Τρίκαλα: Θύμα bullying έπεσε 13χρονο αγόρι από συμμαθητές του

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Μεταφέρθηκε σε νοσοκομείο με τραύματα από τον ξυλοδαρμό


ΠΗΓΗ: TO BHMA|ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 13/11/2015 10:34

Θύμα άγριου bullying από συμμαθητές του έπεσε ένα 13χρονο αγόρι στα Τρίκαλα λόγω του βάρους του.

Όπως δήλωσε η μητέρα του, στο Mega, την Τετάρτη ομάδα 12 παιδιών επιτέθηκε στον γιο της την ώρα που βρισκόταν με το ποδήλατό του μπροστά από στάση λεωφορείου. Τα παιδιά του επιτέθηκαν με κλωτσιές και μπουνιές και βρίζοντάς το.

Το περιστατικό έλαβε τέλος όταν μία μητέρα που ήταν παρούσα άρχισε να φωνάζει, με αποτέλεσμα τα παιδιά να απομακρυνθούν από το σημείο.

Ο 13χρονος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, όπου νοσηλεύεται με μώλωπες και τραύμα στο λαιμό. Η αστυνομία συνέλαβε τέσσερα παιδιά και τους γονείς τους για πλημμελή επιμέλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Μεταφέρθηκε σε νοσοκομείο με τραύματα από τον ξυλοδαρμό




Θύμα άγριου bullying από συμμαθητές του έπεσε ένα 13χρονο αγόρι στα Τρίκαλα λόγω του βάρους του.

Όπως δήλωσε η μητέρα του, στο Mega, την Τετάρτη ομάδα 12 παιδιών επιτέθηκε στον γιο της την ώρα που βρισκόταν με το ποδήλατό του μπροστά από στάση λεωφορείου. Τα παιδιά του επιτέθηκαν με κλωτσιές και μπουνιές και βρίζοντάς το.

Το περιστατικό έλαβε τέλος όταν μία μητέρα που ήταν παρούσα άρχισε να φωνάζει, με αποτέλεσμα τα παιδιά να απομακρυνθούν από το σημείο.

Ο 13χρονος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, όπου νοσηλεύεται με μώλωπες και τραύμα στο λαιμό. Η αστυνομία συνέλαβε τέσσερα παιδιά και τους γονείς τους για πλημμελή επιμέλεια.

Δυστυχώς η σχολική βια (πιστεύω) ότι αυξάνεται
Αυτό το γεγονός και άλλα τέτοια παρόμοια περιστατικά δεν πρέπει να είναι δεκτά από την κοινωνία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Δυστυχώς η σχολική βια (πιστεύω) ότι αυξάνεται
Δεν ισχύει αυτό. Όσο πιο πίσω πας στο χρόνο τόσο περισσότερη βια υπήρχε στην κοινωνία, όχι μόνο στα σχολεία. Απλά σήμερα τονίζεται και καταδικάζεται περισσότερο για να εξαλειφθεί τελείως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δεν ισχύει αυτό. Όσο πιο πίσω πας στο χρόνο τόσο περισσότερη βια υπήρχε στην κοινωνία, όχι μόνο στα σχολεία. Απλά σήμερα τονίζεται και καταδικάζεται περισσότερο για να εξαλειφθεί τελείως.

