Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,992 εγγεγραμμένα μέλη και 2,479,513 μηνύματα σε 78,982 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 196 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[Πανελλήνιες 2009] Δομημένος προγραμματισμός

Mariosxania (Μάριος)

Φοιτητής

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Mariosxania έγραψε: στις 23:33, 02-06-09:

Λοιπόν τα θέματα και οι λύσεις:
θέματα:http://www.ypepth.gr/docs/them_dompr...er_no_0906.pdf
Λύσεις:http://www.kelafas.gr/Panellinies09/..._epal_09_a.pdf
Κατά την γνώμη μου τα θέματα ήταν χάλια καθόλου διευκρινίσεις(πχ πέταγε ένα κλιμακωτά εκεί που δεν εξηγούσε πουθενά στοπ βιβλίο τι σημαίνει αυτό χωρίς να εξηγεί στο 4ο θέμα στα 2 πρώτα; ζητούσε το ίδιο πράμα)
Εγώ έγραψα μάλλον 100 αλλά το θέμα είναι ότι ενώ στα δίκτυα τα θέματα ήταν πολύ βατά εδώ η επιτροπή τα σκάτωσε και κάηκαν πολλοί.

P.S Στις λύσεις που δίνει το πρώτω ναι μεν είναι νοηματικά σωστό αλλά η σωστή απάντηση είναι λάθος.Εχει κάνει λάθος το συγκεκριμένο φροντιστήριο(στο βιβλίο είναι αλλιώς ο ορισμός για αυτό άντε βγάλε άκρη).
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

sxetlant (Απόστολος)

Φοιτητής

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Αυτοματισμού ΤΕΙ Χαλκίδας . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

O sxetlant έγραψε: στις 20:18, 13-06-09:

Πραγματικά δουλεία του ποδαριού ο Προγραμματισμός!!Πολύ ασάφεια και γενικολογία!Οπου και αν πήγα να δω τις λύσεις ηταν διαφορετικές!Γι' αυτό δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο ακριβός έγραψα!Αλλα τα θέματα.... !!

kostas (agia)

Διάσημο Μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 895 μηνύματα.

O kostas (agia) έγραψε: στις 23:49, 13-06-09:

Απο οτι ειδα τ 2 θεμα ηταν ευκολο..Αν και δν τ εχω μαθει ακομη νομιζω οτι θα τ παω καλα τ χρονου.. Λιγο τ 3 μου φανηκε ξινο.
Αντε καλα αποτελεσματα παιδια:no1::no1::no1:

sxetlant (Απόστολος)

Φοιτητής

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Αυτοματισμού ΤΕΙ Χαλκίδας . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

O sxetlant έγραψε: στις 00:03, 14-06-09:

Ναι ηταν εύκολα θέματα!Αλλα το θέμα είναι οτι πολλά παιδιά "κάηκαν" λόγο του οτι δεν μπορούσαν οι υπεύθυνοι να συγκεκριμενοποιήσουν τα ερωτήματα!Ειδικά το σωστό-λάθος και τα 2 πρώτα ερωτήματα του τελευταίου θέματος ηταν εντελώς για κλάματα!Ελπίζω και εύχομαι kostas (agia) τα πράγματα του χρόνου να είναι καλύτερα!Ευχαριστούμε πολυ!!:no1:

kostas (agia)

Διάσημο Μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 895 μηνύματα.

O kostas (agia) έγραψε: στις 00:13, 14-06-09:

Να σε καλα. Και εγω το ελπιζω.... Μακαρι :no1:

Mariosxania (Μάριος)

Φοιτητής

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Mariosxania έγραψε: στις 02:10, 14-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από sxetlant
Ναι ηταν εύκολα θέματα!Αλλα το θέμα είναι οτι πολλά παιδιά "κάηκαν" λόγο του οτι δεν μπορούσαν οι υπεύθυνοι να συγκεκριμενοποιήσουν τα ερωτήματα!Ειδικά το σωστό-λάθος και τα 2 πρώτα ερωτήματα του τελευταίου θέματος ηταν εντελώς για κλάματα!Ελπίζω και εύχομαι kostas (agia) τα πράγματα του χρόνου να είναι καλύτερα!Ευχαριστούμε πολυ!!:no1:
To 4o θέμα το πρώτο ερώτημα είναι μια χαρά και πολύ έξυπνο,η βλακεία είναι ότι ζητάει το ίδιο πράμα μετά.Άλλη βλακεία στο 3 ζητούσε μόνο ψευδοκώδικα (και επειδή έχω φίλο καθηγητή που εξέτασε στους προφορικούς)μου είπε ότι σε pascal το πέρναν λάθος ενώ στην εγκύκλιο έλεγε ότι μπορείς και pascal και ψευδοκώδικα και διάγραμμα.Επίσης άκου να δείς στο 4ο στο τελευταίο ερώτημα βαθμολογούσαν κάθε γραμμή που αντίγραφες 1 βαθμό.ΔΗλαδή η συνθήκη έπερνε μόνο 2 βαθμούς omg dld.Eπίσης έκοβαν και για το τέλος_αν(άν δεν το έβαζες) συνολικά 4 μονάδες.Και οι μεταγγλωτιστές θα μπορούσαν να είχαν τεθεί σαν ερώτηση θεωρίας και όχι έτσι......

aretoula (Αρετή)

Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ

H Αρετή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H aretoula έγραψε: στις 11:16, 14-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από sxetlant
Πραγματικά δουλεία του ποδαριού ο Προγραμματισμός!!Πολύ ασάφεια και γενικολογία!Οπου και αν πήγα να δω τις λύσεις ηταν διαφορετικές!Γι' αυτό δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο ακριβός έγραψα!Αλλα τα θέματα.... !!

