Γνωριμίες/Φιλίες στο Πανεπιστήμιο

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Πάντως παιδιά, όλων των κατηγοριών, στάθμης και υποστάθμης, κάθε ταμπέλας για να είμαι στο κλίμα της Γιώτας, :P, νομίζω ότι φαίνεται κάπως "παράξενο" το 2019-20, με τόση τεχνολογία, σεξουαλική απελευθέρωση, ο Παπάς να φτιάχνει Ελληνικό ufo για να μας κάνει διαγαλαξιακές φιλίες κλπ, και εμείς να συζητάμε ακόμη αν ο Μίμης θέλει να μας κάνει παρέα. Μου θυμίζει το δημοτικό, που ρωτούσαμε τα άλλα παιδάκια αν μας θέλουν στην παρέα, γιατί δεν μας έπαιζαν. Έχει μείνει το Ελληνικό κουσούρι, διότι ο μέσος Έλληνας μεγαλώνει με μια νοοτροπία σχέσεων τύπου μαμάς. Θέλει μια ομπρέλα (φιλική, ερωτική κλπ). Αντιθέτως, στο εξωτερικό, ο τρόπος που οι νέοι μεγαλώνουν στο δυτικό κόσμο, απογαλακτισμένοι από τα 17 τους (και πιθανόν σε άλλο σπίτι), τους κάνει να μην επιζητούν εύκολα τη συντροφικότητα, ούτε αυτά τα μπούγια. Νομίζω ότι η αλήθεια, είναι στο πόστ της Γιώτας, εννοώντας ότι πάντα 2-3 άτομα θα αποτελέσουν την πορεία ζωής και με αυτά θα δέσουμε. Οι υπόλοιποι είναι απλά περαστικοί.

Γιώτα τι εννοείς ότι είσαι φουλ κλειστός χαρακτήρας; Για ποιο λόγο μάνα μου; <3 :bleh: Τι σου φταίει ο κόσμος; :P

Για παράδειγμα, πιο εύκολα θα σε "θυμηθεί" κάποιος από την σχολή σου αν "πετάγονται" φώτο ή σχόλιά σου στην αρχική του σελίδα στο fb. Ή αν δει κάποιο σχόλιό σου σε κάποια από τις ομάδες που έχει πλέον κάθε σχολή και τμήμα στο fb. Είτε μας αρέσει, είτε όχι, μέχρι ένα σημείο, αυτά τα μέσα διευκολύνουν την επικοινωνία.

Το θεωρώ κατάντια, να έχει κάποιος facebook έτσι ώστε μόνο αν πετάγονται ειδοποιήσεις, φωτογραφίες κλπ να σε θυμηθεί κάποιος για να σου στείλει μήνυμα για παρέα, καφέ ή ότι άλλο προκύψει. Νομίζω ότι δεν είναι ωραίο να αποτελούμε λύση έσχατης ανάγκης για άλλους. Κάπως μου στραβώνει αυτή η λογική των κοινωνικών δικτύων ως προς το κίνητρο γνωριμιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Tέτοιες ερωτήσεις συνήθως καταλήγουν σε άρνηση τύπου χυλόπιτας. Συν ότι στην Ελλάδα, σε περνάνε για λιγούρη παρέας που το πάει γυρεύοντας. Για να είσαι αποδεκτός, θα πρέπει να είσαι εκ γενετής με φίλους για να δείχνεις ότι έχεις φίλους, περνάς τέλεια κλπ.
Τις πρώτες μέρες στη σχολή είναι ένα μπούγιο άγνωστων ατόμων για αυτό πάνε ένας λόχος μαζεμένος για καφέ. Οι παρέες σπάνε γιατί γνωρίζονται καλύτερα μεταξύ τους και δεν γίνεται να κολλάνε όλοι με όλους. Αν λες τέτοιες παπαριές σε όποιον γνωρίζεις ούτε μύγα δεν θα σε πλησιάζει είναι απόλυτα αναμενόμενο. Λες και όταν πας πρώτη μέρα να πεις σε κάποιον συμφοιτητή "γεια είμαι ο τάδε χάρηκα" σκανάρει τα σόσιαλ μίντια που έχεις για να συστηθεί σε σένα. Μαζέψου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Τις πρώτες μέρες στη σχολή είναι ένα μπούγιο άγνωστων ατόμων για αυτό πάνε ένας λόχος μαζεμένος για καφέ. Οι παρέες σπάνε γιατί γνωρίζονται καλύτερα μεταξύ τους και δεν γίνεται να κολλάνε όλοι με όλους. Αν λες τέτοιες παπαριές σε όποιον γνωρίζεις ούτε μύγα δεν θα σε πλησιάζει είναι απόλυτα αναμενόμενο. Λες και όταν πας πρώτη μέρα να πεις σε κάποιον συμφοιτητή "γεια είμαι ο τάδε χάρηκα" σκανάρει τα σόσιαλ μίντια που έχεις για να συστηθεί σε σένα. Μαζέψου.