Για αυτό λέω το πιστεύω μέσα σε παρένθεση βρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Ας μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.Παντα και παντου υπηρχε η σχολικη βια ειτε λεκτικη,σεξουαλικη και καθε ειδους.Πραγματικα το περιστατικο ηταν απαισιο και φαινεται δυστυχως η κακη διαπαιδαγωγιση των γονεων προς τα παιδια τους.Οι αξιες και τα ιδανικα χανονται οσο περνα ο καιρος και δεν ξερω που θα καταληξει ολο αυτο...Μα ειναι δυνατον να κοροιδευουν το παιδι για το βαρος του;Μπορει να εχει καποια ασθενεια ή οτιδηποτε αλλο.Με δυσσαρεστει αρκετα ολο αυτο και ως νεα ατομα που ειμαστε πρεπει να το αντιμετωπισουμε.Να χτιστουν οι αξιες απο την αρχη και να μην επικρατει και αλλο η αδιαφορια.
Με αφορμη και τα χτεσινα γεγονοτα στην Γαλλια αρχιζω και τρομαζω για το τι μας περιμενει.:worry:Σε τι κοσμο ζουμε πια;Στο τελος θα ειμαστε κλεισμενοι στα σπιτια μας και θα ενημερωνομαστε απο το ιντερνετ(αν δεν μας το κοψουν και αυτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ας μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.Παντα και παντου υπηρχε η σχολικη βια ειτε λεκτικη,σεξουαλικη και καθε ειδους.Πραγματικα το περιστατικο ηταν απαισιο και φαινεται δυστυχως η κακη διαπαιδαγωγιση των γονεων προς τα παιδια τους.Οι αξιες και τα ιδανικα χανονται οσο περνα ο καιρος και δεν ξερω που θα καταληξει ολο αυτο...Μα ειναι δυνατον να κοροιδευουν το παιδι για το βαρος του;Μπορει να εχει καποια ασθενεια ή οτιδηποτε αλλο.Με δυσσαρεστει αρκετα ολο αυτο και ως νεα ατομα που ειμαστε πρεπει να το αντιμετωπισουμε.Να χτιστουν οι αξιες απο την αρχη και να μην επικρατει και αλλο η αδιαφορια.
Με αφορμη και τα χτεσινα γεγονοτα στην Γαλλια αρχιζω και τρομαζω για το τι μας περιμενει.:worry:Σε τι κοσμο ζουμε πια;Στο τελος θα ειμαστε κλεισμενοι στα σπιτια μας και θα ενημερωνομαστε απο το ιντερνετ(αν δεν μας το κοψουν και αυτο)

Μωρέ είναι και τι βλέπει το παιδί να κάνει ο γονιός.
Προσωπικά εγώ είχα δεχτεί επίθεση γ γυμνασίου από 1 από πίσω (μου έστισε καρτέρι που λένε) βέβαια ξύλο για να προστατευτώ έδωσα και εγώ.
Μετά αυτός για να μου ξεφύγει μου πέταξε πέτρα (ευτυχώς αστόχησε) και μετά για να με πλησιάσει πίρε 1 παλούκι (η ξύλο ή όπως αλλιώς λέγεται αυτό) και μου είχε πει συγκεκριμένα: "Αν δε φύγεις από εδώ τώρα θα σου ανοίξω το κεφάλι με αυτό" Δυστυχώς ο κόσμος χειροτερεύει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Μωρέ είναι και τι βλέπει το παιδί να κάνει ο γονιός.
Προσωπικά εγώ είχα δεχτεί επίθεση γ γυμνασίου από 1 από πίσω (μου έστισε καρτέρι που λένε) βέβαια ξύλο για να προστατευτώ έδωσα και εγώ.
Μετά αυτός για να μου ξεφύγει μου πέταξε πέτρα (ευτυχώς αστόχησε) και μετά για να με πλησιάσει πίρε 1 παλούκι (η ξύλο ή όπως αλλιώς λέγεται αυτό) και μου είχε πει συγκεκριμένα: "Αν δε φύγεις από εδώ τώρα θα σου ανοίξω το κεφάλι με αυτό" Δυστυχώς ο κόσμος χειροτερεύει

Με το παιδί αυτό ξαναείχες επαφή; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Με το παιδί αυτό ξαναείχες επαφή; :hmm:
Ποτέ των ποτών. ακόμα και στο δρόμο να τον δω τώρα δε θα του μιλήσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Μωρέ είναι και τι βλέπει το παιδί να κάνει ο γονιός.
Προσωπικά εγώ είχα δεχτεί επίθεση γ γυμνασίου από 1 από πίσω (μου έστισε καρτέρι που λένε) βέβαια ξύλο για να προστατευτώ έδωσα και εγώ.
Μετά αυτός για να μου ξεφύγει μου πέταξε πέτρα (ευτυχώς αστόχησε) και μετά για να με πλησιάσει πίρε 1 παλούκι (η ξύλο ή όπως αλλιώς λέγεται αυτό) και μου είχε πει συγκεκριμένα: "Αν δε φύγεις από εδώ τώρα θα σου ανοίξω το κεφάλι με αυτό" Δυστυχώς ο κόσμος χειροτερεύει
Ενταξει,τι να πω απλα ασχολιαστο.:confused:Κατι θα ειχε προηγηθει ομως για να αντιδρασει ετσι και αυτος.(Φυσικα και δεν επρεπε να φερθει με τετοιον τροπο αλλα τελος παντων).
Καθε γενια και χειροτερα που λεμε.Δεν ξερεις απο που να προφυλαχτεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το περιστατικό έλαβε τέλος όταν μία μητέρα που ήταν παρούσα άρχισε να φωνάζει, με αποτέλεσμα τα παιδιά να απομακρυνθούν από το σημείο

Αν δεν είχε επέμβει η μητέρα θα το σκότωναν το παιδί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Μεταφέρθηκε σε νοσοκομείο με τραύματα από τον ξυλοδαρμό







Όπως δήλωσε η μητέρα του, στο Mega, την Τετάρτη ομάδα 12 παιδιών επιτέθηκε στον γιο της την ώρα που βρισκόταν με το ποδήλατό του μπροστά από στάση λεωφορείου. Τα παιδιά του επιτέθηκαν με κλωτσιές και μπουνιές και βρίζοντάς το.

