Γενικό - Απογοήτευση λόγω βαθμών

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Παιδια σημερα πηρα σε τεστ για πρωτη μου φορα κατω απο την βαση ( 06).Δεν μπορω να σας εξηγησω ποσο συγκινιθηκα (επειδη ειμαι αρκετα καλος μαθητης) και φοβαμαι για το ποσο θα μου βαλει στο τριμηνο (Διαγωνισμα πηρα 19 προφορικα λεω παντα).Περιμενω την γνωμη σας:(.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Κι εγώ περιμένω την επόμενη φορά που θα γράψεις σε κάποιο διαγώνισμα 19 να ανοίξεις εκ νέου topic με τίτλο:

"Ευτυχισμένος μαθητής..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
σιγα ολοι μας οσο καλοι και να ειμαστε στα μαθηματα εχουμε γραψει και ασχημους βαθμους σε τεστ,διαγωνισματα ακομα και σχολικες εξετασεις!!!το οτι πηρες εναν ασχημο βαθμο δεν λεει τιποτα.μπορει να μην ειχες χρονο να μελετησεις εκεινη την στιγμη ή πολλα αλλα πραγματα.αυτος αμα δει οτι τα πας καλα καθημερινα μια χαρα βαθμο θα εχεις στο τριμηνο.

για μενα παντως μην νοιαζεσαι για τους βαθμους.η μαθηση ειναι πιο σημαντικη και επιτυγχανεται αφου μαθουμε απο τα λαθη μας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
μακη ευχαριστω για τα καλα σου λογια.Ναι εχεις δικιο οτι οι βαθμοι δεν ειναι και τοσο σημαντικη.Αλλα ναι το θεμα ειναι οτι ειχαμε γενικη προβα στην χορωδια για την 28η και ενω ζητησα τα μαθηματα ενασ συμμαθητης μου ξεχασε να μου πει οτι ειχαμε και τα του τεστ και πατωσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Και καλός μαθητής ΚΑΙ γράφει
Ναι εχεις δικιο οτι οι βαθμοι δεν ειναι και τοσο σημαντικη.

:eek: :whistle::/:

:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Από το να λες εξυπνάδες, δώσε τουλάχιστον μια απάντηση. jc.

@Prokopis22 είναι ΕΝΑ ΤΕΣΤ, έγραψες 19 στο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ, λες προφορικά, ε οκ η καθηγήτρια θα είναι λίγο πυροβολημένη άμα πάει και σου βάλει 15 ή πιο κάτω. Συνήθως, δε δίνουν και πολλή βάση στα τεστς, απλά προσπάθησε να μην ξανασυμβεί, I mean, μην χαλαρώσεις και δε διαβάζεις το μάθημα της ημέρας.

Πάντως γενικά, δεν υπάρχει λόγος να στεναχωριέσαι. Όλοι έχουμε τις ατυχίες μας κάποιες φορές. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
06; :worry:

Εγώ είχα γράψει 01! :D

Άνθρωποι είμαστε, κάτι θα μας τύχει μια μέρα και δε θα διαβάσουμε.
Μην ανησυχείς, εξάλλου θα γράψετε και άλλα τεστ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Από το να λες εξυπνάδες, δώσε τουλάχιστον μια απάντηση. jc


Το θεώρησες χωρατό και μαγκιά αυτό που είπα; Ήταν μεγάλη εξυπνάδα αυτό που είπα και γι' αυτό το είπα ε; Σκέψου λιγο την επόμενη φορα πριν "μιλήσεις" ;)

και για να σου απαντήσω στο ότι πρέπει να δώσω μια απάντηση τουλαχιστον σου λέω ότι με τέτοιο στυλάκι μαθητή που πάει και κλαψουρίζει επειδή πήρε μια φορά κακό βαθμό απο 'κει που 'χε συνηθισει στα 19αρια και τα 20αρια ποτέ δεν το πήγαινα. Έχω συναντήσει τέτοια κακόμοιρα παιδάκια (:cry_x:) ουκ ολίγες φορές που κάθονταν σε μια γωνιά και κλαιγανε τη μοιρα τους ή τρέχανε πίσω από τον καθηγητη για να του ζητησουν το λόγο...Δε θ' ασχοληθώ ΚΑΝ έχω βαρεθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Επειδή ξεφεύγουμε λιγάκι, ας επανέρθουμε στο λόγο ύπαρξης του topic.



