[Σχέση] Σταθερή ή ελεύθερη;

Προτιμάτε σταθερή ή ελεύθερη σχέση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 148)
  • Σταθερή

    Ψήφοι: 115 77.7%
  • Ελεύθερη

    Ψήφοι: 9 6.1%
  • Και τα δύο, ανάλογα με τον άνθρωπο και τις συνθήκες

    Ψήφοι: 24 16.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Για να επιθυμεί κάποιος την ΕΛΕΥΘΕΡΗ σχέση σημαίνει ότι προφανώς το άλλο του "μισό " δεν του προσφέρει αυτά που θέλει!!! όταν ο άλλος σε κάνει να αισθάνεσαι ΚΑΙ ασφάλεια αλλά ΚΑΙ ανεξαρτησία τότε μπορείς να έχεις μια σταθερή σχέση που μέσα σε αυτή ΕΣΥ νιώθεις ελεύθερος. αν δεν τότε καλύτερα να το συαλύσεις...πόοοοοοοοοοοσοοο πια μπορεί να κρατήσει αυτή η σχέση????
δεν θα υπάρχουν αληθινά συναισθήματα κατ' εμέ.
Εγώ ΦΥΣΙΚΑ και θέλω κάτι σταθερό, το οποίο όμως θα μου προσφέρει την "ελευθερία" που χρειάζομαι για να μην βαρεθώ και στο τέλος "ρουστινιάσω" κιόλας. με την έννοια ελευθερία εννοώ ελευθερία στην σκέψη, στα συναισθήματά μου, να βάζω ωστόσο όρια σε μια σχέση αλλά και να μπορώ κάθε μέρα να την κάνω ξεχωριστή. Να δείχνω αυτό που είμαι βρε αδερφέ...!!!
το ξενοκοίταγμα δεν το θεωρώ ελευθερία, το θεωρώ έλλειψη αγάπης και σεβασμού προς τον άλλον!
και στο κάτω κάτω...ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΠΟΙΟΝ...ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Για να επιθυμεί κάποιος την ΕΛΕΥΘΕΡΗ σχέση σημαίνει ότι προφανώς το άλλο του "μισό " δεν του προσφέρει αυτά που θέλει!!! όταν ο άλλος σε κάνει να αισθάνεσαι ΚΑΙ ασφάλεια αλλά ΚΑΙ ανεξαρτησία τότε μπορείς να έχεις μια σταθερή σχέση που μέσα σε αυτή ΕΣΥ νιώθεις ελεύθερος. αν δεν τότε καλύτερα να το συαλύσεις...πόοοοοοοοοοοσοοο πια μπορεί να κρατήσει αυτή η σχέση????
δεν θα υπάρχουν αληθινά συναισθήματα κατ' εμέ.
Εγώ ΦΥΣΙΚΑ και θέλω κάτι σταθερό, το οποίο όμως θα μου προσφέρει την "ελευθερία" που χρειάζομαι για να μην βαρεθώ και στο τέλος "ρουστινιάσω" κιόλας. με την έννοια ελευθερία εννοώ ελευθερία στην σκέψη, στα συναισθήματά μου, να βάζω ωστόσο όρια σε μια σχέση αλλά και να μπορώ κάθε μέρα να την κάνω ξεχωριστή. Να δείχνω αυτό που είμαι βρε αδερφέ...!!!
το ξενοκοίταγμα δεν το θεωρώ ελευθερία, το θεωρώ έλλειψη αγάπης και σεβασμού προς τον άλλον!
και στο κάτω κάτω...ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΠΟΙΟΝ...ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ? :)

