Πόσο σημαντικές είναι οι εμπειρίες;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
omg! :ermm:

Καλά, εφόσον το δέχεστε κ δεν έχετε πρόβλημα με τέτοιου είδους σχέσεις κ χωρισμούς για αυτούς τους λόγους δεν χωράει νομίζω να πει κανένας τίποτα. Περί ορέξεως... σπανακοπιτάκια!;)

Προσωπικα καθε αλλο παρα απο αυτο που λες φιλε μου monaxos ειναι το νοημα των γραφωμενων μου...;)
δεν το παιρνω ελαφρια την καρδια,μιας και πραγματικα εαν με γνωρισεις θα δεις οτι ειμαι ενα ατομο που στην καθε μου σχεση ειμαι απολυτα "προσκωλλημενος" και σε πολλες φασεις εχω κανει τα παντα για να τις καρατησω ζωντανες.:redface: :(
Δεν υπαρχει "δεχομαστε" κατι εδω ή οχι,μιας και αν ερθει η κοπελα μου και μου το πει και ειναι αποφασισμενη...τοτε τελος.
Δεν μπορω να κανω κατι!Γιατι και να κανω κατι και να της αλλαξω τα μυαλα ειναι πιθανον να της βγει αυτο παλι αργοτερα.
Ακομα και τωρα με την κοπελα που ειμαι μe την οποια ειμαι τρελλα ερωτευμενος λειτουργω ετσι.
Ασχετα εαν ειμαι εξωτερικο και θα μπορουσα να κανω οτιδηποτε χωρις κανεις να παρει πρεφα κατι.;)
Απλως ολα τα θεματα στην ζωη μου τα βλεπω ή τουλαχιστον προσπαθω να τα δω απο καθε πιθανη οπτικη γωνια.:)
Ασχετως εαν αυτη ταιριαζει ή οχι με τα πιστευω μου και μ το πως βλεπω τον κοσμο...

μην νομιζεις οτι σου κανω επιθεση ε!!;)
Γενικα σε πολλα συμφωνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Κοίτα, σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι εγώ αν μου το έλεγε αυτό, δεν θα την άφηνα να με χωρίσει... Εφόσον έτσι θέλησε, δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω νομίζω. Απλά θα έπεφτα από τα σύννεφα γιατί είναι κάτι που εμένα προσωπικά δεν μου κάθεται καλά και θα ένιωθα απογοητευμενος που η κοπέλα ουσιαστικά με εκμεταλεύτηκε για να γνωρίσει εμπειρίες και μετά να πάει αλλού.

Αλλά με όλη μου την καρδιά θα της ευχόμουνα καλή τύχη σε αυτό που αναζητάει. Στο κάτω κάτω, αν έτσι θα ένοιωθε αυτή καλά, θα ένιωθα και εγώ καλά αφού είναι για το καλό της (όπως αυτή το ορίζει βέβαια)...

:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Η ζωή είναι ένα συνεχές ψάξιμο. Είτε μοναχικό, είτε με παρέα.


Μίλησα :panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
δεν τις θεωρώ απαραίτητες τις ερωτικές σχέσεις:) για το γάμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Mμμμ...Ναι...Για εμένα προσωπικά παίζουν σημαντικό ρόλο...Πολλές φορές σκέφτομαι πως θα ήταν να ήμουν με τον πρώτο μου έρωτα, να μην είχα γνωρίσει κάποιον άλλον...Να μην είχα ξαναερωτευθεί κλπ...Και εκεί στην πράξη χαλάει κάπου η συνταγή!

Τι θέλει να πει ο ποιητής; Ότι κέρδισα που τα έμπλεξα με έναν πολύ μεγαλυτερό μου, κέρδισα που με απάτησαν και απάτησα (ναι κάνω και τέτοια :P), κέρδισα που έκανα σχέση με φοιτητή, κέρδισα που έζησα ταραγμένα και δεν αρκέστηκα στο ήσυχο λιμάνι μιας σχέσης που θα κρατούσε από τα 15 μου...Και πριν τα πάρετε, δεν το χώρισα εγώ το παιδί 8)

Απλά είμαι ευχαριστημένη που έχω φτάσει εδώ...Που πλήγωσα και πληγώθηκα...Που έδωσα και πήρα και όχι από έναν και μοναδικό άνθρωπο...Από τον καθένα κάτι γνώρισα, κάπως ωρίμασα, κάπου με ανακάλυψα περισσότερο...Με έμαθα μέσα από τους άντρες που υπήρξαν στην ζωή μου (χαλαρώστε δεν έχω πάρει την μισή Ελλάδα, μόνο το 1/3 :P)

