Πυροσβεστών vs Αξιωματικών Πυροσβεστικής Ακαδημίας vs Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

GeorgePAOKara

Νεοφερμένος

Ο GeorgePAOKara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Χαιρεται! Λοιπον ειμαι υποψηφιος για εξετασεις. Προσωπικα θα ηθελα να περασω στη σχολη ανθυποπυραγων. Ωστοσο αμα δεν τα καταφερω ειμαι στο διλημμα αν θα βαλω πρωτα πυροσβεστων ή αξιωματικων αστυνομιας. Ποια θα μου προτεινατε μεταξυ των δυο και γιατι;
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Χαιρεται! Λοιπον ειμαι υποψηφιος για εξετασεις. Προσωπικα θα ηθελα να περασω στη σχολη ανθυποπυραγων. Ωστοσο αμα δεν τα καταφερω ειμαι στο διλημμα αν θα βαλω πρωτα πυροσβεστων ή αξιωματικων αστυνομιας. Ποια θα μου προτεινατε μεταξυ των δυο και γιατι;
Ε, αφού κλείνεις προς ανθυποπυραγων το λογικότερο είναι να βάλεις ως δεύτερη επιλογή την πυροσβεστική. Η αστυνομία και η πυροσβεστική έχουν διαφορετικές αρμοδιότητες. Και μπορείς αφού τελειώσεις πυροσβεστών να ξαναδώσεις πανελλήνιες και με ειδικό ποσοστό να μπεις ανθυποπυραγων δηλαδή να είσαι αποκλειστικά σε γραφείο. Στη θέση σου, θα δήλωνα πρώτα το σώμα το οποίο θα ήθελα να υπηρετήσω και θα έβαζα και τις 2 σχολές που έχουν πχ αστυφυλάκων-αξιωματικων, και ως δεύτερη επιλογή θα έβαζα ένα σώμα το οποίο επίσης θα ήθελα, αλλά όχι στο βαθμό που θέλω το πρώτο. Καλή τύχη σε ο,τι κι αν επιλέξεις!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top