[Πανελλήνιες 2019] Μηχανογραφικό Δελτίο

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Πολύ λίγες θέσεις για το τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων του ΕΚΠΑ. Βέβαια, θεωρώ ότι οι αρκετοί δε θα γνωρίζουν οτι δημιουργήθηκε αυτό το τμήμα.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Πήγα σήμερα στο σχολείο και έφτιαξα κωδικό.
Γυρνάω σπίτι, μπαίνω στο site και βλέπω αυτό ως όνομα μητέρας:


Το σωστό είναι προφανώς το ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ.
Δεν πάτησα επιβεβαίωση στοιχείων, άντε να τρέχω πάλι σχολείο για να το φτιάξουν.:closed-topic:

Τουλάχιστον τόσο στο καρτελάκι όσο και στην αίτηση συμμετοχής, το όνομα της μάνας μου εμφανίζεται σωστά. Για κάποιο λόγο στο site του Μηχανογραφικού δεν καταχωρήθηκε σωστά.
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Πήγα σήμερα στο σχολείο και έφτιαξα κωδικό.
Γυρνάω σπίτι, μπαίνω στο site και βλέπω αυτό ως όνομα μητέρας:


Το σωστό είναι προφανώς το ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ.
Δεν πάτησα επιβεβαίωση στοιχείων, άντε να τρέχω πάλι σχολείο για να το φτιάξουν.:closed-topic:

Τουλάχιστον τόσο στο καρτελάκι όσο και στην αίτηση συμμετοχής, το όνομα της μάνας μου εμφανίζεται σωστά. Για κάποιο λόγο στο site του Μηχανογραφικού δεν καταχωρήθηκε σωστά.

Υπαρχει περιπτωση να μην χωρουσε;:scratchhead:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Υπαρχει περιπτωση να μην χωρουσε;:scratchhead:
Το σκέφτηκα κι εγώ, όμως το όνομα πατρός έχει 9 χαρακτήρες κανονικά, ενώ το ΑΝΑΣΤΑΣΙ είναι 8 χαρακτήρες...

Στη σελίδα πάνω πάνω λέει:
Παρακαλώ επιβεβαιώστε ότι τα παρακάτω στοιχεία είναι σωστά. Σε περίπτωση διαφωνίας επικοινωνήστε με το σχολείο απόκτησης κωδικού ασφαλείας.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το σκέφτηκα κι εγώ, όμως το όνομα πατρός έχει 9 χαρακτήρες κανονικά, ενώ το ΑΝΑΣΤΑΣΙ είναι 8 χαρακτήρες...

Στη σελίδα πάνω πάνω λέει:


Ρώτησε αύριο το σχολείο σου για να βεβαιωθείς αλλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα.
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Το σκέφτηκα κι εγώ, όμως το όνομα πατρός έχει 9 χαρακτήρες κανονικά, ενώ το ΑΝΑΣΤΑΣΙ είναι 8 χαρακτήρες...

Στη σελίδα πάνω πάνω λέει:
Πήγαινε καλού κακού στο σχολείο να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο:)
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά τώρα που έχετε χρόνο περιμένοντας τα αποτελέσματα, θα σας πρότεινα να κάνετε πάρα πολλές δοκιμές σύνταξης του μηχανογραφικού. Ασφαλώς η συντριπτική πλειοψηφία από σας, ξέρει τις πρώτες της επιλογές.΄Ομως να ξέρετε ότι είναι πολύ σημαντικό να έχετε σκεφτεί προσεκτικά την κατάταξη που θα δηλώσετε όλες τις σχολές που σας ενδιαφέρουν μέχρι την τελευταία! Μπείτε στις ιστοσελίδες των σχολών να πάρετε πληροφορίες. Φέτος που έχουν προστεθεί πολλά τμήματα σε κάθε πεδίο, είναι λίγο δύσκολο να τις βάλετε σε σειρά και ασφαλώς αυτά τα πράγματα δεν τα αφήνουν στην τύχη!
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Ξέρετε καμμία σχολή από 1ο πεδίο με προοπτικές από 17.000 μόρια και κάτω;
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Εμείς έχουμε το δικαίωμα να ρίξουμε μια ματιά στα αποκόμματα;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Ρώτησε αύριο το σχολείο σου για να βεβαιωθείς αλλά πιστεύω ότι δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα.