Κάποιοι νομίζουν ότι είναι passé η σταθερή σχέση.
Κατ'εμέ φοβούνται τη δέσμευση και τα συναισθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Γενικεύσεις. Μπορεί να υπάρχουν κι αυτοί δεν ξέρω, δε με νοιάζει. Αλλά δε φοβούνται όλοι, χαλαρώστε. Απλά ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά με χαλάει και η λέξη "ελεύθερη" δίπλα στη σχέση..Νομίζω ότι είναι δύο αντιφατικές έννοιες.Και ελεύθερος και σε σχέση δεν γίνεται..Όταν είσαι σε σχέση δεν μπορείς να συμπεριφέρεσαι με απόλυτη ελευθερία γιατί πρέπει να υπολογίζεις και τον ανθρωπο που έχεις δίπλα του...Αν δεν τον υπολογίζεις και η συμπεριφορά σου είναι όπως είναι και όταν είσαι μόνος σου και έχεις να σκεφτείς μόνο τα δικά σου θέλω και όχι κάποιου άλλου τότε πολύ απλά δεν έχεις σχέση και είσαι ελεύθερος!Τι μπαρούφες είναι αυτά περί ελεύθερης σχέσης?Ή ελευθερος είσαι ή σε σχέση και τα δύο μαζί δε γίνεται..Τώρα αν κάποιοι τη βρίσκουν περιστασιακά και περνάνε καλά..τότε αυτό δε λέγεται σχέση..ούτε καν ελευθερη-υπάρχουν αλλες εκφρασεις να το χαρακτηρισεις και δεν περιλανβάνουν σίγουρα την έννοια της σχέσης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ο καθένας όπως νιώθει..κατα τη γνώμη μου μια σταθερή σχέση σε πάει πίσω! προσωπικά δεν αντέχω πάνω από μια εβδομάδα σε μια σχέση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ο καθένας όπως νιώθει..κατα τη γνώμη μου μια σταθερή σχέση σε πάει πίσω! προσωπικά δεν αντέχω πάνω από μια εβδομάδα σε μια σχέση!

Αναλογα το χαρακτηρα ειναι αυτο,προσωπικα οποτε ειχα ασταθη σχεση παντα με πηγαινε πισω στη ζωη μου,δεν μπορουσα να συγκεντρωθω ουτε στα μαθηματα μου,ουτε ετρρωγα,ουτε κοιμομουν,γενικοτερα σκεφτομουν συνεχια μαλακιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ή ελευθερος είσαι ή σε σχέση και τα δύο μαζί δε γίνεται..Τώρα αν κάποιοι τη βρίσκουν περιστασιακά και περνάνε καλά..τότε αυτό δε λέγεται σχέση..ούτε καν ελευθερη-υπάρχουν αλλες εκφρασεις να το χαρακτηρισεις και δεν περιλανβάνουν σίγουρα την έννοια της σχέσης!

Για ακόμα μια φορά βροχή οι ορισμοί εκεί που δεν υπάρχουν. Και καταντάει ηλίθιο από ένα σημείο και μετά. Δε σκέφτονται όλοι με τον ίδιο τρόπο και, well, δε θα απαγορευτεί και η λέξη απλά επειδή για κάποιους σημαίνει κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Αναλογα το χαρακτηρα ειναι αυτο,προσωπικα οποτε ειχα ασταθη σχεση παντα με πηγαινε πισω στη ζωη μου,δεν μπορουσα να συγκεντρωθω ουτε στα μαθηματα μου,ουτε ετρρωγα,ουτε κοιμομουν,γενικοτερα σκεφτομουν συνεχια μαλακιες.
για μενα ισχύει ακριβώς το αντίθετο δεν αντέχω τη σταθερή σχέση γιατί φέρνει υποχρεωσεις και νιώθω πως πνίγομαι!!!δεν μπορω να εχω τον άλλο πάνω από το κεφάλι μου όσο και αν τον αγαπάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
για μενα ισχύει ακριβώς το αντίθετο δεν αντέχω τη σταθερή σχέση γιατί φέρνει υποχρεωσεις και νιώθω πως πνίγομαι!!!δεν μπορω να εχω τον άλλο πάνω από το κεφάλι μου όσο και αν τον αγαπάω


