Ο πιο καλός καθηγητής ...

Ο πιο καλός καθηγητής ...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 143)
  • Είμαι άντρας και προτιμώ γυναίκες καθηγητές

    Ψήφοι: 12 8.4%
  • Είμαι άντρας και προτιμώ άντρες καθηγητές

    Ψήφοι: 18 12.6%
  • Είμαι άντρας και δεν νοιάζει το φύλο

    Ψήφοι: 39 27.3%
  • Είμαι γυναίκα και προτιμώ γυναίκες καθηγητές

    Ψήφοι: 3 2.1%
  • Είμαι γυναίκα και προτιμώ άντρες καθηγητές

    Ψήφοι: 16 11.2%
  • Είμαι γυναίκα και δεν νοιάζει το φύλο

    Ψήφοι: 55 38.5%

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
:'( ρε ειναι μην σου τυχει αυτο με το εξωτερικο.... Συμφωνω με τα κριτηρια σου :)
Είναι να μην έχεις Γερμανίδα γερμανικού.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Είναι να μην έχεις Γερμανίδα γερμανικού.:whistle:

:hehe: εχω γερμανιδα γερμανικου:P:P:P και περιμενει τα τελειωσω το γυμνασιο και να φυγει στη Γερμανια:( θα την σκοτωσω ρε αν το κανει αληθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
:hehe: εχω γερμανιδα γερμανικου:P:P:P και περιμενει τα τελειωσω το γυμνασιο και να φυγει στη Γερμανια:( θα την σκοτωσω ρε αν το κανει αληθεια.

Τη συμπαθείς πολύ ε?
Εμένα πάντως δεν με νοιάζει αν θα είναι καθηγητής ή καθηγήτρια.Στο σχολείο μου έχω και άντρες καθηγητές που είναι για σκότωμα αλλά έχω και άντερες καθηγητές που είναι υπέροχοι και το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες καθηγήτριες (πέρσι παρακαλούσαμε αυτήν που μας έκανε ιστορία να μας πάρει στο κενό να μην κάνουμε δηλαδή κενό αλλά μάθημα μαζί της!!! είτε το πιστεύετε είτε όχι:clapup:) αλλά έχω και μερικές τις οποίες ευχαρίστως θα έστελνα στο Αφγανιστάν για να τις λιθοβολίσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τη συμπαθείς πολύ ε?
Εμένα πάντως δεν με νοιάζει αν θα είναι καθηγητής ή καθηγήτρια.Στο σχολείο μου έχω και άντρες καθηγητές που είναι για σκότωμα αλλά έχω και άντερες καθηγητές που είναι υπέροχοι και το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες καθηγήτριες (πέρσι παρακαλούσαμε αυτήν που μας έκανε ιστορία να μας πάρει στο κενό να μην κάνουμε δηλαδή κενό αλλά μάθημα μαζί της!!! είτε το πιστεύετε είτε όχι:clapup:) αλλά έχω και μερικές τις οποίες ευχαρίστως θα έστελνα στο Αφγανιστάν για να τις λιθοβολίσουν...

Αν την συμπαθω λεει;;
Sie ist mein Vorbild :inlove:
την λατρευω! Νομιζω οτι τηρει ολες τις προϋποθέσεις που πρεπει να τηρει ενας επιτυχημένος καθηγητης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Τυχαινει οι αγαπημενοι μου καθηγητες να ειναι αντρες.
Πιστευω οτι γενικα οι γυναικες ειναι πιο νευρικες , πιο σπαστικες απο τους αντρες καθηγητες χωρις αυτο βεβαια να σημαινει οτι δεν υπαρχουν εξαιρεσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 129610

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ από έναν καθηγητή θα προτιμούσα:
- Να είναι άριστος γνώστης του αντικειμένου
- Να είναι άριστος γνώστης των παιδαγωγικών αξιών
-Να είναι δίκαιος με όλους τους μαθητές
- Να είναι εφευρετικός και εργατικός ως προς τον τρόπο διδασκαλίας
- Να έχει το χάρισμα και την υπομονή να κάνει κατανοητό το αντικείμενο στο ακροατήριο του.
Η γκαρνταρόμπα του δεν με απασχολεί.
Επίσης ο καλός καθηγητής είναι αυτός που τα παιδιά θεωρούν δεύτερο γονιό στο σχολείο. Αυτόν που μπορείς να εμπιστευτείς και να μιλήσεις μαζί του για οτιδήποτε. Εγώ έχω έναν τέτοιο καθηγητή στον οποίο έχω πει όλα τα ψυχολογικά μου????????????????

Εγώ από έναν καθηγητή θα προτιμούσα:
- Να είναι άριστος γνώστης του αντικειμένου
- Να είναι άριστος γνώστης των παιδαγωγικών αξιών
-Να είναι δίκαιος με όλους τους μαθητές
- Να είναι εφευρετικός και εργατικός ως προς τον τρόπο διδασκαλίας
- Να έχει το χάρισμα και την υπομονή να κάνει κατανοητό το αντικείμενο στο ακροατήριο του.
Η γκαρνταρόμπα του δεν με απασχολεί.
Εγώ πιστεύω πως καλός καθηγητής είναι αυτός που τα παιδιά θεωρούν δεύτερο γονιό τους. Που μπορούν να τον εμπιστευτούν και να του μιλήσουν για οτιδήποτε. Εγώ έχω έναν τέτοιο καθηγητή που του έχω πει όλα τα ψυχολογικά μου :hehe:. Επίσης για μένα καλός καθηγητής είναι αυτός που έχει πολλά βιώματα και δίνει τις καλύτερες συμβουλές.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Οι καθηγητές μέσης εκπαίδευσης που έτυχε να έχω εκτός μετρημένων εξαιρέσεων, ήταν χλιαροί έως αρκετά δημόσιοι υπάλληλοι. Σκεφτείτε ότι πλέον δεν θυμάμαι ούτε και πως τους λένε αυτούς που δεν θέλω να θυμάμαι (εννοείται μαζί και συμμαθητές). Δεν τους απασχολούσε η τύχη μας. Ήμασταν απλά μια νέα σχολική χρονιά τους. Άσχημο αυτό. Οι άντρες καθηγητές ήταν στην φάση γέννησης μπυροκοιλιάς με βυζάκι. Οι γυναίκες απλά κοιτούσαν να αξιοποιήσουν στο έπακρον την επιδοματική πολιτική της κυβέρνησης για τα τέκνα τους (βλ. 3τεκνοι, κλπ).
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σκεφτείτε ότι πλέον δεν θυμάμαι ούτε και πως τους λένε αυτούς που δεν θέλω να θυμάμαι (εννοείται μαζί και συμμαθητές).

Τι σημαίνει αυτό; Εγώ δε μπορώ να αναγνωρίζω σχεδόν κανέναν δάσκαλο που είχα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top