Noμίζω ότι αρκετοί "σκανάρουν" το προφίλ στα σόσιαλ μίντια για να προβούν σε συνέχεια της γνωριμίας. Ηθικό δεν είναι, αλλά πραγματικότητα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Noμίζω ότι αρκετοί "σκανάρουν" το προφίλ στα σόσιαλ μίντια για να προβούν σε συνέχεια της γνωριμίας. Ηθικό δεν είναι, αλλά πραγματικότητα είναι.
10 χρόνια τις ίδιες μαλακίες λες σόρρυ κιόλας. Ο περισσότερος κόσμος δεν είναι έτσι και αν είναι έτσι 10,20,30 άτομα απλά δεν ασχολείσαι αφού δεν ταιριάζεις έτσι και αλλιώς. Αλλά δεν είναι ο κανόνας σε καμία περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Και γω που γνώρισα άτομα και έκανα παρέες στο πρώτο εξάμηνο τι κατάλαβα; Πλακώθηκα μαζί τους στην 1η εξεταστική γιατί ήταν 15χρονα στο μυαλό και ησύχασα. Μια καλή συμβουλή ειναι να γραφτείς σε μια παράταξη, έτσι θα γνωρίσεις άτομα που έχετε κοινα στοιχεία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια καλή συμβουλή ειναι να γραφτείς σε μια παράταξη, έτσι θα γνωρίσεις άτομα που έχετε κοινα στοιχεία!


΄Οποιος το κάνει αυτό είναι χαμένος και καμένος από χέρι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Γιατί; Εγώ απο όταν γράφτηκα στην ΠΑΣΠ βρήκα σωστά άτομα στην σχολή!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Υπάρχει ακόμα πασπ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριος19

