Αλ τσαντίρι νιούζ: η γνώμη σας

apanthimos

Νεοφερμένος

Ο apanthimos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Τι λεει δηλαδη;
Μιλάει για γκρίζες ζώνες και μας παραδειγματίζει με Άνθιμο και Λιάνα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Μέχρι πέρυσι το παρακολουθούσα κανονικά...Φέτος, όμως, με έχει κουράσει. Δεν ξέρω, μου φαίνεται τραγικά ίδιος και ειλικρινά δε νομίζω να λέει κάτι διαφορετικό απ' όσα λέει τόσα χρόνια. Το μόνο που του αναγνωρίζω είναι το χιούμορ του, το οποίο είναι αστείρευτο και αυτό φαίνεται στα σκετσάκια με τους καλεσμένους ηθοποιούς (Ρώπα, Γερασιμίδου, Αθερίδης, κτλ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Με λίγα λόγια θα έλεγα ότι, όπως και η ρεφορμιστική αριστερά, γεμίζει τον κόσμο με ψεύτικες ελπίδες και δεν του παρουσιάζει το πρόβλημα όπως έχει. Φυσικά αυτό δεν μου κάνει διόλου εντύπωση, γιατί άμα δεν πρότεινε και αυτός γρήγορες, εύκολες, κοινοβουλευτικές κτλ λύσεις στον λαό αλλά εξέφραζε την επαναστατική προοπτική, το ίδιο το σύστημα θα τον είχε κηρύξει παράνομο και δεν θα τον είχε σε αυτήν την θέση που τον έχει τώρα εφόσον γνωρίζει την επιρροή του στις μάζες. Συνεπώς αυτό που καταφέρνει να κάνει είναι να θολώνει ακόμα περισσότερο το μυαλό και την σκέψη του λαού και να τον οδηγεί σε αδιέξοδο. Το καπιταλιστικό ιμπεριαλιστικό σύστημα δεν ανατρέπεται με μια ψήφο, σαλιάρη Λαζόπουλε... αλλά με τα όπλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chainsaw

Νεοφερμένος

Ο chainsaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σητεία (Λασιθίου). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Tα σκετσακια του φετος ειναι τραγικα.Επαναλαμβανομενα και γεματα βρισιες και σεξουαλικα υπονοουμενα.Το οτι τετοια θεαματα κανουν επιτυχια,φανερωνει πιστευω την καταντια μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Tα σκετσακια του φετος ειναι τραγικα.Επαναλαμβανομενα και γεματα βρισιες και σεξουαλικα υπονοουμενα.Το οτι τετοια θεαματα κανουν επιτυχια,φανερωνει πιστευω την καταντια μας.

κατάντια που ο κόσμος γελάει με τέτοιου είδους χιούμορ; να είμαστε και λίγο σοβαροί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
παλιοτερα μαρεσε αλλα τωρα το βαρεθηκα.Δεν μαρεσει το χυδαιο πολλεσ φορες χιουμορ του.Ίσως δεν μπορεί να βρει αλλού έμπνευση και πεταει κρυα σεξουαλικα αστεια και σαρκαζει show της τηλεορασης που ούτε η μάνα τους τα ξέρει ενώ μπορεί να τα βλέπει και λιγότερο απο το 0.001 της Ελλάδας.Υπάρχουν και κάποιες φορές που λέει έξυπνες ατάκες αλλά σπανίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
απο τα λιγα προγραμματα που αξιζουν στην ελληνικη τηλεοραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Φέτος σπάνια βλέπω τηλεόραση. Πέρσι και πρόπερσι το έβλεπα αραιά και που. Παρατηρώ έχει μια γενική απήχηση ακόμα και σε μαθητές (σε ηλικίες που καταλαβαίνουν περισσότερο 15+). Αυτό που με προβληματίζει όμως: Καλά τα λέει μερικές φορές, χτυπάει στο κόκκαλο ορισμένες φορές και μετά την επόμενη μέρα όσοι το βλέπουν έρχονται φουσκωμένοι στο σχολείο με επαναστατικές διαθέσεις κλπ κλπ κλπ (απ'ότι παρατηρώ στο σχολείο). Δημιουργεί μια (στιγμιαία) οργή. Και στον εαυτό μου το έχω δει. Όμως πρέπει να μας τα πει ο Λαζόπουλος για να ξυπνήσουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Η γνωμη μου για το λαζοπουλο ειναι οτι ειναι κατα κει που φυσαει ο ανεμος. Σε καθε περιπτωση βλεπει την αποψη της πλειοψηφιας των Ελληνων και την υιοθετει. Αυτη ειναι και η μαγκια του ο λογος που κανει τηλεθεαση βλεπει την κοινη γνωμη κ λεει οσα θελουμε να ακουσουμε. Ειναι αναμφισβητητα ταλαντουχος και με χιουμορ αλλα κατι ακομα που δεν μου αρεσει ειναι πως το παιζει παιδι του λαου ενω με τιποτα δε ζει οπως ο μεσος ελληνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Καλό είναι βέβαια όχι τίποτα το ιδιαίτερο. Περνά η ώρα μου όταν το δω, σπάνια βέβαια ανοίγω την tv.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ τον Λαζόπουλο άκρως γελοίο και λαϊκιστή.

Το τσίρκο του δεν αποτελεί επιθεώρηση, γιατί προβάλλει τις default απόψεις που θέλει να ακούσει ο/η μέσος/μέση αστός/αστή κάθε ηλικίας, γι' αυτό και τυγχάνει τόσης ευρείας αποδοχής. Το παίζει "σύμμαχος" του λαού και κάποιες φορές "πατριώτης", τη στιγμή που ο ίδιος είναι κερδοσκόπος και φυγόστρατος-στο παρελθόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ τον Λαζόπουλο άκρως γελοίο και λαϊκιστή.

Το τσίρκο του δεν αποτελεί επιθεώρηση, γιατί προβάλλει τις default απόψεις που θέλει να ακούσει ο/η μέσος/μέση αστός/αστή κάθε ηλικίας, γι' αυτό και τυγχάνει τόσης ευρείας αποδοχής. Το παίζει "σύμμαχος" του λαού και κάποιες φορές "πατριώτης", τη στιγμή που ο ίδιος είναι κερδοσκόπος και φυγόστρατος-στο παρελθόν.
και αυτο τι σημασια εχει ακριβως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά βλέπω Λαζόπουλο.Παρουσιάζει τα πράγματα που συμβαίνουν γύρω μας με σάτιρα , γιατί εκεί που φτάσαμε.. Είναι καθαρά ρεαλιστής.Η αλήθεια είναι ότι ή θα σ'αρέσει ο Λαζόπουλος ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
και αυτο τι σημασια εχει ακριβως?

Εχει σημασια γτ κατα τη γνωμη μου οπως ειπα και 2 ποστ παραπανω μας χρησιμοποιει αν θες ως ανθρωπακια που τους λεει αυτα που θελουν να ακουσουν και αυτοι τον χειροκροτουν κ τον καουν πλουσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
και εμένα δεν μ'αρέσει ο λαζόπουλος, αλλά το ότι είναι φυγόστρατος τι σχέση έχει ακριβώς;

:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top