σταθερη σχεση δεν σημαινει απαραιτητα σιαμαιοι με το αλλο σου μισο:P

μπορειτε να ειστε και μαζι και χωρια!τι εννοω;να εχετε εναν κοινο χρονο μαζι,καθε μερα,μερα παρα μερα,οπως σας βολευει,αλλα ταυτοχρονα στις ωρες που δεν θα ειστε μαζι να κανετε και αλλα πραγματα,να βλεπετε και αλλους ανθρωπους κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Κάποιοι νομίζουν ότι είναι passé η σταθερή σχέση.
Κατ'εμέ φοβούνται τη δέσμευση και τα συναισθήματα.
Συμφωνώ...
Γενικεύσεις. Μπορεί να υπάρχουν κι αυτοί δεν ξέρω, δε με νοιάζει. Αλλά δε φοβούνται όλοι, χαλαρώστε. Απλά ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ.
Για να υπάρξει μια σχέση σημαίνει ότι ανάμεσα σε αυτούς τους ανθρώπους έχει δημιουργηθεί κάτι...ότι υπάρχουν συναισθήματα. όταν είναι γερά και ΑΛΗΘΙΝΑ τότε δεν σου επιτρέπει η καρδιά σου και το μυαλό σου να βρίσκεσαι σε μια ελέυθερη σχέση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
σταθερη σχεση δεν σημαινει απαραιτητα σιαμαιοι με το αλλο σου μισο:P

μπορειτε να ειστε και μαζι και χωρια!τι εννοω;να εχετε εναν κοινο χρονο μαζι,καθε μερα,μερα παρα μερα,οπως σας βολευει,αλλα ταυτοχρονα στις ωρες που δεν θα ειστε μαζι να κανετε και αλλα πραγματα,να βλεπετε και αλλους ανθρωπους κλπ
ουτε αυτο αντέχω καθόλου.απ'τη στιγμη που θα ξεκινησω να εχω σχέση με κάποιον νιώθω ότι έχω μια θηλιά στο λαιμό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Για να υπάρξει μια σχέση σημαίνει ότι ανάμεσα σε αυτούς τους ανθρώπους έχει δημιουργηθεί κάτι...ότι υπάρχουν συναισθήματα. όταν είναι γερά και ΑΛΗΘΙΝΑ τότε δεν σου επιτρέπει η καρδιά σου και το μυαλό σου να βρίσκεσαι σε μια ελέυθερη σχέση!!!

ΟΚ no problem, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι εγώ που ΕΠΙΛΕΓΩ να ζήσω κάτι διαφορετικό φοβάμαι αυτά τα συναισθήματα. A break in the end. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ΟΚ no problem, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι εγώ που ΕΠΙΛΕΓΩ να ζήσω κάτι διαφορετικό φοβάμαι αυτά τα συναισθήματα. A break in the end. :P
shadowfax συμφωνώ μαζί σου απόλυτα!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Πιστεύω ότι αυτό είναι ανάλογα με την φάση που θα είσαι στην κάθε περίπτωση! Δηλαδή, βρίσκεις ένα παιδί, σου αρέσει, του αρέσεις, θέλετε να βγαίνετε και να περνάτε καλά, αυτό και μόνο αυτό! Δεν νομίζω ότι είναι θεμα φόβου:hmm: Ανθρώπου και περίστασης θα έλεγα. Αν ο άλλος δεν έχει πρόβλημα να τον φιλάς και την επόμενη μέρα να είσαι με άλλον, γιατί να έχεις εσύ?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
και το μεσημέρι;;; το απόγευμα τι;; :hmm::P

εργένης :D
απεχθάνομαι τις σχέσεις «βδέλλα» που σου πίνουν το αίμα και τις σχέσεις «θηλιά» που σε σφίγγουν και δεν αφήνουν να πάρεις ανάσα

μου αρέσει το μέτρο και η λογική στον έρωτα..ας λένε κάποιοι ότι στον έρωτα δεν υπάρχει λογική (μάλλον εννοούν ότι δεν υπάρχει λογική στο σεξ με το οποίο συμφωνώ, αλλά το έχουν μπλέξει, γιατί άλλο πράγμα ο έρωτας και άλλο πράγμα το σεξ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fayy_22