μακη ευχαριστω για τα καλα σου λογια.Ναι εχεις δικιο οτι οι βαθμοι δεν ειναι και τοσο σημαντικη.Αλλα ναι το θεμα ειναι οτι ειχαμε γενικη προβα στην χορωδια για την 28η και ενω ζητησα τα μαθηματα ενασ συμμαθητης μου ξεχασε να μου πει οτι ειχαμε και τα του τεστ και πατωσα

Αν σε νοιάζει μόνο και μόνο το ότι πάτωσες στο test, καθαρά για βαθμοθηρικούς λόγους, είναι λάθος σου. Αν πάλι σε νοιάζει το ότι δε διάβασες ΓΙΑ ΣΕΝΑ αυτά που έβαλε στο test, και ενδεχομένως το test αδικεί την εικόνα σου, τότε ok.

Ρητορική ερώτηση: δεν είναι λιγάκι παράλογο να συμμετέχεις κάθε μέρα προφορικά, να γράφεις 19 στο διαγώνισμα και στο test να γράφεις 6 (ακόμα και αδιάβαστος); Παράλογο, αλλά άκρως ελληνικό.


Κατά τα άλλα, μη σκας, η ζωή δεν τελειώνει σε ένα μονόωρο test. Θα δώσεις πολλά test μεγαλώνοντας, και σίγουρα δε θα τα περάσεις όλα. Ψυχραιμία.


:)



Ναι εχεις δικιο οτι οι βαθμοι δεν ειναι και τοσο σημαντικη.

Και καλός μαθητής ΚΑΙ γράφει


:eek: :whistle::/:

:hmm::hmm:


Είναι λιγάκι άκομψο να βρίσκουμε ορθογραφικά λάθη σε δημοσιεύσεις κάποιου, μόνο και μόνο για να του την πούμε, δε συμφωνείς; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
koum εγραψα τοσο χαλια επειδη το τεστ ηταν στην Ελενη και επομενως ειχε μονο θεωρια.Και φιλε σολωνα εσυ δηλαδη ποτε δεν εχεις κανει καποιο λαθος?Και με εχεις δει πολλες φορες να κλαψουριζω σε αλλα ποστ μου?Απλα εκανα αυτο το τοπικ για να ακουσω αποψεις αλλων ανθρωπων.Και στο κατω-κατω αμα δε σ'αρεσει τι γραφω μην ασχολεισαι οκ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
σιγααα...!! στο κατω κατω το 6 ειναι ενας πολυ παρεξηγημενος βαθμος :D ... δεν νομιζω πως θα το λαβει τοσο πολυ υποψιν του ο καθηγητης σου αμα ειναι φυσιολογικος ανθρωπος!!...

τουλαχιστον ειναι κανενα σοβαρο μαθημα να δικαιολογειται η στενοχωρια?

