Φοιτητική ζωή: Ξάνθη ή Χανιά;

Freeze

Νεοφερμένος

Ο Freeze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Χαιρετώ τα μέλη του ischool :)

Ενδέχεται να περάσω Ξάνθη ή Χανιά. Ποιά πόλη έχει καλύτερη φοιτητική ζωή;

Έχω ακούσει ότι το χειμώνα η ζωή στα Χανιά δεν παλεύεται, ότι είναι όλοι κλεισμένοι στα σπίτια τους. Επίσης λένε ότι και στις δυο πόλεις δεν υπάρχουν φοιτήτριες όμως έχω καταλάβει από συζητήσεις πως στα Χανιά η κατάσταση είναι χειρότερη.

Τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Χαιρετώ τα μέλη του ischool :)

Ενδέχεται να περάσω Ξάνθη ή Χανιά. Ποιά πόλη έχει καλύτερη φοιτητική ζωή;

Έχω ακούσει ότι το χειμώνα η ζωή στα Χανιά δεν παλεύεται, ότι είναι όλοι κλεισμένοι στα σπίτια τους. Επίσης λένε ότι και στις δυο πόλεις δεν υπάρχουν φοιτήτριες όμως έχω καταλάβει από συζητήσεις πως στα Χανιά η κατάσταση είναι χειρότερη.

Τι λέτε;
Έχοντας πάει και στις δυο πόλεις,είναι πανέμορφες.
Τώρα,το κάτι παραπάνω μπορώ να στο πω για την Ξάνθη. Όμορφη πόλη, στα τεράστια φοιτητικά συν της το ότι είναι πάμφθηνη λόγω δωρεάν λέσχης,δωρεάν δρομολογίων για πανεπιστήμιο και χαμηλών ενοικίων(+εστίες), θα σου μείνουν αξέχαστα καρναβάλια+γιορτές παλιάς πόλης το Σεπτέμβρη (όχι καλή περίοδος για εξεταστική :P ). Είναι σχετικά μικρή,της δίνουν ζωή οι φοιτητές,περπατιέται όλη πολύ έυκολα όπου κι αν μένεις. Όσο για γυναίκες,ισχύει ότι είναι φανερά λιγότερες από τους άντρες (οκ,μηχανικοί είμαστε :P) αλλά η εμπειρία μου αυτά τα 3 χρόνια από όσους ξέρω έχει δείξει ότι αυτός που θέλει βρίσκει. ;) :D

Vote for Xanthi! :clapup:

(Τα Χανιά πολύ ωραίο μέρος,να πηγαίνεις τα καλοκαίρια.. :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freeze

Νεοφερμένος

Ο Freeze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
[...]
Vote for Xanthi! :clapup:

(Τα Χανιά πολύ ωραίο μέρος,να πηγαίνεις τα καλοκαίρια.. :P )

Ζω σε τουριστικό νησί, φαντάζομαι πως θα είναι στα Χανιά τα καλοκαίρια :whistle:

Αν είναι έτσι όπως τα λες μάάάλλον για Ξάνθη το κόβω, ευχαριστώ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Ψησ'το!
Σε ποιο τμήμα περνάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freeze

Νεοφερμένος

Ο Freeze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μηχανικών παραγωγής και διοίκησης! Αν και ήθελα πολιτικών μηχανικών :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Μηχανικών παραγωγής και διοίκησης! Αν και ήθελα πολιτικών μηχανικών :P

Gg. Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freeze

Νεοφερμένος

Ο Freeze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

kaouzio

Νεοφερμένος

Ο ΚΩΣΤΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
χελοου σε ολους,και εγω μια απο τα ιδια με τους αλλους,πηγαινα για ηλεκτρολογων θεσσαλονικης,δεν εγραψα τοσο καλα λογω προσωπικου θεματος και τωρα με 16,446 η ξανθη ειναι το μερος που θα προτιμησω,θελω να μαθω στο περιπου τι παιζει και με στεκια για χαλαρα αραγματα κτλπ ,βεβαια οποιος ειναι ηδη φοιτητης εκει να μου πει ,γιατι θελω να τον ρωτησω και για κατι αλλο λιγο πιο "παρανομο" ,ευχαριστω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ είμαι, για άραγμα ότι θες, αλλά δεν έχουμε ποικιλία εξόδων και ούτε γκόμενες. Για κλαμπς και κοπέλες πας κομοτηνή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top