ναι οντως και εγω που εγραφα τα εγραψα ολα σε πασκαλ καθως αυτην μαθαμε και οσο για τισ λυσεις το ιδιο ακριβως που λες οτι να ναι οπου να ναι

sxetlant (Απόστολος)

Φοιτητής

O sxetlant έγραψε: στις 20:14, 14-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Mariosxania
To 4o θέμα το πρώτο ερώτημα είναι μια χαρά και πολύ έξυπνο,η βλακεία είναι ότι ζητάει το ίδιο πράμα μετά.Άλλη βλακεία στο 3 ζητούσε μόνο ψευδοκώδικα (και επειδή έχω φίλο καθηγητή που εξέτασε στους προφορικούς)μου είπε ότι σε pascal το πέρναν λάθος ενώ στην εγκύκλιο έλεγε ότι μπορείς και pascal και ψευδοκώδικα και διάγραμμα.Επίσης άκου να δείς στο 4ο στο τελευταίο ερώτημα βαθμολογούσαν κάθε γραμμή που αντίγραφες 1 βαθμό.ΔΗλαδή η συνθήκη έπερνε μόνο 2 βαθμούς omg dld.Eπίσης έκοβαν και για το τέλος_αν(άν δεν το έβαζες) συνολικά 4 μονάδες.Και οι μεταγγλωτιστές θα μπορούσαν να είχαν τεθεί σαν ερώτηση θεωρίας και όχι έτσι......
Καλα το τι γέλειο έριξα όταν είδα τα θέματα...!!!Πραγματικά δεν μπορούσα να πιστέψω τη θέματα έβαλαν!!100 λέω οτι εγραψα αλλά επειδή είδαν πολλά τα μάτια μου κ άκουσαν πολλά τα αφτιά μου είμαι επιφυλακτικός!

Αρχική Δημοσίευση από aretoula
ναι οντως και εγω που εγραφα τα εγραψα ολα σε πασκαλ καθως αυτην μαθαμε και οσο για τισ λυσεις το ιδιο ακριβως που λες οτι να ναι οπου να ναι
Το θέμα είναι οτι μάθαμε Πασκαλ αλλα μας ζητούσε Ψευδοκώδικα!Πραγματικά ολα φέτος ηταν για κλάματα!!!Η ειδικότητα της πληροφορικής αδικήθηκε ποιο πολυ απ' ολες τις αλλες!Δυστυχώς...

kostas (agia)

Διάσημο Μέλος

O kostas (agia) έγραψε: στις 14:27, 20-08-09:

Θα χρειαστει να αρχισω φροντηστηρια για Δομημενο Προγραματισμο?? Τι λετε?

Mariosxania (Μάριος)

Φοιτητής

O Mariosxania έγραψε: στις 15:55, 20-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από kostas (agia)
Θα χρειαστει να αρχισω φροντηστηρια για Δομημενο Προγραματισμο?? Τι λετε?
Οχι δεν χρειάζεται μην ανησυχείς.Αμα έχεις καλό καθηγητή και προσέχεις είσαι οκ.Πήγαινε και ενισχυτική λύσε και τις ασκήσεις που είχα ανεβάσει...

xristososfp

Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ

Ο xristososfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

O xristososfp ΕΛΛΑΣ!!!!!!!!! έγραψε: στις 14:58, 24-08-09:

δηλαδη πιστευετε οτι με καλο διαβασμα μπορει να γραψω 100?φετος θα παω σε επαλ και θα παρω τομεα πληροφορικης..

Mariosxania (Μάριος)

Φοιτητής

O Mariosxania έγραψε: στις 18:48, 24-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από xristososfp
δηλαδη πιστευετε οτι με καλο διαβασμα μπορει να γραψω 100?φετος θα παω σε επαλ και θα παρω τομεα πληροφορικης..
Ναι άμα το χείς κιόλας και σ αρέσει το αντικείμενο...Εγώ 100 έγραψα ότι σημειώσεις κλπ οτιδήποτε θές κάνε με add στο msn...

kostas (agia)

Διάσημο Μέλος

O kostas (agia) έγραψε: στις 18:51, 24-08-09:

Την ιδια απορια εχω και εγω φιλε μου.....Τι να πω:iagree:
Οταν εννοεις 100 ?

xristososfp

Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ

Ο xristososfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

O xristososfp ΕΛΛΑΣ!!!!!!!!! έγραψε: στις 18:52, 24-08-09:

να ρωτισω και κατι αλλο...ποια ειναι η διαφορα μεταξυ της ειδικοτητας ηλεκτρονικων υπολογιστικων συστηματων και δικτυων με αυτην του τομεα της πληροφορικης??

Mariosxania (Μάριος)

Φοιτητής

O Mariosxania έγραψε: στις 19:22, 24-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από kostas (agia)
Την ιδια απορια εχω και εγω φιλε μου.....Τι να πω:iagree:
Οταν εννοεις 100 ?
20 δηλαδή...

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια