Sorbonne 1, 2, 3

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
πως βρισκετε τα συγκεκριμενα πτυχια???? πρωσοπιικα εγω :help::help::stars::read::punch::papas::giveup::mpam: εγω θα δωσω το 1 μαλλον το μαιο και το 2 το δεκεμβριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
πως βρισκετε τα συγκεκριμενα πτυχια???? πρωσοπιικα εγω :help::help::stars::read::punch::papas::giveup::mpam: εγω θα δωσω το 1 μαλλον το μαιο και το 2 το δεκεμβριο...


Δεν νομίζω να μπορείς τόσο εύκολα και σύντομα να δώσεις και τα δύο πτυχεία.
Μόνο η ανάγνωση των βιβλίων λογοτεχνίας θα σου πάρει αρκετό χρόνο.
Νομίζω ότι χρειάζεται τουλάχιστον ένας χρόνος προετοιμασίας για κάθε επίπεδο και αυτό μόνο στην περίπτωση που είσαι πολύ καλός αν θέλεις να έχεις πιθανότητες να το περάσεις.
Εκτός βέβαια και αν σου αρέσει να προκαλείς την τύχη σου...Σου εύχομαι καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εμ ειμαι σε τμημα sorbonne 2... κανω και λογοτεχνεια και απο ολα... τις παρασκευες συμπληρωματικα κανω και το 1...(δν υπαρχει τμημα 1 στο σχολειο οποτε ειμαι με το 2)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Αυτά είναι παλιά θέματα του Σορμπόν από το 2000 παρακαλώ.
https://gallika.net/spip.php?article522
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,813 μηνύματα.
Ουάου...Τι μπορεί να βρει κανείς ψάχνοντας.!! Εμένα όμως δε με τρελαίνει η λογοτεχνία οπότε προτιμώ τα ΝΤΑΛΦ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Ο καθείς ως νομίζει πράττει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Παιδιά μήπως έχει κανείς θέματα sorbonne 2 και 3?? επείγει!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,813 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
το 2 ισοδυναμεί με πτυχίο γαλλικής φιλολογίας :wow: και το 3???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Το Σορμπόν C2 δίνει επάρκεια. Το τρία από ότι ξέρω αντιστοιχεί με το 1 ή 2ο έτος γαλλικής φιλολογίας στο Πανεπιστήμιο της Σορβόννης. Μπορείς να ψάξεις και σε άλλο thread του ischool.gr :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ναι αλλά σ' αυτό εδώ συζητάμε μόνο για το Sorbonne :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Για την Iliaso το λέω που ρωτάει αν "το 2 ισοδυναμεί με πτυχίο γαλλικής φιλολογίας :wow: και το 3???" Νομίζω ότι δόθηκε απάντηση σ'αυτ'ο το thread που προανέφερα εκτός κι αν υπάρχει κι άλλο για το Sorbonne
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Χμμ μήπως πρέπει να αλλάξει ο τίτλος σε "Γενικά για το Sorbonne", ώστε να μην αχρηστευθεί το θέμα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Δεν αχρηστεύεται το θέμα. Απλώς θυμόμουν ότι κάποιος είχε απαντήσει 'εμμεσα 'η άμεσα σε άλλο θέμα. Δεν σημαίνει βέβαια ότι είμαι και βέβαιος για την εγκυρότυτα της απάντησης του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top