στο κατω κατω ενας βαθμος ειναι, εαν νομιζεις οτι εσυ τα ηξερες μην σκας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Λοιπόν δεν πρέπει να στεναχωρίεσαι από ένα τεστ.Οκ ήταν λίγο χαμηλός ο βαθμός αλλά δεν πρέπει να το παίρνεις κατάκαρδα,δεν είναι κάτι σημαντικό.Φαντάσου τι θα έκανες αν έγραφες τόσο στις εξετάσεις.Αν ο καθηγητής ξέρει ότι είσαι καλός και δεν είναι τόσο αυστηρός θα το πάρει σαν μια άτυχη στιγμή.Εσύ συνέχισε να πηγαίνεις διαβασμένος και να είσαι επιμελής με αποτέλεσμα να έχεις τη συνείδησή σου καθαρή.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Τα test (τουλάχιστον όταν πήγαινα εγώ σχολείο) ήταν απροειδοποίητα. Η βαθμολογία του test ισοδυναμεί σαν να σε έπιασε αδιάβαστο η καθηγητρια σου μια φορά (και τίποτα περισσότερο). Εφόσον δε βάλει άλλα τεστ είναι λογικό να υπάρχει μια μικρή μείωση στο βαθμό του τριμήνου. Από την άλλη αν είσαι κάθε μέρα διαβασμένος και ξεχωρίζεις από το σύνολο στο μάθημα δε θα το λάβει καθόλου υπόψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σιγά και εγώ έχω γράψει 02....dont worry, όταν μεγαλώσεις λίγο ακόμη θα καταλάβεις ότι δεν είναι τίποτα οι βαθμοί.Εγώ ποτέ δεν έδωσα σημασία στο τι βαθμούς θα πάρω αλλά στο τι πραγματικά ξέρω και στο πώς μπορώ να βελτιωθώ(και πάλι όχι στους βαθμούς αλλά με προσωπική αξιολόγηση) και να καλύψω τυχόν κενά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Παιδια σημερα πηρα σε τεστ για πρωτη μου φορα κατω απο την βαση ( 06).Δεν μπορω να σας εξηγησω ποσο συγκινιθηκα (επειδη ειμαι αρκετα καλος μαθητης) και φοβαμαι για το ποσο θα μου βαλει στο τριμηνο (Διαγωνισμα πηρα 19 προφορικα λεω παντα).Περιμενω την γνωμη σας:(.
Και εγω περσυ ειχα 06 στο πρωτο τεστ μαθηματικων. Αλλα συνηθως καταλαβαινουν πως απλα δεν σου εφτασε ο χρονος η γενικα δεν ηταν η μερα σου . Στο τετραμηνο πηρα 19
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
koum εγραψα τοσο χαλια επειδη το τεστ ηταν στην Ελενη και επομενως ειχε μονο θεωρια.Και φιλε σολωνα εσυ δηλαδη ποτε δεν εχεις κανει καποιο λαθος?Και με εχεις δει πολλες φορες να κλαψουριζω σε αλλα ποστ μου?Απλα εκανα αυτο το τοπικ για να ακουσω αποψεις αλλων ανθρωπων.Και στο κατω-κατω αμα δε σ'αρεσει τι γραφω μην ασχολεισαι οκ??????


μην αγχωνεσε ρε
απλα δεν ειχες διαβασει εκεινη την μερα
εμενα δεν μου εχει συμβει ποτε(πες το τυχη)...αν εισαι καλος γενικα ο καθηγητης το καταλαβαινει
και αυτο που λεει ο κουμ το εχω συναντησει.Ας πουμε συμμαθητριες γραφουν 14 και κλαινε(κυριολεκτικα) επειδη φοβουνται μην κατεβει ο βαθμος(αυτα περσι)
και φετος καποιος εγραψε 18 και στενοχωρεθηκε πολυ....ελεος δλδ
απλα χαλαρωσε...δες το ως εξεταση της ημερας στην οποια δεν ησουν διαβασμενος
φιλικα.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
αντε ρε καλη αρχη!! να το κορνιζαρεις κιολας να το θυμασαι:P σε καταλαβαινω παντως. και γω οταν πηρα πρωτη φορα κατω απο τη βαση μου κακοφανηκε. οταν θα φυγει το αγχος των πρωτων μηνων στο γυμνασιο και θα χαλαρωσεις ουτε που θα σε νοιαζει. φροντισε να διαβαζεις για σενα και να μαθαινεις κατι παρα να το κανεις μονο και μονο για το βαθμο....:)
και για να σου απαντήσω στο ότι πρέπει να δώσω μια απάντηση τουλαχιστον σου λέω ότι με τέτοιο στυλάκι μαθητή που πάει και κλαψουρίζει επειδή πήρε μια φορά κακό βαθμό απο 'κει που 'χε συνηθισει στα 19αρια και τα 20αρια ποτέ δεν το πήγαινα. Έχω συναντήσει τέτοια κακόμοιρα παιδάκια (:cry_x:) ουκ ολίγες φορές που κάθονταν σε μια γωνιά και κλαιγανε τη μοιρα τους ή τρέχανε πίσω από τον καθηγητη για να του ζητησουν το λόγο...Δε θ' ασχοληθώ ΚΑΝ έχω βαρεθεί.
λιγη κατανοηση δεν βλαπτει ;) ολοι θελουν καποιο χρονο για να βγουν απο το κλιμα του δημοτικου και του αριστα στα παντα.....και οπως λες και εσυ, αφου εχεις βαρεθει μην ασχολησε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top