Για εμένα οι εμπειρίες μου είναι πολύ σημαντικές...Δεν τις αλλάζω για τίποτα..Με έκαναν να ξέρω περισσότερα τι θέλω...Τι ανέχομαι και τι όχι...Που μπορώ να συμβιβαστώ και που να πω "άι παράτα μας εσύ και η ζήλεια σου!"...Γνώρισα τον αθεράπευτα ρομαντικό και τον τελείως αναίσθητο και τελικά κατέληξα στον...τσ τσ τσ...δεν θα σας πω το όνομα :P

Μπράβο στα ζευγάρια που είναι με τον πρώτο τους έρωτα...Αλλά εγώ είμαι ευτυχισμένη με τις επιλογές μου! Μπορεί ο πρώτος μου έρωτας και αγάπη να πέταξε μακριά μου και εγώ μακριά του αλλά είναι το καλύτερο δώρο που κάναμε στους εαυτούς μας χωρίς να πάψουμε ποτέ να αγαπιόμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Συμφωνώ Vkey ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
[Οι εμπειριες*αρνητικες και μη* ειναι αυτες που διαμορφονουν ενα ατομο, τον πλαθουν σαν χαρακτηρα και προσωπικοτητα και το κανουν να κατασταλλαξει τελικα.
Γενικα και για να κλεισω, οι εμπειριες ειναι εφοδια ζωης και καλο ειναι να τις ζουμε ΜΟΝΟ οταν βλεπουμε οι ιδιοι οτι πρεπει-οτι θελουμε-οτι μας τρωει μεσα μας να εξερευνησουμε αλλες πτυχες της ζωης, αλλες συνηθειες κτλ κτλ!
εαν βλεπουμε οτι ειμαστε "ανησυχα πνευματα" εγω δεν μπορω να πω οτι καποιος κανει λαθος.
Το λαθος του θα ηταν να μην ειναι ειλικρινης και να εψαχνε τις εμπειριες πισω απο την πλατη του αλλου ή των αλλων.
/QUOTE]

Θα συμφωνήσω κι εγώ πως οι εμπειρίες γενικά βοηθάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bonbonaki

Νεοφερμένος

Η bonbonaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δεν μπορώ να είμαι απόλυτη για το αν θα αντέξει στο χρόνο.Αυτά γενικώς,παίζουν αρκετά από περίπτωση σε περίπτωση.Η γνώμη μου όμως είναι ότι το ζευγάρι θα πρέπει να έχει εμπειρίες ειδικά πριν παντρευτεί.Σε όλους τους ανθρώπους κάποτε γυρίζει η βίδα και θέλουν να δουν και το κάτι άλλο.Αν το έχουν ήδη δει από τις εμπειρίες τους οκ,όλα καλά.Αν δεν έχουν όμως αρκετές και τους ξυπνήσει μέσα στο γάμο,τι γίνεται?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σαφώς και οι εμπειρίες είναι απαραίτητες για την διατήρηση μιας σχέσης. Σαφώς και μία γυναίκα εκτός από τον άντρας της πρέπει να έχει κάνει και άλλες σχέσεις.
Σαφώς και δημιουργούνται αποθημένα σε έναν άνθρωπο που δεν είχε την εμπειρία της συμβίωσης με διαφορετικούς συντρόφους.

Είναι μεγάλο λάθος να μπεις σε έναν γάμο (γιατί ΜΟΝΟ γι'αυτήν την περίπτωση μιλάω) αν δεν έχεις κάνει κάποιες άλλες σχέσεις στο παρελθόν σου. Επιβάλλεται να υπάρχει μέτρο σύγκρισης. Διαφορετικά μια ωραία πρωία, ξυπνάς και θες να γευτείς εμπειρίες. Και είμαι κατηγορηματική. ΔΕΝ υπάρχουν εξαιρέσεις! Ούτε στους άντρες ούτε στις γυναίκες!

