Γενικό -  Ποιά βοηθήματα θα αγοράσετε φέτος;

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
στα αρχαια τι χρειαζεται το βοηθημα... επιεδη ποτε δν ειχα στο εν λογω μαθημα τι ακριβως εχουν τα βιβλια?

Ε καλά το οτι εσύ δεν πήρες ποτέ δε σημαίνει πως δε χρειάζεται.. 6 ώρες τη βδομάδα αρχαία θα έχουμε.. Και τί εννοείς τι ακριβώς έχουν τα βιβλία? Οτι έχουν τα περισσότερα βοηθήματα.. Εγώ προσωπικά για ασκήσεις θα το πάρω, για περισσότερη εξάσκηση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εχει πρωτα απο ολα τη μεταφραση του κειμενου ου μπρει ο καθηγηης να μην την δινει σωστα ή να μη δινει καθολου.Εχει γραμματικη και συντακτικη αναλυση και ασκησεις


καλως δν το ξερα... θα το σκεφτω αν θα παρω... παντως θα συμφωνησω για κομα μια φορα με τον παπα για τη βιβλιοθηκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ξεθάβω λίγο αυτό το topic διότι χρειάζομαι την αρωγή σας για ένα βοήθημα το οποίο χρειάζεται ένας ξαδερφός μου. Πρόκειται για τη Νεοελληνική Λογοτεχνία και δυστυχώς ή ευτυχώς με την πληθώρα των βοηθημάτων που κυκλοφορούν, δεν μπορούμε πια να διακρίνουμε το καλό από το σκάρτο!
Όποιος έχει αγοράσει ή γνωρίζει κάτι σε σχέση με αυτά τα βοηθήματα, ας δώσει μια μικρούλα συμβουλή!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Καλό είναι των εκδόσεων Μεταίχμιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
ρε παιδιά μηπως ξέρει κανείς βοηθήματα Α λυκείου (για τα φιλολογικα) που να έχουν μέσα πολλέσ επτομέρειες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
ρε παιδιά μηπως ξέρει κανείς βοηθήματα Α λυκείου (για τα φιλολογικα) που να έχουν μέσα πολλέσ επτομέρειες?
Μεταίχμιο εγώ είχα έκθεση,κείμενα κ αρχαία κ έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη..έχει πολλές λεπτομέρειες,τα λέει πολύ αναλυτικά,ασκήσεις κ κριτήρια αξιολόγησης..νομίζω είναι τα καλύτερα για φιλολογικά...:no1::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
ρε παιδιά μηπως ξέρει κανείς βοηθήματα Α λυκείου (για τα φιλολογικα) που να έχουν μέσα πολλέσ επτομέρειες?

Για τα αρχαία προτείνω Ελληνικά Γράμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkaterinaki

Νεοφερμένος

Η alkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Να προτιμήσετε εκδοσεις μεταιχμιο και ζητη για τα θεωρητικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Θελω οπωσδηποτε αρχαια, μαθηματικα, φυσικη, χημεια. Τα αλλα δεν πειραζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
-----------------------------------------
Μεταίχμιο εγώ είχα έκθεση,κείμενα κ αρχαία κ έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη..έχει πολλές λεπτομέρειες,τα λέει πολύ αναλυτικά,ασκήσεις κ κριτήρια αξιολόγησης..νομίζω είναι τα καλύτερα για φιλολογικά...:no1::)

Για τα αρχαία προτείνω Ελληνικά Γράμματα.

Να προτιμήσετε εκδοσεις μεταιχμιο και ζητη για τα θεωρητικα

Ευχαριστώ πολύ!!!:):thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Στην Άλγεβρα έχω του Μπάρλα και ειμαι πολυ υχαριστημένη αλλα για γεωμετρια τι προτεινετε εκτος απο το Σαββάλα...Καποιο καλό βιβλιο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

..anna maraki..

Νεοφερμένος

Η anna-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Αν ειναι δυνατον προτείνται μου και εμενα ενα καλό βιβλιο γεωμετριας...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ας πω κι εγω ποια βιβλια θα σας βοηθησουν

Εκθεση: Εκδοσεις ΖΗΤΗ Του Γ.Ν.Μπατζινα(κορυφη)
Φυσικη:Εκδοσεις Σαββαλα το βιβλιο των Αγγελου και Σπυρου Σαββαλα
Χημεια:Δε θα σας χρειαστει καποιο βοηθημα.Αν ειστε υπερβολικοι και αισθανθειτε ανασφαλεια προτιμηστε Εκδοσεις Σαββαλα και Κ.Σαλτερη(κορυφη).
Αρχαια:Εκδοσεις Μεταιχμιο(συγγραφεα δε θυμαμαι)
Αλγεβρα:Δε χρησιμοποιουσα αλλα αν θελετε προτιμηστε Εκδοσεις Σαββαλα και Π.Τραγανιτη που ηταν πολυ καλο
Ν.Κειμενα:Εκδοσεις Ελληνοεκδοτικη αν και δεν ειναι αναγκαιο αν εχετε σημειωσεις απο το σχολειο!

Αυτα ειναι αρκετα!

Για κείμενα τα καλύτερα είναι από Ματαίχμιο.
20 συνεχώς για 3 σερί χρόνια στο Γυμνάσιο, και τριμήνου, και στις εξετάσεις.

Άλγεβρα, όντως είναι πολύ καλός ο Τραγανίτης, καθώς και ο Μπάρλας.
Χημεία, δεν υπάρχει κάτι άλλο, εκτός Σαλτερή. Αν και έχει εξωσχολικά θέματακια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coheNakatos

Δραστήριο μέλος

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.
εγω που τα εχω περασει αυτα μην αγχωνεστε αλγεβρα εξασκηθειτε οσο πιο πολυ μπορειτε παρτε ενα καλο βοηθημα αλλα μονο εκει, αυτα απο εμενα

στην Γ τωρα εγω του Μπαρλα εχω ,δεν εχει τραγικες ασκησεις κατα την γνωμη ,μου τωρα το βοηθημα του στην Α δεν ξερω πως ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abc(boy)

Νεοφερμένος

Ο abc(boy) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Thanks a lot!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THERISTIS

Νεοφερμένος

Ο THERISTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
εγω παντοσ πηρα στη φυσικη κ στη χημεια τον σαββαλα
στα αρχαια δν κσερω πιανου ειναι κ ακομα ενα για τη λογοτεχνια!
αλλα ολα τα βοηθηματα εκτος απο τη λογοτεχνια τα πηρα γιατι μ τα ζητησαν απο το φροντιστιριο:jumpy::'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top