε στην ζωή.
Λές κανένας να ήθελε να παίρνει 600 ευρώ το μήνα και να κινδυνεύει μόνιμα η σωματική του ακαιρεότητα? Ξέρεις γιατί γίνονται γιατί είναι δημόσιο όπως και κάποιου γίνονται καθαριστές κτλ.
Κατάλαβε και την άλλη πλευρά για λίγο και σκέψου ότι αστυνομικός θα μπορούσε να είναι και ο ξάδερφος σου και που ξέρεις κάποια μέρα και εσύ.
Μην σου φαίνετε περιέργο αν δεν βρήσκεις δουλειά μπορεί να σου φανεί εκλυστικο΄η τουλάχιστον μέσο επιβίωσης.

Γιατι το παμε αλλου το θεμα ρε συ.Εγω σου λες το εξης.Αναγνωριζω οτι ο αστυνομικος εχει πολλα προβληματα.Και αυτα που λες και αλλα.Ομως αυτο δεν δικαιολγει την αδρανει α και την λαθος συμπεριφορα οχι των αστυνομικων στην ολοτητα τους αλλα κυριως των διοικουντων.

Δηλαδη οταν εγινε το φιασκο της ριανκουρ βγηκε κανεις να πει οτι οι αστυνομικοι εχουν προβληματα η οτι ητανε μια αποτυχια του σωματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Καλα ρε ειπα εγω οτι θα του σπασω το μαγαζι.

Αρχική Δημοσίευση από vaguraw:
Ο εμπορος που λες δεν ξερω κατα ποσο πρεπει να τον λυπηθω και τοσο που λες οταν μου πιανει τον κωλο καθημερινα και ακταπαυστα.

Δεν θα του το σπάσει αλλα δεν θα υδρώσει και το αυτί σου αν το σπάνε γιατί σου πιάνει τον κώλο! Αυτό έγραψες.

Αυτο που λες ειναι εντελως λαθος γιατι εμενα μια γριουλα και ενας παπουλης ηρθανε και με ρωτασγανε πως πηγε η πορεια και οτι εχουμε δικιο και βριζανε το κρατος.

Η ίδια γριούλα μπορεί να έλεγε τα ίδια και στην αστυνομία, ας πέρναγε καμία πέτρα σφήνα στο κεφάλι του γέρου της θα σου έλεγα τι θα σου έλεγε τότε :P

Μου φενεται οτι αδικουμε πολυ τον λαο και δεν ειναι σωστο.

Αντ μαλε τσικιτα.. :hmm:

η αστυνομια εχει τα μεσα και αν ηθελε να βοηθησει θα βοηθουσε.
Αν ήθελε να βοηθήσει??? Τι να βοηθήσει που σε κάθε ντου 20 ρίχνουν οι αναρχικοί και άλλα 20 ρίχνουν και οι δικοί σας, άσε τις εκδηλώσεις συμπαράστασης και τις συναυλίες αν πιάσουν κανένα.
Δεν είπα ότι η αστυνομία κάνει τέλεια δουλειά αλλα εσύ δεν κάνεται τίποτα απολύτως για αυτο το θέμα πέρα απο το να γκρινιάζεται

Ετσι ..ας καταπιω λιγα κρατικα ναρκωτικα τωρα να στανιαρω :clapup:

Ναι όλοι κρατικά ναρκωτικά παίρνουμε ενώ εσείς με κανα δυό χρόνια στο πανεπιστίμιο βλέπεται την αλήθεια, δες πως είναι η πραγματική ζωή και μετά βγάλε τις αναλύσεις σου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Γιατι το παμε αλλου το θεμα ρε συ.Εγω σου λες το εξης.Αναγνωριζω οτι ο αστυνομικος εχει πολλα προβληματα.Και αυτα που λες και αλλα.Ομως αυτο δεν δικαιολγει την αδρανει α και την λαθος συμπεριφορα οχι των αστυνομικων στην ολοτητα τους αλλα κυριως των διοικουντων.

Δηλαδη οταν εγινε το φιασκο της ριανκουρ βγηκε κανεις να πει οτι οι αστυνομικοι εχουν προβληματα η οτι ητανε μια αποτυχια του σωματος?

