Καμία αλλαγή στις Πανελλήνιες μέχρι το 2016 - 2017

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ξέρω πολύ καλά και τις δύο κατηγορίες που αναφέρεις τσουφου. Δεν εκπλήσσομαι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Ο Βενι εχει δικιο εν ολω.Το γ ειναι η πιο κοινη κατηγορια,αν κρινω απο τη σχολη μου.Τωρα,το αν οι γονεις καποιων παιδιων ειναι σπουδαγμενοι,γιατι αποτελει θεμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή ένα στυλ κατατακτηριων εξετάσεων όπου δίνεις 3-4 μαθήματα του α εξαμήνου κι αν τα περάσεις μπαίνεις στη σχολη σκέψου τι θα γινόταν σε νομικές και ιατρικές θα διαλεγαν καμια30,000 για να μπουν έτσι και έτσι θα πληρωναμε αλλα φροντιστήρια γιατί ο ανταγωνισμός θα φτάνε στον Θεό και άλλες σχολές θα μεναν άδειες στις οποίες μπαίνουν μαθητές σήμερα επειδή λόγω βαθμού δεν έχουν που αλλού να παν ...

1. Κανείς δε μίλησε για εξετάσεις 3-4 μαθημάτων.
2. Η δυσκολία των θεμάτων (λογικά) θα ήταν ανάλογη των απαιτήσεων της προτεινόμενης σχολής. Ας δήλωναν και 50000 ξέρω γω άτομα τις προαναφερθείσες σχολές, το θέμα είναι πόσοι θα τα κατάφερναν από την δοκιμασία.
3. "Θα πληρώναμε φροντιστήρια"; Γιατί τώρα τι κάνουμε; :confused: Για να μη μιλήσω ότι στις πανελλήνιες, εξετάζονται και πράγματα που δεν έχουν αναλυθεί επαρκώς στο σχολείο... :whistle: Οπότε, το ίδιο πράγμα συμβαίνει... το γνωστό σε όλους μας φαινόμενο της παραπαιδείας...
4. "άλλες σχολές θα μεναν άδειες στις οποίες μπαίνουν μαθητές σήμερα επειδή λόγω βαθμού δεν έχουν που αλλού να παν ..." : Και σήμερα που περνάνε σε αυτές τις σχολές, δεν είναι βέβαιο ότι αποφοιτούν και από αυτές... Άρα, οι άδειες σχολές παραμένουν.

Το θέμα είναι να βρει το κράτος μία λύση για την ομαλή μετάβαση και κατ' επέκταση εισαγωγή των μαθητών από την δευτεροβάθμια στην τριτοβάθμια εκπαίδευση. Οι πανελλήνιες αυτές καθαυτές αποτελούν μία ψυχοφθόρα διαδικασία για 17χρονους μαθητές, οι οποίοι πρέπει ήδη από την ηλικία των 16 να έχουν αποφασίσει το αντικείμενο (στο περίπου τουλάχιστον) που θα επιθυμούσαν να σπουδάσουν. Αυτό επιτυγχάνεται, βέβαια, με την επιλογή κατέυθυνσης στην Β' λυκείου, όσον αφορά τα ΓΕ.Λ τουλάχιστον, που κατά συνέπεια οδηγεί στη δημιουργία ομάδων μαθητών δύο ταχυτήτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ο Βενι εχει δικιο εν ολω.Το γ ειναι η πιο κοινη κατηγορια,αν κρινω απο τη σχολη μου.Τωρα,το αν οι γονεις καποιων παιδιων ειναι σπουδαγμενοι,γιατι αποτελει θεμα;

Στην εγγραφή μας, ήταν υποχρεωτικό να συμπληρώσουμε στοιχεία προσωπικά και για τους γονείς μας. Τι επάγγελμα, πόσα πτυχία, τι ενδιαφέροντα κλπ κλπ

Νομίζω πρέπει να υπάρχουν έρευνες που συσχετίζουν τη μόρφωση των γονιών και των παιδιών. Δεν μπορώ βέβαια να δώσω πηγή γιατί πάει καιρός που το είδα. Σίγουρα αυτό δεν είναι σε καμία περίπτωση κανόνας.

Για μένα χαρακτηριστικό παράδειγμα ήταν ο παππούς μου που αν και κουρέας που είχε τελειώσει δημοτικό, πάντα με ενθάρρυνε, μου λεγε συνέχεια "Αγαθά κόποις κτώνται . Να διαβάζεις, να μορφωθείς,να γίνεις σωστός άνθρωπος."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Τωρα,το αν οι γονεις καποιων παιδιων ειναι σπουδαγμενοι,γιατι αποτελει θεμα;
Ήλπιζα να ήξερες την απάντηση. :( Είναι προφανές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Ήλπιζα να ήξερες την απάντηση. :( Είναι προφανές.

