Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,565 εγγεγραμμένα μέλη και 2,432,481 μηνύματα σε 76,236 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 294 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Βιβλίο Γραμματικής Ισπανικών στα Ελληνικά

TSITSOPA (Παναγιώτης)

Πτυχιούχος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής και Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O TSITSOPA έγραψε: στις 22:37, 09-07-09:

Παιδιά μήπως μπορείτε να μου πείτε αν υπάρχει βιβλίο γραμματικής Ισπανικών στα Ελληνικά??Θέλω να αρχίσω να διαβάζω μόνος Ισπανικά και η γραμματική θα είναι μια καλή αρχη!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,523 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 23:07, 09-07-09:

Δεν μπορώ να σε βοηθείσω αλλά μπορείς να πάρεις ώς πρώτος χρόνος το uso en la grammatica espa###241;ola είναι πραγματικά καλό
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

TSITSOPA (Παναγιώτης)

Πτυχιούχος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικής και Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O TSITSOPA έγραψε: στις 14:34, 10-07-09:

Είναι στα Ελληνικά???Αυτό με ενδιαφερει!
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,523 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 15:39, 10-07-09:

Ναι,Το λέει στα Ισπανικά και στα Ελληνικά μετάφραση
Παράθεση

TSITSOPA (Παναγιώτης)

Πτυχιούχος

O TSITSOPA έγραψε: στις 18:14, 10-07-09:

Απο ότι είδα στo ιντερνετ είναι βιβλίο 15 σελίδων,κανω λάθος??
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 18:15, 10-07-09:

Έτσι είναι:iagree:
Παράθεση

stefanosK

Φοιτητής

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 716 μηνύματα.

O stefanosK έγραψε: στις 19:44, 16-07-09:

Θα σου πω ποια βιβλία έκανα εγώ:

1η χρονιά
Nuevo Ven 1
Uso de la grammatica espanola Elemental
2η χρονιά
Nuevo Ven 2
Uso de la grammatica espanola Intermedio
3η χρονιά
Nuevo Ven 3
Uso de la grammatica espanola Avanzado

Και τώρα από τον Οκτώβριο θα κάνω το Dominio Curso de perfeccionamiento και το Conjugar es facil

Πιστεύω ότι είναι τα καλύτερα και ότι με αυτά τα βιβλία θα έχεις σίγουρη επιτυχία!
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα33847 Si lo puedes soñar, lo puedes hacer έγραψε: στις 19:50, 16-07-09:

Και εμείς τα κάναμε αυτα τα βιβλία.Αλλά η καθηγήτρια μας είπε ότι είναι λίγο μπερδεμένα.Πάντως καλό είναι και το En practica:no1:
Παράθεση

Elena75 (Elena)

Καθηγητής

H Elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

H Elena75 έγραψε: στις 01:11, 27-03-12:

Έχουν περάσει βέβαια χρόνια απ'το τελευταίο ποστ αλλά γενικά, μια καλή γραμματική ισπανικών στα ελληνικά είναι και αυτή των εκδόσεων, Primus, gramática de la lengua española, en practica.
Παράθεση

charriss

Νεοφερμένος

Ο charriss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O charriss έγραψε: στις 18:47, 17-08-15:

Γεια σας. Γνωριχει κανεις καμια σειρα ισπανικων επιπεδου β2; και επισης βιβλια για προετοιμασια για τις εξετασεις dele β1 και β2;σας ευχαριστω
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Πτυχιούχος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,164 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 16:22, 18-08-15:

Εγώ από γραμματική έχω το Uso intermedio, για βιβλίo έχω το Gente 2 Nueva Edición, και υπάρχουν και βιβλία με τεστάκια μέσα, δεν τα ξεκίνησα ακόμα αλλά αν θες όταν τα αγοράσω μπορώ να σου πω.
Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,761 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 03:25, 28-10-15:

Εγώ από γραμματική έχω το paso a paso , το οποίο έχει γραμμένη την γραμματική στα Ελληνικά και σε κάθε κεφάλαιο σου δίνει παραδείγματα απ' τα Ισπανικά.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Giota2000

Βρείτε παρόμοια