Ο αστυνομικός όπως και ο στρατιώτης είναι εκτελεστικό όργανο και μόνο και στον πόλεμο ξέρεις πόσα άτομα πάνε τσάμπα απο διοικητικά λάθη?
Δεν σου λεω ότι η αστυνομία είναι τέλεια και για εμένα προσωπικά σε επίπεδα διοίκησης είναι άχρηστοι σε όλα τα θέματα.
Εγώ σου λέω για τον απλό ματατζή που παίρνει 3 και εξήντα και βγάζει το φίδι απο την τρύπα εγώ αυτόν δεν γουστάρω να βλέπω να καίγετε απο την μολότωφ ενός π@π@ρα.
Το κομμάτι αστυνομία είναι αποτυχημένο δεν διαφωνώ, εδώ μιλάμε ότι δεν μπορείς να κοιμηθείς με ασφάλεια στο σπίτι σου για διαδηλώσεις μιλάμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Ετσι ετσι .....κρινε απο την ηλικια σε συμφερει...εγω δεν θα σεβαστω με βαση την ηλικια αλλα με βαση αν αξιζει κανεις σαν ατομο.Εγω ξερω οτι η ζηω για παρα πολλους ειναι σκατενια.Κατεβα στην επομενη φοιτητικη πορεια να δεις αμα πεταει πετρα κανενας φοιτητης. που οι φοιτητες τους μπαχαλους τους κραζουνε.

αυτο με τον εμπορα το ειπα γιατι καποιος τον προεβαλε σαν το απολυτο θυμα της κοινωνιας.Ητα αρκετα υπερβολικο και ειναι μαλακια να μην νοιαζεσαι αμα του σπανε χωρις λογο την βιτρινα 2-3 βλακες.Αλλα παλι δεν ειανι λογος να μην κατεβω πορεια.Ετσι οπως το λες εχεις δικιο και εχω αδικο.Αλλα μετα απο αυτο που λεω τωρα πιστευω να εγινα λιγο πιο σαφης. Ε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Γιατι το παμε αλλου το θεμα ρε συ.Εγω σου λες το εξης.Αναγνωριζω οτι ο αστυνομικος εχει πολλα προβληματα.Και αυτα που λες και αλλα.Ομως αυτο δεν δικαιολγει την αδρανει α και την λαθος συμπεριφορα οχι των αστυνομικων στην ολοτητα τους αλλα κυριως των διοικουντων.

Δηλαδη οταν εγινε το φιασκο της ριανκουρ βγηκε κανεις να πει οτι οι αστυνομικοι εχουν προβληματα η οτι ητανε μια αποτυχια του σωματος?

Δεν μπορεί να είναι αδρανής και να σε δέρνει ταυτόχρονα είναι άτοπο.Επίσης αναλογήσου την μούρη των media σε πολλές επιχειρήσεις της αστυνομίας όταν ο δράστης βλέπει πότε θα του σπάσουνε την πόρτα.Οι αστυνομικοί δεν φταίνε για όλα τα προβλήματα σε αυτόν τον κόσμο...Και ακόμα δεν έχεις δεχτεί το μερίδιο της ευθήνης σου στην πορεία...Όταν κάνεις κάτι συλλογικό είσαι και υπεύθυνος για την συμπεριφορά των άλλων είτε το θες είτε όχι.Αν δεν μπορείς να ελέγξεις τα ζωώδη ένστικτα ορισμένων μην κάνεις πορεία πήγαινε για καφέ...
//edit

Αν είσαι ανάξιος να κοντρολλάρεις την πορεία μην την κάνεις το λέω τόση ώρα και συνεχίζεις την τακτική δημοτικού είναι άλλοι.Περιφρούρησε την πορειά σου ρε φίλε.Αφού δεν θες να σε δείρουν οι λίγοι άσχετα ότι είσαι με τους πολλούς τι το κουράζεις το θέμα.Κάνε κάτι άλλο λιγότερο επικίνδυνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Δεν μπορεί να είναι αδρανής και να σε δέρνει ταυτόχρονα είναι άτοπο.Επίσης αναλογήσου την μούρη των media σε πολλές επιχειρήσεις της αστυνομίας όταν ο δράστης βλέπει πότε θα του σπάσουνε την πόρτα.Οι αστυνομικοί δεν φταίνε για όλα τα προβλήματα σε αυτόν τον κόσμο...Και ακόμα δεν έχεις δεχτεί το μερίδιο της ευθήνης σου στην πορεία...Όταν κάνεις κάτι συλλογικό είσαι και υπεύθυνος για την συμπεριφορά των άλλων είτε το θες είτε όχι.Αν δεν μπορείς να ελέγξεις τα ζωώδη ένστικτα ορισμένων μην κάνεις πορεία πήγαινε για καφέ...

