Γνωριμίες/Φιλίες στο Πανεπιστήμιο

Konstantinos_m

Νεοφερμένος

Ο Konstantinos_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Παιδιά εγώ θεωρώ ότι όντως δεν είναι τόσο εύκολο όσο φαίνεται... είμαι 3 μήνες σχεδόν στη σχολή και δεν έχω αποκτήσει κάποια σημαντική παρέα,και δεν θεωρώ ότι είμαι αντικοινωνικός, απλώς δεν υπάρχουν σε ένα ολόκληρο αμφιθέατρο άτομα του στιλ μου... βέβαια εμένα δεν με αγχωνει καν... δεν νομίζω ότι περίμενα τη σχολή για να αποκτήσω παρέες και εξ αρχής δεν είχα πάει με μουντ να βρω παρέες, μπορεί να είναι και αυτός ο λόγος που δεν έχω βρει κάποια άτομα
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Παιδιά εγώ θεωρώ ότι όντως δεν είναι τόσο εύκολο όσο φαίνεται... είμαι 3 μήνες σχεδόν στη σχολή και δεν έχω αποκτήσει κάποια σημαντική παρέα,και δεν θεωρώ ότι είμαι αντικοινωνικός, απλώς δεν υπάρχουν σε ένα ολόκληρο αμφιθέατρο άτομα του στιλ μου... βέβαια εμένα δεν με αγχωνει καν... δεν νομίζω ότι περίμενα τη σχολή για να αποκτήσω παρέες και εξ αρχής δεν είχα πάει με μουντ να βρω παρέες, μπορεί να είναι και αυτός ο λόγος που δεν έχω βρει κάποια άτομα

Ε συνήθως στα πρώτα εξάμηνα υπάρχει η νοοτροπία του γυπαετού και στα δυο φύλα. Μέχρι να κάτσει η "παπαρήγα η καλή", θα χρειαστεί καιρός. Η καλή φιλία χρειάζεται χρόνο και κατανόηση. Κυρίως στα μαθήματα επιλογής / κατευθύνσεων του Τμήματος ενδείκνυται για καλές φιλίες επειδή τότε χωρίζουν οι φοιτητές των πρώτων ετών καθώς λιγοστεύουν τα μαθήματα κορμού. ;)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top