Πήγαινε καλού κακού στο σχολείο να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο:)
Μόλις γύρισα από το σχολείο. Ο υποδιευθυντής πήρε αμέσως τηλέφωνο στα γραφεία του υπουργείου για το μηχανογραφικό.
Του είπανε ότι λόγω του ότι είμαι παλιός απόφοιτος, παλιά καταχωρούσαν με όριο τα ονόματα στο σύστημα. Του δώσανε πληροφορίες να στείλει με e-mail την αναφορά λάθους και μετά τους ξανά πήρε να επιβεβαιώσει ότι λάβανε το e-mail.
Του είπανε σε 2 - 3 μέρες θα έχει διορθωθεί. :)

Τσέκαρε και άλλες σελίδες του συστήματος του μηχανογραφικού στον πίνακα ελέγχου του σχολείου και το όνομα της μάνας μου φαίνεται σωστό. Απλά μόνο από τη σελίδα που διαχειρίζεσαι τα μηχανογραφικά φαίνεται λάθος. Anyway είμαι καλυμμένος :)
 

Guest 299421

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γινεται να παει καποιος αλλος αντι για εμενα στο λυκειο και να παρει τον κωδικο, επειδη εγω βρισκομαι εκτος πολης;
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Γινεται να παει καποιος αλλος αντι για εμενα στο λυκειο και να παρει τον κωδικο, επειδη εγω βρισκομαι εκτος πολης;



νομιζω γινεται με εξουσιοδοτηση, αλλα καλυτερα παρε ενα τηλ στο σχολειο σου να σου πουν λεπτομερειες
 

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Ξέρετε καμμία σχολή από 1ο πεδίο με προοπτικές από 17.000 μόρια και κάτω;


Κοινωνικής Εργασίας. Αν όλοι δήλωναν σχολές με βάση την επαγγελματική ασφάλεια, η σχολή έπρεπε να ταν πιο πάνω κ από Ψυχολογία
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Κοινωνικής Εργασίας. Αν όλοι δήλωναν σχολές με βάση την επαγγελματική ασφάλεια, η σχολή έπρεπε να ταν πιο πάνω κ από Ψυχολογία
Το έχω ακούσει αυτό. Είναι πράγματι τμήμα με πολλές προοπτικές. Το έχω ψάξει κι εγώ. Ξέρεις κάποια άλλα;
 

spinalgr1990

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 206 μηνύματα.
27-06-19 Ανακοινώνονται αύριο Παρασκευή 28 Ιουνίου οι βαθμολογίες των Πανελλαδικών Εξετάσεων


Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι οι βαθμολογίες των Πανελλαδικών Εξετάσεων ΓΕΛ και ΕΠΑΛ προγραμματίζεται να ανακοινωθούν την Παρασκευή 28-6-2019, μετά τις 13:00 μ.μ. σε όλα τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ της χώρας. Διευκρινίζεται ότι οι καταστάσεις που θα αναρτηθούν στα Λύκεια θα περιέχουν μόνο τον κωδικό κάθε υποψηφίου και τα βαθμολογικά του στοιχεία ανά εξεταζόμενο μάθημα και όχι τα ονομαστικά στοιχεία του.

Ταυτόχρονα, όλοι οι υποψήφιοι θα μπορούν να βρίσκουν τη βαθμολογία τους στην ιστοσελίδα https://results.it.minedu.gov.gr πληκτρολογώντας τον 8-ψήφιο κωδικό τους και τους 4 αρχικούς χαρακτήρες από το επώνυμο, το όνομα, το πατρώνυμο και το μητρώνυμο του υποψηφίου σε κεφαλαίους ελληνικούς χαρακτήρες. Την ίδια ημέρα προγραμματίζεται να ανακοινωθούν στατιστικά στοιχεία για τις φετινές βαθμολογικές επιδόσεις ΓΕΛ και ΕΠΑΛ.

Από την Πέμπτη 4-7-2019 και μετά, όλοι οι υποψήφιοι θα μπορούν να οριστικοποιήσουν το μηχανογραφικό τους δελτίο (επιλέγοντας ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ), στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://exams.it.minedu.gov.gr. Η προθεσμία για την οριστική υποβολή των μηχανογραφικών δελτίων λήγει την Δευτέρα 15-7-2019 και είναι αποκλειστική. Μετά την παρέλευση της προθεσμίας κανένας υποψήφιος δεν θα μπορεί να οριστικοποιήσει το μηχανογραφικό δελτίο. Όλα τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ (εκτός από την προγραμματισμένη τους εφημερία) θα λειτουργήσουν επιπλέον την Τρίτη 9-7-2019 καθώς και τη Δευτέρα 15-7-2019, για να υποστηρίξουν τους υποψηφίους στην ηλεκτρονική υποβολή των μηχανογραφικών δελτίων. Προτείνεται οι υποψήφιοι να εκτυπώσουν ή/και να αποθηκεύσουν στον υπολογιστή τους το οριστικοποιημένο μηχανογραφικό (που θα έχει αποκτήσει αυτόματα και αριθμό πρωτοκόλλου), ώστε ανά πάσα στιγμή να μπορούν να δουν τις τελικές προτιμήσεις τους.
 

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top