Συμφωνώ απόλυτα με αυτά, αν και ξέρω πως κάποιοι διαφωνήσατε σφόδρα. Φυσικά είναι δυνατόν κάποιος να μείνει για πάντα με τον πρώτο του έρωτα, συνήθως όμως πάντα κάτι συμβαίνει και κόβει η σούπα.. κι αυτό γιατί η έλλειψη εμπειριών ακριβώς δεν σε βοηθά να βρεις τι είναι ακριβώς αυτό που θέλεις, χωρίς όμως αυτό να κάνει τις εμπειρίες αυτοσκοπό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Χμμ, δηλαδη αν εισαι τρελα ερωτευμενος με τον πρωτο σου ερωτα πρεπει να χωρισεις ετσι κι αλλιως για να αποκτησεις εμπειριες?
Να δω τι θα λεγατε αν σας ελεγε ο φιλος σας "Μωρο μου σε αγαπαω αλλα θελω να χτυπησω και καμια αλλη γκομενα εν τω μεταξυ οποτε λεω να χωρισουμε".
Ωραια...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Καλέ, είπα πιο πάνω πως οι εμπειρίες δεν είναι αυτοσκοπός! Αυτό εννοούσα, πως δεν υπάρχουν πρέπει σε αυτά τα πράγματα! Απλά η ζωή δείχνει πως οι περισσότεροι δεν μένουν με τον πρώτο τους έρωτα για διάφορους λόγους και η λογική άρα σε κάνει να καταλήγεις στο συμπέρασμα πως η εμπειρία παίζει σημαντικό ρόλο, αν και όχι τον μοναδικό! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Καλέ, είπα πιο πάνω πως οι εμπειρίες δεν είναι αυτοσκοπός! Αυτό εννοούσα, πως δεν υπάρχουν πρέπει σε αυτά τα πράγματα! Απλά η ζωή δείχνει πως οι περισσότεροι δεν μένουν με τον πρώτο τους έρωτα για διάφορους λόγους και η λογική άρα σε κάνει να καταλήγεις στο συμπέρασμα πως η εμπειρία παίζει σημαντικό ρόλο, αν και όχι τον μοναδικό! :)


Συμφωνώ 100% με Kajira.Δεν είπε κανεις ότι είναι απαραίτητες ντε και καλά οι εμπειρίες,είναι όμως χρήσιμες ρε παιδιά!Εγώ προσωπικά από όλες κάτι πήρα,κάτι έμαθα και βγήκα από όλες σε βελτιωμένη έκδοση.

Επίσης συμφωνώ και με κάποια posts που είδα παραπάνω στο θέμα των 20-30.Θεωρώ πως είναι όντως η πιο σημαντική δεκαετία της ζωής μας με πάρα πολλές καθοριστικές αλλαγές.Συνήθως λοιπόν (τονίζω το συνήθως,όχι πάντα δηλαδή) οι σχέσεις που ξεκινάνε στα 18 περίπου και κρατάνε χρόνια τελειώνουν σε κάποια φάση.Αλλάζει ο άνθρωπος και μαζί και τα θέλω του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Χμμ, δηλαδη αν εισαι τρελα ερωτευμενος με τον πρωτο σου ερωτα πρεπει να χωρισεις ετσι κι αλλιως για να αποκτησεις εμπειριες?
Δυστυχώς υπάρχει αυτή η ανασφάλεια. "Τι θα γίνω που είμαι ακόμα στα 21 μου με τον πρώτο μου μεγάλο έρωτα" πουχου. Ή ότι πουχου ο άντρας πρέπει να έχει περάσει από πολλές σχέσεις ή να πηγαίνει τουλάχιστον μία φορά τη βδομάδα με γυναίκα. :wacko:

[Αν και υποτίθεται δεν θα 'πρεπε να το πω, γιατί να έχουμε σώνει και καλά ποικιλία αν δεν μας αρέσει; Και απ' την άλλη οι γυναίκες τι είναι; "Αντικείμενα" ;]

Τι πράγματα είναι αυτά; :confused:
Γενικά υπάρχει μια αντίληψη ότι η ποικιλία στη σεξουαλική μας ζωή συνεπάγεται ποιότητα. Η ποσότητα σίγουρα είναι αναγκαία, αλλά σημασία έχει να το ευχαριστιέσαι. Ποιος ο λόγος πουχου, όπως είπε η io-io, να είσαι φουλ ερωτευμένος και να φεύγεις γιατί θέλεις... ποικιλία; :confused:


Ευτυχώς που δεν είμαστε όλοι έτσι, γιατί δεν υπήρχαν καν μακροχρόνιες σχέσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Καλέ, είπα πιο πάνω πως οι εμπειρίες δεν είναι αυτοσκοπός! Αυτό εννοούσα, πως δεν υπάρχουν πρέπει σε αυτά τα πράγματα! Απλά η ζωή δείχνει πως οι περισσότεροι δεν μένουν με τον πρώτο τους έρωτα για διάφορους λόγους και η λογική άρα σε κάνει να καταλήγεις στο συμπέρασμα πως η εμπειρία παίζει σημαντικό ρόλο, αν και όχι τον μοναδικό! :)

Sorry που δεν το διευκρινισα, αναφερομουν βασικα στην crazyhelen, η οποια ειπε κατηγορηματικα οτι ΔΕΝ υπαρχουν εξαιρεσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Εγώ νομίζω το thread αυτό το ερμηνεύει ο καθένας όπως θέλει!:P

Δεν νομίζω κανένας ευτυχισμένος με την σχέση του να την κάνει με ελαφρά απλά και μόνο για να πάει να αναζητήσει εμπειρίες σαν φτωχός και μόνος καουμπόι!Σίγουρα θα συντρέχουν και άλλοι λόγοι!