Θα το ξαναπω τις ζημιες τις κανουνε μπαχαλοι οι οποιοι δεν ανηκουν στην πορεια ακολουθανε μονοι τους απο πισω.Να δειρουνε αυτους και να αφησουν εμας να φωναξουμε.Τοσο απλο...

Α και κατι αλλο...μερικες παραταξεις υποστηριζουν τα ντου με ξυλα εναντια στα ματ(οχι πετρες και μολοτοφ αλλα προσπαθεια να σπασουν τον κλοιο για να συνεχισει η πορεια τους) και με αυτο εγω προσωπικα ειμαι εναντια για να μην μου λετε οτι τα λεω μισα η οτι υποκρινομαι.Και επειδη δεν βλεπω να πηγαινει πουθενα ασ το αφησουμε ετσι κιαλλιως οι γωμες δεν αλλαζουν..ειπαμε ηδη αρκετα και κουραστηνα να γραφω κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ετσι ετσι .....κρινε απο την ηλικια σε συμφερει...εγω δεν θα σεβαστω με βαση την ηλικια αλλα με βαση αν αξιζει κανεις σαν ατομο.

Ειλικρινά αυτήν την μ@λ@κια με την ηλικία έχω βαρεθεί να την ακούω και δεν το λέω μόνο για εσένα αλλα γιατί πολύ το χρησιμοποιούν τώρα τελευταία για να κρίνουν τις απόψεις.
εκολίστε πια με αυτό το θέμα δεν σας κρίνει κανένας για το πόσο ήσαστε και τις απόψεις σας αλλα τι να κάνουμε δηλαδή να μην λέμε κάποια πράγματα επειδή ο συνομιλητής μας είναι μικρότερος?
Νομίζεις ότι δεν έχω επιχειρήματα και το λεώ μόνο και μόνο γιατί δεν μπορώ να αντικρούσω ή γιατί μπορώ να καταλάβω ότι με την γκρίνια δεν γίνεται τίποτα?
Εγώ δεν έχω παράπονο για το κράτος το μισθό μου δεν μου τον τρώει όλο το κράτος? Δεν πληρώνω φορολογία, δασμούς και χίλια δυο πράγματα? Εμένα δεν μου μειώνει την σύνταξη και μου ανεβάζει τα πάντα?
Ξέρεις πια είναι η διαφορά μας κάποιοι απο εμάς δουλευουν και συντηρούν σπίτια και οικογένειες και άλλοι σπουδάζουν και δεν έχουν τέτοια προβλήματα, αυτή είναι η διαφορά και όχι η ηλικία βγείτε δουλεψτε μείνετε μόνοι σας και θα δείτε και την άλλη όψη, μαγκιά σας να σπουδάσετε και κάποια στιγμή να πάτε πάρα πολύ καλά στην επαγγελματική σας πορεία ειλικρινά το εύχομαι για όλους αλλα δεν είναι το ίδιο αυτή την στιγμή όπως δεν είναι και ίδια η ζωή σας με κάποιον που παέι σχολείο.
Αν δηλαδή εκείνος σας μιλάει για το πανεπηστήμιο τι θα του πείτε?

Εγω ξερω οτι η ζηω για παρα πολλους ειναι σκατενια.Κατεβα στην επομενη φοιτητικη πορεια να δεις αμα πεταει πετρα κανενας φοιτητης. που οι φοιτητες τους μπαχαλους τους κραζουνε.
Με το κράξιμο δηλαδή την βγάλετε την υποχρεώση?? Αν κάποιος σου σπάει το σπίτι απλά θα τον κράξεις?Θα το πετάξεις έξω γιατί δεν το κάνεις και αυτό με την πορεία και αυτά που πιστέυεις?