12 παιδια σε εναν..Ποπο μαγκες που ειναι. Κριμα το καημενο το παιδι τι τραβηξε! Eυχομαι σε αυτα τα 12 κωλοπαιδα οτι χειροτερο υπαρχει. Και ειδικα στους γονεις τους που βγαζουν τετοια σκουπιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ενταξει,τι να πω απλα ασχολιαστο.:confused:Κατι θα ειχε προηγηθει ομως για να αντιδρασει ετσι και αυτος.(Φυσικα και δεν επρεπε να φερθει με τετοιον τροπο αλλα τελος παντων).
Καθε γενια και χειροτερα που λεμε.Δεν ξερεις απο που να προφυλαχτεις.

Βασικά έλεγε ότι μιλώ με την κοπέλα του αλλά το ποιο γελοίο τότε δεν είχε κοπέλα και το ξέρω γιατί εγώ με αυτήν μιλούσα πάνω από χρόνο και μου τα έλεγε όλα.
+ ότι με αυτήν είχε να μιλήσει καιρό απλά άκουσε κάποια στιγμή να τις μιλάω και μια μέρα και μετά από 2 μήνες (σοβαρά) τότε τα πήρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Πάντως, δεν νομίζω πως το topic ανοίχθηκε για να εξακριβώσουμε αν, εν τέλη, ήταν ή δεν ήταν κοπέλα του τύπου με το παλούκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Πάντως, δεν νομίζω πως το topic ανοίχθηκε για να εξακριβώσουμε αν, εν τέλη, ήταν ή δεν ήταν κοπέλα του τύπου με το παλούκι

Αυτός με το παλούκι ήταν αγόρι αυτή το έμαθε το γεγονός 1 ώρα μετά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα παιδιά είναι απλώς ο καθρέφτης των γονιών. Αν θες να δεις γιατί ένα παιδί είναι bully το μόνο που χρειάζεται είναι να επισκεφτείς μια μέρα το σπίτι του για να δεις την κακοποίηση που αυτό υφίσταται απ'τους γονείς του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Τα παιδιά είναι απλώς ο καθρέφτης των γονιών. Αν θες να δεις γιατί ένα παιδί είναι bully το μόνο που χρειάζεται είναι να επισκεφτείς μια μέρα το σπίτι του για να δεις την κακοποίηση που αυτό υφίσταται απ'τους γονείς του.

αυτή είναι η μία όψη του νομίσματος. η άλλη αφορά το bullying που έχει δεχτεί και ο θύτης στο παρελθόν (ακόμη και από το δημοτικό). μπορεί να μην στέκει τόσο, όταν όμως μέσα σου μαζεύεις οργή και κακία γι' αυτά που σου έκαναν, υποσυνείδητα θες κάπου να ξεσπάσεις. κι αυτό συνήθως το ξέσπασμα βγαίνει σε άλλα παιδιά και ο θύτης εξακολουθεί να το κάνει κι ας ξέρει ότι προκαλεί πόνο. είναι φαύλος κύκλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Τα παιδιά είναι απλώς ο καθρέφτης των γονιών. Αν θες να δεις γιατί ένα παιδί είναι bully το μόνο που χρειάζεται είναι να επισκεφτείς μια μέρα το σπίτι του για να δεις την κακοποίηση που αυτό υφίσταται απ'τους γονείς του.

Βασικά μια διόρθωση σε αυτό είναι και οι παρέες που κάνει.
Δηλαδή μπορεί 1 παιδί να μη ακούει τους γονείς ή να μη κάνει τίποτα με τους γονείς και να κάνει παρέα με τύπους που είναι οχι και καλά παιδιά και τον επηρεάζουν.
Βεβαία αν οικογένεια δεν ασχοληθεί μαζί του τότε έχει και αυτή ευθύνη.
Γιατί στο συγκεκριμένο παράδειγμα που έδωσα πριν ο πατέρας αυτού του παιδιού τότε έπινε όλη την ημέρα τίπουρα στο καφενείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top