Οχι,δεν την ξερω.Ξερω παιδια απο αμορφωτους γονεις που εχουν λαμπρο μυαλο και παιδια απο μορφωμενους γονεις που δεν τα παιρνουν τα γραμματα.Δε νομιζω οτι η μορφωση των γονεων επηρεαζει σε κατι τα παιδια.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Οχι,δεν την ξερω.Ξερω παιδια απο αμορφωτους γονεις που εχουν λαμπρο μυαλο και παιδια απο μορφωμενους γονεις που δεν τα παιρνουν τα γραμματα.Δε νομιζω οτι η μορφωση των γονεων επηρεαζει σε κατι τα παιδια.:hmm:

Συμφωνώ απόλυτα! Κι εγω έχω παιδια στη σχολη μου,που οι γονείς τους δεν έχουν κάποια πανεπιστημιακή μόρφωση κι όμως τα ίδια ειναι αστέρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Οχι,δεν την ξερω.Ξερω παιδια απο αμορφωτους γονεις που εχουν λαμπρο μυαλο και παιδια απο μορφωμενους γονεις που δεν τα παιρνουν τα γραμματα.Δε νομιζω οτι η μορφωση των γονεων επηρεαζει σε κατι τα παιδια.:hmm:
Σωστά όσα λες. Όμως εστιάζεις λάθος. Ομοίως και η Τσούφου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Οχι,δεν την ξερω.Ξερω παιδια απο αμορφωτους γονεις που εχουν λαμπρο μυαλο και παιδια απο μορφωμενους γονεις που δεν τα παιρνουν τα γραμματα.Δε νομιζω οτι η μορφωση των γονεων επηρεαζει σε κατι τα παιδια.:hmm:

εστω υπαρχουν 2 παιδια ο χ και ο Y που εχουν τις ιδιες δυνατοτητες.αν ο Χ εχει γονεις καθηγητες οι οποιοι μπορει να τον βοηθησουν σε οποια απορια εχει και αν ο Y εχει γονεις που δε γνωριζουν τιποτα ή λιγα ,τοτε ποιος νομιζεις εχει μεγαλυτερο πλεονεκτημα?
η απαντηση πρεπει να δοθει με την προυποθεση οτι και οι 2 οικογενειες βρισκονται σε ιδανικες συνθηκες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μήπως αυτός για πχ που θα πάει να σπουδάσει μαθηματικό θα πρέπει ΦΥΣΙΚΑ να γνωρίζει την ιστορία της Ελλάδος; Λεω εγω τωρα..όχι για να μην ρίχνουμε τις ευθύνες μόνο στους πολιτικούς για την τωρινή κατάσταση της χώρας μας..

Μαθηματικό; Ιστορία της Ελλάδας; :confused:

Για να φοιτήσει κάποιος στην συγκεκριμένη σχολή, λογικά θα έχει επιλέξει είτε την θετική είτε την τεχνολογική κατεύθυνση. Οπότε δεν εξετάζεται πανελλαδικώς στην ιστορία.
Τώρα, αν αναφέρεσαι στην περίπτωση όπου κάποιος έχει επιλέξει την θεωρητική κατεύθυνση, τότε οκ θα εξεταστεί... αν και αυτό θα ήταν κάπως αλλόκοτο, αφού το μαθηματικό συνδέεται άμεσα με τα μαθηματικά... το αυτονόητο δηλαδή... :PΕπομένως θα τα έβρισκε σκούρα τα πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Σωστά όσα λες. Όμως εστιάζεις λάθος. Ομοίως και η Τσούφου.

Εννοείς μιλάμε για περιορισμένες περιπτώσεις; Ενώ θα έπρεπε να εστιάζουμε στο πόσο σαθρό είναι το σημερινό λύκειο;

Μαθηματικό; Ιστορία της Ελλάδας; :confused:

Για να φοιτήσει κάποιος στην συγκεκριμένη σχολή, λογικά θα έχει επιλέξει είτε την θετική είτε την τεχνολογική κατεύθυνση. Οπότε δεν εξετάζεται πανελλαδικώς στην ιστορία.
Τώρα, αν αναφέρεσαι στην περίπτωση όπου κάποιος έχει επιλέξει την θεωρητική κατεύθυνση, τότε οκ θα εξεταστεί... αν και αυτό θα ήταν κάπως αλλόκοτο, αφού το μαθηματικό συνδέεται άμεσα με τα μαθηματικά... το αυτονόητο δηλαδή... :PΕπομένως θα τα έβρισκε σκούρα τα πράγματα...

