Προβλήματα με το απουσιολόγιο...

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πρέπει γενικά να έχετε πάρα πολύ ελεύθερο χρόνο για να έχετε ανεβάσει το θέμα στα hot threads της ημέρας. :P

Anyway, αν δεν το θέλεις, μπορείς απλά να το δηλώσεις και να μην το παίρνεις. Σε εμάς θυμάμαι στην Γ' γυμνασίου και στην Α' Λυκείου, επειδή είχαμε βαρεθεί οι 4 πρώτοι να το παίρνουμε εναλλάξ, συνεννοηθήκαμε ότι δεν το θέλει κανένας, και τελικά το απουσιολόγιο κατέληξε σε ένα παιδί με ΜΟ τριμήνου 17. :P

Καλά το άλλο με την ρουφιανιά θα το αφήσω ασχολίαστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί το απουσιολόγιο πρέπει να είναι καθήκον κάποιου μαθητή. Μου φαίνεται πολύ παράξενη διαδικασία. Αυτό που θα πρότεινα εγώ είναι κάθε τάξη να έχει το δικό της απουσιολόγιο και να γράφουν οι καθηγητές σε αυτό το μάθημα και τις απουσίες. Ο πρώτος καθηγητής να το παίρνει από το γραφείο και ο τελευταίος να το επιστρέφει (ή και να μένει στην τάξη). Που κολλάνε οι μαθητές και γιατί πρέπει να είναι ευθύνη κάποιου μαθητή αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα, δεν βγάζει νόημα κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί το απουσιολόγιο πρέπει να είναι καθήκον κάποιου μαθητή. Μου φαίνεται πολύ παράξενη διαδικασία. Αυτό που θα πρότεινα εγώ είναι κάθε τάξη να έχει το δικό της απουσιολόγιο και να γράφουν οι καθηγητές σε αυτό το μάθημα και τις απουσίες. Ο πρώτος καθηγητής να το παίρνει από το γραφείο και ο τελευταίος να το επιστρέφει (ή και να μένει στην τάξη).

Τι είπες τώρα ρε φίλε? Και άλλος φόρτος εργασίας στους καθηγητές και μάλιστα χωρίς την προβλεπόμενη αύξηση μισθού κατά 100 ευρώ. Αυτό που είπες σηκώνει τουλάχιστο τριήμερη απεργία και πορεία στο σύνταγμα. Εκμεταλλευτή :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Το να είσαι απουσιολόγος είναι ότι πιο χαζό και ζημιογόνο μπορείς να κάνεις στον εαυτό σου όταν είσαι σε Γυμνάσιο και Λυκειο.
Να το θεσω αλλιως. Αν μπεις σε μια τάξη και δεις το άτομο που βγάζει 20 να έχει το απουσιολόγιο τι θα σκεφτεις; Θα σκεφτεις "Ένας ακόμα βαθμοθήρας με απουσιολόγιο". Αν όμως βγάζεις 20 (είσαι πρωτος δηλαδη) και το απουσιολογιο το έχει αυτός που βγάζει 19,5 ή 19, τότε είσαι badass. Ή τουλάχιστον δείχνεις πως προσπαθείς να γλιτωσεις τον εαυτό σου από την δύσκολη θέση της πρωτιάς.

ναι συνηθίζουν να υιοθετούν τέτοιες ηλίθιες λογικές οι μαθητές. αυτοί που βγάζουν 20 είναι φυτά και οι απουσιολόγοι είναι ρουφιάνοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τις απουσίες πρέπει να τις βάζει ο καθηγητής. Ξεκάθαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Αυτό που είπες σηκώνει τουλάχιστο τριήμερη απεργία και πορεία στο σύνταγμα.
ή στην πλατεία Αριστοτέλους.:P Δεν είναι όλοι/ες Αθηναίοι/ες.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί το απουσιολόγιο πρέπει να είναι καθήκον κάποιου μαθητή.
Γιατί κάποιος πρέπει να μην αναφέρει τις απουσίες μας όταν κάνουμε ωριαίες κοπάνες. Αχ λύκειο ωραίες εποχές. :D

Btw για το θέμα μπορείς να πεις απλά δεν το θέλω. Να στο κολλάνε στα χέρια με το ζόρι δεν παίζει και κάποιος θα βρεθεί για αντικαταστάτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_trianta3

Νεοφερμένος

Ο george_trianta3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πρέπει γενικά να έχετε πάρα πολύ ελεύθερο χρόνο για να έχετε ανεβάσει το θέμα στα hot threads της ημέρας. :P

Anyway, αν δεν το θέλεις, μπορείς απλά να το δηλώσεις και να μην το παίρνεις. Σε εμάς θυμάμαι στην Γ' γυμνασίου και στην Α' Λυκείου, επειδή είχαμε βαρεθεί οι 4 πρώτοι να το παίρνουμε εναλλάξ, συνεννοηθήκαμε ότι δεν το θέλει κανένας, και τελικά το απουσιολόγιο κατέληξε σε ένα παιδί με ΜΟ τριμήνου 17. :P

Καλά το άλλο με την ρουφιανιά θα το αφήσω ασχολίαστο...

και σε εμας κατι τετοια γινονται..βσκ ο πρωτος το θελει αλλα εγω που ειμαι 2ος δεν το θελω και ο 3ος δεν το θελει...ακομα περιμενουμε να κανουμε μαθημα με την υπευθυνη τμηματος(ειναι αρρωστη εδω και 1 εβδομαδα :P:P) να της ζητησω πως δεν το θελω και μετα να πει και αυτος πως δεν το θελει...παντως η 4η το θελει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δώστης το κατευθείαν αφού το θέλει μωρέ. Και όταν έρθει η υπεύθυνη τμήματός σας το κάνεις "επίσημο" ότι θα πηγαίνει στην τάδε αν ο 1ος λείπει.
Δεν είναι στρογγυλή σφραγίδα, απουσιολόγιο είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_trianta3

Νεοφερμένος

Ο george_trianta3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δώστης το κατευθείαν αφού το θέλει μωρέ. Και όταν έρθει η υπεύθυνη τμήματός σας το κάνεις "επίσημο" ότι θα πηγαίνει στην τάδε αν ο 1ος λείπει.
Δεν είναι στρογγυλή σφραγίδα, απουσιολόγιο είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top