Πανελλήνιες 3η φορά

xatzisjohn

Νεοφερμένος

Ο xatzisjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας! Έχω δώσει πανελλήνιες 2φορές. Την πρώτη φορά(2016) συγκέντρωσα 18480 μόρια και είπα να ξαναδώσω. Τα μόρια μου τη δεύτερη φορά(2017) ήταν 18405,οπότε κατάφερα να εισαχθώ στη Φαρακευτική της Πάτρας. Το θέμα είναι ότι η σχολή δε μ'αρέσει και σκέφτομαι να δώσω πανελλήνιες το '20 για να μπω Ιατρική. Δεν αξίζει να πετάω το χρόνο μου σε μια σχολή που δε με ικανοποιεί.Θέλω να γυρίσω στην Αθήνα και να αρχίσω προετοιμασία. Θα ήθελα,αν ξέρετε, να μου προτείνετε κάποιο καλό και σχετικά προσιτό φροντιστήριο-οικοδιδασκαλείο.Σημαντικό για μένα είναι να μην πιεστώ όπως τις προηγούμενες χρονιές.Δηλαδή θα προτιμούσα να υπάρχει μια ευελιξία όσον αφορά το πότε θα ξεκινήσω,τα διαγωνίσματα κλπ (παίζει αυτό;;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νεφέλη2

Νεοφερμένος

Η Νεφέλη2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τελικά τι αποφάσεις? Σκέφτομαι και εγώ να δώσω πανελλήνιες για 3η φόρα το 2020! Θέλω πολύ να περάσω στην κτηνιατρική και πιστεύω ότι αξίζει η προσπάθεια!

Σκέφτομαι να ξαναδώσω πανελλήνιες για τρίτη φόρα. Η κτηνιατρική είναι το όνειρο μου από μικρή και θα ήθελα πάρα πολύ να προσπαθήσω έστω για ακόμη μια φορά. Δεν θα πάω σε φροντιστήριο αλλά έχω όλα τα βοηθήματα που χρειάζομαι και μερικά επιπλέον τα οποία μου άφησαν φίλοι μου. Φυσικά έχω μιλήσει με κάποιους καθηγητές που δέχτηκαν να μου διορθώνουν ασκήσεις και να συναντιόμαστε μια φορά την εβδομάδα για απορίες κυρίως! Οπότε ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η γνώμη σας? Θα μπορούσα να τα καταφέρω? Και αν ναι σε ποια ύλη θα εξεταστώ ? Στην καινούργια η με το παλιό σύστημα?
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

anathimatikos

Νεοφερμένος

Ο anathimatikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Γεια σας! Έχω δώσει πανελλήνιες 2φορές. Την πρώτη φορά(2016) συγκέντρωσα 18480 μόρια και είπα να ξαναδώσω. Τα μόρια μου τη δεύτερη φορά(2017) ήταν 18405,οπότε κατάφερα να εισαχθώ στη Φαρακευτική της Πάτρας. Το θέμα είναι ότι η σχολή δε μ'αρέσει και σκέφτομαι να δώσω πανελλήνιες το '20 για να μπω Ιατρική. Δεν αξίζει να πετάω το χρόνο μου σε μια σχολή που δε με ικανοποιεί.Θέλω να γυρίσω στην Αθήνα και να αρχίσω προετοιμασία. Θα ήθελα,αν ξέρετε, να μου προτείνετε κάποιο καλό και σχετικά προσιτό φροντιστήριο-οικοδιδασκαλείο.Σημαντικό για μένα είναι να μην πιεστώ όπως τις προηγούμενες χρονιές.Δηλαδή θα προτιμούσα να υπάρχει μια ευελιξία όσον αφορά το πότε θα ξεκινήσω,τα διαγωνίσματα κλπ (παίζει αυτό;;))

Είμαι σε ούλτραπαρόμοια φάση μ' εσένα. Έχω δώσει δύο φορές, μία το 2016 και μία φέτος, ενδιάμεσα πήγα σε μια σχολή που δεν μου άρεσε, και ετοιμάζομαι να ξαναδώσω το '20.
Για εμένα, να το κάνεις. Όσο για την πίεση, σ' έναν βαθμό θα υπάρξει εφόσον θες να περάσεις ιατρική. Δεν είναι παίξε-γέλασε, και το ξέρεις. Το ζήτημα είναι πώς θα διαχειριστείς εσύ αυτή την πίεση. Πώς θα την κοιτάξεις κατάματα και αντιμετωπίσεις. Αν τη μεγαλοποιήσεις, πιθανόν να λυγίσεις εν μέσω της χρονιάς και να καταραστείς την ώρα που αποφάσισες να σηκωθείς και να φύγεις από την Πάτρα. Εκ των πραγμάτων, θα σου φανεί πιο εύκολο να ανταποκριθείς στην ύλη, εάν την έχεις περάσει ξανά και ξανά άλλες δύο χρονιές, αν όμως εφησυχάσεις την πάτησες.
Περίμενε να εμφανιστούν και οι των "επιστημών υγείας" να σου δώσουν τις όποιες συμβουλές τους.
 

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Γεια σας! Έχω δώσει πανελλήνιες 2φορές. Την πρώτη φορά(2016) συγκέντρωσα 18480 μόρια και είπα να ξαναδώσω. Τα μόρια μου τη δεύτερη φορά(2017) ήταν 18405,οπότε κατάφερα να εισαχθώ στη Φαρακευτική της Πάτρας. Το θέμα είναι ότι η σχολή δε μ'αρέσει και σκέφτομαι να δώσω πανελλήνιες το '20 για να μπω Ιατρική. Δεν αξίζει να πετάω το χρόνο μου σε μια σχολή που δε με ικανοποιεί.Θέλω να γυρίσω στην Αθήνα και να αρχίσω προετοιμασία. Θα ήθελα,αν ξέρετε, να μου προτείνετε κάποιο καλό και σχετικά προσιτό φροντιστήριο-οικοδιδασκαλείο.Σημαντικό για μένα είναι να μην πιεστώ όπως τις προηγούμενες χρονιές.Δηλαδή θα προτιμούσα να υπάρχει μια ευελιξία όσον αφορά το πότε θα ξεκινήσω,τα διαγωνίσματα κλπ (παίζει αυτό;;))


Εφόσον θες ευελιξία για το ποτε θα ξεκινήσεις γιατί δεν σκέφτεσαι τα ιδιαίτερα;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top