Ετσι οπως το λες εχεις δικιο και εχω αδικο.Αλλα μετα απο αυτο που λεω τωρα πιστευω να εγινα λιγο πιο σαφης. Ε ?

Δεν έχει σημασία ποιός έχει δίκιο και ποιός άδικο, εγώ σέβομαι τον αγώνα σας και ειδικά τώρα με την άλλη την ..... που τα έχει κάνει σκ@τά για να βγάλουν τα άντερα τους τα ιδιωτικά το θέμα είναι ότι χάνετε το δίκιο σας με ακραίες συμπεριφορές που μπορεί να μην τις υποκοινείτε αλλα δεν κάνετε και τίποτα να τις βγάλετε απο τις πορείες σας και στην τελική με εξοργίζουν γιατί καταλαβαίνω τον κόπο του άλλου επειδή το ζώ περισσότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Θα το ξαναπω τις ζημιες τις κανουνε μπαχαλοι οι οποιοι δεν ανηκουν στην πορεια ακολουθανε μονοι τους απο πισω.Να δειρουνε αυτους και να αφησουν εμας να φωναξουμε.Τοσο απλο...

Ωραία, τις ζημιές έστω τις κάνουν οι "μπάχαλοι που ακολουθάνε" (τι έκφραση είναι τώρα αυτή...:| ). Μα εσυ και ο φίλος σου πιο πρίν δεν λέγατε ότι είναι βαλτοί από τους αστυνομικούς; Τώρα πως απαιτείς να πλακώσουν εκείνους και να αφήσουν εσένα ήσυχο να ανησυχείς τους άλλους; Τελικά δε μας είπατε, οι αναρχικοί τι είναι; "Μπάχαλοι" ή "βαλτοί;" Κάπου φάσκεις και αντιφάσκεις!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Προσωπικά είμαι κατα της οποιασδήποτε μορφής απαγόρευσης των διαδηλώσεων. Όσοι και αν είναι κάποιοι έχουν το δικαίωμα να εκφέρουν την άποψη τους διαδηλόνοντας (εννοείται πάντα σε κόσμια π΄λαίσια.) Δεν ευθύνονται αυτοί για τα έκτροπα των γνωστών αγνώστων που είναι δυνατή η εξάρθρωσή τους αν υπάρχει θέληση από τα επίσημα όργανα του κράτους. ;) Το κλείσιμο των δρόμων είναι ένα μέσο πίεσης προς τους κυβερνόντες. Ένα από τα λίγα καλά χαρτιά που έχουν στη κατοχή τους οι διαδηλωτές για να μπορέσουν να εισακουστούν από τη κοινωνία. (γιατί από τους πολιτικούς,κανενός δεν ιδρώνει το αυτί.) Με τη κατάργηση, επιχειρήτυαι ουσιαστικά η φίμωση των μαζών. Αυτό είναι το απώτερο σχέδιο των κυβερνόντων. Πάνε σιγά-σιγά να επιφερουν τη φίμωση. Δεν θα περάσει όμως από τι θέλω να πιστεύω. Ο λαός μόχθησε, πάλεψε για το δικαίωμα του αυτό και κανείς δε θα του το στερήσει με εμμέσους τρόπους. ;) Τέλος, δεν ευθύνονται οι ειρηνικοί διαδηλωτές για τα όποια έκτροπα συμβαίνουν κατα καιρούς σε πορείες, διαδηλώσεις κ.τ.λ. Όπως είπα αν υπάρχει θέληση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Ωραία, τις ζημιές έστω τις κάνουν οι "μπάχαλοι που ακολουθάνε" (τι έκφραση είναι τώρα αυτή...:| ). Μα εσυ και ο φίλος σου πιο πρίν δεν λέγατε ότι είναι βαλτοί από τους αστυνομικούς; Τώρα πως απαιτείς να πλακώσουν εκείνους και να αφήσουν εσένα ήσυχο να ανησυχείς τους άλλους; Τελικά δε μας είπατε, οι αναρχικοί τι είναι; "Μπάχαλοι" ή "βαλτοί;" Κάπου φάσκεις και αντιφάσκεις!:whistle:

