Στερεότυπα του εκπαιδευτικού συστήματος

lenaki001

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Συχνά πάει και αντίστροφα, δηλαδή οι καλοί μαθητές νομίζουν ότι δικαιούνται να κάνουν καφρίλες και να την βγάζουν καθαρή.
Πράγμα που καμία φορά ισχύει. Ο απουσιολογος πχ αν κάνει το ίδιο παραπτωμα με έναν πιο αδύνατο μαθητή, μπορεί να πέσει στα μαλακά από τους καθηγητές "γιατί παρασύρθηκε το παιδί", "γιατί μια φορά έγινε", "γιατί κρίμα να του βάλουμε ποινή και να το στιγματισουμε" κλπ
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
να σου πω την αληθεια εγω δεν ηξερα οτι επικρατει αυτη η αντιληψη...
Παντως εγω θεωρω οτι η γερμανια η αμερικη και καπως η αγγλια εχουν πολυ αξιολογα πανεπιστημια

Παιδια πλεον δεν υπαρχει παιδεια.
Ειναι φανερο πια και απο το δικο μου το σχολειο το εχουμε αντιληφθει ολοι. (Τουλαχιστον απο την δικη μου ταξη)

Ολα πλέον για τα λεφτα γινονται.
Για τιποτε παραπανω. Εστω και αν προσπαθει το κρατος να το κρυψει αυτο ή καποιοι αλλοι αρμοδιοι.
 

Turin Turambar

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Παιδια πλεον δεν υπαρχει παιδεια.
Ειναι φανερο πια και απο το δικο μου το σχολειο το εχουμε αντιληφθει ολοι. (Τουλαχιστον απο την δικη μου ταξη)

Ολα πλέον για τα λεφτα γινονται.
Για τιποτε παραπανω. Εστω και αν προσπαθει το κρατος να το κρυψει αυτο ή καποιοι αλλοι αρμοδιοι.
Πάντα για τα λεφτά γινονταν. Από την εποχή των σοφιστών μέχρι το 2019 Κ.Ε. ( Κοινής Εποχής).

Όσον αφορά για τα στερεότυπα, αν είσαι μέτριος μαθητής είσαι τεμπέλης ή χαζούλης...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Παιδια πλεον δεν υπαρχει παιδεια.
Ειναι φανερο πια και απο το δικο μου το σχολειο το εχουμε αντιληφθει ολοι. (Τουλαχιστον απο την δικη μου ταξη)

Ολα πλέον για τα λεφτα γινονται.
Για τιποτε παραπανω. Εστω και αν προσπαθει το κρατος να το κρυψει αυτο ή καποιοι αλλοι αρμοδιοι.


Τώρα ξύπνησες; Του χρόνου θα ξυπνήσει και άλλος... :cool:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top