Αλλά όπως είπε η kajira και επεσήμανα κι εγώ,ναι μεν δεν είναι αυτοσκοπός οι εμπειρίες αλλά είναι σίγουρα χρήσιμες!Και επαναλαμβάνω ότι τα θέλω του καθενός αλλάζουν με τον καιρό...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Κοιτα, δεν ξερω γιατι ολοι χτυπιεστε για το ποσο σημαντικες ειναι οι εμπειριες, και δεν με νοιαζει κιολας. Αν θελω να χωρισω θα χωρισω. Αν δεν θελω δεν. (πρωτο προσωπο για ευκολια) Δεν θα με επηρρεασει το αν ειναι ο πρωτος η ο δεκατος! Οπως ειπες και εσυ και η kajira, δεν ειναι αυτοσκοπος το να μαζεψουμε εμπειριες. Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΩΣ!

Με αυτο που διαφωνω, ειναι η λογικη της crayhelen, οτι δηλαδη αν δεν εχεις εμπειριες, η σχεση ειναι καταδικασμενη να αποτυχει, ουτε εξαιρεσεις ουτε τιποτα. Ε, δεν καταλαβαινω πως γινεται καποιος να ειναι τοσο απολυτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κοιτα, δεν ξερω γιατι ολοι χτυπιεστε για το ποσο σημαντικες ειναι οι εμπειριες, και δεν με νοιαζει κιολας. Αν θελω να χωρισω θα χωρισω. Αν δεν θελω δεν. (πρωτο προσωπο για ευκολια) Δεν θα με επηρρεασει το αν ειναι ο πρωτος η ο δεκατος! Οπως ειπες και εσυ και η kajira, δεν ειναι αυτοσκοπος το να μαζεψουμε εμπειριες. Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΩΣ!

Με αυτο που διαφωνω, ειναι η λογικη της crayhelen, οτι δηλαδη αν δεν εχεις εμπειριες, η σχεση ειναι καταδικασμενη να αποτυχει, ουτε εξαιρεσεις ουτε τιποτα. Ε, δεν καταλαβαινω πως γινεται καποιος να ειναι τοσο απολυτος!
Πάνω σ' αυτό θέτω λοιπόν το ερώτημα: Πόσο σημαντικό είναι να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης στη σχέση σου; ;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Πάνω σ' αυτό θέτω λοιπόν το ερώτημα: Πόσο σημαντικό είναι να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης στη σχέση σου; ;):)

Χμμ, μετρο συγκρισης σε τι? Στο σεξ? Στη συμπεριφορα του αλλου? Στο ποσα να ζητησεις η να δωσεις?

Αυτα νομιζω βγαινουν απο μεσα σου, και αλλαζουν αναλογα τον ανθρωπο που εχεις απεναντι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Κοιτα, δεν ξερω γιατι ολοι χτυπιεστε για το ποσο σημαντικες ειναι οι εμπειριες, και δεν με νοιαζει κιολας. Αν θελω να χωρισω θα χωρισω. Αν δεν θελω δεν. (πρωτο προσωπο για ευκολια) Δεν θα με επηρρεασει το αν ειναι ο πρωτος η ο δεκατος! Οπως ειπες και εσυ και η kajira, δεν ειναι αυτοσκοπος το να μαζεψουμε εμπειριες. Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΩΣ!

Με αυτο που διαφωνω, ειναι η λογικη της crayhelen, οτι δηλαδη αν δεν εχεις εμπειριες, η σχεση ειναι καταδικασμενη να αποτυχει, ουτε εξαιρεσεις ουτε τιποτα. Ε, δεν καταλαβαινω πως γινεται καποιος να ειναι τοσο απολυτος!

Την άποψη της crazyhelen δεν την ενστερνίζομαι κι εγώ,έιναι όντως απόλυτη.Και είπα κι εγώ πιο πάνω ότι δεν νομίζω ότι χωρίζει κανένας μόνο και μόνο για να μαζέψει εμπειρίες αν δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι!Το θεωρώ πολύ κουλό!

Εν ολίγεις....συμφωνούμε!:D

Α,και...δεν χτυπιέται κανεις βρε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Για πλακα το ειπα το χτυπιεστε, αλλα μετα ξεχασα να βαλω :P. Σοζ!

Μα, το καταλαβα οτι συμφωνουσαμε απο την αρχη, απλα ηθελα να ξεκαθαρισω τη θεση μου γιατι η kajira νομιζε οτι διαφωνω με αυτα που εγραψε εκεινη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top