Μην αρπάζεστε παιδιά. Ναταλία, υποστηρίζεις ότι τα εξεταζόμενα πανελλαδικώς μαθήματα είναι γενικά; :P Μη μας τρελάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
εστω υπαρχουν 2 παιδια ο χ και ο Y που εχουν τις ιδιες δυνατοτητες.αν ο Χ εχει γονεις καθηγητες οι οποιοι μπορει να τον βοηθησουν σε οποια απορια εχει και αν ο Y εχει γονεις που δε γνωριζουν τιποτα ή λιγα ,τοτε ποιος νομιζεις εχει μεγαλυτερο πλεονεκτημα?
η απαντηση πρεπει να δοθει με την προυποθεση οτι και οι 2 οικογενειες βρισκονται σε ιδανικες συνθηκες :P

Αν ειναι καθηγητες ναι,συμφωνω.Εχω παρατηρησει οτι τα παιδια των εκπαιδευτικων ειναι αριστοι μαθητες.Αν,ομως,ειναι πχ γιατροι ή πολιτικοι μηχανικοι πώς μπορουν να βοηθησουν το παιδι τους;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Αν ειναι καθηγητες ναι,συμφωνω.Εχω παρατηρησει οτι τα παιδια των εκπαιδευτικων ειναι αριστοι μαθητες.Αν,ομως,ειναι πχ γιατροι ή πολιτικοι μηχανικοι πώς μπορουν να βοηθησουν το παιδι τους;:hmm:

Πληρώνοντας αδρά σε φροντιστήρια και ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Αν ειναι καθηγητες ναι,συμφωνω.Εχω παρατηρησει οτι τα παιδια των εκπαιδευτικων ειναι αριστοι μαθητες.Αν,ομως,ειναι πχ γιατροι ή πολιτικοι μηχανικοι πώς μπορουν να βοηθησουν το παιδι τους;:hmm:

πρεπει να λαβεις υποψη τον τροπο ζωης της οικογενειας αλλα και την αντίληψη που υπαρχει και επικρατει μεσα στο σπιτι.αν οι γονεις ειναι γιατροι μηχανικοι και διαβαζουν πολυ το παιδι θελει δε θελει απο μικρο επηρεαζεται.επισης κατα τη διαρκεια της σχολικης χρονιας μεχρι και το λυκειο τοσο οι γιατροι οσο και οι μηχανικοι εχουν τη δυνατοτητα να βοηθησουν το παιδι παραπανω απο τους αλλους γονεις οι οποιοι ενδεχομενως δεν εχουν τις καταλληλες γνωσεις.σιγουρα δεν πρεπει να παραλειψουμε οτι πολλα παιδια εχουν σαν κινητρο να ακολουθησουν το επαγγελμα των γονεων,πραγμα που τους ωθεί παραπανω στα βιβλια.

φυσικα αυτα δεν αποτελουν κανονα και σιγουρα υπαρχουν εξαιρεσεις.επισης υπαρχουν και πολλοι αλλα παραμετροι που πρεπει να ληφθουν υποψη.οπως και να χει ομως εγω ετσι τα βλεπω τα πραγματα.

Δεν ελαβα υποψη την οικονομικη κατασταση σε αυτα που ειπα αν και η ιδια παιζει ρολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Εννοείς μιλάμε για περιορισμένες περιπτώσεις; Ενώ θα έπρεπε να εστιάζουμε στο πόσο σαθρό είναι το σημερινό λύκειο;
Όχι. Δες το β σκέλος της απάντησής μου.
Οι μη έχοντες ουσιαστική μόρφωση, αγράμματοι κλπ θα στηρίξουν μέχρι το βασικό πτυχίο, άντε μεταπτυχιακό συνήθως σε υψηλόβαθμη- μουράτη σχολή. Μετά θα αρχίσουν οι πιέσεις για παντρειές και επαγγελματική αποκατάσταση. Οι ουσιαστικά μορφωμένοι θα στηρίξουν οποιοεσδήποτε σπουδές, ακόμη και σε τριτοκλασσάτη σχολή, θα προτείνουν έξυπνους συνδυασμούς και φυσικά τις ενθαρρύνουν σε βάθος και πλάτος.

Υγ. Ακόμη και ο γιατρός με το μηχανικό μπορούν να προσφέρουν στήριξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Πληρώνοντας αδρά σε φροντιστήρια και ιδιαίτερα.