1)
Ο emufear δεν ειναι φιλος μου εινια απλα γνωστος.
2)
Αλλο μπαχαλοι αλλο αναρχικοι.Το οτι καποιοι απο αυτους ειναι βαλτοι ωστε να δωσουν αφορμη ωστε να γινει καταστολη της πορειας δεν μου απαγορευει να προσδοκω να λειτουργησουν οπως πρεπει και να τους μπαγλαρωσουν.Απλα δεν το κανουν γιατι δεν συμφερει.Δεν αντιφασκω καθολου αποτι βλεπεις.
3)
Γιαννη ..αποτι ειδες εγω π[αραδεχτηκα το λαθος μου που εκανα πανω στην φουρια(και κακως δικαιολογουμε)

Εσυ δεν με προσεβαλες λεγοντας μου.."ζησε πρωτα μερικα χρονια και μετα βγαλε τις θεωριες σου"

Δεν ειναι προσβολη αυτο εναντια στο προσωπο μου η οποια στηριζεται σε ηλικιακη διακριση που εκανες?Δεν σε κακολογω γιατι οντως εχεις πιο πολυ εμπειρια στην ζωη ομως αυτο εμενα δεν μου λεει παρασ πολλα αμα δεν μου φερνεις καποιο παραδειγμα απο αυτην αλλα μου λες την προσωπικη σου αποψη πανω στο θεμα.

Αυτο ελειπε να μην ειχες παραπονο..
εξηγησε μου ποιο ειανι αυτο το οποιο σε κανει μεσα απο τις εμπειριες σου να λες οτι εχω λαθος ..αλλα μην μου λες πραγματα και μετα να φωναζεις και απο πανω.Αποτι βλεπεις δεν σπευδω να σε κραξω γιατι καταλαβαινω οτι κατι εχεις να πεις.Αμα δεν το πεις ομως τοτε εισαι λαθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
1)

Εσυ δεν με προσεβαλες λεγοντας μου.."ζησε πρωτα μερικα χρονια και μετα βγαλε τις θεωριες σου"

Σόρρυ βρε vaguraw αλλα την πλήρωσες εσύ για κάποιους άλλους, δεν πήγενε σε εσένα το συγκεκριμένο κομμάτι αλλα επειδή όταν γράφω και κάτι παραπάνω πάντα καταλήγει εκεί η συζήτηση έχουν παίξει λίγο τα νευρα μου.
Δεν θέλω να κάτσω να προσβάλω κανένα αλλα ούτε και θα κάτσω να απολογηθώ γιατί είμαι 30 και γιατί εδώ και αρκετά χρόνια δουλευω και συντηρώ σπίτι ειλικρινά αν θεωρούσα ότι είσαι ή είσαστε μικροί και δεν ξέρετε δεν θα έμπαινα κάν στον κόπο να γράψω οτιδήποτε, θα έλεγα δεν ξέρουν και τελείωσε το θέμα;) επιχειρήματα έχω και τα γράφω και όποιος θέλει τα αντικρούει :)


Αυτο ελειπε να μην ειχες παραπονο..
εξηγησε μου ποιο ειανι αυτο το οποιο σε κανει μεσα απο τις εμπειριες σου να λες οτι εχω λαθος ..αλλα μην μου λες πραγματα και μετα να φωναζεις και απο πανω.Αποτι βλεπεις δεν σπευδω να σε κραξω γιατι καταλαβαινω οτι κατι εχεις να πεις.Αμα δεν το πεις ομως τοτε εισαι λαθος.

Το λάθος είναι για εμένα να πολεμάς μόνο εκεί που σε παίρνει για τα δικαιώματα σου, δεν μπορεις να τα ρίχνεις στην αστυνομία και παράλληλα να μην κάνεις τίποτα για αυτό που καταστρέφει τον λόγο για τον οποίο είσαι στον δρόμο.
Μια φορά μόνο να δουλέυατε οργανωμένα και την ώρα που οι 20-30 γνωστοί άγνωστοι τα κάνουν μπάχαλο να κάνετε σε αυτούς ένα ντού και να τους πετάξετε πάνω στην αστυνομία, έτσι λύνονται τα προβλήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top