Νεοφερμένος

Ο Μαριος19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παίδες! Έδωσα δεύτερη φορά πανελλήνιες και κατάφερα να περάσω στο πολιτικο Κρήτης που ήταν και η πρωτη μου επιλογή. Επειδή όμως θα μείνω εστία θα αργησω να πάω κάποιες μέρες και θα έχουν ξεκινήσει τα μαθήματα. Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι οτι λογικά θα έχουν σχηματιστεί και οι πρώτες παρέες και πιστεύω οτι θα είναι πιο δύσκολο να κάνω νέους φιλους . Δεν είμαι ιδιαίτερα ανοικτό άτομο αλλά δεν είμαι σνομπ ή κάτι τέτοιο και έχω αποφασίσει φέτος να κάνω την υπέρβαση προκειμενου να βρω ατομα που να μου ταιριάζουν και να περάσω καλά και ευχάριστα αυτά τα 4 χρόνια. Πιστεύετε οτι θα δυσκοκευτω εφόσον υα έχουν αρχίσει τα μαθήματα και θα έχουν δημιουργηθεί σιγά σιγά οι πρώτες γνωριμίες ; Τι συμβουλές θα μου δινατε; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Γεια σας παίδες! Έδωσα δεύτερη φορά πανελλήνιες και κατάφερα να περάσω στο πολιτικο Κρήτης που ήταν και η πρωτη μου επιλογή. Επειδή όμως θα μείνω εστία θα αργησω να πάω κάποιες μέρες και θα έχουν ξεκινήσει τα μαθήματα. Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι οτι λογικά θα έχουν σχηματιστεί και οι πρώτες παρέες και πιστεύω οτι θα είναι πιο δύσκολο να κάνω νέους φιλους . Δεν είμαι ιδιαίτερα ανοικτό άτομο αλλά δεν είμαι σνομπ ή κάτι τέτοιο και έχω αποφασίσει φέτος να κάνω την υπέρβαση προκειμενου να βρω ατομα που να μου ταιριάζουν και να περάσω καλά και ευχάριστα αυτά τα 4 χρόνια. Πιστεύετε οτι θα δυσκοκευτω εφόσον υα έχουν αρχίσει τα μαθήματα και θα έχουν δημιουργηθεί σιγά σιγά οι πρώτες γνωριμίες ; Τι συμβουλές θα μου δινατε; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Τις πρώτες εβδομάδες σχηματίζονται βέβαια παρέες αλλά, ειδικά για τα άτομα που σπουδάζουν σε άλλη πόλη, έχουν και λίγο αναγκαστικό χαρακτήρα: χρειάζεσαι παρέα για να πας για φαγητό, για καφέ, για τα μαθήματα. Θυμάμαι τα ονόματα όλων των παιδιών που γνώρισα τις πρώτες βδομάδες στη σχολή αλλά τελικά κατέληξα να κάνω σταθερή παρέα με λίγα μόνο από αυτά (τώρα που το σκέφτομαι μόνο 1, μια από τις κολλητές μου που μετά από 20 χρόνια την θεωρώ αδερφή μου) ενώ στην πορεία ανέπτυξα φιλικές σχέσεις και με άτομα που γνώρισα αργότερα και με τα οποία ταιριάζα περισσότερο, και πίστεψε με ούτε εγώ ήμουν ιδιαίτερα ανοικτό άτομο. Ωστόσο, για μένα η απόσταση από την πόλη μου λειτούργησε θετικά: τα σχολικά μου χρόνια ήταν δύσκολα, ήμουν το φυτό της τάξης και είχαν μόνο λίγους φίλους (τους οποίους έχω ακόμη). όταν μπήκα την πρώτη μέρα στο αμφιθέατρο σκέφτηκα πως εκεί μέσα υπήρχαν 250 άτομα που χρειάζονταν παρέα και που δεν είχαν καμία προκατάληψη σε βάρος μου ούτε εγώ προκαταλήψεις απέναντί τους. Ήταν πράγματι απελευθερωτικό. Επίσης η εστία είναι ένα χώρος που μπορεί να γνωρίσεις άτομα, το ξέρω καλά στην εστία έμεινα και τα 4 χρόνια.Επίσης μην θεωρείς ότι θα καθυστερήσεις πολύ με την εστία. Οι αιτήσεις έχουν ήδη ξεκινήσει και συνήθως δεν απαιτούνται πολλές μέρες για τα αποτελέσματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Παιδιά ορισμένοι κάνετε λες και σας είχαν κλεισμένους σε κωσταλέξι για το θέμα των νέων γνωριμιών. Χαλαρώστε και απολαύστε το. Γιατί το κάνετε τόσο θέμα; πώς θα κινηθείτε, πώς θα πάτε τουαλέτα; Νομίζω ότι η εποχή των κοινωνικών δικτύων έχει μετατρέψει τις γενιές σε πλάσματα άβουλα ως προς την πρωτοβουλία του να τολμάς κάτι.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Παιδιά ορισμένοι κάνετε λες και σας είχαν κλεισμένους σε κωσταλέξι για το θέμα των νέων γνωριμιών. Χαλαρώστε και απολαύστε το. Γιατί το κάνετε τόσο θέμα; πώς θα κινηθείτε, πώς θα πάτε τουαλέτα; Νομίζω ότι η εποχή των κοινωνικών δικτύων έχει μετατρέψει τις γενιές σε πλάσματα άβουλα ως προς την πρωτοβουλία του να τολμάς κάτι.
Πιστεύω πως πας για πρωταθλητισμό στο λογικό άλμα εις μήκος. Συνέχισε έτσι και κάνε περήφανη την πατρίδα με ένα χρυσό μετάλλιο!!! Σε στηρίζουμε όλοι και σε παρακολουθούμε σε αυτή τη λαμπρή πορεία.
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Γεια σας παίδες! Έδωσα δεύτερη φορά πανελλήνιες και κατάφερα να περάσω στο πολιτικο Κρήτης που ήταν και η πρωτη μου επιλογή. Επειδή όμως θα μείνω εστία θα αργησω να πάω κάποιες μέρες και θα έχουν ξεκινήσει τα μαθήματα. Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι οτι λογικά θα έχουν σχηματιστεί και οι πρώτες παρέες και πιστεύω οτι θα είναι πιο δύσκολο να κάνω νέους φιλους . Δεν είμαι ιδιαίτερα ανοικτό άτομο αλλά δεν είμαι σνομπ ή κάτι τέτοιο και έχω αποφασίσει φέτος να κάνω την υπέρβαση προκειμενου να βρω ατομα που να μου ταιριάζουν και να περάσω καλά και ευχάριστα αυτά τα 4 χρόνια. Πιστεύετε οτι θα δυσκοκευτω εφόσον υα έχουν αρχίσει τα μαθήματα και θα έχουν δημιουργηθεί σιγά σιγά οι πρώτες γνωριμίες ; Τι συμβουλές θα μου δινατε; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Καλησπέρα! Αρχικά συγχαρητήρια για την επιτυχία σου! Πέρασα κι εγώ στην Κρήτη, αλλά εγώ πέρασα στο φκς!
Ούσα πρωτοετής, και 2 μέρες που βρίσκομαι στη σχολή, έχω να σου πω πως θα βρεις πάρα πολύ εύκολα φίλους! Όλα τα παιδιά μιλάνε με όλους στο κάτω κάτω. Πρέπει να είσαι σε άρρωστο επίπεδο αντικοινωνικός, προκειμένου να μη βρείς παρέα, έστω ένα άτομο να μιλάς.
Επίσης, καμιά παρέα δεν διαμορφώνεται από το πρώτο εξάμηνο, πόσο μάλλον τις πρώτες εβδομάδες.
Οπότε τσιλ! Θα βρεις με μεγάλη άνεση! Εδώ κατάφερα και βρήκα εγώ που δύσκολα κάνω φιλίες!
 