Οσο και αν πληρωσεις,αν δεν σου κοβει,δεν αλλαζει κατι.Μπορει τα φροντιστηρια και τα ιδιαιτερα να βελτιωσουν καποιον,αλλα δεν κανουν και θαυματα.Καθε μαθητης μπορει να φτασει μεχρι ενος σημειου,εχει μια οροφη.Ξερω παιδι που εκανε ιδιαιτερα απο την Πρωτη Γυμνασιου με τους καλυτερους καθηγητες και στις Πανελληνιες ουτε 12.000 μορια δεν εβγαλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην αρπάζεστε παιδιά. Ναταλία, υποστηρίζεις ότι τα εξεταζόμενα πανελλαδικώς μαθήματα είναι γενικά; :P Μη μας τρελάνεις.


:confused: Ανέφερα κάτι τέτοιο tsoufou? Και ειλικρινά, δεν αρπάχτηκα. Ποιος ο λόγος, άλλωστε, για να συμβεί κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν.
Οι καλές περιοχές στην Αθήνα είναι στάνταρ, όχι μόνο αυτή που αναφέρεις. Η πλειονότητα των νέων της (α) κατηγορίας πάει έξω.
Το (β) ισχύει.
Το (γ) είναι από τις πιο κοινές κατηγορίες. Συνήθως συνειδητοποιημένοι, σκίζονται για ένα καλύτερο μέλλον.

Δεν έχω ιδέα τι κάνει η πλειονότητα από αυτούς, γιατί πολύ απλά δεν ξέρω πόσοι είναι, ούτε ποιοι είναι. (παράδειγμα έφερα τα ΒΠ, δεν ξέρω από Αθήνα, από χωριό είμαι :P ) Όμως από αυτούς που έχουν υψηλή βαθμολογία, ένα μεγάλο ποσοστό έχουν μια οικονομική άνεση. Ίσως το μεγαλύτερο ποσοστό.
Τι να πω, από τη δική μου περιοχή φέτος μόνο 5-6 άτομα περάσαμε τα 19.000, εκ των οποίων ΟΛΟΙ έχουμε τουλάχιστον τον ένα γονέα σπουδαγμένο.

Για μένα χαρακτηριστικό παράδειγμα ήταν ο παππούς μου που αν και κουρέας που είχε τελειώσει δημοτικό, πάντα με ενθάρρυνε, μου λεγε συνέχεια "Αγαθά κόποις κτώνται . Να διαβάζεις, να μορφωθείς,να γίνεις σωστός άνθρωπος."

Δε φτάνει κάποιος να σου λέει "διάβασε". Αυτό είναι απλώς μια εντολή. Πρέπει ο μαθητής να κατανοήσει βαθιά την έννοια της μάθησης και να συγκεντρώνεται όπως πρέπει.

Το θέμα είναι ότι τα παιδιά ανάλογα με το περιβάλλον στο οποίο ζουν, δέχονται και τα αντίστοιχα ερεθίσματα. Όταν το παιδί βλέπει όλη τη μέρα τηλεόραση, μαθαίνει να ζει με το κουτσομπολιό, νομίζει πως είναι μάγκας όταν έχει μηχανάκι, πώς είναι δυνατόν να εκτιμήσει τη γνώση και το διάβασμα, άσχετα αν οι γονείς του λένε "κάτσε διάβασε", χωρίς όμως πχ να κάνουν ησυχία ή να ενδιαφέρονται πραγματικά, θέλοντας απλά και μόνο να κάνουν φιγούρα στο γείτονα;

Και ξέρετε τι; Εσείς μπορεί να ξέρετε περιστατικά όπου άτομα με ικανότητες τα πήγαν πολύ καλά χωρίς βοήθεια, εγώ όμως ξέρω πολλές περιπτώσεις όπου γίνεται το αντίθετο: ενώ η μαθήτρια έχει ικανότητες, επειδή από το οικογενειακό της περιβάλλον έχει μάθει να ντύνεται και να συμπεριφέρεται με συγκεκριμένο τρόπο, καθηγητές και μαθητές τη θεωρούσαν π****** και δεν τη βοήθησε κανένας. Κι όποτε έγραφε καλά στα διαγωνίσματα, όλοι έλεγαν πως αντιγράφει. Τα παράτησε λοιπόν. Εξωπραγματικό, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Το οτι το οικογενειακο περιβαλλον παιζει καποιο ρολο ειναι σιγουρο.Το θεμα ειναι σε τι βαθμο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top