Τμήμα Πληροφορικής και Τηλεματικής (Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο)

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ξέρω ότι δεν πιάνω ΕΚΠΑ ούτε ΟΠΑ ούτε ΠΑΜΑΚ. Είμαι αρκετά κάτω και φέτος ακούγεται ότι θα έχουν άνοδο. Ιωάννινα και επιστήμης υπολογιστών (έχω δει και αυτό το πρόγραμμα σπουδών) θεωρητικά περνάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Τότε ό,τι_θες_ανεξάρτητα_από_αν_το_πιάνεις -> Ιωάννινα (πιο κοντά σε Θεσ/νίκη) -> Κρήτη -> Χαροκόπειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Woo:Μηχανικός δικτύων,πάω για 2ο έτος ...είδα οτι είσαι πολύ ενημερωμένη,και μου δημιουργήθηκε η απορία που σπουδάζεις(όχι πως έχει σχέση:P)
Τsol:Άμα έχεις κέφι και όρεξη,και αφου σ'αρέσουν τα μαθηματικά και ο προγραμματισμός,πιστεύω πως μια καθαρή πληροφορική/επιστήμη υπολογιστών θα ήταν κομπλέ για σενα...και μετά μπορείς να εξιδικευτείς σε θέματα τηλεματικής η όπου αλλου θέλεις...οποτε πληροφορική ιωαννίνων/επιστήμη υπολογιστών ηρακλείου αποτελούν φαβορί με γνώμονα τα μοριά σου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Woo:Μηχανικός δικτύων,πάω για 2ο έτος ...είδα οτι είσαι πολύ ενημερωμένη,και μου δημιουργήθηκε η απορία που σπουδάζεις(όχι πως έχει σχέση:P)
Κρίμα κι εγώ χάρηκα πως θα μπορούσαμε να σε "κλέψουμε" στο τμήμα μας:lol:
Πάντως αν υπάρχει κάποιος από Χαροκόπειο, θα'θελα να ακούσω από πρώτο χέρι εντυπώσεις, γιατί μέχρι τώρα δεν το λάμβανα καθόλου υπόψιν μου όταν σκεφτόμουν τμήματα Πληροφορικής. Επίσης δεν ξέρω τι παίζει από δικαιώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Μάλλον τελικά δεν θα το δηλώσω αλλά ποτέ δεν ξέρεις γιατί ένα από τα μειονεκτήματα μου είναι ότι αλλάζω εύκολα γνώμη. Πάντως θα ήθελα να ακούσω και κάποιον από τον συγκεκριμένο τμήμα για να έχω μια σφαιρική άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αν σε ενδιαφέρει πολύ η Πληροφορική βάλτο. Θα' ναι κρίμα να αναγκαστείς να διαλέξεις τελείως άλλο πεδίο. Αν γουστάρεις πολύ, στο χέρι σου είναι να μη μείνεις μόνο στα μαθήματα της σχολής αυτής και να κερδίσεις παραπάνω γνώσεις. Το'χουμε ξαναπεί το χαρτί δε θα σου εξασφαλίσει τα πάντα στο μέλλον, αν εσύ δε μπορείς να πείσεις τον εργοδότη σου πως το κατέχεις, δεν πα να'σαι και από το Berkeley (λέμε τώρα :P). Κανείς ιδιώτης δεν πληρώνει απλά για το όνομα της σχολής. Απλά ίσως να σου εξασφαλίσει καλύτερες πιθανότητες για πρώτες καλές εντυπώσεις. Και φυσικά να σου δώσει καλές βάσεις για να συνεχίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristoteles

Νεοφερμένος

Ο aristoteles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τι γνωρίζετε για το συγκεκριμένο τμήμα όσοι σπουδάζετε σε αυτό αλλά και όσοι είστε εκτός αυτού ?
Θα ήθελα να ακούσω εμπειρίες, απόψεις περί καθηγητών, μαθημάτων, εγκαταστάσεων και γενικού περιβάλλοντος που επικρατεί. Γίνεται καλό μάθημα περι Πληροφορικής ή επικεντρώνονται κυρίως στην Τηλεματική και τι ακριβώς μαθήματα κάνουν στην Τηλεματική ?
Ευχαριστώ, προκαταβολικά !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρόκειται ουσιαστικά για το χειρότερο τμήμα πληροφορικής τουλάχιστον της Αθήνας καθώς δεν προσφέρει καμια δυνατότητα για μεταπτυχιακά και δεν υπερτεερεί σε κανένα τομεα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristoteles

Νεοφερμένος

Ο aristoteles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Φίλε ThodorisFast, έχεις καμία εμπειρία από αυτό το τμήμα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οχι δεν έχω απ΄όσο όμως έχω ρωτήσει μου χουν πει τα χειρότερα. Αυτο που έγραψα γ τα μεταπτυχιακά νομίζω πως το χα διαβάσει σε ένα βιβλίο που παρουσίαζε όλες τις ελληνικές σχολές αν θες πες μου και θα το βρω;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Δεν είναι καλό τμήμα . Δυστυχώς. Πολύ χαμηλό επίπεδο μαθητών .Δεν θα στο συνιστούσα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι καλό τμήμα . Δυστυχώς. Πολύ χαμηλό επίπεδο μαθητών .Δεν θα στο συνιστούσα :/

Ιδια βάση με το ΠΑΠΕΙ έχει όμως αυτό μπορεί ναι είναι και αρνητικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa123

Νεοφερμένος

Η natasa123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω τι προοπτικες εχει το τμημα πληροφορικης και τηλεματικης του Χαροκοπειου πανεπιστημιου
σκεφτομαι να το δηλωσω πρωτο αλλα δεν ξερω αν αξιζει



:hmm: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Teorer

Νεοφερμένος

Ο Teorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κανείς τον τίτλο που απονέμεται σε έναν απόφοιτο του τμήματος Πληροφορικής και τηλεματικής του Χαροκοπείου πανεπιστημίου. Για παράδειγμα ''μηχανικός λογισμικού''..
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Το τμήμα σου δίνει τον τίτλο του πληροφορικού όπως όλα τα τμήματα πληροφορικής.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top