Φοιτητική ζωή στην Κομοτηνή

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Κάποιος στο ίδιο τοπικ είπε ότι η αναλογία Ελλήνων-Τούρκων είναι 50-50 και ότι (χιουμοριστικα) καλό είναι να μάθουμε το κοράνι.


Η αναλογία είναι όντως κάπου εκεί. Όμως δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα στην συμβίωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα. Κοιταω μηνύματα σε αυτό το topic για να μάθω πως είναι η φοιτητική ζωή στην Κομοτηνή ώστε να αποφασίσω αν θα επιλέξω Κομοτηνή ή Ρέθυμνο (για μπατσαρια)

Τα πιο πολλά μηνύματα είναι πριν το 2013 οπότε πολλά ίσως να έχουν αλλάξει.

Γι αυτο αν κάποιος μπορεί ας μου απαντήσει στα εξής ερωτήματα μου:

1)Τι παίζει από Κρύο; Τους χειμώνες πόση περίπου είναι η θερμοκρασία; Επίσης κάτι διάβασα για πολυ αέρα. Πόσο αέρα δλδ;

2)Συνεχίζει να είναι μια πάρα πολύ άσχημη πόλη; Εγώ είμαι από Μεσολόγγι που στην ουσία είναι ένα χωριό (10.000κατοικοι Max)...Οταν λέτε ότι η Κομοτηνή είναι μικρή πόλη εννοείτε ότι ο ένας είναι πάνω στον άλλον; (γιατί 50.000 κάτοικοι είναι πολλοί).

3)Τι απόσταση έχει από Θεσσαλονίκη;

4)Συνεχιζεται το χάος με τους Τούρκους;


Την πρωτη φορά πανελληνίων πέρασα στο ρεθυμνο και την δεύτερη πέρασα στην κομοτηνη. Επέλεξα την κομοτηνη λόγω σχολης. Οι εντυπώσεις μου ειναι οι εξής. Το Ρεθυμνο και γενικά η Κρήτη είναι πανέμορφο μέρος. Δεν συγκρίνεται με τίποτα. Παρόλα αυτά η κομοτηνη από όσο μπορώ να ξέρω είναι ήσυχη πόλη και εμένα προσωπικά μου αρέσει το παντρεμα των δύο πολιτισμών. Δύσκολη απόφαση όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosM

Νεοφερμένος

Ο GiorgosM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Στην αστυνομια δεν νομιζω να κανεις και ιδιαιτερη "φοιτητικη ζωη".Θα εισαι μεσα 5 μερες την εβδομαδα και θα ακολουθεις το δικο τους προγραμμα.Δεν μπορεις να κανεις οτι θελεις.Οι μονες εξοδοι ειναι σαββατο,κυριακη και ισως τεταρτη για τους μεγαλυτερους και εφοσον τελειωνουν τα μαθηματα τους.Μαλιστα αν θελεις να εκμεταλλευτεις τις εξοδους πληρως πρεπει να μενεις καπου στην κομμοτηνη και αυτο δεν αξιζει οικονομικα.Αρα θα αναγκαστεις να μενεις μεσα στην σχολη.Αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο.Η σχολη εχει εγκαταστασεις,γυμναστηριο για να αθλεισαι αλλα και αθλητικες ομαδες για να προπονειστε στον ελευθερο χρονο και να συμμετασχετε σε πανελληνιους αγωνες.Τελος λιγο παραπανο αξιοπρεπεια στο επαγγελμα του αστυνομικου.Δεν χρειαζετε να το λες μπατσαρια και μπατσονι.
Αυτο απο εναν αλλον φιλο του reddit :pleasantry:


σε βρηκα ως u/tonyler1 νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyler

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tonyler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Στην αστυνομια δεν νομιζω να κανεις και ιδιαιτερη "φοιτητικη ζωη".Θα εισαι μεσα 5 μερες την εβδομαδα και θα ακολουθεις το δικο τους προγραμμα.Δεν μπορεις να κανεις οτι θελεις.Οι μονες εξοδοι ειναι σαββατο,κυριακη και ισως τεταρτη για τους μεγαλυτερους και εφοσον τελειωνουν τα μαθηματα τους.Μαλιστα αν θελεις να εκμεταλλευτεις τις εξοδους πληρως πρεπει να μενεις καπου στην κομμοτηνη και αυτο δεν αξιζει οικονομικα.Αρα θα αναγκαστεις να μενεις μεσα στην σχολη.Αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο.Η σχολη εχει εγκαταστασεις,γυμναστηριο για να αθλεισαι αλλα και αθλητικες ομαδες για να προπονειστε στον ελευθερο χρονο και να συμμετασχετε σε πανελληνιους αγωνες.Τελος λιγο παραπανο αξιοπρεπεια στο επαγγελμα του αστυνομικου.Δεν χρειαζετε να το λες μπατσαρια και μπατσονι.
Αυτο απο εναν αλλον φιλο του reddit :pleasantry:


σε βρηκα ως u/tonyler1 νομιζω

Ναι εγώ είμαι αυτός στο Reddit. Φίλε μου το μπάτσος το λέω επειδή όλοι μου λένε από τότε που πέρασα "Έλα ρε μπάτσε..." και το λέω χιουμοριστικα. Δεν θα έμπαινα αστυνομία αν δε σεβόμουν την αστυνομία.

Τώρα για εξόδους τα Σάββατα το βραδι θα μένω σε έναν φίλο που νοίκιασε ένα μεγάλο σπίτι και σπουδάζει και αυτός Κομοτηνή...(αν πάω).


Αυτο με τις ομάδες και τα αθλήματα δεν το ήξερα. Πολύ ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosM

Νεοφερμένος

Ο GiorgosM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ωραία τότε μια χαρά είσαι
Καλή σταδιοδρομία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Κάποιος στο ίδιο τοπικ είπε ότι η αναλογία Ελλήνων-Τούρκων είναι 50-50 και ότι (χιουμοριστικα) καλό είναι να μάθουμε το κοράνι.

Αμα εισαι καλο παιδακι,μια χαρα θα περασεις.Aλλα δεν εισαι φοιτητης ρε φιλε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Επίσης δεν είναι τυχαίο που η Κομοτηνή λέγεται στη φοιτητική διάλεκτο ως **** ηνή με επιρροή από το γυναικείο γεννητικό όργανο. :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top