Νεοφερμένος

Η cornflake girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
για μενα ισχύει ακριβώς το αντίθετο δεν αντέχω τη σταθερή σχέση γιατί φέρνει υποχρεωσεις και νιώθω πως πνίγομαι!!!δεν μπορω να εχω τον άλλο πάνω από το κεφάλι μου όσο και αν τον αγαπάω

Ακριβως!!! ειναι πολυ κουραστικο ολο αυτο που γινεται...! Βεβαια ενταξει ισως δν θ επρεπε ν εκφερω αποψη πανω σ αυτο τ θεμα γτ πρεπει ν ομολογησω οτι μεχρι τωρα δν εχω νιωσει κτ δυνατο γ καποιον αλλο..σ ολες μου τις σχεσεις (που δν ηταν και πολλες) ενιωθα πολυ πιεσμενη και απο αισθηματα πολυ ψιλα πραγματα..καλο κακο?? who knows! αλλα πολλες φορες αισθανομαι καπως αδεια οταν ακουω τς φιλες μ ν μ λενε ποσο θελουν καποιον..αλλα οσο και αν επιδιωκω ν ερωτευτω δν...μου καθεται..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Υπάρχει και η άλλη επιλογή βέβαια: καθόλου σχέση! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
αλλα οσο και αν επιδιωκω ν ερωτευτω δν...μου καθεται..!!
Μην επιδιώκεις να ερωτευτείς, δεν θα ερωτευτείς ποτέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εννοείται σταθερή. Είναι το καλύτερο πιστεύω.
Ενώ σε μια ελεύθερη σχέση, μπορεί ανα πάσα στιγμή να πληγωθείς ζητώντας περισσότερα από τον άλλον.=\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
εργένης :D
απεχθάνομαι τις σχέσεις «βδέλλα» που σου πίνουν το αίμα και τις σχέσεις «θηλιά» που σε σφίγγουν και δεν αφήνουν να πάρεις ανάσα

μου αρέσει το μέτρο και η λογική στον έρωτα..ας λένε κάποιοι ότι στον έρωτα δεν υπάρχει λογική (μάλλον εννοούν ότι δεν υπάρχει λογική στο σεξ με το οποίο συμφωνώ, αλλά το έχουν μπλέξει, γιατί άλλο πράγμα ο έρωτας και άλλο πράγμα το σεξ)

Πράγματι έχεις δίκιο.Στην καθημερινή ζωή έχει τυχει να δω καταστάσεις που αγγίζουν τα όρια της παράνοιας..Το να παίρνεις τηλέφωνο τον άλλο κάθε λεπτό για να τσεκάρεις,που βρίσκεται,τί κάνει με ποιον ή ποια μίλησε κτλ είναι φριχτο!Οι σκηνές ζηλοτυπίας όλη την ώρα για το παραμικρό πχ "γιατί σε κοίταξε αυτός?" ή "γιατί δεν απαντουσες πριν στο τηλέφωνο?Πού ήσουν?" ή "γιατί ξέχασες να με φιλήσεις το πρωί?" μόνο γελίες μπορούν να χαρακτηριστούν. Όταν κάνεις μία σχέση δεν απαιτείς από τον αλλον να διαγράψει τη μέχρι τότε ζωή του,τις φιλίες του,τις κοινωνικές του υποχρεώσεις..Δεν μπορείς να τον κλείσεις σε ένα κλουβί να τον παρακολουθεις όλοι την ώρα!Ούτε να τον παίρνεις από πίσω και να τον παρακολουθείς.Επίσης τηλεφωνηματακια του στυλ "μωρό μου μ'αγαπάς?" όλη την ωρα είναι βαρετά και όχι τιποτα αλλο αλλά οι λέξεις χάνουν και το νόημα τους από ένα σημείο και μετά βρε παιδιάα-καταντούν συνήθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top