Πτυχίο αγγλικών για εύρεση εργασίας σε Αγγλία (IELTS general-TOEIC)

KwstasGav

Νεοφερμένος

Ο KwstasGav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας! Ειμαι αποφοιτος απο ιεκ βοηθος εργοθεραπειας και σκοπευω να παω αγγλια για εργασια. Θελω ενα πτυχιο στα αγγλικα τυπου IELTS general ή TOEIC. ποιο πιστευετε θα ηταν πιο χρησιμο στην περιπτωση αυτη? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Kαλησπέρα! Πιστεύω θες το Ielts General αλλά για να είμαι ειλικρινής πιστεύω ότι μπορείς και χωρίς αυτό να βρείς δουλεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Αποφάσισα να δώσω εξετάσεις για το IELTS. Τώρα δουλεύω τα δύο βιβλία της Express Publishing (1&2). Μπορείτε να μου πείτε άλλες πηγές για να κάνω τεστ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

takovios

Νεοφερμένος

Ο takovios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Αποφάσισα να δώσω εξετάσεις για το IELTS. Τώρα δουλεύω τα δύο βιβλία της Express Publishing (1&2). Μπορείτε να μου πείτε άλλες πηγές για να κάνω τεστ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Μπορείς να κάνεις πολλά δωρεάν advanced tests στο https://agglikanow.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα,

Αποφάσισα να δώσω εξετάσεις για το IELTS. Τώρα δουλεύω τα δύο βιβλία της Express Publishing (1&2). Μπορείτε να μου πείτε άλλες πηγές για να κάνω τεστ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


https://www.britishcouncil.gr/exam/ielts/courses-resources
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Βρες ένα φροντιστήριο να σε βοηθήσει με τα προφορικά και την έκθεση. Υπάρχουν φροντιστήρια που μπορούν να σε αναλάβουν μόνο για αυτά τα κομμάτια της εξέτασης αντί να πληρώσεις ολόκληρο το πακέτο για προετοιμασία IELTS. Είναι δύσκολο να πετύχεις σκορ πάνω από 6 διαβάζοντας μόνη σου, και το υλικό του British Council είναι (χμμμ) όχι ιδιαίτερα χρήσιμο.

Γεια σας! Ειμαι αποφοιτος απο ιεκ βοηθος εργοθεραπειας και σκοπευω να παω αγγλια για εργασια. Θελω ενα πτυχιο στα αγγλικα τυπου IELTS general ή TOEIC. ποιο πιστευετε θα ηταν πιο χρησιμο στην περιπτωση αυτη? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
:yes:

Για Αγγλία συγκεκριμένα πιο χρήσιμο θα ήταν να κάνεις μαθήματα αγγλικών για βελτίωση του προφορικού λόγου και για να καταλαβαίνεις τι σου λένε, πώς να μιλήσεις σε συνεντεύξεις κλπ. Αν θέλεις να δώσεις και πιστοποίηση, δεν είναι κακό. Εγώ θα πρότεινα IELTS General.

Σας ευχαριστώ πολύ!

Βρες ένα φροντιστήριο να σε βοηθήσει με τα προφορικά και την έκθεση. Υπάρχουν φροντιστήρια που μπορούν να σε αναλάβουν μόνο για αυτά τα κομμάτια της εξέτασης αντί να πληρώσεις ολόκληρο το πακέτο για προετοιμασία IELTS. Είναι δύσκολο να πετύχεις σκορ πάνω από 6 διαβάζοντας μόνη σου, και το υλικό του British Council είναι (χμμμ) όχι ιδιαίτερα χρήσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για Αγγλία συγκεκριμένα πιο χρήσιμο θα ήταν να κάνεις μαθήματα αγγλικών για βελτίωση του προφορικού λόγου και για να καταλαβαίνεις τι σου λένε, πώς να μιλήσεις σε συνεντεύξεις κλπ. Αν θέλεις να δώσεις και πιστοποίηση, δεν είναι κακό. Εγώ θα πρότεινα IELTS General.


Συμφωνώ απόλυτα! Νινάκι πού χάθηκες; Σε αναζητήσαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα! Νινάκι πού χάθηκες; Σε αναζητήσαμε!

:bigarmhug
Είχα φύγει εξωτερικό ένα διάστημα. Πριν ένα μήνα επέστρεψα και μέχρι να βρω τους ρυθμούς μου... καταλαβαίνεις...

Τώρα όμως είμαι εδώ και θα τα λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top