wannabelawyer

Νεοφερμένος

Η wannabelawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Βρε παιδιά, πως κάνουμε παρέες εμείς, που ήρθαμε με μετεγγραφή σε κάποια σχολή (δηλαδή μέσα Νοέμβρη); Είναι η δεύτερη εβδομάδα, που παρακολουθώ μαθήματα και δεν έχω γνωρίσει κανέναν! Όλοι έχουν δημιουργήσει ήδη τις παρέες τους και είναι πολύ δύσκολο να ενταχθώ σε κάποια! Πως θα κάνω φίλους στη σχολή όταν είμαι σαν αόρατη και δεν μου μιλάει κανένας;!

Καμία ιδέα; :(
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Χαχαχ σκέψου να πάς και σε ξένο Πανεπιστήμιο! :lol:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Βρε παιδιά, πως κάνουμε παρέες εμείς, που ήρθαμε με μετεγγραφή σε κάποια σχολή (δηλαδή μέσα Νοέμβρη); Είναι η δεύτερη εβδομάδα, που παρακολουθώ μαθήματα και δεν έχω γνωρίσει κανέναν! Όλοι έχουν δημιουργήσει ήδη τις παρέες τους και είναι πολύ δύσκολο να ενταχθώ σε κάποια! Πως θα κάνω φίλους στη σχολή όταν είμαι σαν αόρατη και δεν μου μιλάει κανένας;!

Καμία ιδέα; :(

Το να κάνεις καινούριες παρέες μπορεί να είναι αρκετά δύσκολο αρχικά . Ιδίως όταν δεν έχεις απολύτως κανέναν γνωστό ήδη .
Ωστόσο θα σε συμβούλευα να μην σε παίρνει απο κάτω . Κοίτα να είσαι ανοικτή και να μην φοβάσαι να γνωρίσεις καινούρια άτομα. Μπορείς να ξεκινήσεις κουβέντες απο κάτι εντελώς χαζό,δεν έχει τόση σημασία . Μπορεί να σου πάρει και 1 και 2 μήνες, κανείς δεν μπορεί να ξέρει . Απλά να είσαι ο εαυτός σου και να συζητάς για πράγματα που σου αρέσουν ή βρίσκεις ενδιαφέροντα. Σιγά σιγά όποτε βλέπεις αυτά τα άτομα θα συνεχίζετε τις κουβέντες ώσπου κάποια στιγμή να αρχίσετε πρακτικά να κάνετε παρέα. Απλά πρόσεχε μην κολλάς υπερβολικά ιδίως τώρα που δεν ξέρεις πολλά άτομα . Είναι κάτι που κάνουν αρκετοί πρωτοετείς και φαίνονται περισσότερο κολιτσίδες παρά οτι θέλουν να κάνουν παρέα. Αυτό μπορεί να γίνει αρκετά κουραστικό για τον άλλο και να σε απωθήσει,δικαίως μάλιστα . Έτσι θα καταλήξεις εν τέλει με άτομα που ταιριάζεις .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Tι δύσκολο μωρέ, μιλήστε στους διπλανούς σας, πατήστε σε κανένα χαλαρό μάθημα με λίγο κόσμο, πηγαίντε σίτιση ή σε κάναν όμιλο. Ντάξει τελευταία λύση είναι να γραφτείτε σε κανά κόμμα, αλλά δεν χρειάζεται να φτάσετε εκεί.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Tι δύσκολο μωρέ, μιλήστε στους διπλανούς σας, πατήστε σε κανένα χαλαρό μάθημα με λίγο κόσμο, πηγαίντε σίτιση ή σε κάναν όμιλο. Ντάξει τελευταία λύση είναι να γραφτείτε σε κανά κόμμα, αλλά δεν χρειάζεται να φτάσετε εκεί.


Θα συμφωνήσω απόλυτα.Ακομα και εγώ που δύσκολα κάνω φίλους από τον πρώτο μήνα κιολας έχω γνωριστεί με καμία 10αρια άτομα και κάνουμε παρέα.Γενικα είναι πολύ εύκολο να κανείς φίλους στο πανεπιστήμιο.
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Το να βρεις κόσμο να κάνεις παρέα στην αρχή είναι εύκολο. Το tricky part είναι να ξεφορτωθείς τους μισούς στην πορεία.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Γνωστούς όλοι λίγο πολύ κάνουμε. Η φιλία νομίζω είναι άλλο πράγμα. Οι περισσότεροι νέοι συνήθως μπερδεύουν τη φιλία, το κατιναριό και τη γνωριμία σε ένα πακέτο με τίτλο φιλία.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top