Πώς δηλώνω τα συγγράμματα;

Stark21

Νεοφερμένος

Ο Stark21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Μου συνέβη το εξής:Μου στάλθηκε εμαιλ από τον ευδοξο ότι δεν είχα δηλώσει μαθήματα και όποτε θα πρέπει να επιστρέψω τα βιβλία πίσω..Λίγο πολύ από ότι μου είπαν γνωστοί μου τα βιβλία είναι το λιγότερο καθώς μπορεί να το τακτοποιήσεις αυτό το θέμα.Ωστοσο όσων αφορά τα μαθήματα αν απευθυνθώ στην γραμματεία μήπως υπάρχει ελπίδα και αν όχι γίνεται να δηλωθούν Σεπτέμβρη τα μαθήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου συνέβη το εξής:Μου στάλθηκε εμαιλ από τον ευδοξο ότι δεν είχα δηλώσει μαθήματα και όποτε θα πρέπει να επιστρέψω τα βιβλία πίσω..Λίγο πολύ από ότι μου είπαν γνωστοί μου τα βιβλία είναι το λιγότερο καθώς μπορεί να το τακτοποιήσεις αυτό το θέμα.Ωστοσο όσων αφορά τα μαθήματα αν απευθυνθώ στην γραμματεία μήπως υπάρχει ελπίδα και αν όχι γίνεται να δηλωθούν Σεπτέμβρη τα μαθήματα;
Οι φοιτητές οφείλουν να επιλέγουν με ηλεκτρονική δήλωσή στην ιστοσελίδα του τμήματός τους και με τη χρήση των προσωπικών τους κωδικών, τα μαθήματα που θα παρακολουθούν σε κάθε εξάμηνο (χειμερινό και εαρινό) μέσα σε αποκλειστική προθεσμία που ορίζεται από το Πανεπιστήμιο. Οι φοιτητές δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής στις εξετάσεις μαθήματος, αν αυτό δεν έχει συμπεριληφθεί στη δήλωσή τους (στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου έχουν δικαίωμα συμμετοχής στις εξετάσεις των μαθημάτων που έχουν ήδη δηλώσει στα χειμερινά και στα εαρινά εξάμηνα). Στη συνέχεια θα πρέπει να μπουν στην ιστοσελίδα του Εύδοξου και να κάνουν δήλωση για τα συγγράμματα των μαθημάτων που έχουν ήδη δηλώσει. Δεν γίνονται δεκτές αιτήσεις για εκπρόθεσμες δηλώσεις μαθημάτων φοιτητών ούτε μπορούν να προμηθευτούν συγγράμματα για μη δηλωθέντα μαθήματα. ΄Αρα έχεις δύο προβλήματα να λύσεις. Για να κάνεις εκπρόθεσμη δήλωση μαθημάτων μπορείς να απευθυνθείς στη γραμματεία αλλά δεν νομίζω να μπορέσεις να κάνεις κάτι. Αν δεν μπορέσεις να το τακτοποιήσεις τότε θα πρέπει να επιστρέψεις στον Εύδοξο τα συγγράμματα επειδή αν δεν το κάνεις, δεν θα σε αφήνει το σύστημα να μπεις να κάνεις καινούρια δήλωση. Θα τα επιστρέψεις και θα τα ξαναπάρεις όταν τα δηλώσεις στο επόμενο χειμερινό εξάμηνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έχετε απορία πάνω στο θέμα;

Το μήνυμα αυτό ξεχώρισε από το θέμα Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος ως ουσιαστικό και χρήσιμο.

Θέλετε να ρωτήσετε κάτι / έχετε απορία στο θέμα; Μα φυσικά! Κάντε click εδώ για να συντάξετε την απορία σας.

Αυτό το thread είναι καθαρά για δική σας πληροφόρηση στο θέμα που πραγματεύεται. Το ischool.gr και η Ομάδα Διαχείρισης δεν φέρουν καμία ευθύνη για τα όποια γραφόμενα των μελών. Απαγορεύεται η ολική ή μερική αναπαραγωγή της σελίδας και/ή των περιεχομένων της χωρίς την σαφή αναφορά του ischool.gr σαν πηγή.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top