Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,544 εγγεγραμμένα μέλη και 2,460,800 μηνύματα σε 78,083 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 245 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

ΕΠΑΣ

GreenFloyd

Νεοφερμένος

Ο GreenFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O GreenFloyd έγραψε: στις 14:29, 14-07-19:

Καλησπέρα σε όλους ,μάλλον το θέμα ΕΠΑΣ δεν πρέπει να είναι στη κατηγορία ΕΠΑΛ αλλά δεν βρήκα που πρέπει να το βάλω.
Τσπ είμαι απόφοιτος ηλεκτρολόγος από ΕΠΑΣ εδώ και πέντε χρόνια, δεν ασχολήθηκα ποτέ μετά το πέρας των δύο χρόνων σπουδών με πράγματα όπως πιστοποίηση η οτιδήποτε χρειάζεται για να ενισχύσω το χαρτί μου.
Σκέφτομαι να φύγω μόνιμα για Γερμανία σε ένα χρόνο περίπου και θέλω όταν πάω να έχω τουλάχιστον ένα πτυχίο μαζί μου . Δυστυχώς σε αναζητήσεις που κάνω στο ίντερνετ δεν βρίσκω ακρη επίσης τηλεφωνικά στο υπουργείο υγείας καταλαβαίνει ότι πάλι τίποτα.Με λίγα λόγια ένας απόφοιτος από ΕΠΑΣ τι πρέπει να κάνει μετά τις σπουδές του ώστε να ενισχύσει το πτυχίο του

*Υπουργείο παιδειας
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,695 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 17:37, 14-07-19:

Οι ΕΠΑΣ του Υπουργείου Παιδείας έχουν καταργηθεί. Οι μόνες ΕΠΑΣ που λειτουργούν σήμερα είναι του ΟΑΕΔ. Για την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος πιθανόν να μπορούσε να σε βοηθήσει για τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσεις ένα ΙΕΚ της περιοχής σου όπου υπάρχει η ειδικότητα που τελείωσες.
Εδώ η περσινή υπουργική απόφαση: https://www.foititikanea.gr/%CE%B9%C...B9%CE%B5%CE%BA
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λένω : 14-07-19 στις 18:29.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Απορίες για τις ΕΠΑΣ - Από pabp
      Το θέμα έχει λάβει 33 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΕΠΑ.Λ..
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-12-18 στις 18:16.
    • ΕΠΑΣ Β.Νοσηλευτών - Από mitsos_19
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΕΠΑ.Λ..
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-10-11 στις 19:47.
    • ΤΕΙ-ΕΠΑΣ - Από AlefasTheGreat
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΕΠΑ.Λ..
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-06-11 στις 00:53.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα